Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Tolerancja - Czysta głupota 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 28, 2010 23:24
Posty: 624
Lokalizacja: Pustynia
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
memzyme napisał(a):
Nie rozumiem, przecież to, że Bóg = Allah = Brahman = Jahwe

Jak się kogoś nie zna, łatwo go pomylić z kimś innym.
Cytuj:
My przekłamaliśmy ST i NT. Oni przekłamali to, że Jezus nie jest synem Boga (TYLKO I WYŁĄCZNIE W NASZYM MNIEMANIU). Od razu z tego widac, że taką samą racje mają muzułmanie jak i chrześcijanie.

A wszyscy inni przekłamali przekaz Kościoła Scjentologicznego o Xenu.
Cytuj:
Prowadzenie sporów w tej materii wydaje mi się nietaktowne ale i bezsensowne.
Dlaczego żadna z tych religii nie może uznac pełnowartościowości innej ?? ??

uznanie pełnowartościowości, czyli także wartości poznawczej w postaci przekazywania prawdy. Czyli uznając islam za pełnowartościowy uznamy, że nie ma Boga poza Allahem a Muhammad jest jego prorokiem, wraz w wszelkimi sprzecznosciami z chrześcijaństwem, judaizmem, a co najważniejsze z nauką. Prowadzenie sporów jest beztaktowne, bo w zyciu trzeba się zgadzać ze wszystkimi, tak tak.

_________________
Obrazek
Być wolnym to móc nie kłamać.


N kwi 17, 2011 11:36
Zobacz profil WWW
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Zoll napisał(a):
uznanie pełnowartościowości, czyli także wartości poznawczej w postaci przekazywania prawdy.
.
Zapomniałes słowo prawda ubrać w cudzysłów :D


N kwi 17, 2011 12:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 21:22
Posty: 20
Lokalizacja: Toruń, Kujawsko-pomorskie
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Jedno napisze.
W Ewangelii wg. św. Jana, Pan Jezus mówi, ze "Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie".
"Ja jestem Jedynym Bogiem - Pan Zastępów" ze ST.
"Dróg do Boga jest tyle ile ludzi." -Tak, ale wszystkie te drogi, tak czy inaczej, prowadzą przez Chrzest, Bierzmowanie, Jezusa Chrystusa. Człowiek tylko w Bogu - Trójcy Świetej, nie w Allahu, nie w JHWH, nie w energii, moze znaleźć pełnię szczęścia.


N maja 22, 2011 12:16
Zobacz profil WWW
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Jowan_Michael napisał(a):
Człowiek tylko w Bogu - Trójcy Świetej, nie w Allahu, nie w JHWH, nie w energii, moze znaleźć pełnię szczęścia.


Tu widać brak wiedzy i ignorancje. JHWH, znajac litery hebrajskie i ich znaczenie, oraz formule JHWH (tetragram) wiesz, ze ona symbolizuje Trojce.


N maja 22, 2011 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
JHWH - Imię Boga podane Mojżeszowi. Symboliką zajmować się nie będę, w każdym razie właśnie o Bogu Izraela Chrystus mówił "Ja i Ojciec jedno jesteśmy". To Jahwe jest Panem Zastępów...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt maja 24, 2011 21:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 29, 2006 12:06
Posty: 4608
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen napisał(a):
Jak mnie wkurza jak ktoś mówi tekst że my katolicy mamy być tolerancyjni na inne wiary że mamy pokazywać im że jesteśmy tolerancyjni...

No mnie też wkurza, że bardziej racjonalna, bardziej praworządna i bardziej wyedukowana część społeczeństwa ma się niby auto-kneblować wobec narcystyczno rozpasanej i nachalnej post-judeo-chrześcijańskiej propagandy ideologii neo-jezusoistycznej opartej na zabobonach mitologii ludów arabskich, czyli anty-słowiańskich; anty-polskich!

kejlogen napisał(a):
My mamy bronić nasz kraj, ukochany przez Matkę Bożą, przed innowiercami a w dodatku mamy ewangelizować inne narody.
Jeżeli tego nie powstrzymamy to cała Europa będzie z islamizowana!

Sorry, nie da się.
Sprzeczki pomiędzy sektami teistycznymi nie mają znaczenia w realnym życiu.
To ateisto-sekularyści zdecydują co począć z aktualnym rozpasaniem teistów (także tych od Allacha).
Ale prędzej jezusoistyczność zostanie wrzucona do wora "teizmu" razem z islamem, a ten wór zostanie utopiony w najbliższym prawnym bajorze (takim z policją i więzieniami), niż jedna ideologia teistyczna zostanie uznana jako prawdziwsza od innej (bo niby czemu? toż to tylko jedna propaganda ideologii teistycznej).

kejlogen napisał(a):
Zobaczcie jak on dzielnie broni swój naród!
http://www.youtube.com/watch?v=Jh5_xAqijnY

A cóż to za łysy propagandzista się tu produkuje?
Nawet wysłowić się poprawnie nie potrafi...
Dom starców, psychotropy i eutanazja dla takiego, a nie media... ;P

_________________
"Diabolus enim et alii daemones a Deo quidem natura creati sunt boni, sed ipsi per se facti sunt mali"
Obrazek
"Inter faeces et urinam nascimur".


Pn sie 01, 2011 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Jeśli ja dobrze pamiętam, to Wolniewicz jest ateistą i zwolennikiem eutanazji właśnie...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr sie 03, 2011 21:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 21:22
Posty: 20
Lokalizacja: Toruń, Kujawsko-pomorskie
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Cytuj:
Tu widać brak wiedzy i ignorancje. JHWH, znajac litery hebrajskie i ich znaczenie, oraz formule JHWH (tetragram) wiesz, ze ona symbolizuje Trojce.


JHWH (tetragram) - owszem, masz rację, że symbolizuje Trójcę, ale zauważ że Oni wyznają jednego Boga Jahwe, a my wyznajemy Jednego Boga w trzech Osobach, oni nie uwierzyli w Jezusa, a więc nie uwierzyli w Prawdziwego Boga. "Ojciec jest we mnie a ja w Ojcu".
Ewangelia wg. św. Jana:
Cytuj:
Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje Ojcu, który Go posłał
J 5,23. I dalej
J 5, 31-47.
Dowód, że Żydzi nie uwierzyli w Boga, w którego my chrześcijanie wierzymy.
Żydzi nie wierzą w tego samego Boga co my. Może się mylę, ale coż..


N sie 28, 2011 11:56
Zobacz profil WWW
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Jowan_Michael napisał(a):
JHWH (tetragram) - owszem, masz rację, że symbolizuje Trójcę, ale zauważ że Oni wyznają jednego Boga Jahwe, a my wyznajemy Jednego Boga w trzech Osobach, oni nie uwierzyli w Jezusa, a więc nie uwierzyli w Prawdziwego Boga. "Ojciec jest we mnie a ja w Ojcu".

Znowu brak wie... hmmm, nie, to nie brak wiedzy tylko brak jej zrozumienia. Bog w trzech osobach, tak? Jest Bog, tak? W to wierzysz. Dalej mamy dwie osoby, z czego jedna mozna nazwac osoba, Jezusa. Ten drugi to Duch Święty. Nie wiem jak to najlepiej ubrac w slowa, ale uzyje nazw ktore najlatwiej tutaj kazdy zrozumie. Nazwijmy Ducha Swietego, tym "czyms" co nas "oswieca" (od 'oswiecenie', iluminacja, enlightenment), laczy nas z "Bogiem". Jezus, czlowiek jak kazdy inny, ktory doznal oswiecenia dzieku Duchowi Swietemu, stajac sie jednoscia z Bogiem. Narysujmy 3 kropki, lecz funkcji rysowania na forum nie ma, wiec dam z siebie wszystko uzywajac klawiatury. Czlowiek - Sciezka - Bog. Czlowiek stoi w punkcie A a Bog w punkcie B. Podazajac sciezka, ktorej nauczal Jezus (nie koniecznie on, bo duzo bylo nauczycieli), po otrzymaniu Ducha Swietego, otrzymasz Ducha Swietego, przechodzac do punktu B.
Oraz zastanow sie nad tym.: Zydzi nie uwierzyli w Jezusa, lecz jednak ich formula tetragramu, ktora jest od niego starsza, uczy o trojcy. Nawet wiecej niz o trojcy, lecz to juz bardziej skomplikowane.


So wrz 10, 2011 2:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
A może dużo prościej? Nie ma INNEGO Boga. Żydzi wierzyli (za czasów Jezusa) w Boga Jedynego. Wierzą nadal. Chrześcijanie wierzą, że TEN BÓG jest w Trójcy Jedyny. Wierzą w bóstwo Ojca, Syna i Ducha. Wierzą we wcielenie i zmartwychwstanie. Ostatecznie wierzą Bogu (TEMU SAMEMU), który objawił Siebie.

Żydzi nie uwierzyli w to, co Bóg o sobie objawił, więc postrzegają Go inaczej. Niemniej w dalszym ciągu jest to TEN SAM Bóg.

Inaczej: jeśli ja o samochodzie mówię samochód a ktoś, kto go w życiu nie widział uzna, że jest to prehistoryczny twór, to samochód od tego samochodem być nie przestanie. I nie mówimy o dwóch różnych rzeczach...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt wrz 13, 2011 19:44
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
jo_tka, juz ty madrzej mowisz od Jowan_Michael. ladnie to wyjasnilas. Co do trzeciej czesci twojego postu, to ja w ten sam spobob probuje wyjasnic niektorym katolikom, ze czy wiara hinduska, czy buddyjska, czy taoizm, islam, chrzescijanstwo czy Bog wie co jeszcze, to wiara w tego samego Boga, tylko pod inna nazwa, inaczej przedstawionego, w innej postaci/postaciach i symbolizmie.


Śr wrz 14, 2011 0:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Tomku - trochę za daleko. Żydzi - OK. Islam - OK, skoro przyznają się do Boga Abrahama.

Ale hinduiści to już wielobóstwo. W buddyzmie nie istnieje Bóg jako osoba. Tutaj trudno mówić o spójności...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pt wrz 23, 2011 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 23, 2011 16:03
Posty: 37
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Politeizm w hinduizmie jest pozorny, wszystkie bóstwa i devy są jedynie formami w jakich emanuje się Brahman, pierwotne bóstwo, Stwórca Świata.

W buddyzmie tematu Boga osobowego się raczej nie dotyka, nie jest tak, że odrzuca się Jego istnienie.

_________________
W tym świecie
Nienawiść nigdy nie rozproszyła nienawiści.
Jedynie miłość rozprasza nienawiść.
To jest prawo,
odwieczne i nie do przełamania.

Dhammapada


Pt wrz 23, 2011 17:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 18:48
Posty: 41
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Cytuj:
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa....

Tak, to właśnie jest główny problem każdej wiary. "Tylko moja jest jedyna prawdziwa..."
Ile by stron ta dyskusja nie osiągnęła tak z takim podejściem nigdy nie będzie spokoju na świecie jeśli chodzi o wyznania.
Ja nikomu nie bronie klękać przed krzyżem, bić pokłony Allahowi czy nawet skakać przez ognisko.. Tylko po co to manifestować? Po co przekonywać, nawracać.. Każdy ma swoją prawdę.

_________________
Wszystko jest złudzeniem, na prawdę istnieje jedynie jabłko i robak który w nim mieszka. Aktualnie śpi, a nasze życie jest tylko jego snem!
Fajne naszywki oraz dekoracyjne plakaty.


So lis 19, 2011 13:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lis 13, 2011 22:17
Posty: 5
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen napisał(a):
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?
Chyba oni do nas prawda?


JESTEŚ TYLKO CZŁOWIEKIEM.
Tak jak ja, więc nie rozumiem skąd możesz wiedzieć, że to akurat chrześcijanie mają racje.
Nie wiesz co cię spotka po śmierci- o ile w ogóle coś cię spotka.


Wt gru 20, 2011 23:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL