Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Islam - pytanie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Islam - pytanie
Witam. Nurtuje mnie takowa kwestia: w Koranie napisane jest:
"6:101 Stwórca niebios i ziemi! Jakże On mógłby mieć syna - przecież On nie miał wcale towarzyszki?! On stworzył każdą rzecz i On o każdej rzeczy jest wszechwiedzący!"

Pytanie brzmi następująco: czy według islamistów Bóg jest wszechwiedzący ale nie wszechmocny? Skoro byłby wszechmocny przecież nie potrzebna byłaby mu "towarzyszka" do "posiadania" Syna, czyż nie?


Wt maja 08, 2012 18:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Islam - pytanie
mnie też nurtuje pare sprzecznosc w koranie

Mariam, siostra Mojżesza, zostaje Matką Jezusa

Duch Święty zamienia się w „anioła Gabriela

Trzecią Osobą Trójcy nie jest Duch Święty, lecz Ma-
ryja Dziewica!


Na krzyżu nie umarł Jezus, lecz - w zależności od wersji - Judasz, Barabasz, albo... sobowtór Jezusa
To nie Izaak, syn Sary, uniknie śmierci na ołtarzu przygotowanym przez Abrahama, lecz Izmael, syn jeg o niewolnicy Hagar

Abraham - pierwszy muzułmanin

gdy historycznie rzecz biorąc islam istnieje dopiero od VII wieku n.e.?


dla naukowców islam jest plagiatem religii chrześcijańskiej i religii żydowskiej oraz starożytnej

filozofii

Trudno na koniec zbyć milczeniem słynne (nawet w świecie muzułmańskim) słowa Aiszy, ulubionej żony Mahometa, która wypowiedziała się w taki oto sposób na temat wersetów Koranu:


„Mój drogi mężu, niech mi będzie wolno powiedzieć ci, że twój Bóg ma skłonność do zsyłania z nieba praw, które są tobie wyjątkowo na rękę


Wt maja 08, 2012 18:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 05, 2012 20:40
Posty: 51
Post Re: Islam - pytanie
merkaba napisał(a):
dla naukowców islam jest plagiatem religii chrześcijańskiej i religii żydowskiej oraz starożytnej filozofii


Też tak sądze. Pierwszy był judaizm, z niego wyrosło chrześcijaństwo, a w międzyczasie powstał wielki MIX - islam.


So maja 12, 2012 20:20
Zobacz profil
Post Re: Islam - pytanie
qwertyu napisał(a):
Witam. Nurtuje mnie takowa kwestia: w Koranie napisane jest:
"6:101 Stwórca niebios i ziemi! Jakże On mógłby mieć syna - przecież On nie miał wcale towarzyszki?! On stworzył każdą rzecz i On o każdej rzeczy jest wszechwiedzący!"

Pytanie brzmi następująco: czy według islamistów Bóg jest wszechwiedzący ale nie wszechmocny? Skoro byłby wszechmocny przecież nie potrzebna byłaby mu "towarzyszka" do "posiadania" Syna, czyż nie?


Negacja Trójcy Sw. w islamie nie zasadza sie na fakcie, ze Bog nie mogl stworzyc syna bez towarzyszki...

To tylko jeden z wersów negujących...


Śr sty 30, 2013 21:45

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - pytanie
qwertyu
Jak sam zacytowałeś Bóg w islamie jest wszechwiedzący to zauważ, że (z reszta jak wspaniale i celnie zacytował Aiszę merkaba) Allah cofał swoje wcześniejsze zdanie, bo... No właśnie, bo tak pasowało to Mahometowi, czyli Allah nie był wszechwiedzący, bo się mylił! :)
Nigdzie, ale to nigdzie nie znajdziesz tyle sprzeczności co w Islamie.


So mar 09, 2013 0:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL