Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 16:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 List do Chrześcijan 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lis 21, 2009 13:18
Posty: 31
Post List do Chrześcijan
Proszę przeczytaj ten tekst choć na chwilę wyzbywając się własnych uprzedzeń które zapewne posiadasz tak jak każdy człowiek ;-)

Zastanów się nad tym czego uczą Cię twoi księża, twój papież, twoja Biblia, twoja katecheza? Wszyscy ukazują Jedynego Boga, jedyną wiarę, jeden sposób na życie i tylko jedno swoje spojrzenie na świat...Jednocześnie wpajają ci strach przed wszystkim innym - każdym innym sposobem myślenia, postepowania, ustalania prawdy i wartości strasząc piekłem i ośmieszając już na wstępie wszystkich swoich przeciwników. To prosty i łatwy sposób do kontrolowania zarówno Ciebie jak i twojego umysłu bo przecież nawet jeśli chciałbyś żyć i myśleć inaczej to zaraz uznasz to za dzieło Szatana które nie ma prawa być słuszne. Nawet jeśli zaczniesz wątpić w Biblie na podstawie racjonalnych dowodów to odrazu pojawia się proste wytłumaczenie - dzieło złego Szatana. Nie podobają ci się katolickie wartości czy dogmaty - nie ważne - grożą ci piekłem i i tak musisz przestrzegać listy grzechów nawet jeśli połowy z nich nie uznałbyś nigdyt za złe. To tak jakby od małego zamykać dziecko w domu nie pokazując mu całego świata i jednocześnia cały czas wmawiać mu że cały świat którego tak naprawde nie zna jest zły...nawet jeśli spotka tam coś dobrego, lepszego niż w domu to i tak musi to być złe. Zastanów się proszę czy żeczywiście cały świat mógłby być "zły" a zamknięte mieszkanie w którym jesteś "dobre" bo tak Ci powiedzieli?? Czy inne wartości, religie, sposoby życia muszą być "złe" a chrześcijaństwo musi być "dobre" bo tak Ci od małego powiedziano i nawet nie miałeś czasu żeby zdecydować co tak naprawdę jest twoją własną drogą i jak chcesz żyć, jakie wartości są Tobie bliskie?? Przecież nie muszą się one zgadzać z wartościami wyznawanymi przez księży, papieży, cieśle z Nazaretu żyjącego 2 tys. lat temu ani z tymi spisanymi w Biblii...

Jeśli dotarłeś do tego miejsca możesz zrobić dwie żeczy - albo przemyśleć to co napisałem i pójść dalej jako wolny człowiek albo też uklęknąć i zacząć się modlić :-) Nie mówie Ci którą z tych opcji powinieneś wybrać - czy nie lepiej abyś sam zdecydował? ;-)

_________________
Stara Wiara Czuwa


Wt gru 08, 2009 14:17
Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: List do Chrześcijan
Nawracanie na ateizm?
Jak można być wolnym będąc zniewolonym przez ateizm i racjonalistyczną metafizykę? :D

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Wt gru 08, 2009 14:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 13:18
Posty: 31
Post Re: List do Chrześcijan
Czyli mamy do wyboru tylko ateizm albo chrześcijaństwo? :D Oj nie znalazłbym dla siebie miejsca w takim świecie :twisted:

_________________
Stara Wiara Czuwa


Wt gru 08, 2009 15:57
Zobacz profil ICQ WWW

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: List do Chrześcijan
Jaaaasne.
"NIe jesteś wolny jedząc pyszne potrawy - pokaż że jesteś wolny i zacznij jeść (censored)" - oto co proponuje nam Viking.
Myślisz że pójdziemy na tak prymitywną manipulację ?

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Wt gru 08, 2009 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 13:18
Posty: 31
Post Re: List do Chrześcijan
Nie jesteś wolny gdy jesz marchew i siano jak owca gdy obok na stole masz pyszne pieczone mięso i owoce :D To chciałem powiedzieć, tylko według waszej oceny ta marchewka i siano są "pyszne" a pieczone miesko "złe"...ja myśle że jest odwrotnie :D

_________________
Stara Wiara Czuwa


Wt gru 08, 2009 19:58
Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: List do Chrześcijan
I może jeszcze przykładowo JPII ośmieszał inne religie i przestrzegał przed ich wyznawcami. :shock:


Wt gru 08, 2009 19:58
Zobacz profil
Post Re: List do Chrześcijan
Vikingu- jeśli chcesz obalić chrześcijaństwo- to nie możesz robić przy tym błędów ortograficznych...

Ktoś ma odrzucić Biblię, Ojców Kościoła, całą potęgę myśli chrześcijańskiej na wezwanie kogoś kto robi poważne błędy ortograficzne ?

Nie mówię tego złośliwie- przemyśl to...


Wt gru 08, 2009 21:57

Dołączył(a): So lis 21, 2009 13:18
Posty: 31
Post Re: List do Chrześcijan
Oj gdybym ja miał chrześcijaństwo obalić, daleko mi do tego...a dysleksja jest podobno objawem geniuszu :twisted:

_________________
Stara Wiara Czuwa


Wt gru 08, 2009 23:18
Zobacz profil ICQ WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post Re: List do Chrześcijan
Firefox (ze słownikiem inside) = przeglądarka dla geniuszy! :lol:

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


Śr gru 09, 2009 13:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: List do Chrześcijan
Cytuj:
Zastanów się nad tym czego uczą Cię twoi księża, twój papież, twoja Biblia, twoja katecheza?


Proszę, dowiedz się najpierw czegokolwiek na temat czegoś, o czym zamierzasz pisać, bo to, czego mnie uczą moi księża, papież, Biblia czy katecheza nie ma wiele wspólnego z tym, co napisałeś dalej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr gru 09, 2009 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 13:18
Posty: 31
Post Re: List do Chrześcijan
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Zastanów się nad tym czego uczą Cię twoi księża, twój papież, twoja Biblia, twoja katecheza?


Proszę, dowiedz się najpierw czegokolwiek na temat czegoś, o czym zamierzasz pisać, bo to, czego mnie uczą moi księża, papież, Biblia czy katecheza nie ma wiele wspólnego z tym, co napisałeś dalej.


Myślę że mam dużo wiedzy na ten temat, wstyd się przyznać ale kiedyś zdarzyło mi się zdobyć 5 miejsce w województwie Śląskim z olimpiady teologii katolickiej, bywałem też na konkursach na KUL więc mam o religii Katolickiej większe pojęcie niż większość przeciętnych, statystycznych katolików :D Nie jestem łysym nazi-skinem który ledwo skończył szkołę podstawową choć wielu tutaj tak właśnie chciało by mnie widzieć :twisted:

_________________
Stara Wiara Czuwa


Śr gru 09, 2009 21:23
Zobacz profil ICQ WWW

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: List do Chrześcijan
zupełnie jak faryzeusz :)

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Śr gru 09, 2009 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 03, 2009 7:47
Posty: 1170
Post Re: List do Chrześcijan
Viking napisał(a):
...wstyd się przyznać ale kiedyś zdarzyło mi się zdobyć 5 miejsce w województwie Śląskim z olimpiady teologii katolickiej...

To za wiedzę trzeba się wstydzić? Jeśli tak, to za jaką konkretnie? Jakie dziedziny przynoszą wstyd, a jakie aplauz?


Śr gru 09, 2009 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: List do Chrześcijan
Cytuj:
więc mam o religii Katolickiej większe pojęcie niż większość przeciętnych, statystycznych katolików


Więc po co piszesz coś, o czym doskonale wiesz, że jest nieprawdą ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz gru 10, 2009 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: List do Chrześcijan
Wiedzieć a rozumieć to dwie różne rzeczy :)

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Cz gru 10, 2009 12:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL