Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Tolerancja - Czysta głupota 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen napisał(a):
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?
Chyba oni do nas prawda?


No dobra, wasz jest prawdziwa, ale moja jest prawdziwsza. Więc wy musicie się dostosować do mniej.


Pn gru 26, 2011 1:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 01, 2011 23:03
Posty: 315
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
szyszkownik napisał(a):
No dobra, wasz jest prawdziwa, ale moja jest prawdziwsza. Więc wy musicie się dostosować do mniej.

Hola, hola, najprawdziwsza to jest moja :D


Pn gru 26, 2011 3:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Zaraz, zaraz...

Nikt nie MUSI się dostosować. Każdy ma wolną wolę i obowiązek postępowania w zgodzie z prawdą i własnym sumieniem.

Nie ma mowy o dostosowywaniu się DO KOGOKOLWIEK. Ani do nas, ani do Was. Nikt nie jest właścicielem Prawdy. Kościół jest powołany do ochrony i przekazywania powierzonego mu daru. Można mówić jedynie o dążeniu do poznania Prawdy i Dobra. O woli ich poznawania i wysiłku czynionym w tym kierunku. Dotyczy to zarówno chrześcijan jak wyznawców innych religii.

Prawdę można poznać na różnych drogach. Rozumu i wiary. Nauki i Objawienia. Jeśli ją poznałam, chcę się nią dzielić. Prawda jest w Bogu - znacznie powyżej mnie. Byłoby absurdem żądać, by ktoś dopasował się do mnie.

I to wszystko co piszę nie neguje wiary, że pełnia prawdy została złożona w Kościele katolickim. Pełnia tego, co Bóg ludziom objawił o sobie samym. Pełnia środków zbawczych zostawionych ludziom, by mogli do Niego dojść.

Centrum nie jestem ja i moja grupa. Centrum jest Bóg, do którego dążę wraz z innymi. Tak samo jak inni...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt sty 03, 2012 12:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 16:52
Posty: 37
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
jo_tka napisał(a):
Nie ma mowy o dostosowywaniu się DO KOGOKOLWIEK. Ani do nas, ani do Was. Nikt nie jest właścicielem Prawdy. ...



Jest wiele religi które mają dobre zasady i wiele jest prawdziwych rzeczy które mówią ale nikt nie przyszedł i nie powiedział: Ja jestem prawdą. Tylko Jezus jest prawdą.


Śr cze 13, 2012 1:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Przepraszam, ale to świadczy tylko o tym, że Jezus miał tupet...

No, może jeszcze o tym, że kultura śródziemnomorskiego antyku przykładała niespotykaną gdzie indziej wagę do pojęcia prawdy. Więcej z tego stwierdzenia się nie wykrzesze.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr cze 20, 2012 1:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Lurker napisał(a):
Przepraszam, ale to świadczy tylko o tym, że Jezus miał tupet...

No, może jeszcze o tym, że kultura śródziemnomorskiego antyku przykładała niespotykaną gdzie indziej wagę do pojęcia prawdy. Więcej z tego stwierdzenia się nie wykrzesze.


wszystko zalezy od tego, kto próbuje coś wykrzesać.
Pisanie, że Jezus miał tupet, to dopiero wymaga tupetu. Albo głębokiego infantylizmu.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz cze 21, 2012 21:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
medieval_man napisał(a):
Lurker napisał(a):
Przepraszam, ale to świadczy tylko o tym, że Jezus miał tupet...

No, może jeszcze o tym, że kultura śródziemnomorskiego antyku przykładała niespotykaną gdzie indziej wagę do pojęcia prawdy. Więcej z tego stwierdzenia się nie wykrzesze.


wszystko zalezy od tego, kto próbuje coś wykrzesać.
Pisanie, że Jezus miał tupet, to dopiero wymaga tupetu. Albo głębokiego infantylizmu.


Tak naprawdę to był to tupet - o czym świadczy reakcja jego pobratyńców (Żydów), którzy wydali go na ukrzyżowanie m. in. za mówienie takich rzeczy.
Wielu było takich co powiedziało o sobie, że ich jest prawda itd. Jednak samo powiedzenie, o niczym jeszcze nie świadczy (może świadczyć właśnie o tupecie, szaleństwie, świętości itd.).
Cóż - trzeba by było, spotkać Jezusa żeby to móc jakoś rozsądzić. Nam pozostały jedynie pisma, co do których też nie ma pewności, czy gdzie niegdzie nie zostały przekręcony, bądź zmanipulowane, jak to się normalnie dzieje z każdą informacją po upływie czasu...


Cz cze 21, 2012 22:23
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
szyszkownik napisał(a):
Tak naprawdę to był to tupet - o czym świadczy reakcja jego pobratyńców (Żydów), którzy wydali go na ukrzyżowanie m. in. za mówienie takich rzeczy.
Wielu było takich co powiedziało o sobie, że ich jest prawda itd. Jednak samo powiedzenie, o niczym jeszcze nie świadczy (może świadczyć właśnie o tupecie, szaleństwie, świętości itd.).
Cóż - trzeba by było, spotkać Jezusa żeby to móc jakoś rozsądzić. Nam pozostały jedynie pisma, co do których też nie ma pewności, czy gdzie niegdzie nie zostały przekręcony, bądź zmanipulowane, jak to się normalnie dzieje z każdą informacją po upływie czasu...

Ano właśnie... ad wytłuszczone: moze świadczyć o tupecie, albo o odwadze, o szaleństwie, albo wysokiej świadomości. Użyte określenia swiadczą o okreslającym a nie o okreslanym.

Ad: nam pozostały jedynie pisma. My nie wierzymy w treść tych pism tylko dlatego, że ponoć nie zostaly przekręcone, czy zmanipulowane. Wierzymy w ich treść dlatego, że ich treść jest nam podana i zaakceptowana przez Kościół. Osmielam sie twierdzic, ża nawet gdyby niektóre ze słów użytych przez Jezusa zostały, jak kazda informacja po upływie czasu przekazane niezbyt wiernie, to i tak koncowy efekt, czyli aktualne brzmienie jest takie jakie być powinno, bo nad jego prawidlowością czuwa Duch Święty, który ten Kosciół prowadzi. Ot, taka katolicka dywagacja, która do niczego nie zmusza wierzących w coś innego, a jedynie wskazuje na pewna przyjęta metodologię.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N cze 24, 2012 19:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Shamanka napisał(a):
W tym ukochanym pzrez Miriam matkę Jezusa kraju nie mieszka 100% katolików, a prawdopodobnie dużo mniej niż deklaruje to KK.
KK niczego nie deklaruje, katolickość deklaruje osoba uwzględniana w statystykach. I to statystyki mówią ile osób jest katolikami. Niezależnie od tego i tak KK płaci podatek za każdego mieszkańca parafii.

Shamanka napisał(a):
POwszechnie uznaje się, ze kto został ochrzczony ten jest Katolikiem. Gdy tymczasem wiele osob odeszło od kościoła, nie złożywszy jednak aktu apostazji.
Ci co odeszli od kościoła, najczęściej w pełni w nim nie uczestniczyli.

Shamanka napisał(a):
Warto poczytać sobie ten artykuł: (... ciach ...)
Nie warto :)

Shamanka napisał(a):
Poza tym Konstytucja tego kraju - czyli prawo nadrzędne nawet wobec prawa koscielnego, gwarantuje wolnosć sumienia i wyznania. Stąd mamy i protestantów, prawosławnych, buddystów (coraz liczniejszych w kraju), żydów, neopogan, wiccan, muzułmanów i ateistów. Jesteśmy równoprawnymi onywatelami tego kraju i mamy prawo do modlenia sie lub nie, w miesjcu zamieszkania.
(podkreślenie moje)

Dodam, że Konstytucja RP daje takie prawo "do modlenia się lub nie", również poza miejscem zamieszkania.
Konstytucja RP w art.52.pkt.2 napisał(a):
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
(pogrubienia moje).

I żeby nie był tylko OT to dodam, że jestem przeciwny tolerancji (ponieważ tolerancja zakłada przyzwolenie na coś co nie jest dobre), natomiast jestem za akceptacją wyborów innych, oczywiście przy standardowych założeniach, że wybory dokonane w wolności nie ograniczą wolności innych.

I uważam, że KK jest Kościołem apostolskim (powtarzam to codziennie): "Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół". Zatem wierzę w posłannictwo i misyjną rolę Kościoła: "Idźcie i nauczajcie".

Osobną kwestią jest wybór sposobu nauczania. Jednym z nich może być np. świadectwo życia, świadectwo autentycznej i żywej Miłości Boga, która jest w nas, ... :)

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Pt paź 19, 2012 13:16
Zobacz profil
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Vul napisał(a):
I żeby nie był tylko OT to dodam, że jestem przeciwny tolerancji (ponieważ tolerancja zakłada przyzwolenie na coś co nie jest dobre), natomiast jestem za akceptacją wyborów innych, oczywiście przy standardowych założeniach, że wybory dokonane w wolności nie ograniczą wolności innych.

Przypuszczam, że na odwrót ;) ale możesz mnie sprostować.
Przynajmniej jeśliby się chciał trzymać etymologii słów, akceptacja jest właśnie wyrażeniem zgody,
aprobatą, przyjęciem jakiegoś poglądu/osoby,
natomiast tolerancja ( od tolerare – wytrzymywać, znosić, przecierpieć)
jest znoszeniem go/jej pomimo, że się jego/jej nie akceptuje = aprobuje.

I tak spokojnie można coś tolerować, pomimo że się tego nie akceptuje.


So paź 20, 2012 7:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Dokładnie tak jak napisałeś. Tylko zrobiłem za duży skrót myśliwy. Nie jestem tolerancyjny właśnie z powodu przedstawionej przez Ciebie definicji tolerancji, MARIEL. I nie toleruje zachowań i czynów niegodnych człowieka. Za to akceptuje ludzką odrębność i wolność. Byle w tej wolności nie północne były czyny, których nie można zaakceptować a polityczna poprawność nakazuje je tolerować.
Podsumowując ja takiej tolerancji nie akceptuje.
Pisze z komórki ale mam nadzieje, ze doprecyzowalem to co wcześniej napisałem o tolerancji.

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


So paź 20, 2012 9:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 19, 2012 9:39
Posty: 6
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Wiele osób myli pojęcia akceptacja i tolerancja. Dobrze, że zrobiliście solidne ich rozróżnienie. Teraz każdy krzyczy, że jest tolerancyjny, a tak na prawdę nic pozytywnego z tego nie wynika, ewentualnie manifestuje swoją anielską cierpliwość, znosząc to czy owo.


Śr kwi 17, 2013 11:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
pollock napisał(a):
Wiele osób myli pojęcia akceptacja i tolerancja. Dobrze, że zrobiliście solidne ich rozróżnienie. Teraz każdy krzyczy, że jest tolerancyjny, a tak na prawdę nic pozytywnego z tego nie wynika, ewentualnie manifestuje swoją anielską cierpliwość, znosząc to czy owo.

Tolerancja wynika ze zrozumienia konieczności. Wiadomo, ze każdy uważa iż to własnie on ma rację a nie adwersarz. A tolerancja to powstrzymywanie się od manifestowania tego w sposób skrajny. Trzeba pamiętać o zasadzie: nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.
Ma się rozumieć, ze są granice tolerancji.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr kwi 17, 2013 20:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
szyszkownik napisał(a):
kejlogen napisał(a):
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?
Chyba oni do nas prawda?


No dobra, wasz jest prawdziwa, ale moja jest prawdziwsza. Więc wy musicie się dostosować do mniej.


No to jazda z wyprawą krzyżową


Śr kwi 17, 2013 21:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen napisał(a):
Jak mnie wkurza jak ktoś mówi tekst że my katolicy mamy być tolerancyjni na inne wiary że mamy pokazywać im że jesteśmy tolerancyjni...

Główny sęk wynosi się z tego iż chcą u nas budować meczety i nie któzy księża mówią że nie możemy mieć nic przeciwko temu.
Ale moment moment coś tu nie gra..
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?
Chyba oni do nas prawda?
Bo jeżeli nie to apostołowie nie szli by do pogan i nie oddawali by życie za wiarę tylko by im powiedzieli: Poganie jesteśmy tolerancyjni wierzcie w swoje a my w swoje! I gitara!

Właśnie nie o to chodzi... My mamy bronić nasz kraj, ukochany przez Matkę Bożą, przed innowiercami a w dodatku mamy ewangelizować inne narody.
Jeżeli tego nie powstrzymamy to cała Europa będzie z islamizowana!

Zobaczcie jak on dzielnie broni swój naród!
http://www.youtube.com/watch?v=Jh5_xAqijnY

Piszesz jak talib tylko ze chrześcijański.
Tak samo jak islam wkracza do Europy tak chrześcijanizm wkracza do krajów islamskich. Jeśli chcesz wymagać od muzułman tolerancji dla chrześcijan w ich kraju. To sam bądź tolerancyjny dla muzułman w swoim kraju.


Cz kwi 18, 2013 1:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL