Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 9:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Żydzi Mesjanistyczni 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Ja sie nie pytam o to komu zostal ogloszony . Tylko sie pytam : Pierwszy list do Tymoteusza 3.16 gdzie tu pisze ze Dobra Nowina dotarla w - jak to okresliles white - " I " (to chyba pierwszy o ile dobrze rozumie) wieku ? Spekulacja to ? - "rozumiesz co tu jest napisane czy nie?"


Cz mar 25, 2010 19:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 17:41
Posty: 231
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
aspherus
A co tam jest napisane?
"Ogłoszono"-czasownik w czasie przeszłym dokonanym- rozumiesz teraz czy jeszcze nie?


Cz mar 25, 2010 19:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
aspherus napisał(a):
Nowy Testament "wyraznie mowi" w tym miejscu czyli Pierwszy list do Tymoteusza 3.16 "A bez watpienia wielka jest tajemnica poboznosci . Ten , ktory objawil sie w ciele , usprawiedliwiony zostal w Duchu ,ukazal sie aniolom , ogloszony zostal poganom , znalazl wiare w swiecie , wziety zostal w chwale ." - wedlug Biblii Tysiaclecia .


Cz mar 25, 2010 19:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
aspherus napisał(a):
Ja sie nie pytam o to komu zostal ogloszony . Tylko sie pytam : Pierwszy list do Tymoteusza 3.16 gdzie tu pisze ze Dobra Nowina dotarla w - jak to okresliles white - " I " (to chyba pierwszy o ile dobrze rozumie) wieku ? Spekulacja to ? - "rozumiesz co tu jest napisane czy nie?"


Cz mar 25, 2010 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 17:41
Posty: 231
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Jak nie rozumiesz słowa pisanego to idz do szkoły


Cz mar 25, 2010 20:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
aspherus napisał(a):
Ja sie nie pytam o to komu zostal ogloszony . Tylko sie pytam : Pierwszy list do Tymoteusza 3.16 gdzie tu pisze ze Dobra Nowina dotarla w - jak to okresliles white - " I " (to chyba pierwszy o ile dobrze rozumie) wieku ? Spekulacja to ? - "rozumiesz co tu jest napisane czy nie?"


Cz mar 25, 2010 20:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Nie interesuje mnie Twoja logika .


Cz mar 25, 2010 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 05, 2009 23:37
Posty: 385
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
aspherus napisał(a):
" Wyruszywszy wiec czyncie uczniami wszystkie narody , chrzczac je w Imie Ojca i Syna i Swietego Ducha"

" I " ''dotarli az TU ... poprzez pokolenia .


Cz mar 25, 2010 22:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 17:41
Posty: 231
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
aspherus
Jesteś niezwykle bystrym egzegetą


Pt mar 26, 2010 7:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Jaki Kościół? Ten, za którego Jezus prosił...
Cytuj:
J 17, 20-26 Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie; aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. I także chwałę*, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie! Oby się tak zespolili w jedno, aby świat poznał, żeś Ty Mnie posłał i żeś Ty ich umiłował tak, jak Mnie umiłowałeś. Ojcze, chcę, aby także ci, których Mi dałeś, byli ze Mną tam, gdzie Ja jestem, aby widzieli chwałę moją, którą Mi dałeś, bo umiłowałeś Mnie przed założeniem świata. Ojcze sprawiedliwy! Świat Ciebie nie poznał, lecz Ja Ciebie poznałem i oni poznali, żeś Ty Mnie posłał. Objawiłem im Twoje imię i nadal będę objawiał, aby miłość, którą Ty Mnie umiłowałeś, w nich była i Ja w nich».


Ten, który składa się z ludzi, którzy "nie widzieli, a uwierzyli".

Odpuszczenie grzechów:
Cytuj:
J 20, 19-23 Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!* Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane»*.


Rozumiem, że to również odnosiło się wyłącznie do apostołów i skończyło w pierwszym wieku?

Jeśli tak, to co z tym proroctwem?

Cytuj:
Dn 7:13-14 Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.


Co z tymi słowami:
Cytuj:
Mt 16, 16-20 Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: ty jesteś Piotr, czyli Skała i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego: cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie. Wtedy surowo zabronił uczniom, aby nikomu nie mówili, że On jest Mesjaszem.


Jeśli nie ma odpuszczenia grzechów dzięki ofierze Chrystusa, grzech dalej zwycięża - piekło przemogło Mesjasza, a prorok Daniel skłamał. Więcej, Bóg skłamał, obiecując, że potomstwo niewiasty zmiażdży głowę węża (Rdz 3, na pewno nie będziesz miał problemu ze znalezieniem...)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt mar 26, 2010 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 17:41
Posty: 231
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Jotka
Jana 17 20-26-"dzięki ICH słowu"-chodzi o apostołów(Dz1:2)
Jana 19 20-23- Te słowa dotyczą tylko apostołów
Daniela 7 13,14-Co ma wspólnego Panowanie Mesjasza z Kościołem?Tekst ten dotyczy Paruzji.(przyszłość)
Czy teraz służą Mesjaszowi Wszystkie Narody?Na co wskazują obłoki?
Mat 16;16-20-Ta wypowiedz dotyczy apostoła Piotra i jego działalnosci-patrz Dz apostolskie.
Już wcześniej rozmawialiśmy na temat tego wersetu!
Poprzez śmierć Jezusa Wszyscy zostaną zbawieni-takie jest pragnienie Boga NT(2P3;9),co ciekawe ono
sie ziści (Jana12;32 Rzym 5;18,19,Kol1,20,Tyt2;11,12).Nie jest tutaj potrzebny żaden Kosciół!!!


Pt mar 26, 2010 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Rozumiem. Zatem Twoim zdaniem nie ma odpuszczenia grzechów. Bramy piekielne przemogły Kościół.

A co do proroctwa Daniela, proponuję porównać z 5 rozdziałem Apokalipsy:

Cytuj:
I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie zapieczętowaną na siedem pieczęci. I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym: «Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?» A nie mógł nikt - na niebie ani na ziemi, ani pod ziemią - otworzyć księgi ani na nią patrzeć. A ja bardzo płakałem, że nikt nie znalazł się godzien, by księgę otworzyć ani na nią patrzeć. I mówi do mnie jeden ze Starców: «Przestań płakać: Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy, Odrośl Dawida, tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci». I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt a kręgiem Starców stojącego Baranka jakby zabitego, a miał siedem rogów i siedmioro oczu, którymi jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię. On poszedł, i z prawicy Zasiadającego na tronie wziął księgę. A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych. I taką nową pieśń śpiewają: «Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi] z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi». I ujrzałem, i usłyszałem głos wielu aniołów dokoła tronu i Zwierząt, i Starców, a liczba ich była miriady miriad i tysiące tysięcy, mówiących głosem donośnym: «Baranek zabity jest godzien wziąć potęgę i bogactwo, i mądrość, i moc, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo». A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: «Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!» A czworo Zwierząt mówiło: «Amen». Starcy zaś upadli i oddali pokłon.


Pozwolę sobie zauważyć, że Baranek już został zabity - już zwyciężył. Już otworzył księgę.

A Jezus sam stwierdzał, że Ojciec poddał Mu wszystko (parafrazuję - Mt 11,27), powierzył mu władzę nad każdym człowiekiem (J 17,2), dał Mu wszystko w ręce (J 13,3).

Można by jeszcze dodać wizję Szczepana (Dz 7,55-56):
Cytuj:
A on pełen Ducha Świętego patrzył w niebo i ujrzał chwałę Bożą i Jezusa, stojącego po prawicy Boga. I rzekł: «Widzę niebo otwarte i Syna Człowieczego, stojącego po prawicy Boga».


Kłamał?

I w końcu stwierdzenie Pawła (1 Kor 15,20-28)

Cytuj:
Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy* spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.


Twierdzisz, że Baranek otrzyma władzę dopiero przy paruzji? To kiedy ją przekaże Ojcu?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So mar 27, 2010 14:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 26, 2010 17:41
Posty: 231
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Jotka
Problem w tej dyskusji polega na tym,że ty zakładasz sukcesję apostolską(Kościoła)ze wszystkimi tego
konsekwencjami,a ja nie.Ja używam terminu Kościół w znacznie Biblijnym ,ty natomiast nie używasz tego
rozróżnienia.Ale wracając do problemu.Jak już wcześniej pisałem odpuszczenie grzechów było ścisle
związane z apostołami (J 20;22,23).Apostołowie byli autoryzowanymi świadkami Jezusa wyznaczonymi
przez Niego by składać autorytatywne świadectwo o Jego zmartwychwstaniu i wynikających z niego
konsekwencjach.Inaczej mówiąc apostołowie i prorocy NT byli fundamentem Kościoła z powodu swojego
świadectwa zawierającego objawienie.Wraz z przekazaniem tego fundamentalnego objawienia,i ustaniem
ich fundamentalnej roli jako świadków,apostołowie i prorocy oraz towarzyszące im dary(odpuszczenie
grzechów,cuda,akty zmartwychwzbudzania itd)odchodzą z życia Kościoła.Pewnie zapytasz w tym miejscu
co z odpuszczaniem grzechów?W mojej ocenie nie ma żadnego problemu chociażby dlatego,że moc prawną
utrzymuje nadal ofiara Jezusa która została złożona raz na zawsze i za wszystkich(Mat 20:28,Heb9:28)Co
istotne również, wszyscy zostaną zbawieni(Rzym 5:18,19,J 12:32,Kol 1:20,Tyt 2:11,12).Wniosek więc jest
oczywisty że Kościół(współczesny)nie jest do tego potrzebny!

Czy te teksty które podałaś mają świadczyć o tym że Królestwo Boże/Paruzja już nastały?Mogłabyś coś
bliżej na ten temat powiedzieć?


N mar 28, 2010 4:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
Królestwo Boże już jest. Nie pamiętasz?

Cytuj:
Łk 17,20-21: Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»


Utożsamianie Królestwa Bożego z paruzją na podstawie tego fragmentu jest mało logiczne.

Poproszę o wyjaśnienie, gdzie widzisz różnicę między Kościołem "biblijnym" a "współczesnym". I skąd Ci się ta różnica bierze, najlepiej poproszę o uzasadnienie biblijne.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn mar 29, 2010 14:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Żydzi Mesjanistyczni
A co do sukcesji apostolskiej:
Cytuj:
Dz 20,25-32: Wiem teraz, że wy wszyscy, wśród których po drodze głosiłem królestwo, już mnie nie ujrzycie. Dlatego oświadczam wam dzisiaj: Nie jestem winien niczyjej krwi, bo nie uchylałem się tchórzliwie od głoszenia wam całej woli Bożej. Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was. A teraz polecam was Bogu i słowu Jego łaski władnemu zbudować i dać dziedzictwo ze wszystkimi świętymi.


Do kogo mówi Paweł? Do innych apostołów?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn mar 29, 2010 14:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL