Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
 Okrucieństwo uzasadnione religijnie! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
MARIEL napisał(a):
Nie chce mi się już otwierać tego linku.


Otwórz, otwórz. Nie uciekaj.
http://wiadomosci.onet.pl/cnn/dziewczyn ... omosc.html
Oni WIERZĄ, że taki czyn ich uzdrowi. Dlaczego mieliby tego nie robić?? ICH WIARA, ICH BÓG tak im mówi. No to do dzieła!!! NIE? DLACZEGO??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 29, 2012 7:43
Zobacz profil
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Jajko napisał(a):
Weź POMYŚL TROCHĘ! Zastanów się co to jest śmierć z biologicznego punktu widzenia! Mózg żyje tak długo, jak długo ma tlen. Tlen przenosi krew. Przecięcie żył i tętnic szyjnych powoduje odcięcie/zmniejszenie dopływu krwi do mózgu. Jednak powieszenie głową w dół sprawia, że krew z głowy wypłynie możliwie jak najpóźniej - najpierw będzie spływała z ciała i zapewne mimo podcięcia gardła część krwi i tak będzie płynęła do głowy. Po całkowitym ustaniu dopływu krwi mózg będzie żył jeszcze nawet do kilku minut. A z nim ŚWIADOMOŚĆ.
No bo w jaki sposób przecięcie skóry na gardle i kilku żył i tętnicy ma od razu zabijać?????

Jajko, nie wrzeszcz i nie spoufalaj się za bardzo :)
Zwierzę, po rytualnym poderżnięciu gardzieli może żyć
jeszcze do półtorej minuty. Długo. W takim razie powinni tego zakazać.
I zieloni do tego dążą. http://www.rp.pl/artykul/611287.html


Wt maja 29, 2012 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Cieszę się, że się douczyłaś i zmieniłaś zdanie! Choćby jedna osoba mniej usprawiedliwiająca stosowanie przemocy i okrucieństwa w imię boskie jest dla mnie ogromną nagrodą za wysiłek włożony w uświadamianie wyznawców bogów. A Ciebie uświadomiłem! Było ciężko, ale udało się. I przyznałaś to PUBLICZNIE. Gratulację za odwagę. Zaiste, radosny to dzień! Dzięki.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 29, 2012 8:48
Zobacz profil
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Ta dyskusja prowadzi do absurdu.
Bardzo szybko dochodzi do utraty świadomości, owe półtora minuty to skrajna spekulacja, manipulacja.
Mózg natychmiast pozbawiany jest dostępu tlenu, jego transportu - tak jak wtedy gdy staje serce. Kwestią sekund jest gdy zwierze traci przytomność.

Porównywanie tego do przesądu, ze dziewice leczą z HIV jest kolejna manipulacją

Nie dajcie się zwariować.


Wt maja 29, 2012 9:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Nie mam pojęcia, i sądzę że mało kto ma, jaki jest przeciętny czas utraty świadomości przez zarzynanego barana, niemniej chyba poza dyskusją jest, że jest on dłuższy, a cały proces jest boleśniejszy niż wstępne ogłuszenie zwierzęcia, a następnie pozbawienie go życia poza jego świadomością.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 29, 2012 9:22
Zobacz profil
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Jajko napisał(a):
Nie mam pojęcia, i sądzę że mało kto ma, jaki jest przeciętny czas utraty świadomości przez zarzynanego barana, niemniej chyba poza dyskusją jest, że jest on dłuższy, a cały proces jest boleśniejszy niż wstępne ogłuszenie zwierzęcia, a następnie pozbawienie go życia poza jego świadomością.

Jest dłuższy, bo przy ogłuszeniu pozbawiasz go przytomności na wstępie.

Jednak postulowane zmiany zachowań, które są częścią wielosetletniej, a nawet wielotysięcznej tradycji kulturowej i religijnej nie powinny byc narzucane z góry. Nie w tym przypadku. Zmiany muszą zajść od środka.

Zgadzam się z tym, ze inni powinni mieć świadomość, że dane mięso pochodzi z uboju rytualnego, ze takie mięso powinno być oznakowane.


Wt maja 29, 2012 9:29
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Możecie sobie obejrzeć film o rytualnym uboju zwierząt:

youtube

Uprzedzam jednak, że ten dokument jest bezlitosny dla koszerniaków i nie zostawia cienia wątpliwości czym naprawdę jest szehita. Okrucieństwo tego rytuału jest pokazane bez żadnej dbałości o uczucia odbiorcy.
O tym też uprzedzam.


Wt maja 29, 2012 9:45
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Kozioł napisał(a):
Jednak postulowane zmiany zachowań, które są częścią wielosetletniej, a nawet wielotysięcznej tradycji kulturowej i religijnej nie powinny byc narzucane z góry. Nie w tym przypadku. Zmiany muszą zajść od środka.

Takie "tradycje kulturowe i religijne" nie zasługują na żaden szacunek i na żadne zrozumienie ;/ Żadnej tolerancji dla psycholi, którzy usprawiedliwiają mordy i okrucieństwo imieniem jakiegoś bożka. Jeśli na tym polega wiara, to taka wiara powinna być zakazana i tępiona ;/

Albo jeszcze lepiej - zastąpić koziołki i inne zwierzęta współwyznawcami o takich samych poglądach. Niech się wyżynają w imię religii nawzajem. Ja nie mam nic przeciwko, jeśli dotyczy to samych zainteresowanych. A wręcz jestem za!


Wt maja 29, 2012 9:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Tu dochodzimy do tego, że DOBRO i ZŁO są względne. Tysiąc lat temu nikt nawet nie zastanawiał się czy baranowi jest miło mieć podrzynane gardło. Czyn taki był obojętny moralnie. Dziś większość ludzi w krajach cywilizowanych, jak sądzę, uważa, że taki sposób zabijania zwierząt jest negatywny moralnie. Ja uważam, że klatkowy chów kur jest niemoralny i nie kupuję takich jajek. Płacę drożej, żeby kurze było dobrze. Absurd? DLa wielu tak. Ale mam dość łatwy wybór. Nie mam wymówki, że innych jajek nie ma (tak jak z wieloma produktami wykonanymi rączkami chińskich dzieci).
No więc zdaniem jednych rytualne zarzynanie baranów, przysparzające im niewątpliwie więcej cierpień niż wstępne ogłuszenie jest obojętne moralnie, a może nawet dobre (wszak wszystko co jakiś tam bóg nakazał musi być dobre!), a zdaniem innych jest to złe. O tym co jest dobre, a co złe, w praktyce decyduje większość. Kiedyś wszyscy uważali, że to nie problem, dziś większość, jak sądzę, uważa że to zło. Czyn się nie zmienił. Jego ocena w oczach ludzi tak. No i jeśli ta większość ustala prawa, i jeśli one są zgodne z moralnością większości, to niestety mniejszość musi się dostosować. Nie rozumiem dlaczego robić wyjątki tylko dlatego, że od dawna ktoś robi coś, co uważane jest przez większość za złe? Od tysięcy lat mężowie bili żony. I nadal tak robią w wielu krajach świata. Czy to jest powód by dopuścić bicie żon???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 29, 2012 9:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
-Vi- napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jednak postulowane zmiany zachowań, które są częścią wielosetletniej, a nawet wielotysięcznej tradycji kulturowej i religijnej nie powinny byc narzucane z góry. Nie w tym przypadku. Zmiany muszą zajść od środka.

Takie "tradycje kulturowe i religijne" nie zasługują na żaden szacunek i na żadne zrozumienie ;/


A co sądzisz o tradycjach kulinarnych, jak powszechny w naszej kulturze zwyczaj jedzenia mięsa i zabijania zwierząt w tym celu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 29, 2012 9:52
Zobacz profil
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
JedenPost napisał(a):
A co sądzisz o tradycjach kulinarnych, jak powszechny w naszej kulturze zwyczaj jedzenia mięsa i zabijania zwierząt w tym celu?

A całkiem niedawno na ten temat dość obszernie się wypowiadałam w innym wątku. Wybacz, ale nie będę się powtarzać.


Wt maja 29, 2012 9:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Poszukam. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że tego rodzaju praktyki religijne powinny być zakazane, czy raczej: nie powinien być dla nich robiony wyjątek od ogólnie w danym społeczeństwie przyjętych zasad humanitarnego postępowania ze zwierzętami.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 29, 2012 9:56
Zobacz profil
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
Jajko napisał(a):
Od tysięcy lat mężowie bili żony. I nadal tak robią w wielu krajach świata. Czy to jest powód by dopuścić bicie żon???
Bo żona bita krzyczy głośno, a bydlątko z wyprutą tchawicą nie - bo nie ma czym!


Wt maja 29, 2012 10:02
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
JedenPost napisał(a):
Poszukam. Oczywiście zgadzam się z Tobą, że tego rodzaju praktyki religijne powinny być zakazane, czy raczej: nie powinien być dla nich robiony wyjątek od ogólnie w danym społeczeństwie przyjętych zasad humanitarnego postępowania ze zwierzętami.

Bo czym innym jest zabicie przez zwierzę mięsożerne (również człowiek) w celu zdobycia pożywienia (prawa natury, potrzeba jedzenia). Do tego człowieka stać na to, by to robić humanitarnie, bez zadawania zbędnego cierpienia. A czym innym jest zabijanie dla przyjemności, zabawy, albo dla jakichś rytuałów religijnych itp. Poza tym przecież niektórzy mogą pójść krok dalej (zresztą już tak bywało w przeszłości) i zacząć składać ofiary z ludzi. Uzasadnienie to samo - bóstwo sobie tego życzy. Czy takie tradycje kulturowe i religijne też powinny być rozumiane? (to pytanie oczywiście nie do Ciebie, JedenPost, chociaż umieszczone pod Twoją wypowiedzią :) ).

A przesądy, że dziewice leczą HIV niczym się od tego nie różnią. To też opiera się na głębokiej wierze tych ludzi.


Wt maja 29, 2012 10:10
Post Re: Okrucieństwo uzasadnione religijnie!
-Vi- napisał(a):
Bo czym innym jest zabicie przez zwierzę mięsożerne (również człowiek) w celu zdobycia pożywienia (prawa natury, potrzeba jedzenia).
Ależ oni to robią dla jedzenia! Innego mięsa nie jedzą!


Wt maja 29, 2012 10:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL