Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 12:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 List do Chrześcijan 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: List do Chrześcijan
Cytuj:
Hehe, he, odezwał się Wielki Obrońca Wspaniałej Religii Miłości Jedynego Katolickiego Boga, który na każdym kroku pokazuje, że jemu ateiści nie będą podskakiwać, bo oni głupi, i źli, i w ogóle ślepi.


Tzn. kto ? Bo chyba nie ja ?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So gru 26, 2009 15:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: List do Chrześcijan
Męczą mnie takie apele, bo co zadziwia, oparte są na jakichś stereotypach, które są wyssane z palca. Ale co chwila przychodzi tu ktoś nowy, obnazając swoje błędne rozumienie wiary, przekonując że on proponuje życie w wolności. Proszę zatem przyjąc mój apel: dajcie już spokój, poznajcie coś zanim to skrytykujecie. Aby nie byc gołosłownym, sprawa jest prosta: twierdzenie że wszystko co nie jest katolickie to zło i Szatan nie ma miejsca. Kościół nie uważa że Buddyzm to Szatan, że każdy Muzułmanin to Szatan, że każdy Aitesta to Szatan. Kościół naucza aby miłować. Od słów do czynów daleka jest jednak droga, więc jest oczywiste że gdy nią podązam czasem upadam, czasem okazuje się że moja miłość jest słaba, ale bynajmniej nie uważam aby każdy nie katolik był Szatanem, pod jego wpływem itd. Podkreślam, jest to bzdura ciągle przywoływana, która wynika bądz to z ignorancji, bądz co gorsza, ale to moźliwe, ze złej woli.

Takie apele są dziwaczne jeszcze pod jednym względem - są czystą socjotechniką. Przyjdzie taki jeden, wygłosi swoją mowę i podkreśli to stwierdzeniem - ja żyje w wolności. I tak za każdym razem mam zmienia swoje zapatrywania na moralność, wiarę itd? Jasne że nie, ja żyje w wolności, bo nie zmieniam opinii tylko dlatego że ktoś jest ignorantem. Przy czym ignorant to nie obraźliwe stwierdzenie, lecz określenie człowieka który wypowiada się w temacie w sposób autorytatywny, choć zarazem widać że się nie zna. Taka osoba zapewne wolna nie jest, a co gorsza, nie widząc swojego problemu, próbuje zwieść innych.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So gru 26, 2009 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: List do Chrześcijan
Sory
ja jestem nowy ;)
To nie jest apel tylko prowokacja debila.
Przepraszam debili, tych którzy zaprotestują ;)


So gru 26, 2009 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: List do Chrześcijan
Atryda, tego typu określenia nie są tu na miejscu, więc staraj się hamować.

_________________
Pozdrawiam
WIST


So gru 26, 2009 21:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: List do Chrześcijan
Sory, ale w pewnym poście zadziałała cenzura to myślałem, że tu też zadziała.
Przeliczyłem się.
Inn a sprawa była to prowokacja i liczyłem, że ci co to się nie odezwą.
Kolejna sprawa same określenie słowo debil nie niesie w sobie złych przesłań wszystko zależy os intencji piszącego oraz intencji czytającego więc
Najmocniej przepraszam wszystkich którzy poczuli się obrażeni.
Ale jak tak (że poczuli się) to podziwiam ich głębię intelektualną i przenikliwość umysłu ;)
Przepraszam i obiecuję, że już nie będę.


So gru 26, 2009 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2008 20:16
Posty: 416
Post Re: List do Chrześcijan
Jeśli ktoś uważa, że obraźliwości słowa debil zależy od intencji, to sam dowodzi własnego debilizmu. Na moim forum za taki tekst dostałbyś bana, choćby czasowego, ale widzę, że tutaj moderatorzy już nie nadążają i robi się onetowo.

_________________
Niestety - zostałem na tym forum omyłkowo zabanowany i nikt nie potrafi tego cofnąć - dlatego nie odpowiadam na posty.
Jeśli ktoś chce ze mną pogadać niech pyta wujka Google o Rutilius + chrześcijaństwo


So gru 26, 2009 22:21
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn gru 21, 2009 19:38
Posty: 503
Post Re: List do Chrześcijan
Widzę, że bardziej porusza i boli termin medyczny niż chamska prowokacja wroga chrześcijaństwa.


So gru 26, 2009 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: List do Chrześcijan
Proponuje skończyć ten offtop. Padło słowo przepraszam więc nie widzę sensu dalszej dyskusji o tym. A to jest forum wiara.pl nie jakieś inne, więc proszę się powstrzymać od sugerowania nam swoich przyzwyczajeń. I już Panowie, wystarczy.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N gru 27, 2009 0:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL