Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 18:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Małżeństwo w islamie 
Autor Wiadomość
Post 
Wracając do tematu małżeństwa w islamie...oto do jakich absurdów dochodzi pod prawem Shariatu...

http://www.foxnews.com/story/0,2933,351388,00.html

Cytuj:
Eight-Year-Old Girl Divorces Husband From Arranged Marriage

An eight-year-old Yemeni girl was granted a divorce from an arranged marriage she was forced into in just the second grade.

Nojud Mohammed Ali said she was forced to marry under an agreement reached between her unemployed father and 28-year-old former husband, Faez Ali Thameur, earlier this year, AFP reported.

"They asked me to sign the marriage contract and remain in my father's house until I was 18," the girl told AFP. "But a week after signing, my father and my mother forced me to go live with him."

Thameur told a judge that he married Nojud with her consent and her parents', and that the marriage "was consummated, but I did not beat her." He did not object to the divorce petition.

Nojud's father said he married off his daughter with her consent out of fear that she might be kidnapped, as he claimed her two older sisters had been, AFP reported.

Nojud said she has no desire to see her father and will instead live with a maternal uncle.

"I am happy that I am divorced now. I will be able to go back to school," Nojud told AFP.

Her lawyer compared the case to thousands of others in Yemen, which has no minimum age of marriage. She said advocates are pushing for laws that would make 18 the minimum age of marriage.


8-latka rozwodzi sie z mężem wybranym przez rodziców

8- letniej dziewczynce z Jemenu zostało przyznane prawo do rozwodu, z mężem, do którego poślubienia została zmuszona w drugiej klasie.

Nojud Mohammed Ali powiedziała, że została zmuszona do małżeństwa z powodu umowy zawartej między jej bezrobotnym ojcem a byłym już mężem Faezem Ali Thameur na początku roku- donosi AFP.

"Poprosili mnie bym podpisała kontrakt ślubny i została w domu mojego ojca, aż ukończę 18 lat"-powiedziała AFP."Ale tydzień po podpisaniu kontraktu moja matka i ojciec zmusili mnie bym zamieszkała z mężem."

Thameur (były mąż-dop. moje)powiedział, że poślubił dziewczynkę za jej i jej rodziców zgodą. "Małżeństwo zostało skonsumowane, ale jej nie biłem"-twierdzi. Nie oponował przeciwko rozwodowi.

Ojciec Nojud powiedział, że wydał ją za mąż za jej zgodą, gdyż bał się, że zostanie porwana, tak jak stało się to rzekomo z jej dwiema starszymi siostrami.

Nojud twierdzi, że nie chce widzieć swego ojca i że zamieszka z wujkiem.

"Cieszę się, że jestem rozwiedziona" Będę mogła teraz wrócić do szkoły"- powiedziała dziewczynka.

Jej prawnik porównał jej sprawę do tysięcy innych, gdyż w Jemenie nie ma minimalnego wieku dla zawarcia małżeństwa. Powiedział także, że adwokaci naciskają na stworzenie prawa, które ustali minimalną granicę wieku nupturientów na 18 lat.

8 letnia rozwódka, po skonsumowanym związku...

Obrazek

A wszystko zgodnie z ahadith-tradycją...Aisha miała 6 lat, gdy została wydana za mąż...Jej ojciec Abu Bakr zabezpieczył w ten sposób swoją pozycję i został dzięki temu po śmierci Mahometa pierwszym kalifem...


Pt kwi 18, 2008 17:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL