Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Tolerancja - Czysta głupota 
Autor Wiadomość
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen napisał(a):
chcą u nas budować meczety i nie któzy księża mówią że nie możemy mieć nic przeciwko temu.


Dokładnie.

kejlogen napisał(a):
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?


Mam nadzieję że mówiąc "my" oraz 'wiara Chrześcijańska" nie masz na myśli Polski, lecz wiekszość jej mieszkańców. To nie "wiara" ma się dostosować, lecz kraj, bo nie będą budować meczetów w "twojej wiarze" lecz w kraju, a do tego mają prawo. Czemu? Między innymi dlatego że Chrześcijanie kiedyś jeździli po całym świecie i namawiali (również siłą) na zmiane religii na Chrześcijaństwo. A oni chcą tylko wybódować swóją "świątynie Boga", by móc się modlić do tego samego Boga do którego modlisz się ty.

kejlogen napisał(a):
i nie oddawali by życie za wiarę


Często również czyjeś życie.

kejlogen napisał(a):
Jeżeli tego nie powstrzymamy to cała Europa będzie z islamizowana!


Tak jak prawie cały świat stał się Chrześcijański? Lecz oni nie każą ci zmienić wiary, przychodząc do ciebie, do twojego kraju. Chcą tylko wyznawać swoją wiarę.


Pt sie 27, 2010 3:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen napisał(a):
Jak mnie wkurza jak ktoś mówi tekst że my katolicy mamy być tolerancyjni na inne wiary że mamy pokazywać im że jesteśmy tolerancyjni...


To tolerancję można narzucić?

Cytuj:
Główny sęk wynosi się z tego iż chcą u nas budować meczety i nie któzy księża mówią że nie możemy mieć nic przeciwko temu.
Ale moment moment coś tu nie gra..
Czy my, wiara Chrześcijańska, jedyna prawdziwa mamy się dostosowywać do nich czy oni do nas?
Chyba oni do nas prawda?


A mnie się wydawało, że w demokratycznym kraju regulują to stosowne przepisy prawne ( w tym przypadku prawo budowlane) i nikt nie ma się do nikogo dostosowywać tylko stosować w zgodzie do obowiązującego prawa.

Cytuj:
Bo jeżeli nie to apostołowie nie szli by do pogan i nie oddawali by życie za wiarę tylko by im powiedzieli: Poganie jesteśmy tolerancyjni wierzcie w swoje a my w swoje! I gitara!


Z tym niesieniem wiary to rożnie bywało, zazwyczaj zaczynało się na wykazywaniu podobieństw i apelowaniu do braterstwa i religii pokoju a kończyło na niesieniu owej "jedynej prawdziwej" ogniem i stalą...

Cytuj:
Właśnie nie o to chodzi... My mamy bronić nasz kraj, ukochany przez Matkę Bożą, przed innowiercami a w dodatku mamy ewangelizować inne narody.


Ten kraj w przeszłości był zdecydowanie pogański, również w przeszłości był ostoją wielu wyznań, a i współcześnie Polakami są osoby rożnych wyznań (co stosownie - np. równość wobec prawa - reguluje główny akt tego kraju: Konstytucja).

Cytuj:
Jeżeli tego nie powstrzymamy to cała Europa będzie z islamizowana!

Zobaczcie jak on dzielnie broni swój naród!


Tak?
Obrazek

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pn sie 30, 2010 9:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Ten kraj w przeszłości był zdecydowanie pogański,--to chyba naturalne? ...Wszak Chrystus nie narodził się,i nie nauczał w Polsce..a naród wybrany też miał inną nazwę..szczycić się ciemnotą?,i w ciemnocie chcieć pozostać?...wolisz wiarę w leśne rusałki?,i kopytnego szpetnego Pana?..czy wodniczka szuwara?


Pn sie 30, 2010 10:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 18, 2010 23:24
Posty: 31
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
@kejlogen
A czy ty nie wiesz co to słownik? To po pierwsze.
Ja wiem, że twoja wiara NIE jest JEDYNA i niekoniecznie PRAWDZIWA, jak każda inna.
Dlatego mam ciebie nie szanować/tolerować? Na stos z nim! Nie będe tolerował kogoś kto myśli inaczej ode mnie!

Teraz trochę bardziej serio. Wyobraź sobie, że urodziłeś się w rodzinie chrześcijańskiej w kraju gdzie rządzi inna religia. Np. w takim Iranie. Jak byś się czuł, gdy twoje słowa były skierowane do ciebie przez wyznawców Islamu?
Dlatego mówi się o tolerancji innych religii, ras itd. Bo jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie, nieprawdaż?

Po twoich wypowiedziach myślę, że jesteś za powrotem Św. inkwizycji i krucjat... jeśli się nie mylę napisz do mnie na PW to dam ci kilka adresów dobrych psychologów, co specjalizują się w takich przypadkach :)
pozdro i poćwicz

@renata155
Skoro innym wytykasz ciemnote, ja spróbuje tobie też.
Może mi przypomnisz dlaczego Mieszko I przyjął tę religie? Dlaczego akurat od Czechów a nie od Niemców?

Dla przypomnienia tym "nie ciemnym i tym nie wierzących w leśne rusałki". Mieszko I zdecydował się na ten krok tylko i wyłącznie z pobudek politycznych, ruchy zaiste godny wielkich strategów. Niemcy w tamtych czasach często najeżdżali nasze ziemie. Tłumaczyli to próbą nawrócenia pogan, stalą i ogniem. Zaiste czysto katolickie zachowanie. Ruch jaki wykonał Mieszko wytrącił argument Niemcom do ataków na nasze ziemie. Czyli po pierwsze przyjął chrzest Polski, po drugie od Czechów.
Także zdania typu, "jesteśmy narodem wybranym, ulubionym przez tego czy tamtego" jest wręcz ohydnym nadużyciem, jak i brak podstaw naszej historii z zakresu podstawówki.
Następnym razem jak komuś postanowisz coś wytykać, sprawdź czy ku temu podstaw.


Pn sie 30, 2010 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
owszem są..słowa Jezusa..aby każdy człowiek poznał Boga...i tak trzymać ;)
a Bóg działą środkami dostępnymi..przeważnie poprzez ludzi..polityka jest ważna dla ludzi nie Boga..ON może się nią jedynie posłużyć..i jak widać-uczynił to doskonale


Pn sie 30, 2010 12:10
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
renata155 napisał(a):
wolisz wiarę w leśne rusałki?,i kopytnego szpetnego Pana?..czy wodniczka szuwara?
Chrzescijanstwo przejelo rowniez rozne rzeczy z poganstwa jak i rowniez z innych religii. Slowa i czyny logosu... roznych w sumie z roznych czasow i wyznawanych w roznych religiach zostaly przypisany Świętym, ktorych w duzej czesci zmyslono. Mowiono ze to oni czynili cuda, a logosi z innych czasow to wyslannicy diabla ktorzy nasladowali ich czyny.


Pn sie 30, 2010 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
przejęło--bo inaczej by się nie przyjęło--tak jak przejmuje niektóre formy wierzeń afrykańskich,na współczesnych misjach ;)..i nie o to tu chodzi tak naprawdę ale o Boga i żywą wiarę--


Pn sie 30, 2010 13:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 21:32
Posty: 182
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Szczęśliwi Ci którzy posiedli prawdę i nie uwierzyli w boską propagandę starożytnych polityków.


Pn sie 30, 2010 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
nie mam pojęcia o starożytnych politykach--są martwi-w przeciwieństwie do Boga żywego


Pn sie 30, 2010 13:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 18, 2010 23:24
Posty: 31
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
renata155 napisał(a):
nie mam pojęcia o starożytnych politykach--są martwi-w przeciwieństwie do Boga żywego


Na twoim miejscu zainwestowałbym troche w historie, a szczególnie w historie twojej religii. Dalej niż sięga biblia.
Naprawdę jest wiele ciekawych rzeczy na temat dlaczego tak akurat religia osiągnęła taki status jaki ma dziś.
Nie masz pojęcia o politykach którzy wybrali właśnie tę religie na religie całego Cesarstwa rzymskiego, a fajnie by było wiedzieć kto i dlaczego. Przynajmniej ja tak myślę. Z tego względu, że jakby oni postanowili inaczej dzisiaj byś wypowiadała się tak własnie o leśnych skrzatach w których byś wierzyła. Chciałbym jeszcze dodać, że niczym chrześcijaństwo stało się "główną religią" w cesarstwie była traktowana jako sekta, jak i wiele innych. Dlaczego akurat ona? Mam nadzieje, że może spróbujesz coś na ten temat znaleźć.
Po za tym twoja postawa jest niczym więcej jak zwykłą ignorancją i ustawieniem się w "szarej masie", nie ważne dlaczego, nieważne po co, jak i gdzie. Ważne, że wierze, tak?


Pn sie 30, 2010 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 15, 2010 21:21
Posty: 30
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
dokładnie tak-ważne że wierzę..jestem wdzięczna Bogu,ze Jest..i że mam możliwość właśnie w tej a nie innej wzrastać


Pn sie 30, 2010 21:47
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
renata155 napisał(a):
i nie o to tu chodzi tak naprawdę ale o Boga i żywą wiarę--

hmmm...
renata155 napisał(a):
nie mam pojęcia o starożytnych politykach--są martwi-w przeciwieństwie do Boga żywego

hmmmmm.....
warzych napisał(a):
Na twoim miejscu zainwestowałbym troche w historie, a szczególnie w historie twojej religii. Dalej niż sięga biblia.
Naprawdę jest wiele ciekawych rzeczy na temat dlaczego tak akurat religia osiągnęła taki status jaki ma dziś.
Nie masz pojęcia o politykach którzy wybrali właśnie tę religie na religie całego Cesarstwa rzymskiego, a fajnie by było wiedzieć kto i dlaczego. Przynajmniej ja tak myślę.

Nie tylko ty warzych, więc zacytuje tu coś dla renaty.

Fragment Listu do Brazylijskiego Masona napisał(a):
I to nie było tak, Dr G., że Biskup Rzymu był ofiarą ślepej wiary w prymitywną teologię jego wyznania; nie było tak, że naprawdę wierzył w istnienie “zbawiciela” nazywanego “Jezusem”, i wierzył że Albigensi byli “istotami Szatana”. Nie, Dr G., nie było nawet wyjaśnienia fanatyzmu dla decyzji Biskupa Rzymu - gdyż Rzymski Papież wie, zawsze wiedział, że nigdy nie było żadnego “Jezusa Chrystusa”!
Być może ciężko ci w to uwierzyć? W takim razie przypomnij sobie historyczne słowa, wyszeptane w momencie nieuwagi wywołanej władczą próżnością, jednego z najbardziej cynicznych i najlepiej prosperujących papieży, Leona X:
"Quantum nobis prodest haec fabula Christi!"
To jest: “Jak bardzo pomaga nam ta bajka o Chrystusie!”
Musisz pamiętać, że oryginalne dokumenty tego co Rzymianie nazywają “Chrześcijaństwem” są przechowywane w Tajnej Bibliotece Watykanu. Jest najprostszą rzeczą dla nielicznych prałatów, którym Kuria zapewnia dostęp do takich dokumentów sprawdzić gdzie kończą się fakty a zaczyna fikcja.


Tak. Własnie tak. Jest to fragment listu do brazylijskiego masona. Polecam goracy przeczytac w calosci. A co do historii chrzescijanstwa i jak udalo jej sie ze tak powiem opanowac duza czesc swiata i dojsc do wladzy, to odsylam do tych ksiazek :

ISIS UNVEILED, Blavatsky, rozdział o Chrześcijaństwie;
OUTLINES ON THE ORIGIN OF DOGMA, Harnack.
DECLINE AND FALL OF THE ROMAN EMPIRE, Gibbon.
THE AGE OF CONSTANTINE THE GREAT, Burckhardt.

ataner155 napisał(a):
dokładnie tak-ważne że wierzę
Ważne też w co i jak wierzysz.


Wt sie 31, 2010 0:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
renata155 napisał(a):
wolisz wiarę w leśne rusałki?


Jedni wierzą w leśne rusałki, a inni w gadającego węża...

=============

renata155 napisał(a):
nie mam pojęcia o starożytnych politykach


Że sobie pozwolę zacytować, za jednym z twoich wcześniejszych postów: szczycić się ciemnotą?,i w ciemnocie chcieć pozostać?

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Wt sie 31, 2010 6:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 28, 2011 20:33
Posty: 217
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
kejlogen : gdyby tolerancja była czystą głupotą to członkowie innego kościoła niż ty powinni Cie zmuszać do swojej wiary. Skoro jednak tego nie robią bo są tolerancyjni dla Ciebie to jednak ta tolerancja głupotą być nie maże.
Ja sama od dawna uczę się tolerancji dla nie tolerancji ale jest to bardzo trudne jak czytam takie wypowiedzi jak Twoja jestem coraz bardziej przekonana , że nie powinnam być członkiem kościoła katolickiego skoro są w nim ludzie którzy nie szanują innych wiar , przekonań .
Moim zdaniem Kościół jeśli chce zachować się przyzwoicie powinien jasno z negować takie postawy jak twoja .
TO POWINIEN BYĆ GRZECH PRZECIWKO ZDROWEMU ROZSĄDKOWI!!!!!!!!!!!!!!!!!


So kwi 16, 2011 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Tolerancja - Czysta głupota
Wszystko fajnie. Ale nie ma takiej możliwości aby jednocześnie i chrześcijaństwo i islam były prawdziwymi religiami. Albo jedna religia jest prawdziwa albo druga... Pamiętajcie o tym chrześcijanie!


N kwi 17, 2011 1:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL