Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dlaczego Muzułmanie podważają wiadrygodność Biblii? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
O ładny przykład o czy mówiłe.Piękno samo piekno. Cudo.

Pudło...a wystarczyło poczytac pare moich postów.....tak to jest jak sie pozostaje przy swoich wygodnych i narzuconych islamska cenzura pogladach


Według islamu mój drogi to co posiadają chrzescijanie to nie Ewangelia. Według islamu sam Jezus (pzn) napisał Ewangelie a nie jacys ludzie. My wierzym w tą a taka chrzescijanie nie moga sie pochwalić. Ale nie logiczne było by gdyby wszystkie nauki Jezus (pzn) zagineły dlatego można w Ewangeliach pisanych przez innych ludzi znaleść słowo Boga np. (Jan 17:3) A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa
lub
(Marka 12:28-34) 28 Zbliżył się także jeden z uczonych w Piśmie, który im się przysłuchiwał, gdy rozprawiali ze sobą. Widząc, że Jezus dobrze im odpowiedział, zapytał Go: «Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?» 29 Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden. 30 Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. 31 Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych». 32 Rzekł Mu uczony w Piśmie: «Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznieś powiedział, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. 33 Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary». 34 Jezus widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego». I nikt już nie odważył się więcej Go pytać.

Jednak islam nie zgadza sie ze to są słowa Boga tylko ludzka "twórczość" np (Jan20:28) 28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli»

Mozna by mnożyć takie przykłady które notabene często mozna uznać za sprzeczne.

Co do zmiany Boga ładnie to widać w dekalogu czyżby Bóg teraz objawiał coś innego Jest jeden Bóg i nie bedziesz miał cudzych przedemna a teraz jest Trójca? Zmienił zdanie (1 tym2:5)5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek2, Chrystus Jezus
a dziś mówi się ze Jezus (pzn) jest Bogiem. Kto ma racje Jan, Paweł, Tora czy Bóg.

Jakie są róznice Koranu z Biblią podaj przykłądy.

A szkoda kochany bo to fajna organizacja swego czasu należałem.


Pn kwi 18, 2005 19:09
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Belicariusz się myli w kilku sprawach....nie przypuszczam by Mahomet (Muhamad?) pisał cokolwiek, czy to na "różnych dziwnych przedmiotach" czy na czymkolwiek innym...z bardzo prostego powodu, wszystko wskazuje na to, że Prorok Mahomet był niepiśmienny.


Gryziołku

To, ze napisałem "Mahomet napisał", nie jest równoznaczne z tym, ze zrobił to włąsnoręcznie. Nie da sie raczej udowodnic czy był analfacetą czy tez nie. To małoistotna sprawa. "napisał" Koran oznaczac moze w tym przypadku dwie wesrje:
1) Spisał go sam
2) Podyktował go komus.

Tak więc nie myle sie tutaj i dowodów na to nie ma żadnych.

Pewne jest natomiast jedno. Koran został zebrany w jedna Ksiege, dopiero PO smierci Mahometa. W czasie jego zycia nie istniała zadna całościowa wersja Koranu, a jedynie wielka ilośc zapisków z jego objawień, na różnego rodzaju materiałach.


Cytuj:
podstawowa różnica ( w dużym uproszczeniu) jest taka, że Biblia to Księga O CHARAKTERZE HISTORYCZNYM


Bład.......Biblia nie jest Ksiega stricte historyczna. W skład Biblii tylko wchodzą niektóre ksiegi, które można określić mianem historycznych.

Cytuj:
O kondycji fizycznej ( kwestie epilepsji) Mahometa trudno mi się wypowiadać, zakładam trudność w udowodnieniu tej tezy, ale mogę się mylic :]


Kolejny raz podkreślam....to jest tylko teza wysuwana przez niektórych naukowców. Wiadomo, ze Mahomet podczas objawień wpadał w rodzaj transu: rzucał sie na ziemie, slinił itp. Podobne objawy można zauważyc wsród chorych na epilepsje. Na tej własnie podstawie co niektórzy wysuwaja taka tezę.
Chciałbym również wyjaśnic, ze pisanie o tym, nie ma za zadanie poniżanie Mahometa.
W tamtych czasach ludzie chorzy na epilepsje byli uwazani za kogoś kto ma kontakt z zaświatem.


Czy to wszystkie sprawy w których rzekomo sie mylę.....czy cos pominałem?





roninie


Cytuj:
Według islamu sam Jezus (pzn) napisał Ewangelie a nie jacys ludzie.


Skoro według Islamu....to prosiłbym udowodnienie tej opcji.
Tak się złożyło, ze żaden z "Ludów Księgi", nigdy nie twierdził iz Biblia została zapisana bezpośrednio ręką Boga. Zawsze twierdzono, ze została ona spisana przez ludzi natchnionych przez Boga.
Tak więc to juz jest pierwsza sprzeczność jaką można zauważyc pomiędzy Koranem , a Biblią.

Teraz kolejne:
Dni stworzenia swiata:
Biblia mówi wyraznie o 6 dniach plus 1 dzień na odpoczynek
Koran w surze 41: 9,10,12 - wymienia tych dni 8

Noe

Biblia mówi, ze Noe wszedł na Arke wraz ze wszystkimi swoimi synami
Koran w surze 11: 32,48 - twierdzi, ze jeden z jego synów pozostał na ziemi i zatonał wraz z innymi
Biblia mówi o tym, ze arka spoczeła na górze Ararat
Koran mówi o górze Judi (Al Dzudi) 11: 44

Abraham
Biblia mówi, ze ojcem Abrahama był Terach
Koran w surze 6:74, nazywa go Azarem

Mojżesz
Według Biblii Mojzesz został adoptowany przez córkę faraona
Według Koranu przez żone faraona sura 28:9

Maryja
Urodziła Jezusa w stajence (grocie)
Koran twierdzi, ze pod palmą sura 19:23

Zachariasz
Zaniemówił do czasu narodzenia syna
Koran sura 19:10...twierdzi, ze tylko na 3 dni i noce

Kto się myli???



Ok......na teraz wystarczy....reszte dokoncze pozniej

pozdrówka


Wt kwi 19, 2005 10:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 10:22
Posty: 171
Post 
Belizariusz ma rację co do tych różnic między Biblią a Koranem.. a najpoważniejsza różnica to chyba ta, że wg Biblii Bóg ocalił Izaaka, a wg Koranu - Ismaela!! Ewidentnie Mohamed uczynił tym samym swój naród wybranym! :shock:


Wt kwi 19, 2005 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post Re: Dlaczego Muzułmanie podważają wiadrygodność Biblii?
Butterfly napisał(a):
Naukowcy dowodzą jednak, że istnieją zapisy Biblii pochodzące z czasów przedislamskich,..

I to rzędu paru tysięcy rękopisów z pierwszych wieków, więc jakieś 500 lat starszych od Mahometa :D

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Wt kwi 19, 2005 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 20:26
Posty: 3027
Post 
Belizariusz napisał(a):
Cytuj:
Według islamu sam Jezus (pzn) napisał Ewangelie a nie jacys ludzie.
Tak się złożyło, ze żaden z "Ludów Księgi", nigdy nie twierdził iz Biblia została zapisana bezpośrednio ręką Boga. Zawsze twierdzono, ze została ona spisana przez ludzi natchnionych przez Boga

Tylko że przecież islam nie uważa Jezusa sa Boga :D Więc nie widzę tu sprzeczności gdy chodzi o pisanie przez ludzi czy ludzia :D

_________________
TE DEUM LAUDAMUS !


Wt kwi 19, 2005 13:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2004 14:12
Posty: 93
Post 
heh....to ja może po kolei spróbuję....

1. Belizariusz.....sam pisałeś , że......"Specjalnie napisałem wyraz "pisząc" w cudzysłiowiu.......gdyz sam Koran jaki znamy obecnie powstał dopiero po smierci Mahometa i zebraniu wielu jego zapisków robionych na róznych dziwacznych przedmiotach. Z których cześć została swiadomie zniszczona, a reszta utworzyła obecna wersję Koranu".........
...i tylko na tej podstawie uznałem, że raczej się mylisz co do kwalifikacji literacki Mahometa....czy jest to istotne czy nie, to trudno ocenić zważywszy na następujący fakty ( choć może fakty to nie najlepsze słowo, bo zapewne nie moża ich w stu procentach udowodnić )...przyjmijmy więc, że będę używał sformułowania "wysoce prawdopodobne jest ..."
Tak więc wysoce prawdopodobnym jest, że:

a) Wśród plemion Płw. Arabskiego nie było jeszcze zwyczaju spisywania tekstów. Zwykle przekazywane były one ustnie. Co więcej , sam Mahomet nie tylko nie potrafił spisywać swych tekstów, ale również nie uznawał za słuszne by to robili to inni....Gdy późniejsi Kalifowie Umar i Abu Bakr polecili niejakiemu Zajdowi Ibn Sabit zebranie i spisanie przekazów ustnych Proroka , ów miał wyrazić zdziwienie, czy powinno się robić to, czego Mahomet nie uznawł za słuszne. Nie mniej uczynił to ( i faktycznie były to również fragmenty zapisywane na róznych przedmiotach, lecz nie przez Mahometa).

b)Obawiam się . że zarzucając mi błąd, że Biblia nie jest Księgą o charakterze historycznym ( nie użyłem o ile się nie mylę słowa stricte , którego używasz Ty) mijasz się z prawdą....każdy przeciętnie wykształcony w historii teologii to potwierdzi...Biblia to jedyna obecnie w świecie Księga Święta o charakterze historycznym....ale faktycznie w tym wypadku różnica naszych poglądów nie ma większego znaczenia dla toczącej się na tym topic-u dyskusji...

c)Tu oczywiście muszę podkreślić , że są to moje subiektywne odczucia, ale wydaje mi się, że poszukiwanie sprzeczności czy podobieństw Biblii i Koranu , jest nieco karkołomnym zajęciem...wielce prawdopodobnym się wydaje , że spisujący Koran mogli czerpać z Biblijnej Bazy Danych :) , tak samo jak spisujący Biblię mogli korzystać z podań/ mitów/ opowieści zawartch w starszych źródłach....jest jednak pewna istotna sprawa, mianowicie Biblia ( podobnie jak inne Świete Księgi ) powstawała na przestrzeni wieków...wielce prawdopodobny więc się wydaje , że kolejni spisujący uwzględniali zmiany zachodzące w ramach wspólnoty danej religii, natomiast tekst Koranu powstał jeszcze zanim wspólnota muzułmańska się wykrystalizowała i odbyło się to relatywnie szybko....problemem więc stał się nie sam tekst Koranu co jego interpretacja.....

2. Agniulka ...piszesz, że islam nie uważa Jezusa za Boga....może będzie to dla Ciebie szokiem ale islam nie uważa za Boga również Mahometa :) , no cóż islam jest w tym względzie (Jest Jeden Bóg) nieco konsekwentniej monoteistyczny niż chrześcijaństwo, przyjmujące ( przynajmniej główne nurty) współistotność Trójcy Świętej ....

pozdrawiam..... :) Gryzio

_________________
sweeet


Wt kwi 19, 2005 14:45
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Tylko że przecież islam nie uważa Jezusa sa Boga Suszę zęby Więc nie widzę tu sprzeczności gdy chodzi o pisanie przez ludzi czy ludzia Suszę zęby


Polecałbym zapoznac sie kim sa dla muzułmanów "Ludy Księgi".
Druga sprawa.......Ewangelia dla chrześcijan jest nieodłaczna częscią Biblii
Trzecia sprawa.......skoro Ewangelie napisał Jezus, to w takim razie kto napisał ST? Wychodziło by ze sam Bóg "własnorecznie


Cytuj:
że spisujący Koran mogli czerpać z Biblijnej Bazy Danych Uśmiech...


Czym jest "biblijna baza danych" ?
Chciałbym przypomnieć, ze Koran powstał kilkaset lat po ostatniej Księdze Ewangelicznej.....nie mówiac juz o wiekach dzielacych go od ST.
Poza tym tak judaizm jak i chrześcijaństwo było dosyc dobrze znane w tamtycm okresie na terenach na których zył Mahomet.
Dlatego też największym prawdobodobieństwem jest stwierdzenie iż Mahomet "pisząc" Koran, czerpał własnie z Biblii. Skoro sie jednak upierasz przy jego analfabetyzmie, to powiedzmy z "opowieści biblijnych"

pozdrówka


Wt kwi 19, 2005 15:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 10:22
Posty: 171
Post 
Moze wlasnie dlatego jest tyle roznic miedzy Biblia a Koranem, bo Mahomet znal Biblie z "opowiesci"...

Ps. Wlasnie "zwiedzalam" sobie jedna z popularniejszych stron polskich o islamie..a tam co?! - link do stronki na ktorej sa odpowiedzi na pytania "atakujace islam" a przy okazji jest pare tematow jak przekonac innych ze chrzescijanstwo nie ma sensu :o Tylko wykuć sie na pamięć i powalić wszystkich niemuzułmanów :x :lol: Niezly poradnik... tylko pogratulowac :-D


Wt kwi 19, 2005 21:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL