Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Tolerancja - Czysta głupota 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 16:52
Posty: 37
Post Tolerancja - Czysta głupota
Jak mnie wkurza jak ktoś mówi tekst że my katolicy mamy być tolerancyjni na inne wiary że mamy pokazywać im że jesteśmy tolerancyjni...

Główny sęk wynosi się z tego iż chcą u nas budować meczety i nie któzy księża mówią że nie możemy mieć nic przeciwko temu.
Ale moment moment coś tu nie gra..
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?
Chyba oni do nas prawda?
Bo jeżeli nie to apostołowie nie szli by do pogan i nie oddawali by życie za wiarę tylko by im powiedzieli: Poganie jesteśmy tolerancyjni wierzcie w swoje a my w swoje! I gitara!

Właśnie nie o to chodzi... My mamy bronić nasz kraj, ukochany przez Matkę Bożą, przed innowiercami a w dodatku mamy ewangelizować inne narody.
Jeżeli tego nie powstrzymamy to cała Europa będzie z islamizowana!

Zobaczcie jak on dzielnie broni swój naród!
http://www.youtube.com/watch?v=Jh5_xAqijnY


Wt maja 25, 2010 1:00
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 04, 2008 22:22
Posty: 5619
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
A czy Apostołowie nie byli tolerancyjni? Czy zmuszali do wiary? Św. Paweł, gdy go Żydzi nie chcieli, to sobie od nich poszedł i pozostawił ich w wierze ich ojców. Nikogo z Koryntian nie zmuszał, by przyjął wiarę z zmartwychwstanie Jezusa, a przecież wielu wówczas odeszło drwiąc z niego...

Tak też i dziś. Kościół głosi Dobrą Nowinę, ale nie zmusza do jej przyjęcia...

_________________
Η αληθεια ελευθερωσει υμας...
Veritas liberabit vos...
Prawda was wyzwoli...
(J 8, 32b)


Wt maja 25, 2010 6:03
Zobacz profil
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen napisał(a):
(...)
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?
Chyba oni do nas prawda?
Bo jeżeli nie to apostołowie nie szli by do pogan i nie oddawali by życie za wiarę tylko by im powiedzieli: Poganie jesteśmy tolerancyjni wierzcie w swoje a my w swoje! I gitara!

Właśnie nie o to chodzi... My mamy bronić nasz kraj, ukochany przez Matkę Bożą, przed innowiercami a w dodatku mamy ewangelizować inne narody.
Jeżeli tego nie powstrzymamy to cała Europa będzie z islamizowana!

Zobaczcie jak on dzielnie broni swój naród!
http://www.youtube.com/watch?v=Jh5_xAqijnY



Chyba Cię poniosło. Mozesz sobie wierzyć, ze Twoja wiara jest prawdziwa i jedynie słuszna, ale dla Ciebie i Twoich braciach w wierze.
Ale chyba zapomiansz, ze Bóg dał nam wolna wolę i toleruje istnienie innych wielkich religii swiatowych. Nie masz prawa mówić, ze one kłąmia, bo tak naprawdę nie wiemy czy istniej kilku Bogów czy jeden pod róznymi imionami (to znaczy wiemy, ale nie tu miejsce na dyskusję o tym).

Proszę, mozę to Cię nauczy nieco pokory:

JUdaizm:

Wielka monoteistyczna religia, która wywarła i wywiera wielki wpływ na dzieje świata. Wyznawcy tej religii - Żydzi - mieszkają głównie w Izraelu, ale również są rozproszeni po całym świecie. Ich liczbę szacuje się na 12 - 14 milionów.

Konfucjanizm:

Wielka religia chińska, ale także prąd myślowy i filozoficzny o wielowiekowej tradycji. Założona w VI wieku p.n.e. [b]Liczba wyznawców szacowana na 160 milionów.[/b]

Buddyzm:

Religia bez Boga. Stawia na wewnętrzną doskonałość i harmonię. Uwolnić się od wszelkich trosk i pragnień. Liczba wyznawców to około 500 milionów.

Hunduizm:

Jedyna w tym zestawieniu religia politeistyczna. Jej wyznawcy czczą wielu bogów. Religia o wielkich tradycjach - założona w XV wieku p.n.e. Liczba wyznawców to 900 milionów.

Chrześciajństwo:

Religia monoteistyczna i uniwersalistyczna, powstała w I wieku. Obecnie jest religią najbardziej rozpowszechnioną. Liczy około 1,855 mld wyznawców (ok. 1/3 ludzkości), wśród których ok. 1,040 mld stanowią katolicy, ok. 570 mln - protestanci, ok. 175 mln - prawosławni i członkowie Kościołów orientalnych oraz ok. 70 mln - anglikanie.

Islam:

Uniwersalna religia monoteistyczna. Wyjątkowa gorliwość wyznawców posunięta do ofiar śmiertelnych. Umrzeć dla Allaha to największy zaszczyt. Zabić niewiernego również. W skrajnych przypadkach gorliwość ta posunięta jest do świętej wojny - dżihadu - walki zbrojnej. Wyznawcy islamu to około 1,2 mld. Muzułmanie żyją głównie w Azji i Afryce.

(Źródło: http://www.filozofiaczyreligia.yoyo.pl/ ... ligie.html)

Zauważ: 1/3 ludzkości. Jedna trzecia , nie połowa, nie 90% nie 100% ale jedna tzrecia. Z czego podzielona na prawosławie, prostetantów, Katolików, nie jednolita wiara Katolicka ale Chrześciajństwo z wszystkimi swoimi odłamami i sektami.
Chrześciajństwo - 1,8 miliarda wyznawów i obok Islam niewile mniej bo 1,2 miliarda wyznawców. Co ciekawsze Islam nie jest aż tak podzielony jak Chrześcijaństwo.

Zastanów się nad swoimi słowami bo obrazasz 2/3 ludzkości która deklaruje przynależnosć do jakiejs religii. A gdzie są Poganie? Ateiści? Dorzuć ich do tej listy a okaże się że Jedynia Prawdziwa Reiligia nie jest taką Jedyną Prawdziwą Reilgią, nie dla 2/3 świata.


Wt maja 25, 2010 7:19
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Może nie obraża z rozmysłem, nie zna zapewne prawdy wypowiedzianej przez S.Wyszyńskiego
- "Tyle jest możliwości i dróg do Boga ile jest ludzi. Bo Bóg ma inną drogę dla każdgo człowieka".
Modlitwa jest wznoszeniem się ku Bogu i skłanianiem ku drugiemu człowiekowi, zatem żadna modlitwa, niezaleznie od religii nigdy nie powinna dzielić.
A meczet jest miejscem modlitwy.
Wolniewicz potrafi tylko atakować, ale to nie jest obrona narodu, człowiek bez modlitwy nie w pełni pojmuje sens narodu.
Naród żyje na określonym terytorium, a stanowi wraz ze wszystkimi nacjami na ziemi, jeden ogromny Lud Boży.


Wt maja 25, 2010 8:00
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Dziękuje Ci za te słowa.
Każdy z nas na swój sposób się modli lub szuka Boga. Czy to w Meczecie, Kościele, w Gompach czy przy Stupach, czy w lesie pod Dębem, czy we własnym sercu. Prędzej czy później dotzre do Boga.
Nie wiem, ktróe inne religie prócz Chrześcijaństwa i Islamu z taką żarliwością i nienawiścią tępią inne religie, lub narzucają swoje prawdy innym ludziom.
A moze jednak więcej szacunku dla doświadczeń i dróg innych osób. Każdy z nas ma wolna wolę i sam wybiera drogę do Boga. Tolerancja i wzajemny szacunek jest podstawą porozumienia.


Wt maja 25, 2010 8:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Kejlogen tak sobie myślę że chcesz walczyć z czymś z czym się zetknąłeś a co uważasz za złe. Jeśli w Polsce jest społeczność Muzułmańska, normalni ludzi nikomu krzywdy nie robiący, to czy nie mogą za własne pieniądze, na własnym terenie, za własne materiały i pracą wynajętych ludzi postawić sobie meczetu? To jest ich prawo, niezależnie od tego czy według nas ich przekonania religijne są błędne. Wylewasz troche dziecko z kąpielą, bo co jest negatywne trzeba zwalczać, ale czy zwalczaniem problemu=zwalczanie wszystkich ludzi (np muzułmanów)? Pozatym nasze przekonania nie mogą sprawiać że odcinamy się od wszystkiego co jest inne.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 25, 2010 8:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 16:52
Posty: 37
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Widzę że i Wy nie rozumiecie i macie zamglone oczy...
My Katolicy mamy nawracać na katolicyzm a nie tolerować innowierców. Mamy im pokazac prawdziwą drogę a nie im przytakiwać.



Szumi, ale zauważ, że Apostołowie starali się ich nawrócić a my nawet nie próbujemy.


Ostatnio edytowano Wt maja 25, 2010 14:08 przez kejlogen, łącznie edytowano 1 raz



Wt maja 25, 2010 14:05
Zobacz profil
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Dobra to ja zacznę robić to samo i będę Cię nawracać i nietolerować katolicyzmu, bo jedyna słuszną drogą jest gnoza. I jak Ci sie podoba ta perspektywa?


Wt maja 25, 2010 14:07
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Fanatyzm z jakim te posty kejlogena zostały napisane powinne z góry skreślić dyskusję na ten temat (nic merytorycznego z tego nie wyniknie). Zgadzam się z tym, że islam zagraża suwerenności Europy, ale forma przedstawienia problemu z góry dyskredytuje wszelki dialog. Panie kejlogen nie dajesz dobrego przykładu swojej wierze.


Wt maja 25, 2010 14:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen otóż nie do końca. Naszym zadaniem jest głosić Ewangelię. I wierz mi, sam się na to oburzyłem gdy to usłyszałem. Chcemy oczywiście aby to głoszenie wydało owoce, ale rzecz jest w metodzie. Można oczekiwać nawrócenia od każdego, a można po prostu głosić co nie oznacza tylko wypowiadania określonej słów w danej jednostce czasowej, lecz całym sobą świadczyć że Bóg jest i działa. A to co uczyni słuchacz jest już jego decyzją. Masz sporo zapału, ale pomyśl nad metodą i podejściem. Niewierzący nie jest naszym celem, od kogo mamy autorytatywnie coś wymagać. Z takim podejściem po prostu zrażasz ludzi a to nie jest głoszenie, lecz zaprzeczenie głoszenia. Patrz św. Paweł i jego przemówienie na Areopagu - on nie skreślił wszystkiego, szanując ludzi i ich przekonania, głosił słowem, a zapewne również i swoją postawą.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt maja 25, 2010 15:31
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 14:16
Posty: 234
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
szacunek, ufność i akceptacja jest głównym trzonem religii.
Bez tych trzech cech byłaby tylko jedna wojna między religiami.
Oni mają na swojej ziemi kościoły katolickie i my na swojej powinniśmy mieć meczety, podobnie jak każdy kraj ma swoje ambasady w każdym kraju. Dlaczego nikt się nie oburza że obce państwa mają swe ambasady w polsce ? http://www.ecotravel.pl/informator/amba ... polsce.htm


Wt maja 25, 2010 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 16:52
Posty: 37
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Możliwe że mam racji. Powiedziałe moje zdanie na ten temat i jak tak sądzę.


Wt maja 25, 2010 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 12, 2010 22:54
Posty: 17
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Temat trudny.
Zgadzam się z powyższymi argumentami, że nie tak głosi się słowo Boże. Myślę, że błędem jest nawracanie ludzi na katolicyzm lub inny cyzm. Rozwiązaniem, które wydaje mi się rozsądne jest wspomaganie współbraci aby wzrastali w swoich macierzystych wiarach. Jest tylko jedno ale. Właśnie jak widzę zbyt mało wzięte pod uwagę. Chodzi mi o rozmywanie naszej tożsamości europejsko-chrześcijańskiej, która jak żadna inna wcześniej na ziemi i żadna inna po niej ( w tym islam) nie wniosła do ogólnoświatowej społeczności tyle pokoju, rozwoju, edukacji, pomocy i próby dialogów oraz mediacji pomiędzy innymi zwaśnionymi narodami.
To zaistniało tylko raz i trwa lecz rzeczywiście stopniowa islamizacja europy wiąrząca się z przenoszeniem barbarzyńskich zwyczajów i braku poszanowania człowieka ( nie mowie o wszystkich ale muzyłmańskie getta we francji czy niemczech są tego dobitnym przykładem) może stanowic zagrorzenie.
Jedyną nadzieją jest edukacja i siła mocnych laickich państw. Poniważ dzieci tych muzółmanow ktore się teraz rodzą mimo innej wiary mogą zostac wychowane w duchu europejskim z europejskimi wartosciami.
Implikuje to tylko jeden fakt, zakładamy bowiem że nie ingerując w religijne wychowanie, pozwalamy na islamizacje (mimo zachowania kultury). Jest to pewien paradoks ponieważ aby przeciwdziałac islamizacji musielibysmy zrezygnowac z naszych europejskich wartosci: wolnosc, rownosc, sprawiedliwosc. Jest to paradoks na kotry nikt nie zna odpowiedzi.

Moim zdaniem nigdy nie dojdzie do całkowitej islamizacji, a raczej do liberalizacji islamu przez powstanie czegoś na kształt zachodniego islamu i zgodnego koegzystowania w pokoju obu religii - przynajmniej w to wierze.


Wt maja 25, 2010 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2008 16:52
Posty: 37
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
memzyme napisał(a):
rozsądne jest wspomaganie współbraci aby wzrastali w swoich macierzystych wiarach.


Mylisz się... Dlaczego? Bo większości innowierców nie mają sakramentów który baaaaardzo pomagają w dojściu do Zbawienia.


Wt maja 25, 2010 18:53
Zobacz profil
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Według mnie pzreszkadzają, ale to moje zdanie i moja droga. Uszanuj to, tak jak ja staram się szanowac Twoja drogę.


Wt maja 25, 2010 19:02
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL