Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 14:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Żydzi Mesjanistyczni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 22, 2010 16:27
Posty: 6
Post Żydzi Mesjanistyczni
Cześć...mój pierwszy post, więc nie wiem czy w dobrym miejscu. Moje pytania:
-Jakie sakramentu są u Żydów Mesjańskich
-Czy noszą Jarmułki?
-Gdzie w Polsce jest Synagoga Mesjanistyczna
No to tyle...jakby komuś się chciało poszperać to dzięki, narazie nie mam dostępu do internetu a śpieszy mi się :)


Pn lut 22, 2010 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
O ile mi wiadomo:
- Nie ma sakramentów u Żydów Mesjańskich. Są to wspólnoty uznające Jezusa za Mesjasza ale bardziej związane z Kościołami protestanckimi i zielonoświątkowcami niż z Kościołem Katolickim i w związku z tym odrzucające naukę o sakramentach. Praktyka wiary polega głównie na modlitwie:

Aż 90% kongregacji mesjanistycznych ma charakter charyzmatyczno-pentakostalny, w czym widać wpływ zielonoświątkowych Zborów Bożych (ang. Assemblies of God). Domy modlitwy często przypominają wystrojem tradycyjne bożnice, a nabożeństwa mają cechy nabożeństw judaizmu rabinicznego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_mesjanistyczni

- Chyba tak.

- Podobno "W Warszawie również jest wspólnota Żydów Mesjańskich zbierająca sie w Piateki wieczorem(bodajże o godz.18) na Sabat w budynku Kościoła Zborów Chrystusowych przy ulicy Puławskiej 114.Nabożeństwa prowadzi pastor Borczyk(również Żyd Mesjański).Moi znajomi czasem tam chadzają.Ponoć super kazania." ale to wypowiedź z 2005 roku, więc musiałbyś sprawdzić ;)
http://www.kosciol.pl/article.php/20050511111727381

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pn lut 22, 2010 18:13
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Z tego co wyczytałem o tym, to jest to Kościół założony w Jeruzalem po śmierci Chrystusa i był to pierwotny Jego Kościół. Niestety represje w dawnym Imperium Rzymskim oraz Sobór w Nicei w 325 roku wykluczył ten Kościół z grona Kościołów szerzących Ewangelię w tamtym czasie. Jak dla mnie data 310-313 oraz 325 kojarzy się ze zniszczeniem instytucji Kościoła Chrystusa na Ziemi, a w Jego miejsce powołano Kościół pod zwierzchnictwem Cezara a potem papieża, która rządzi po dziś dzień. Wiek IV był momentem przełomowym z racji połączenia obecnie panującej religii na terytorium Rzymu - mitraizm ze chrześcijaństwem a było to możliwe jedynie dzięki wykluczeniu Jerozolimskiego Kościoła Chrystusa.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Pn lut 22, 2010 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Czyli Bóg poniósł klęskę.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lut 22, 2010 19:50
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
WIST napisał(a):
Czyli Bóg poniósł klęskę.

Ponosi klęskę cały czas, ale tylko na Ziemi, dlatego kiedyś będzie musiał powrócić w Chwale.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Pn lut 22, 2010 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 19:43
Posty: 231
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
A ja się spotkałem z taką interpretacją: ''wielu teologów ewangelicznych uważa, że po pochwyceniu Kościoła, w 7-letnim okresie rządów Antychrysta nad Ziemia, jedynymi głosicielami Ewangelii będzie 144 tys. Żydów wierzących w Jeszuę Mesjasza.''
:)

_________________
-Odliczanie do wieczności: http://opoka.tv/video/filmy/odliczaniedowiecznosci,mf,vid,fil,p_238.html
-www.prawdapisma.blogspot.com
"Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci"


Pn lut 22, 2010 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
maraskin napisał(a):
Ponosi klęskę cały czas, ale tylko na Ziemi, dlatego kiedyś będzie musiał powrócić w Chwale.

I jak wróci wszyscy mamy przerąbane, bo Jego Kościół, ten sam o którym mówił: Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą [Mt 16, 18] nie istnieje od dawien dawna. Ale na szczęście mamy argument przetargowy - Kościoła nie ma, a zatem On się pomylił w swych słowach, więc się jakoś dogadamy i będzie na koniec bardzo fajnie.

Ale wybaczcie, zszedłem niepotrzebnie z tematu. Sądzę że jeśli są chętni to można założyć, lub wskazać istniejący temat gdzie ktoś podejmie się udowodnienia że Kościoła nie ma, a Bóg się pomylił.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lut 22, 2010 21:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
maraskin napisał(a):
WIST napisał(a):
Czyli Bóg poniósł klęskę.

Ponosi klęskę cały czas, ale tylko na Ziemi, dlatego kiedyś będzie musiał powrócić w Chwale.

"Kto was słucha, Mnie słucha, a kto wami gardzi, Mną gardzi; lecz kto Mną gardzi, gardzi Tym, który Mnie posłał" Łk 10, 16.

Kto słucha Kościoła słucha Jezusa, a kto słucha Jezusa słucha Tego, który Go posłał, bo Jezus jest Głową Kościoła (Ef, 1, 22-23) a Kościół jest Jego Mistycznym Ciałem (1 Kor 12, 12-13), który to Kościół On sam zbudował i którego nie przemogą bramy piekielne (Mt 16, 18) i z którym jest do końca świata (Mt 28, 20). A jeśli ktoś temu przeczy to przeczy słowom Jezusa, a kto przeczy słowom Jezusa ten jest antychrystem (1 J 2, 18-19; 22) oraz fałszywym prorokiem wprowadzającym w błąd (Mt 24, 11) i zostanie wrzucony w jezioro ognia i siarki (Ap, 20, 10).

Które z tych zdań negujesz? To, że Jezus założył Kościół? Czy Jezus kłamał czy się mylił, mówiąc że Kościoła nie przemogą bramy piekielne? Może Jezus nie jest Głową Kościoła, a Kościół nie jest Jego Mistycznym Ciałem?

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pn lut 22, 2010 21:08
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
(21) W tej właśnie chwili Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. , Łukasz 10
Cytuj:
Które z tych zdań negujesz? To, że Jezus założył Kościół? Czy Jezus kłamał czy się mylił, mówiąc że Kościoła nie przemogą bramy piekielne? Może Jezus nie jest Głową Kościoła, a Kościół nie jest Jego Mistycznym Ciałem?

Nie neguję tego co wyszło z Jego ust i jest zapisane aż do końca Świata.
Cytuj:
nie istnieje od dawien dawna. Ale na szczęście mamy argument przetargowy - Kościoła nie ma, a zatem On się pomylił w swych słowach, więc się jakoś dogadamy i będzie na koniec bardzo fajnie.

Kościół Jego zawsze będzie istniał ,aż ostatni wierzący nie umrze za Jego wiarę.
A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. (10) I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici. , Apokalipsa Jana 6

_________________
Nicea 325, początek końca...


Pn lut 22, 2010 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
maraskin napisał(a):
Jak dla mnie data 310-313 oraz 325 kojarzy się ze zniszczeniem instytucji Kościoła Chrystusa na Ziemi, a w Jego miejsce powołano Kościół pod zwierzchnictwem Cezara a potem papieża, która rządzi po dziś dzień.

Twoje słowa są zatem sprzeczne.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lut 22, 2010 21:56
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
WIST napisał(a):
maraskin napisał(a):
Jak dla mnie data 310-313 oraz 325 kojarzy się ze zniszczeniem instytucji Kościoła Chrystusa na Ziemi, a w Jego miejsce powołano Kościół pod zwierzchnictwem Cezara a potem papieża, która rządzi po dziś dzień.

Twoje słowa są zatem sprzeczne.

Mimo tego że Kościół Jerozolimski przestał istnieć to dalej żyją Jego wyznawcy, ludzie na całym Świecie do których Chrystus wyciąga swą rękę. To Bóg wybiera kto ma w Niego wierzyć i nikt inny. Ci są Kościołem, którzy będą Jego wyznawać i polegną w swych wysiłkach, broniąc Słowo Boże.

(8) Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: (9) nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. List do Efezjan 2

_________________
Nicea 325, początek końca...


Pn lut 22, 2010 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 25, 2009 19:43
Posty: 231
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
I to jest to czego nie lubię...CZEMU POTĘPIACIE TYCH, KTÓRZY SĄ POZA KK? Jezus nie chcę potępiać tych, którzy nie zgadzają się z Papieżem. Czemu mówicie, że poza kościołem nie ma zbawienia? ZBAWIONY MOŻE BYĆ KAŻDY: Prawosławny, Protestant, JudeoChrześcijanin, muzułmanin, Żyd....Jezus powiedział,że mało ludzi wejdzie przez ciasną bramę.... Nie potępiajmy
żadnego wyznania Chrześcijańskiego. Ważne jest co ma się w sercu i w głowie a nie to jakie wyznanie CHRZEŚCIJAŃSKIE czy niechrześcijańskie się wyznaję. !

_________________
-Odliczanie do wieczności: http://opoka.tv/video/filmy/odliczaniedowiecznosci,mf,vid,fil,p_238.html
-www.prawdapisma.blogspot.com
"Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci"


Pn lut 22, 2010 22:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
maraskin
OK, chyba już wyjaśniły się te wątpliwości. Sugerowałem się co napisałeś w powyższej wypowiedzi.

TheJOZI
Wskaż mi cytat z mojej wypowiedzi w której kogokolwiek potępiam.

Polecam zapoznać się z nauką Kościoła dotyczącą zbawienia, oraz jak rozumiana jest formuła poza Kościołem nie ma zbawienia. Nie lubię wypowiada się, a zazwyczaj zarzutów, które są zwyczajnie nieprawdziwe, a takie u Ciebie się pojawiły i świadczą o głębokiej niewiedzy.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn lut 22, 2010 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
TheJOZI napisał(a):
I to jest to czego nie lubię...CZEMU POTĘPIACIE TYCH, KTÓRZY SĄ POZA KK? Jezus nie chcę potępiać tych, którzy nie zgadzają się z Papieżem. Czemu mówicie, że poza kościołem nie ma zbawienia? ZBAWIONY MOŻE BYĆ KAŻDY: Prawosławny, Protestant, JudeoChrześcijanin, muzułmanin, Żyd....Jezus powiedział,że mało ludzi wejdzie przez ciasną bramę.... Nie potępiajmy
żadnego wyznania Chrześcijańskiego. Ważne jest co ma się w sercu i w głowie a nie to jakie wyznanie CHRZEŚCIJAŃSKIE czy niechrześcijańskie się wyznaję. !

A kto tu kogo potępia?

Owszem, każdy może być dzięki łasce Jezusa zbawiony. Ale nie kłóci się to z tym, że Kościół Katolicki jest jedynym, prawdziwym Kościołem Chrystusa (wystarczy poznać trochę historii od starożytności poczynając).

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pn lut 22, 2010 22:33
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 21, 2009 5:16
Posty: 637
Lokalizacja: Toruń
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
WIST napisał(a):
Wskaż mi cytat z mojej wypowiedzi w której kogokolwiek potępiam.

Polecam zapoznać się z nauką Kościoła dotyczącą zbawienia, oraz jak rozumiana jest formuła poza Kościołem nie ma zbawienia. Nie lubię wypowiada się, a zazwyczaj zarzutów, które są zwyczajnie nieprawdziwe, a takie u Ciebie się pojawiły i świadczą o głębokiej niewiedzy.


Jaką naukę oprócz Słowa Bożego muszą doczytać Ci których Bóg wybrał na synów bożych?

Żadna organizacja kościelna nie ma na to wpływu! Człowiek nie może decydować za Boga. My jesteśmy tylko glinianymi naczyniami.

_________________
Nicea 325, początek końca...


Pn lut 22, 2010 22:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL