Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lut 20, 2005 20:29
Posty: 33
Post Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą antychrysta
Zachęcam do dyskusji nad postawionymi niżej twierdzeniami:

"Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, nie Bogu." (1 Kor 8, 20).

Czy chrześcijanie i muzułmanie wyznają tego samego Boga?
Leon XIII mówi w Akcie poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, [w:] Mszał Rzymski, Bruges 1949, s. 1773:
"Królem bądź tych wszystkich, którzy jeszcze błąkają się w ciemnościach pogaństwa albo islamizmu i racz ich przywieść do światła i Królestwa Bożego."

Jan Paweł II w przemówieniu do muzułmanów w Casablance w dniu 15 sierpnia 1985 r. mówi – „Wierzymy w tego samego Boga, Boga jedynego, Boga żyjącego, Boga, który stwarza świat i swoje stworzenia doprowadza do doskonałości”.
Jan Paweł II mówi:
"My wszyscy, chrześcijanie i muzułmanie, żyjemy pod słońcem jedynego, miłosiernego Boga. Wspólnie wierzymy w jedynego Boga, Stworzyciela człowieka. Uznajemy Boże panowanie i bronimy godności człowieka jako sługi Bożego. (...) Tak więc prawdziwie możemy nazwać się wzajemnie braćmi i siostrami przez wiarę w jedynego Boga. (...) Bądźcie pewni, iż jestem rad, że przy tej sposobności mogę wyrazić wam moje uczucia braterskiego szacunku i uznania".
Cyt. za: Spotkanie z ludnością muzułmańską w Kadunie, 15 lutego 1982 r., [w:] Islam w Dokumentach Kościoła i nauczaniu Jana Pawła II (1965-1996), Warszawa 1997, s. 96.

Czy chrześcijanie i hindusi wyznają tego samego Boga?
Leon XIII
LIST AD EXTREMAS ORIENTIS ORAS
„Zachowujemy w sercu i rozbudzają w Nas ogromną miłość owe niezmierzone przestrzenie Indii, na których przez tyle już wieków, w pocie czoła trudzą się misjonarze. Przede wszystkim przychodzi na myśl św. Tomasz Apostoł, którego słusznie uważa się za pierwszego głosiciela Ewangelii w Indiach; myślimy także o św. Franciszku Ksawerym, który po długim czasie starał się usilnie o tę samą chwałę, doprowadzając swoją stałością i niesłychaną miłością setki tysięcy Hindusów od baśni braminów i nieczystego zabobonu do prawdziwej religii i wiary. Idąc w ślady bardzo świętego męża, na mocy powagi i zlecenia Stolicy Apostolskiej, bardzo liczni kapłani diecezjalni i zakonni starali się potem i dotąd się starają, strzec gorliwie i rozwijać chrześcijańską służbę Bożą i obyczaje, które wprowadził Tomasz, a które Franciszek Ksawery odnowił. Mimo to, jakże ogromna liczba ludzi, na tak wielkich obszarach, nie zna jeszcze prawdy, otoczona żałośnie ciemnościami zabobonu! Jak wielka mianowicie, rozciąga się ku północy rola, wcale jeszcze nie przygotowana do przyjęcia ziarna Ewangelii!”

Sobór Watykański II
Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich.
„w hinduizmie ludzie badają i wyrażają boską tajemnicę poprzez niezmierną obfitość mitów i wnikliwe koncepcje filozoficzne, a wyzwolenia z udręk naszego losu szukają albo w różnych formach życia ascetycznego, albo w głębokiej medytacji, albo w uciekaniu się do Boga z miłością i ufnością”.

Czy chrześcijanie i żydzi wyznają tego samego Boga?
„Rzekł do nich Jezus: "Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie”. (J 8, 42-45)

Obrazek

_________________
Gorliwość o dom Twój pożera Mnie (J 2, 17).


So lut 26, 2005 17:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 25, 2004 22:09
Posty: 339
Post 
Autorytet Leona kontra autorytet Jana Pawla II.

Niby czemu mam wybrac Leona?

:)



M.


Pt mar 04, 2005 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
sugerujesz ,że papież zgrzeszył jak Dawid albo mi się tylko zdaje ? :(

Lepiej zastanowić się nad tym co możemy zrobić by wszyscy byli katolikami , a nie wyrzucać innym, że próbują zjednoczyć ludzi w pokoju a nie wojnie. :)
Do tego papież dąży więc jest synem światłości a nie ciemności.
:biggrin: :p :biggrin:


So mar 05, 2005 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Przykazanie pierwsze:

„Nie będziesz miał bogów cudzych obok Mnie!": Rdz 20,2


Pn mar 07, 2005 22:13
Zobacz profil WWW
Post 
Cytuj:
Czy chrześcijanie i żydzi wyznają tego samego Boga?


Dziwne pytanie......a i cytat nie przystaje do tego pytania.

Jezus narodził sie wśród Żydów, z matki zydówki. Boga Izraelitów nazywał swoim Ojcem.
Cytat który przytoczyłes, swiadczy tylko o tym, ze Zydzi zbładzili, a nie o tym że wierza w innego Boga.......
To co zrobiłeś to naginanie faktów....nic więcej

Co do muzulmanów.......hmmmmm. Praktycznie mówiac to Koran wiele czerpał ze ST, a wiec mówi o tym samym Bogu. To że troszke poprzekręcali fakty i maja tam wiele wpadek.....nie swiadczy jeszcze o tym, ze to inny bóg.

Hinduiści......najwyraźniej nie dostapili łaski wiary w Jedynego Boga......ale swoimi mitami....cos tam wyczuwają, chociaż nie do końca. To własnie ogromne pole misyjnych działań.

pozdrówka


Pn mar 07, 2005 23:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Cytuj:
J 14: 6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."

Czy żydzi, muzułmanie uznają Jezusa za Boga??

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Pn mar 07, 2005 23:25
Zobacz profil
Post 
Poczytaj sobie DOMINUS IEZUS......a nie tylko te bzdety na sedewakantystycznych stronkach, gdzie pisza same HERETYCY


Pn mar 07, 2005 23:38

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Belizariusz napisał(a):
Hinduiści......najwyraźniej nie dostapili łaski wiary w Jedynego Boga......ale swoimi mitami....cos tam wyczuwają, chociaż nie do końca. To własnie ogromne pole misyjnych działań.


Rambam w More Newuchim pisze że Tora ma fragmenty rozrzucone wśród innych ludów bo wszyscy są przeznaczeni do zbawienia.


Wt mar 08, 2005 12:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Belizariusz napisał(a):
Poczytaj sobie DOMINUS IEZUS......a nie tylko te bzdety na sedewakantystycznych stronkach, gdzie pisza same HERETYCY

Możesz podać tych heretyków? Bo widzę, że nie potrafisz odróznić Boga od diabła. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Wt mar 08, 2005 16:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
„Nie ciągnijcie jarzma z niewierzącymi... Co za towarzystwo światłości z ciemnością? A co za umowa Chrystusa z Belialem? Albo co za udział wierzącego z niewierzącym?” (2 Kor 6, 14).

--------------------------------------------------

„Jezus zaś tak wołał: «Ten, kto we Mnie wierzy, wierzy nie we Mnie, lecz w Tego, który Mnie posłał. A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał". (J 12, 44).

--------------------------------------------------

Nie brak również i takich, co nie zwalczając wprost prawdy, okazują wobec niej daleko posuniętą beztroskę i obojętność, jakby Bóg nie dał nam rozumu dla jej szukania i zdobywania. Ten godny nagany sposób postępowania prowadzi jakby samorzutnie do absurdalnego twierdzenia, że zniesienie wszelkiej różnicy między prawdą i fałszem, stawia wszystkie religie w jednym rzędzie. „Tę zasadę, – by użyć słów wspomnianego Naszego Poprzednika Leona XIII – wprowadzono po to, by zburzyć wszelką religię, zwłaszcza religię katolicką, której jako jedynie prawdziwej nie można bez jej obrazy stawiać na równi z innymi” (Encicl. Humanum genus; A. L. V. IV. 1884, p. 53).
AD PETRI CATHEDRAM Encyklika JANA XXIII

---------------------------------------------------

5.Muzułmanie, żydzi i chrześcijanie - razem pragniemy, w imię Boga i cywilizacji, zwróćcie się z apelem do rodziny ludzkiej, aby ustała śmiercionośna przemoc i by wszyscy weszli na drogę miłości i sprawiedliwości. Taka jest droga religii. Niech Bóg pomaga nam iść tą drogą wytrwale i cierpliwie!

Jan Paweł II. Tolerancja jest możliwa. Do zwierzchników religijnych z Azerbejdżanu.
L´Osservatore Romano, Wydanie Polskie Numer 2 / 2005, s. 47

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


Wt mar 08, 2005 22:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Nie widzę sprzeczności w podanych cytatach...

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Śr mar 09, 2005 14:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Cytuj:
1 Kor. 19 Lecz po cóż to mówię? Czy może jest czymś ofiara złożona bożkom? Albo czy sam bożek jest czymś? 20 Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami. 21 Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów. 22 Czyż będziemy pobudzali Pana do zazdrości? Czyż jesteśmy mocniejsi od Niego?

Udział katolika w modlitwie razem z poganinem lub niekatolikiem, jest grzechem ciężkim przeciw pierwszemu przykazaniu Bożemu. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Śr mar 09, 2005 17:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
jaki z tego papieża nieuk :> co jak co, ale trochę powinien wiedzieć, co jest w Piśmie napisane ;)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Śr mar 09, 2005 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lut 25, 2004 22:09
Posty: 339
Post 
Cytuj:
Udział katolika w modlitwie razem z poganinem lub niekatolikiem, jest grzechem ciężkim przeciw pierwszemu przykazaniu Bożemu. :)


Laczenie sie w modlitwie (wintencji na przyklad pokoju ) z innymi ludzmi szczerze go pragnacymi prowadzi do potepienia...

Zaiste milosierne to, godne i sprawiedliwe. Przepraszam za sarkazm ale z podobna opinia spotkalem sie dotad tylko u salafi (jakbys nie wiedzial to funddametalistyczny odlam islamu - zaplecze ideowe terroryzmu).

Pozdrawiam,

M


Śr mar 09, 2005 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 19:57
Posty: 578
Post 
Jeżeli znajdziesz w domu książeczkę do nabożeństwa od babci albo dziadka, to znajdziesz to w rachunku sumienia przy pierwszym przykazaniu. :)

_________________
Bez wiary nie można podobać sie Bogu. Wierzę tylko w prady objawione.


Śr mar 09, 2005 19:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL