Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 21:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dlaczego moja siostra przeszła na Islam? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 10:22
Posty: 171
Post 
ToMu napisał(a):
Może bardzo uproszczę... Ale znam osobę, która zmieniła wyznanie... z powodu głupiego księdza. Wiadomo - każdy miewa dołki. Ale ona szukała pomocy u księdza - który zamiast ją wysłuchać, zwymyślał. Odwróciła się od Boga, który przez swoich kapłanów tak "kocha" swych wyznawców. Nie dziwię jej się. A po jakimś czasie odnalazła się w jakieś wschodniej wspólnocie... Wszystko przez jednego głupiego człowieka...


Wszedzie są "ludzie i ludziska", ksiądz też jest zwykłym śmiertelnikiem. Ale to nie powód żeby od razu rzucać wiarę.. hmm.. a w tym przypadku to tej wiary raczej nie było. Nie można wierzyć w doskonałość księży, trzeba wierzyć w BOGA 8)


Wt kwi 19, 2005 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 12, 2005 12:29
Posty: 4
Post Twoja Siostra - czyli pytanie do osoby, która założyła temat
Witam,
a czy pytałeś swoją Siostrę o powód jej przyjęcia Islamu? Może Ona wyjaśniłaby Ci tą kwestię?
Może podanie powodu, dla którego ja przyjęłam islam pomoże Ci zrozumieć tą kwestię.
Otóż zmieniłam wyznanie ze względu na prostotę i logikę islamu, ze względu na to, że daje mi równe prawa, jak mężczyźnie, a jednocześnie nadaje mi wiele przywilejów.
A tak roztrząsane aspekty, jak zamykanie tych "biednych, zahukanych muzułmanek" w domach itp. fantazje, to - mogę Cię zapewnić - żaden islam tylko normalna przemoc domowa; która może się trafić zarówno w polskiej, katolickiej rodzinie, jak i gdzieś na Bliskim Wschodzie.
W razie dalszych pytań, zapraszam do wysyłania mi prywatnych wiadomości.
Z pozdrowieniami i najlepszymi życzeniami dla Twojej Siostry - polska muzułmanka.

_________________
La illaha il Allah


Śr paź 12, 2005 14:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 10, 2005 20:17
Posty: 467
Post 
inflator napisał(a):
Chciałem, abyśmy zastanowili się tylko, dlaczego zjawisko islamizacji naszej kultury staje się tak powszechne i wkracza z buciorami pod nasze dachy. Co jest w Islamie tak magnetycznego, że ludzie odwracają się od Chrześcijaństwa, któremu można wiele zarzucić (nie mniej niż Islamowi)


"wkracza buciorami" - zapewne, gdybym napisal takie okreslenie wzgledem chrzescijanstwa, ktore bynajmniej nie narodzilo sie na tych ziemiach ale wyparlo wczesniejsza, rodzima wiare, nierzadko brutalnie, zostaloby ono wykasowane jako obrazliwe. W ten sposob rozmawiasz ze swoja siostra?

Cytuj:
Chrześcijaństwa które dostosowuje się do Świata obecnego,które potrafi przeprosić za swoje grzechy bijąc się w pierś, które dąży do dialogu międzykulturalnego,


Z calym szacunkiem ale jeszcze nigdzie jak do tej pory nie spotkalem, by jakis chrzescijanin szczerze wyrazil zal i wstyd za historie swojego wyznania, zwlaszcza wobec religii, ktora doprowadzil do ruiny - rodzimej religii Slowian. Nie spotkalem jeszcze chrzescijanina, ktory by dazyl ze mna do dialogu miedzywyznaniowego, zawsze jedynie stara sie mnie zwerbowac. Islam natomiast nic zlego mojej religi nie uczynil i zaden muzulmanin mnie nie werbowal...

Cytuj:
ktore daje nam wolną wolę, które jakby dorosło do Świata nie starając się go Zniszczyć.


za wyjatkiem tego, co stawalo na drodze - zastanow sie wiec o czym piszesz. Chrzescijanstwo to nie tylko twoi bliscy - to ogromna machina polityczna, majaca na sobie wiele ofiar - nie ma sensu chyba powtarzac truizmow, ale chybane zdajesz sobie z tego sprawy.

Cytuj:
Z Chrześcijaństwa z którego możemy być naprawdę dzisiaj dumni.


Najpierw piszesz o "grzechach", o przeprosinach - jesli ktos przeprasza i przyznaje do bledu, powinien sie wstydzic, wykazac skruche, zadoscuczynic - ale byc dumnym z bledow??

Cytuj:
Zastanawia mnie fakt, że osoby przechodzące na Islam stają się takimi zażartymi obrońcami swojej nowej religi, Jakimi nigdy nie byli jako chrześcijanie.


To proste. Sa atakowani i czuja sie nieakceptowani, choc nie dopuszczaja sie przemocy ani lamania prawa. Sam widzisz - nie potrafisz zaakceptowac wyboru religii swojej siostry - poglebiasz tylko dystans miedzy wami. Jesli chcesz ja zrozumiec, to pytaj jej, a nie katolikow. Jak katolik ma ci pomoc zrozumiec islam - to bez sensu. Ide oz aklad, ze wasze rozmowy wygladaja tak - ty ja pytasz, ona odpowiada, a ty na to: "ale czemu nie jestes chrzescijanka", "ale w chrzescijanstwie jest lepiej bo..." itp. Nie szukasz dialogu, tylko porad, jak ja przekabacic. Obwiniasz wszystkich dookola, ale tak na prawde to ty odpowiadasz za brak porozumienia miedzy wami...

_________________
"Pogańsk knędz, siln wielmi, sjedę w Wislech, rągasze sę christjanom i pakosti diejaasze"


Cz paź 13, 2005 4:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL