Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dlaczego moja siostra przeszła na Islam? 
Autor Wiadomość
Post 
Cytuj:
Belizariuszu! Nie oskarzaj rodziny! Nie rzucaj kamienia, chyba ze jestes sam bez winy! Jezeli ktos jest dorosly - ma prawo wyboru.


Wyjatkowo chybiony przyklad zastosowania cytatu ewangelicznego.

To z rodzinnego domu wynosi sie swoj swiatopoglad i swoje religijne przekonanie........gdzies wiec musial tkwic bład. To ze ktos jest dorosly nie oznacza iz nie potrzebuje wsparcia rodziny.

Cisze sie, ze ma to wsparcie w swoim bracie......oby nie za pozno. Ale to jeszcze nic straconego. Moze dziewczyna przejrzy na oczy, gdy zobaczy rzeczywistosc muzulmanskiego zycia....gdzie kobieta naprawde jest "gorszym gatunkiem" człowieka.
Mąż bowiem powinien szanowac swa zone....ale moze jej takze przylac:

Sura 4
34 Mężczyźni stoją nad kobietami
ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi,
i ze względu na to,
że oni rozdają ze swojego majątku.
Przeto cnotliwe kobiety są pokorne
i zachowują w skrytości
to, co zachował Bóg.
I napominajcie te,
których nieposłuszeństwa się boicie,
pozostawiajcie je w łożach
i bijcie je!

A jeśli są wam posłuszne,
to starajcie się nie stosować do nich przymusu.
Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!


Agatko......czy ten "wycinek" muzulmanskiego zycia , takze cie pociaga???



Cytuj:
Chca i potrafia umierac za wiare.

Taaaaa......szczególnie gdy wokol jest mnostwo niewinnych osob (dzieci, kobiet, starcow)....taka smierc jest rzeczywiscie baaardzo dynamiczna i wyjatkowo medialna......


pozdrówka


N gru 19, 2004 0:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
Belizariuszu, odpowiadalam na pytania prowadzacego watek. Twoje, jakze madre wywody, pomine milczeniem.......

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


N gru 19, 2004 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 13:24
Posty: 10
Post 
.....wolność od zboczeń powiadasz. Agatko to jest tylko propaganda popatrz na Turków naród wyjątkowo homoseksualny. A mahomet podobno lubił chłopców. A muzulmańska pogoń za spódniczką jest wręcz przysłowiowa, a nawet bywa atrakcją turystyczną samotnych Pań czy homoseksualnych panów poszukujących przygody w Turcji czy Tunezji
Zresztą proszę bardzo kilka z przykazań Chomeiniego.
"Mężczyzna, który utrzymywał stosunki seksualne z własną ciotką, nie może poślubić jej córki, czyli swojej kuzynki"
"Muzułmańska kobieta nie może poślubić heretyka, ani muzułmański mężczyzna nie może poślubić heretyczki. Jednakże muzułmański mężczyzna może utrzymywać związki pozamałżeńskie z kobietami żydowskimi i chrześcijańskimi."
"Jeśli mężczyzna poślubia nieletnią, która skończyłą dziewięć lat i przerywa natychmiast jej błonę dziewiczą, nie może więcej z niej korzystać"
"Jeżeli kobieta owdowiała lub porzucona nie skończyła 9 lat, może znowu wyjść za mąż po owdowieniu, albo porzuceniu, bez odczekania zalecanych czterech miesięcy i dziesięciu dni. Także jeżeli z pierwszym mężem miała niedawno stosunki intymne"
"Jeżeli żona nie jest powolna mężowi i nie jest zawsze do dyspozycji dla jego przyjemności albo szuka wymówek, żeby go nie zabawiać, mąż nie musi jej zapewniać ani jedzenia, ani ubrań, ani schronienia"
"Matka i córka, i siostra mężczyzny, który utrzymywał stosunki analne z innym mężczyzną nie mogą poślubić tegon drugiego. Jednakże jeśli ten drugi utrzymywał lub utrzymuje stosunki analne z krewnym swojej żony, małżeństwo pozostaje ważne."
"Mężczyzna, który miał stosunki seksualne ze zwierzęciem, na przykład z owcą, nie może jeść jego mięsa. Popadłby w grzech"

Rzeczywiście wysoce moralne i przykładne.


Pn gru 20, 2004 10:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Agatka napisał(a):
inflator - mnie w islamie pociaga sila, dynamizm, mocne granice i brak tolerancji dla wszelkiego rodzaju zboczen (homoseksualizm itd). W tym tkwi sila islamu! ...
... Chca i potrafia umierac za wiare...
...Fanatyzm to wielka sila napedowa religii...
.. nikt nie zabija w imie Chrystusa.

I szachidka gotowa jak znalazł.
Zaiste piękna iście samurajska pogarda śmierci .. za wiarę.


Wt gru 21, 2004 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
:lol: Alez macie problem! Pytal czlowiek, tom odpowiedziala, co mnie pociaga w islamie, przynajmniej z wierzchu. Islam islamowi nierowny, tak jak katolicyzm protestantyzmowi. Nie wycofuje sie - w islamie pociaga mnie zar wiary, czestosc modlitw, i brak letniosci. Czy pisalam cos o sytuacji kobiety? Skad wiec takie ataki na mnie? Nie mozna miec innego zdania?
Z drugiej strony - jezeli kobieta jest zagubiona - byc moze pragnie opieki, nawet za cene niewoli. Trzeba popatrzec na sprawe z roznych punktow widzenia, drodzy panowie.
A juz wywody Belizariusza...... i oskarzanie rodziny o fakt przejscia na islam - czlowieku, nie obwiniaj kogos kto juz i tak z bolu i zalu nie moze spac po nocach. Po co to czynisz czlowieku?Troche delikatnosci.

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


Śr gru 22, 2004 14:48
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
A juz wywody Belizariusza...... i oskarzanie rodziny o fakt przejscia na islam - czlowieku, nie obwiniaj kogos kto juz i tak z bolu i zalu nie moze spac po nocach. Po co to czynisz czlowieku?Troche delikatnosci.
]

Zastanawiam sie własnie czy potrafisz logicznie myslec?

Ja nikogo nie oskarzam...to Twoja wyjatkowa infantylnosc tak to odbiera.
Dziwne, ze sam zainteresowny nie ma takich pretensji jak ty :shock:

Ja probuje szukac przyczyn......i to była moja odpowiedz na zadane pytanie......Tak jak Twoja odpowiedzia był zachwyt nad fanatyzmem muzułmanow.
Cytuj:
Troche delikatnosci.


Troche zrozumienia innych i mniej infantylizmu. Co nie przystoi osobie pracujacej z dziecmi.

pozdrówka


Śr gru 22, 2004 16:41
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 19:24
Posty: 3644
Post 
Prywatne uwagi proszę wymieniać między sobą za pośrednictwem PW.
Dziękuję :)

_________________
Co dalej za zakrętem jest?
Kamieni mnóstwo
Pod kamieniami leży szkło
Szło by się długo
Gdyby nie to szkło, to by się szło... ♪


Śr gru 22, 2004 17:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
no wiec inflator, moze twoja siostra potrzebowala opieki, poczucia, ze ktos sie nia zaopiekuje i nie zostawi w potrzebie?
co do seksualnosci muzulmanskiej, moze i tak jest jak piszesz, ale czy rzeczywiscie jest to zgodne z nauka Koranu? Wszak Chomeini to nie Allach.

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


Cz gru 23, 2004 1:05
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Wszak Chomeini to nie Allach.


Wszak Koran ponoc napisał sam Allah

Sura 4,3
Żeńcie się zatem z kobietami,
które są dla was przyjemne
- z dwoma, trzema lub czterema.

4,11
11 I daje wam Bóg przykazanie
co do waszych dzieci:
synowi przypada udział
podobny do udziału dwóch córek.


4,43
43 O wy, którzy wierzycie!
Nie zbliżajcie się do modlitwy,
kiedy jesteście pijani,
dopóki nie będziecie wiedzieć,
co mówicie,
ani też będąc nieczystymi
- chyba że jesteście
podróżnikami w drodze -
dopóki nie dokonacie ablucji.
A jeśli jesteście chorzy
albo jeśli jesteście w podróży,
albo jeśli któryś z was
przyszedł z miejsca ustronnego,
albo też gdy dotykaliście kobiet
i nie znaleźliście wody,
to posłużcie się czystym piaskiem
i obcierajcie sobie twarze i ręce.
Zaprawdę, Bóg jest pobłażliwy, przebaczający!


( Allah, stwierdza, ze tak kobieta jak i miejsce ustronne sa nieczyste. Zaiste milosierny on jest :shock: ).


Kobiety w Islamie, sa o wiele mniej wazne od mezczyzn. Mozna sobie brac kilka zon, mozna je karac uwiezieniem w domu, mozna je bic. Słowo mezczyzny jest dwukrotnie wazniejsze od slowa kobiety. Mezczyzna dziedziczy podwojnie. Dotkniecie kobiety to nieczysta rzecz......trzeba sie oczyscic przed modlitwa.......W niektorych islamskich krajach, kobieta potrzebuje pisemna zgode od meza, na przebywanie poza domem.

Allah jest milosierny.....ale tylko dla wybranych (szczegolnie facetow).

pozdrówka


Cz gru 23, 2004 10:23

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
No akurat tradycja obmywania jak i możliwość wielożeństwa to wynika z judaizmu (ergo korzeni islamu).


Cz gru 23, 2004 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
oozie :lol: , ja tam uwazam nadal, ze islam to jedna z wielkich religii i jako taka jest atrakcyjna dla ewentualnych wyznawcow. Pozycja kobiety w islamie niekoniecznie jest tak zla, ,jak pisza niektorzy. Istnieje oswiecony islam, ktory pozwala swoim corom chodzic na rowni z mezczyznami do szkol i pracowac. to co sie dzieje na przyklad w enklawie tureckiej w Berlinie nie wynika z samego islamu, ale z obcosci etnicznej i checi uchronienia sie przed wplywem "zgnilego "zachodu. Zyjacy tam Turcy sa bardziej radykalni i fundamentalni niz ich rodacy w kraju. Ale to wynika nie z samego islamu, ale z kontekstu spolecznego. Tak, ze nie ma mnie co straszyc islamem, na razie czytac potrafie :lol: Uwazam, ze czasem sytucja polskich kobiet jest gorsza od muzulmanskich. Ostatnie przynajmniej wiedza, co je czekac moze. U nas przemoc domowa, wykorzystywanie seksualne skryte jest pod krotka kolderka tak zwanej tajemnicy domowej. A kosciol zdominowany przez mezczyn slabo sie tym tematem zajmuje.

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


Cz gru 23, 2004 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
poza tym oozie, mnie imponuja samuraje i szachidki. Kiedys sie umieralo za Chrystusa (patrz wojny krzyzowe) to czesc naszej historii. Uwazasz, ze nalezy potepic wojny krzyzowe?

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


Cz gru 23, 2004 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Agatka napisał(a):
ja tam uwazam nadal, ze islam to jedna z wielkich religii i jako taka jest atrakcyjna dla ewentualnych wyznawcow.

Wybór religii jak i ocena co w danej religii jest atrakcyjne należy do każdego osobno - nie sądzę żeby ktokolweik zdecydował się twierdzić że religia wyznawana przez ponad miliard ludzi nie jest wielką religią i nie jest atrakcyjna dla wyznawców.
I daleko mi do odsądzania islamu od czci bo mają wahabitów i fundamentalistów, jak i obecnie miło jest mówić o islamskich terrorystach.

Co do podejścia do śmierci -- no cóż szahid(ka) jednak jest daleko za ideologią bushi.
Jednak bushi koncentrowali się na życiu by wypełnic obowiązek, szahidzi chcą ginąć za wiarę -- to mało budujące, może jedynie służyć jako przykład wypaczenia religii.


Cz gru 23, 2004 12:41
Zobacz profil
Post 

Co do małżeństw muzułmańskich, to z tego co rozmawiali pomiędzy sobą na swym forum wynika, że mogą istotnie posiadać mieć do czterech żon, ale też to nie jest tak, że mąż bierze wszystkie do mieszkania M4. No jednak nie. W warunkach finansowych takie jakie mamy w Polsce taki muzułmański mąż, który by miał mieć cztery żony (ale w Polsce nie sądzę, by prawo na to pozwoliło - choć do końca nie wiem), musi zapewnić każdej z nich apartament, czyli u nas dla każdej oddzielne mieszkanie M4.
Inna rzecz, że mąż zdaje się ma być wierny (ale tu już nie mam tak silnej pewności) jedynie muzułmankom. Będąc w Europie nie musi się za nadto przejmować tym, że ewentualnie sypia z chrześcijankami. Zdaje się, że faktycznie coś takiego jest. Z drugiej strony co ciekawe moja koleżanka zna jednego muslim i kiedyś poszła go odwiedzić (to muslim zupełny neofita). Otóż on (student) rozmawiał z nią przy drzwiach otwartych, bo jest jakiś przepis, który mu nie pozwalał przebywać z nią sam na sam (byłby bodaj nieczysty).
To tyle jeśli chodzi o moje ciekawostki.


Cz gru 23, 2004 15:40
Post 
Cytuj:
Tak, ze nie ma mnie co straszyc islamem, na razie czytac potrafie


To poczytaj Koran....Ja nie cytuje haddisów...ale Koran
Cytuj:
A kosciol zdominowany przez mezczyn slabo sie tym tematem zajmuje.


No cóż....masz takie wiadomości na ten temat jak p. minister Środa....czyli zerowe.
Koscioł akurat zajmuje sie tymi sprawami...w przeciwienstwie do panstwowych urzedasów, którzy poza teoretycznymi gadkami nie maja niczego do zaoferowania. Poza oczywiscie cieciami budżetowymi.
W koncu kasa jest potrzebna na kolejne przekrety zwiazane z aferami.

Tak Agatko...Islam jest baaaardzo "atrakcyjny" dla kobiet........tam nie ma ministrow pokroju Srody....tam jest wyjatkowy patriarchat i zero tolerancji dla kobiet..



Cytuj:
No akurat tradycja obmywania jak i możliwość wielożeństwa to wynika z judaizmu (ergo korzeni islamu).


Zgadza sie Oozie.
Mohamet zerżnął z Biblii wiele rzeczy...a poza tym w ramach "objawienia" dopisal wiele innych bzdur, tak by mu pasowały.

Jak dla mnie Koran, to tragiczna parodia Biblii, wymyslona przez epileptyka.

pozdrówka


Cz gru 23, 2004 23:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL