Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 3:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Małżeństwo w islamie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 17, 2006 14:41
Posty: 471
Post 
Fatma napisał(a):
jakikolwiek kontakt fizyczny (pocalunek, dotkniecie, przytulenie) o czym pisalam juz powyzej

... nawet spojrzenie ?

_________________
Broniąc rodziny Kościół zapomniał o małżonkach


Pn paź 22, 2007 20:50
Zobacz profil
Post 
A spojrzenie to kontakt fizyczny?? :lol:

Poza tym nie ma po co spoglądać, bo małżenstwa są kojarzone... :-)
w wielu krajach islamskich, kobiety siedzą w domach i wychodzą jedynie wtedy, gdy to konieczne...


Pn paź 22, 2007 21:20

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
Cytuj:
Desdemona napisał:

3. rozumiem, że praktykująca muzułmanka nie ma prawa miec kolegi przyjaciela, bo nie może przecież przebywać z nim w jednym pokoju sam na sam. Współczuję

nie widze powodu do wspolczucia
po co dziewczynie "kolega", "przyjaciel", od czego sa przyjaciółki, rodzina


ja widzę, bo wiele straciłaś. Rodzina i koleżanki nie zastapią kolegi/ przyjaciela.Każda z tych relacji daje coś innego i żadna z nich nie da się zastąpić inną... a mówię to z wlasnego doświadczenia, gdyż sama takiego mam od kilkinastu lat...doskonale się rozumiemy gadamy na wszyskie tematy, spotykamy....co oczywiście nie przeszkadza mi spotykac się z koleżnkami i mieć męża. Po prostu to jest co innego i nie ma w tym nic złego....zło tkwi w oku patrzącego w tym przypadku.

Cytuj:
Desdemona napisał:

3. pewne wartości czyli konkretnie jakie??dla mnie takie jak honor, prawda, uczciwośc, wierność, lojalność. Czy wartością jest segregacja płciowa, i niesprawiedliwe traktowanie np. w prawie dziedziczenia?? Czy jedyną miarą i klasyfikacją kobiety ma być to jak jest ubrana??

niestety w dzisiejszym swiecie wiele osob klasyfikuje kobiete ze wzgledu na stroj, jednak jezeli jestes ubrana wlasciwie to mezczyzna zamiast patrzec ci w dekolt bedzie patrzyl ci w twarz, kobieta w tym momencie z obiektu seksualnego staje sie rownorzednym partnerem do rozmowy
nie uwazam segregacji plciowej za niesprawiedliwosc, zaczynajac od szkoly gdzie dzieci lepiej sie ucza w klasach lub szkolach niemieszanych (w sensie tylko dla chlopcow tylko dla dziewczat), przez zagwarantowane miejsca w srodkach transportu np w egipcie sa w autobusach lub metrze wydzielone miejsca tylko dla kobiet - jest to daleko lepsze od sytuacji jaka notorycznie spotykam w PL kiedy kobieta z dzieckiem albo w zaawansowanej ciazy nie mowiac o staruszkach musza stac bo mezczyznom nie chce sie ruszyc i udostepnic miejsca, kto na ogol ustepuje miejsca innym - kobiety, zadko mozna zobaczyc mezczyzne ktory by ustepowal miejsce
niesprawiedliwe traktowanie odnosnie dziedziczenia? a uwazasz ze byloby sprawiedliwe zeby mezczyzna dziedziczyl tyle samo co kobieta podczas gdy to on ma obowiazek utrzymac zone, siostry, matke? w islamie kobieta nie musi pracowac bo to za przeproszeniem psi obowiazek mezczyzny zeby kobieta zyla na poziomie co najmniej takim na jakim zyla w domu ojca a jezeli kobieta pracuje to pieniadze dawane na dom sa jalmuzna dla meza co wielu z nich odbiera jako upokorzenie, ja nie widze niesprawiedliwosci w tym ze moj maz nie ma prawa uzyc mojego majatku bo jest on tylko moj, i to ode mnie zalezy czy udostepnie jego czesc mezowi czy nie,
owszem to podejscie bardzo materialistyczne, ale takie jest zycie, pieniadze szczescia nie daja ale dzieki nim zycie jest daleko latwiejsze

pytasz sie jakie wartosci sa niezmienne i najwazniejsze - wiara w Boga (bez wzgledu czy nazywasz go JHWH, Elohim, Bog Ojciec czy Allah, to Jeden Bog ktory stworzyl swiat, ktory mowil przez prorokow), i Jego prawa - Dekalog ; w koncu nawet prawo rzymskie na nim sie opiera



1. ja bym powiedziała odwrotnie, że to islam klasyfukuje kobietę według stroju. W krajach zachodnich mogę chodzić ubrana jak chcę i nic mnie złego z tego powodu nie spotka. To wedłu Koranu kobieta jest przedewszystkim obiektem seksualnym, bo musi się cała okrywac, żeby mężczyzna się na nią nie rzucił. Gdyby prawda było to co mówisz to w krajach arabskich w ogóle nie byloby gwałtów....i dla porównania: spróbuj się przejść wieczorem sama np. w Dubaju bez tradycyjnego islamskiego okrycia i zrób to samo np. we Wrocławiu. Ja Ci gwarantuję, że we Wrocławiu nawet o 1 w nocy nie będziesz miała żadnych problemów.
2. Co do szkoł to wiesz, ale ja znam inne badania i to własnie dzieci w skzołach mieszanych mają lepsze wyniki.
3. Będąc w kraju wielokrotnie widziałam jak mezczyzna ustepuje miejsca starszym czy kobietom...pozatym oddzielne miejsca dla kobiet nie gwarantują, że kobieta w ciązy usiądze, bo przeciez wszystkie miejsca mogą być zajęte przez inne kobiety a tam gdzie mężczyzni przeciez nie wolno jej pójść.
4. według Koranu kobieta dziedziczy 1/4 a jesli są dzieci to 1/8 majątku.
Tak uważam to za niesprawiedliwe. Bo majątek małżeński nalezy przedewszystkim do obojga małżonków a nie do innych osób i obowiązek męzczyzny do zapewnienia godziwego zycia nie ma nic do tego
5. a czy u nas kobieta musi pracować??mój mąż natomiast nie musi mieć napisane czarno na białym, że ma mnie utrzymać. Na tym polega małżenstwo, że jesli ja nie pracuję zawodowo i wychowuję dzieci to mąż ma nas utrzymać. Wybór należy do małżonków a pieniądze są wspólne bez wzgledu na to kto pracuje. Jeśli zaś w przypadku rozwodu wina zostanie orzeczona po stronie męża, to ma on obowiązek płacić zone alimenty, gdyby znalazłaby się ona w ciężkiej sytuacji zyciowej albo nie mogła pracować.
Cytuj:
Desdemona napisał:
Polska to nie AS, gdzie istnieje segregacja płciowa i kontakty obu płci są zakazane.

to nie kwestia kraju tylko religii, w islamie jest tak ze segregacja plciowa jest istotna bez wzgledu na kraj, praktykujacy muzulmanin nie bedzie utrzymywal kontaktow z plcia przeciwna innych niz konieczne

to rozumiem, że nie chodziłaś do szkoły ani nie pracujesz bo te rzeczy nie są obowiązkiem kobiety muzułmanskiej...W islamie kobieta odpowiedzialna jest za rodzinę i dobre wychowanie dzieci. Powinna dbać o dom i męża - do tego wykształcenie nie jest konieczne
Cytuj:
Desdemona napisał:
4. A tak z czystej ciekawości...jeśli według Ciebie Boskie prawa obowiązują muzułmanina wszędzie to czemu żyjesz tutaj??nie jesteśmy przecież państwem muzułmańskim, nie przestrzegamy szariatu i nie ma u nas Praw Boskich np. Kodeksie Cywilnym.

zyje tu bo to moj kraj, tu sie urodzilam, moi rodzice sa Polakami a to ze rodzina mojego taty wyznaje inna religie niz chrzescijanska niczego nie zmienia
nie ma praw Boskich w Kodeksie cywilnym? no to sie zdziwisz ale tzw prawo rzymskie ktore jest podstawa praw w nowozytnej Europie wlasnie na Dekalogu sa bazowane


ale zyjąc w Polsce nie możesz przestrzegac tych Boskich Praw. Poligamia np. w Polsce jest zakazana, W konstytucji mamy równosć kobiety i mężczyzny, Koran natomiast jednoznacznie stwierdza, że kobieta jest istotą niższa, do tego mąż ma prawo bić nieposzłuszną zonę. W sądzie też korzystasz z takich samych praw co mężczyzni,co w Twoich prawa tez nie wsytęouje. Powtórze jeszcze raz jeśli chcesz zyć wełdug Boskich Praw ( według Ciebie ) to nie powinnaś zyć w Polsce...polecam najbliższy kraj szariatu tam w pelni będziesz mogła żyć według w/w praw.

Cytuj:
Desdemona napisał:

2. nie cudzołóż nie oznacza zakaz spotykania się i poznawania przed ślubem.

proponuje isc na zajecia z czytania ze zrozumieniem, bo zdaje sie ze nie rozumiesz tego, co napisalam,
poznac sie przed slubem trzeba, ale napewno nie spotykajac sie sam na sam, w szczegolnosci jak jest sie zakochanym lub zauroczonym ta druga osoba bo to grozi wlasnie zlamaniem przykazania "nie cudzołóż"
Desdemona napisał:


ja Tobie tez proponuję zajęcia z czytania ze zrozumieniem i zaglądniecię do słownika, żeby dowiedzieć się co oznacza slowo nie cudzołóż
Powtórzę jeszcze raz mężczyzna to nie zwierzę, które oszaleje z pożadania i rzuci się na kobietę gdy zobaczy np. włosy czy zostanie z nią sam na sam. Szczególnie to nie grozi na samym początku znajomości. Wtedy bowiem następuje coś takiego jak wznajemne poznawanie się czyli rozmowy o życiu, wartosciahc, pasjach, poznawanie wnętrza wybranka, obserwowanie jak się zachowuje w gronie kolegów itd. Wszystko to nakłada się na tzw. spotykane. Zauroczenie nie powoduje, że od razu chcemy iść z kimś do łózka...a już szczególnie nie po miesiącu czy trzech znajomosci. Owszem później przychodzą pewne pokusy, ale po to człowiek ma rozum, aby panować nad ciałem....i oczywiście ze ślubem nie należy czekać latami.
To wszystko o czym piszesz ( o segrekacji płciowej) tymbardziej pokazuje, że w islamie mężczyzna jest bezmózgim stworzeniem, które nie może nad sobą zapanować w obecności kobiety, już nie wspominając co się z nim dzieje, gdy zobaczy coś spod okrycia....kobieta zaś jest niczym więcej niż obiektem seksualnym, gdyżp ocenia się mnie jedynie po tym w co jestem ubrana, czy nie przebywam z mężczyznami sam na sam itd. To wystarczy, żeby określić kobietę jako nieszanującą się czy zepsutą moralnie.
Cytuj:
w przeciwienstwie do chrzescijanstwa w islamie nie ma czegos takiego jak "umiarkowany islam" to co jest uwazane za umiarkowany islam jest poprostu odstepstwem od tej religii
kwestie kontaktow sa regulowane przez Koran i Sunne a Prorok Muhammad (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nim bedzie) uczyl zeby nawet nie podawac reki osobom plci przeciwnej i mowil ze jezeli kobieta jest sam na sam z mezczyzna to trzecim jest zawsze szatan


widocznie tak było w jego przypadku...ale co można oczekiwać od mężczyzny, który miał 9 żon i ożenił się z 6latką a skonsumował małżeństwo, gdy miała 9 lat. Ale powtarzam nie patrz swoją miarą na innych. Ja mogę zaswiadczyć po sobie, że będąc sam na sam z kolegą
szatana nie widziałam.


Pn paź 22, 2007 22:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Jakoś przoczyłem tego posta...
Fatma napisał(a):
kwestie kontaktow sa regulowane przez Koran i Sunne a Prorok Muhammad (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nim bedzie)

Muzułmanie mają obowiązek po wypowiedzeniu imienia Proroka Mahometa wypowiadać tego typu sentencje? Pytam z ciekawości, bo nie pierwszy raz się z takim czymś spotykam :-)
Fatma napisał(a):
uczyl zeby nawet nie podawac reki osobom plci przeciwnej i mowil ze jezeli kobieta jest sam na sam z mezczyzna to trzecim jest zawsze szatan

Ty uważasz, że to prawda? Mam rozumieć, że gdybyś jechała sama samochodem i natknęła się w jakiś sposób na rannego, potrzebującego pomocy mężczyznę (np. z połamanymi nogami) to byś go olała, bo nie wolno Ci przebywać sam na sam z obcym mężczyzną a tymbardziej go dotykać?


Pn paź 22, 2007 22:20
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Muzułmanie mają obowiązek po wypowiedzeniu imienia Proroka Mahometa wypowiadać tego typu sentencje?


Tak, częściej jest spotykane, "niech pokój będzie z nim"...Sa także inne imiona przy których wypowiada się formuły- ale juz inne- ta jest zarezerwowana dla Proroka......

Cytuj:
Ty uważasz, że to prawda? Mam rozumieć, że gdybyś jechała sama samochodem i natknęła się w jakiś sposób na rannego, potrzebującego pomocy mężczyznę (np. z połamanymi nogami) to byś go olała, bo nie wolno Ci przebywać sam na sam z obcym mężczyzną a tym bardziej go dotykać?


W przypadku niebezpieczeństwa utraty życia mozna dotknąć osoby płci przeciwnej, w przeciwnym wypadku jest to niewłaściwe, nawet w relacji lekarz-pacjent...


Pn paź 22, 2007 22:28
Post 
Teresse napisał(a):
W przypadku niebezpieczeństwa utraty życia mozna dotknąć osoby płci przeciwnej, w przeciwnym wypadku jest to niewłaściwe, nawet w relacji lekarz-pacjent...


W innym wątku Fatma napisała o sobie, że jest lekarką. Ciekawa jestem jak w takim razie wygląda jej praca.
Chyba że muzułmanka-lekarz może być jedynie pediatrą lubi ginekologiem.


Pn paź 22, 2007 22:36
Post 
Napisała, że jest lekarką z wykształcenia- ale teraz nie pracuje... :)

Generalnie przyjmuję się, że w przypadku niebezpieczeństwa oraz gdy nie ma dostępnego lekarza tej samej płci- wtedy korzysta się z lekarza płci przeciwnej...

Ale nie zdziwiłabym się, gdyby były krańcowo różne opinie imamów na ten temat...


Pn paź 22, 2007 22:46
Post 
Nie ważne czy obecnie pracuje czy nie.... studia kończy się po to żeby wykonywac zawód, a nie dla samej sztuki.

Teresse napisał(a):
Generalnie przyjmuję się, że w przypadku niebezpieczeństwa oraz gdy nie ma dostępnego lekarza tej samej płci- wtedy korzysta się z lekarza płci przeciwnej...


Takie podejście to chyba można mieć jak się mieszka w kraju muzułmańskim, albo prowadzi swój prywatny gabinet. Mieszkając w Europie i pracując w szpitalu czy zwykłej przychodni to raczej trudno sobie wybierać pacjentów ze względu na płeć (no chyba że się jest ginekologiem lub pediatrą - zakaz chyba nie dotyczy małych dzieci?)
Chciałabym żeby Fatma napisała coś na ten temat.


Pn paź 22, 2007 22:50

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Ja bym prosił by Fatma napisała co takiego oferuje islam, czego inne religie nie dają. Innymi słowy - co by stracił świat, gdyby nagle wszyscy odeszli od islami. Ciekaw jestem odpowiedzi muzułmanki na ten temat :-)

Chciałbym żebyś napisała coś Fatmo na temat stosunku islamu do tzw. "religii księgi" (judaizm, chrześcijaństwo) oraz do pozostałych religii i ateizmu.

Proszę Teresse, abyś tym razem nie odpowiadała za Fatmę. :-)


Pn paź 22, 2007 23:02
Zobacz profil
Post 
Dobra, dam wam tylko linka żebyście nie myśleli, że wam jakieś bajki opowiadam...http://www.islam-qa.com/special/index.php?ref=20460&ln=eng&subsite=16

kobiecie lekarce, gdziekolwiek mieszka, nie wolno przyjmować mężczyzn-pacjentów...zresztą przeczytajcie sami...

nie chcecie mnie... :cry:


Pn paź 22, 2007 23:10

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
Teresse napisał(a):
Dobra, dam wam tylko linka żebyście nie myśleli, że wam jakieś bajki opowiadam...http://www.islam-qa.com/special/index.php?ref=20460&ln=eng&subsite=16

kobiecie lekarce, gdziekolwiek mieszka, nie wolno przyjmować mężczyzn-pacjentów...zresztą przeczytajcie sami...

nie chcecie mnie... :cry:




a to już jest jawna dyskryminacja ze wzgledu na płeć...czego nasze prawo zabrania...pozatym gdzie jest tutaj przysięga Hipokratesa i pomoc potrzebującym??pozatym jako że Fatma żyje w Polsce to ma obowiązek przestrzegania prawa polskiego, jeśli nie to ponosi sie odpowiednie konsekwencje prawne.
Swoją drogą zastanawiam się czemu muzułmanie mówią, że są religią tolerancyjną...po tym najlepiej widac jak ich "tolerancja" wygląda.

ps: zreszta aby najlepiej przykład europejski...we Francji nagminne są pobicia lekarzy przez mężów muzułmańskich, którzy nie zgadzają się aby poród odbierał mężczyzna-lekarz...wolą śmierć żony..cóż to najlepiej świadczy czym jest tam kobieta....


Wt paź 23, 2007 1:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
Zencognito napisał(a):
Ja bym prosiła bya Fatma napisała co takiego oferuje islam, czego inne religie nie dają. Innymi słowy - co by stracił świat, gdyby nagle wszyscy odeszli od islami. Ciekaw jestem odpowiedzi muzułmanki na ten temat :-)

Chciałbym żebyś napisała coś Fatmo na temat stosunku islamu do tzw. "religii księgi" (judaizm, chrześcijaństwo) oraz do pozostałych religii i ateizmu.

Proszę Teresse, abyś tym razem nie odpowiadała za Fatmę. :-)


powiem Ci co bysmy stracili...np. segregację płciową, prawo szariatu i prześladowania innowierców w krajach, gdzie muzułmanie stanowią większość

acha i jeszcze do prawa dziedziczenia chciałabym dodać, że po śmierci męża, żona NIEMUZUŁMANKA NIE dziedziczy NIC i nie ma prawa do dzieci np. prawo stosowane np. w Egipcie.Niech żyje równość i toleracja :D


Wt paź 23, 2007 1:22
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
acha i jeszcze do prawa dziedziczenia chciałabym dodać, że po śmierci męża, żona NIEMUZUŁMANKA NIE dziedziczy NIC i nie ma prawa do dzieci np. prawo stosowane np. w Egipcie.Niech żyje równość i toleracja


Owszem, ale ta zona wychodząc za muzułmanina była tego świadoma, a jesli nie- to jeszcze gorzej o niej świadczy, prawda??
Jak to mówią, czemuś biedny? Boś głupi...

Prawo do dzieci zawsze ma ojciec- nawet gdy matka jest muzułmanką...

Cytuj:
ps: zreszta aby najlepiej przykład europejski...we Francji nagminne są pobicia lekarzy przez mężów muzułmańskich, którzy nie zgadzają się aby poród odbierał mężczyzna-lekarz...wolą śmierć żony..cóż to najlepiej świadczy czym jest tam kobieta....


NIe tylko we Francji, podobnie jest np. w Holandii i problem dotyczy nie tylko porodów, ale generalnie wizyt u lekarza...

nie zgadzam się ze wszystkimi Twoimi wnioskami, ale nie chcę robic offtopu... :-)


Wt paź 23, 2007 9:00

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Desdemona napisał(a):
i dla porównania: spróbuj się przejść wieczorem sama np. w Dubaju bez tradycyjnego islamskiego okrycia i zrób to samo np. we Wrocławiu. Ja Ci gwarantuję, że we Wrocławiu nawet o 1 w nocy nie będziesz miała żadnych problemów.

nieprawda
mialam 14 lat jak zostalam zgwalcona w warszawie przez mojego nauczyciela informatyki, w sadzie zamiast od razu go skazac debatowali na temat dlugosci mojej harcesrskiej spodnicy czy czasem nie byla za krotka , czy czasem nie sprowokowalam teg sk....
w Dubaju od razu by zostal skazany na kare smierci za gwalt za nieletniej


Wt paź 23, 2007 15:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 19, 2007 23:36
Posty: 39
Post 
Desdemona napisał(a):
ale zyjąc w Polsce nie możesz przestrzegac tych Boskich Praw. Poligamia np. w Polsce jest zakazana, W konstytucji mamy równosć kobiety i mężczyzny, Koran natomiast jednoznacznie stwierdza, że kobieta jest istotą niższa, do tego mąż ma prawo bić nieposzłuszną zonę. W sądzie też korzystasz z takich samych praw co mężczyzni,co w Twoich prawa tez nie wsytęouje. Powtórze jeszcze raz jeśli chcesz zyć wełdug Boskich Praw ( według Ciebie ) to nie powinnaś zyć w Polsce...polecam najbliższy kraj szariatu tam w pelni będziesz mogła żyć według w/w praw

w Bibliii tez nie ma zakazu poligamii, co wiecej poczytaj sobie ile zon i naloznic mial Dawid i Salomon (niech pokoj i blogoslawienstwo Allaha z nimi bedzie)
co z tego ze w Pl poligamia jest zakazana jak i tak wielu mezczyzn oprocz ozny sypia z innymi kobietami, to ja wole zeby moj maz mial druga zone niz zeby mi przyniosl jakiegos syfa od prostytutki
widze ze jestes czytelniczka stron typu eurojihad, bo te teksty o biciu to jak stamtad wyciete
Bog w Koranie mowi ze maz ma prawo skarcic zone, nie uderzyc (slowo ktore w jezyku arabskim zostalo tam uzyte oznacza wlasnie skarcenie takie jak dziecka) a poza tym Prorok Muhammad (niech pokoj i blogoslwienstwo Allaha z nim bedzie) sam mowil ze "najlepsi z was sa ci ktorzy sa najlepsi dla waszych kobiet" "najlepszym czlowiekiem jest ten ktory kontroluje wlasny gniew" i wiele razy tlumaczyl ludziom ze skarcenie zony nie polega na jej skatowaniu, mozna uderzyc ale lekko tak zeby zonie nie stala sie zadna krzywda
a jesli chodzi o kraj szariatu, w obecnych czasach tkai kraj nie istnieje bo nawet w Arabii Saudyjskiej prawo mimo ze podobno jest nim szariat to z szariatem ma niewiele wspolnego (jak np zakaz prowadzenia samochodu dla kobiety)


Wt paź 23, 2007 15:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL