Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 2:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dlaczego moja siostra przeszła na Islam? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 13:24
Posty: 10
Post 
Na początku przepraszam za nieobecność na forum, -Święta :)

Agatko własnie o to chodzi aby religia, która docelowo ma podbić świat była pociągająca. Ty zawsze interesując się nowym tematem będziesz dostrzegać jego dobre strony a zdrowy rozsądek jest niestety zagłuszany przez fascynacje.
Prawda jest troszkę bardziej bolesna Islam to niestety jego przywódcy duchowi, których zadaniem jest "werbować" jak najwięcej wiernych, niestety te same osoby są finansowane przez fundamentalistów, którzy mają nad tymi osobami pełną kontrolę. Gorzej niejednokrotnie owi duchowi przewodnicy są skrycie na czele wielu organizacji, które niestety nie mają nic wspólnego z miłością bliźniego. Nawet jężeli ich program jest sformułowany w najsłodszy sposób jest to tylko propaganda stworzona dla nas ludzi zachodu. Większość wyznawców Islamu będzie się zarzekało, że terroryzm nie ma nic wspólnego z islamem. Prawda jest inna część z tych osób niestety naprawdę nie wie co się wokół nich dzieje, a część z tych glośnych krzykaczy cieszy się z każdego ciosu zadanego chrześcijańskiej wspólnocie. Niech przykładem będzie dla Ciebie fiesta w wielu miastach europy. Tak dobrze słyszysz nie miastach wschodu tylko właśnie miastach europy po ataku z jedenastego września.
Teraz wyobraź sobie sytuację, że Ty jako nowa muzułmanka dowiadujesz się o planowanym zamachu czy planowanej zbiórce pieniędzy w którymś z polskich meczetów na organizacje terrorystyczne pod chasłem pomocy biednym czy jakim kolwiek innym ckliwym. Nagle dla Ciebie zasłona opada biegniesz na policję robisz co możesz aby do tego nie dopuścić. Dlaczego ponieważ jesteś jeszcze duchowo nie gotowa, dlatego ty postrzegasz Islam takim jaki właśnie jest spreparowany dla Ciebie, taki pociągający :) . Gdy będziesz gotowa do Śmierci za wiarę wtedy może wnikniesz głębiej. Na dzień dzisiejszy jest już wiele europejczyków, dawnych chrześcijan gotowych w każdej chwili oddać swoje życie aby nas niewiernych było mniej. Taka już jest konspiracja zawsze dwulicowa i taki jest dzisiejszy islam.
Podobnie jak Ozie nie mogę potępiać religi. Przez pojęcie Islam mam cały czas na myśli wyznawców którzy w dniu dzisiejszym tworzą tę religię. Islam to duchowi przywódcy duchowi, to wojna z zachodnią cywilizacją czy to się komuś podoba czy nie. Jeżeli ktoś mówi inaczej to niestety znaczy, że jeszcze nie potrafi otworzyć oczu.
Co do wojen krzyżowych to oczywiście że je potępiam i zdaje się, że kościół też za nie przeprosił. Czy to nie jest przykład na dojrząłość 21 wieku. I to wlaśnie mnie pociąga w chrześcijaństwie:) jego dopasowywanie się do


Pt gru 31, 2004 9:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 13:24
Posty: 10
Post 
dopasowanie do Świata a nie dopasowywanie Świata do religi.
A wielożeństwo, które jest tu tak szeroko poruszane dla mnie osobiście jest sprawą tylko i wyłącznie owej religi. Nie możemy się z tym pogodzić ponieważ nie jest to naszą tradycją. Oczywiście pięknie by było gdyby wszystkim stronom związku wielożeńskiego ten układ odpowiadał i wszystkie strony były traktowane na równi co jest raczej niemożliwe.
Zresztą ta praktyka była najprawdopodobniej utworzona w wyniku wielu wojen które wyniszczyły populację mężczyzn i odpowiedni zapis rozwiązywał problem samotnych kobiet. Ewentualnie co jest równie prawdopodobne, któryś z Islamskich proroków usprawiedliwiał swoją słabość do wielu kobiet.[/list]


Pt gru 31, 2004 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 17, 2004 13:24
Posty: 10
Post 
uuuupppssss, powinna na tym forum być możliwość redagowania postów. Mam obcojęzyczną klawiatórę i polskie znaki otrzymuję w przedziwnych kombinacjach co kończy się często wysłaniem postu przed zredagowaniem. Przepraszam więc za wszystkie literówki i orty ale piszę na żywca.:)


Pt gru 31, 2004 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Zawsze to co jest inne, orientalne nas pociąga. Kościół powinien chrystianizować muzułmanów, tak by w koncu wszystkie religie świata przesiąknęły sobą, łacząc to co najlepsze w każdej z nich. Musicie jednak zacząć działać, bo inaczej może sie okazać, że więcej będzie w nowej religii z islamu niż chrzescijaństwa.

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pt gru 31, 2004 14:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
OFFTOPIC
Qrczak, to Ty w końcu chcesz ten KK rozbić czy mu pomóc ?? Weź sie zdecyduj :P

A mnie nie pociąga wszystko to co inne, orientalne. Jestem tradycjonalistą...nie zebym nie lubił nowinek, wprost przeciwnie, ale nie zawsze i nie na hurra.

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sty 03, 2005 14:56
Zobacz profil
Post 
Artykuł Szostkiewicza o islamie http://polityka.onet.pl/artykul.asp?DB= ... 08991&MP=1


Wt sty 04, 2005 10:30

Dołączył(a): Pn wrz 06, 2004 8:50
Posty: 48
Post 
Polskie dzieci Allaha artykuł o polakach przechodzących na islam : http://newsweek.redakcja.pl/archiwum/ar ... tykul=9274


So sty 08, 2005 9:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 15, 2004 15:31
Posty: 2652
Post 
Agatka napisał(a):
(...) Jezeli ktos jest dorosly - ma prawo wyboru.

chyba każdy ma prawo wyboru :shock: Czy dziecko nie ma prawa decydować o niczym, albo młodzież "na garnuszku" rodziców.
Czy dzieci muszą bezwzględnie posłusznie wykonywac rozkazy. ?? :o :o

_________________
Obrazek Obrazek


So lut 12, 2005 18:57
Zobacz profil YIM

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
Podawane sury przez Belizariusz wymagaja wytłumaczenia bez kontekstu nic nie wnosza do dyskusji. Gdyby to wygladało tak jak niektórzy pisza na forum to zadna zdrowo mysląca kobieta nie przeszła by na islam. Ludzie przechodza na islam bo jest logiczny i daje duzo odpowiedzi na stawiane pytania oraz miłosierny. Proste jak ktos przeczytałby koran i poprostu wstał i jak pisze lał kobiete kto by został w tej religii? Nigdy. Czemu zostaja i czemu widze ze co miesiać przybywa w Polsce 3 -4 muzułmanów i muzułmanek cóz cos w tym musi byc nikt ich nie zmusza. Dziwne prawda? Pytanie Pranie mózgu?

A teraz wiedza. Polecam kiązke "Kobieta w islamie" nie pomne autorki polka muzułmanka które przyjeła islam. Dobra ksiązka dla kobiet które chcą poznać islam. Tam jest cała wiedza o prawach i obowiazkach kobiety. Jakos wszyskie które znam nie skarżą sie ze są uciskane bite czy zastraszane. Zapytajcie je co myslą one jako strona w dyskusji maja chyba najwiecej do powiedzenia.


Pn kwi 18, 2005 19:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2004 14:12
Posty: 93
Post 
heh..ja oczywiście nie mam pojęcia co pociąga chrześcijan w islamie, bądź odwrotnie- obecnie. Nie mniej wydaje mi się , że mógłbym się pokusić o odpowiedź na pytanie co pociągało chrześcijan na wschodzie i w płn. Afryce do islamu w VII wieku.... Nie zapominajcie, że wówczas chrześcijaństwo zatraciło swą ideologiczną świeżość, a co gorsza pogrążało się w spory wewnętrzne, dzieląc się na różne odłamy ( nota bene ta przypadłość nie ominęła również islamu, ale miało to miejsce znacznie później). Natomiast islam u swego zarania, niósł im prostotę dogmatczną.....także teksty o wściekłym i krwawym dżihad są nieco tendencyjne...paradoksalnie najkrwawszy opór stawili wojskom islamu Berberowie z płn. Afryki ( w większości politeiści :D )

_________________
sweeet


Pn kwi 18, 2005 20:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
Gryzio masz racje co do Berberów. Co do pierwszych wieków chrzescijanśtwa to czy słyszałeś o unitarianach lub Ariuszu poleca strone www.jeszua.pl. Tam zobaczysz jak zbierzne mieli poglady chrzescijanie tak do około IV-V wieku z tym co mówił Muhammad (pzn). Bardzo wielu chrzescijan własnie unitarian przyjeło islam gdy sie z nim zetknęło poniewaz widzieli w ze potwiedza on ich pogląd na Biblie i osobe Jezusa (pzn). Swoja droga bardzo niewielu Żydów przyjeło islam wydaje mi sie ze chodzi tu o zgodność co do jedności Boga i nie uznaie Jezusa (pzn) jako Mesjasza i wysłannika Boga.


Pn kwi 18, 2005 20:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2004 14:12
Posty: 93
Post 
Wiesz Ronin..jesli chodzi o Ariusza z Aleksandrii to owszem..co nieco słyszałem, co do Unitarian....owszem...zapewne doktryna islamu zakładająca ścisły monoteizm mogła być miła ich secu :D , nie mniej problem przechodzenia na islam chcrześcijańskiej ludności wschodu i płn Afryki jest dośc złożony....pisał o Tym chyba Ks Dr Krzysztof Kościelniak...jest taka praca którą recenzował "Chrześcijaństwo w Płn Afryce od V do XIII wieku"...chyba tak to się nazywa...polecam

_________________
sweeet


Pn kwi 18, 2005 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
Gryzio odpisałem ci na priwa. Nie polecam ksiązek ks. Koscielniaka.


Pn kwi 18, 2005 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Może bardzo uproszczę... Ale znam osobę, która zmieniła wyznanie... z powodu głupiego księdza. Wiadomo - każdy miewa dołki. Ale ona szukała pomocy u księdza - który zamiast ją wysłuchać, zwymyślał. Odwróciła się od Boga, który przez swoich kapłanów tak "kocha" swych wyznawców. Nie dziwię jej się. A po jakimś czasie odnalazła się w jakieś wschodniej wspólnocie... Wszystko przez jednego głupiego człowieka...

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt kwi 19, 2005 12:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
ToMu napisał(a):
Boga, który przez swoich kapłanów tak "kocha" swych wyznawców. Nie dziwię jej się. A po jakimś czasie odnalazła się w jakieś wschodniej wspólnocie... Wszystko przez jednego głupiego człowieka...

Wszyscy wyznawcy Boga są jego kapłanami !!!
Widocznie pokochala ksiedza nie Jezusa Chrystusa i są tego efekty !!
Pozdro


Wt kwi 19, 2005 12:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL