Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 20:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona
 Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Punkt 1 artykułu 2, wyraźnie zaznacza, że
obywatele mogą tworzyć wspólnoty religijne, zwane dalej “kościołami i innymi związkami wyznaniowymi”, zakładane w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej
Notoryjność skłania do uznania, że obywatele pragnący zarejestrować KPLS nie tworzą tej wspólnoty w w celu wyznawania i szerzenia wiary religijnej.

Jak podaje się w uzasadnieniu: Uogólniając stanowisko organu należy przyjąć, iż uznał on, że Wnioskodawca nie jest uprawniony do złożenia skutecznego wniosku o wpis do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych. Zatem w kontekście takich ustaleń należało rozważyć zaistniałą sytuację w odniesieniu do art. 61a k.p.a., z którego wynika, iż w sytuacji gdy żądanie, wszczęcia postępowania administracyjnego zostało wniesione przez osobę niebędącą stroną lub z innych uzasadnionych przyczyn postępowanie nie może być wszczęte, organ administracji publicznej wydaje postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania.

Poza tym w Art. 33 ustawy mamy:
1. organ rejestrowy może (...) zwracać się do odpowiednich organów państwowych o sprawdzanie prawdziwości zawartych we wniosku danych.
Organ rejestrowy powołał biegłego, który potwierdził notoryjność, przez co wykluczono możliwość wpisania KPLS do rejestru ze względu na brak uprawnienia podmiotu wystepującego o wpis.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lis 29, 2014 20:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Po pierwsze notoryjnosc nie ma nic wspolnego z watkiem. Przydatna w walce o miedze i kto czesciej miedzowa grusze podlewal.
Cytuj:
Organ rejestrowy powołał biegłego,

Biegly byl kim? Agnosiewicz, Terlikowski bo jest roznica. :)
Przypominam sobie pewna "niezalezna" komisje gdzie siedmiu katolikow i siedmiu ksiezy decydowalo o naleznosciach dla KrK.
A jesli juz Kosciol, to:
Cytuj:
zwane dalej “kościołami i innymi związkami wyznaniowymi”,

nie przytaczaj sprzecznych z forumowym regulaminem cytatow. Kosciol z duzej litery, chyba, ze chcesz bym zakapowal cie do modow. :P


So lis 29, 2014 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
medieval_man napisał(a):
Organ rejestrowy powołał biegłego, który potwierdził notoryjność, przez co wykluczono możliwość wpisania KPLS do rejestru ze względu na brak uprawnienia podmiotu wystepującego o wpis.

Biegły niczego nie potwierdził.
Biegły wierzy w to, że ci ludzie, którzy zgłosili wniosek, udają, że wierzą.
Nawet jeśli twórca KLPS powołał go do życia "dla jaj", to nie można wykluczyć, że wnioskodawcy naprawdę wierzą w Potwora i naprawdę wierzą, że spożywają Ciało swojego Boga jedząc makaron.

A poza tym, skąd wiadomo, że to nie Potwór swoją Macką sprawił, że Henderson "wymyślił" KLPS?
Czy biegły religioznawca może udowodnić, że tak nie było?

Zauważ, że my wierzymy, że Potwór ma ogromne poczucie humoru...

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


So lis 29, 2014 21:34
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Dyskusja o konkordacie został przeniesiona tutaj

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N lis 30, 2014 22:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
JedenPost napisał(a):
KLPS w pełni wpisuje się w tą definicję, a jedynym punktem zaczepienia dla odmowy jest forsowanie swoistej, dopasowanej do chrześcijaństwa i pokrewnych, koncepcji rozumienia wiary


Nie. Punktem zaczepienia jest to, że KLPS jest parodią religii, a nie religią - i to jest nią wyjątkowo, że tak powiem, ostentacyjnie. Jak spojrzeć na rejestr, to znalazłoby się w nim co najmniej kilka podmiotów, które również wyglądają bardziej na parodie zw niż rzeczywiste zw - ale przynajmniej nie jest to aż tak oczywiste, więc zapewne ministerstwo nie widziało powodu, by się szarpać.

lokis napisał(a):
Czemu uwazasz wyglupy na jakikolwiek temat za dzialania nie do przyjecia?


A czy ja mówię, że są one nie do przyjęcia? :|

Cytuj:
Chodzi o osmieszenie, pokazanie dystansu.


Dokładnie. I w tym rzecz. Można to robić bez żadnych problemów, przy wykorzystaniu co najmniej kilku form prawnych (np. stowarzyszenia). Ale skoro chodzi o ośmieszenie i pokazanie dystansu, a nie o założenie związku wyznaniowego, to dlaczego ministerstwo miałoby KLPS wpisać do rejestru kościołów i związków wyznaniowych?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 01, 2014 7:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Johnny99 napisał(a):
Dokładnie. I w tym rzecz. Można to robić bez żadnych problemów, przy wykorzystaniu co najmniej kilku form prawnych (np. stowarzyszenia). Ale skoro chodzi o ośmieszenie i pokazanie dystansu, a nie o założenie związku wyznaniowego, to dlaczego ministerstwo miałoby KLPS wpisać do rejestru kościołów i związków wyznaniowych?

Wskaż eksperta religioznawcę, który udowodni, że Henderson nie doznał prawdziwego objawienia dotknięty Macką Potwora. A że Potwór ma nieograniczone poczucie humoru (w co wierzę), to nakazał Hendersonowi założyć Kościół, który być może faktycznie sprawia wrażenie założonego "dla jaj".

Udowodnij teraz, że tak nie było oraz wytłumacz, czemu ktoś, kto w to wierzy, nie miałby korzystać z przysługującego mu prawa do zarejestrowania swojego Kościoła.

Czy jest jakiś przepis, który mówi, że Kościoły mogą rejestrować jedynie ci obywatele, których wiara nie przypomina - zdaniem innych wierzących w innych bogów - parodii innych religii?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 8:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Nikt nie bada prawdziwości samej czyjejś "wiary" - bo się nie da. Zbadane zostało to, co się dało zbadać.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 01, 2014 8:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
No więc co się "dało zbadać"? Że zdaniem badającego pewna religia wygląda na "parodię religii", czy coś więcej, o czym nie wiem?

Powtarzam:

Czy jest jakiś przepis, który mówi, że Kościoły mogą rejestrować jedynie ci obywatele, których wiara nie przypomina - zdaniem innych wierzących w innych bogów - parodii innych religii?

Powtarzam:

Wskaż eksperta religioznawcę, który udowodni, że Henderson nie doznał prawdziwego objawienia dotknięty Macką Potwora. A że Potwór ma nieograniczone poczucie humoru (w co wierzę), to nakazał Hendersonowi założyć Kościół, który być może faktycznie sprawia wrażenie założonego "dla jaj".

Do tego się odnieś, a nie do wiary religioznawcy zatrudnionego przez MAiC w to, że moja religia to "parodia religii".

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 9:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek napisał(a):
No więc co się "dało zbadać"? Że zdaniem badającego pewna religia wygląda na "parodię religii", czy coś więcej, o czym nie wiem?


Nie "zdaniem badającego", tylko wedle jego naukowej ekspertyzy.

Sorry, ale innych odpowiedzi, niż już ci udzielone, nie ma. Nie ma sensu pytać setny raz o to samo.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 01, 2014 9:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Czyli reasumując, uprawnieni do rejestracji swoich Kościołów są jedynie ci obywatele, którzy mają to szczęście, że ich wiara i religia nie wygląda jak parodia innych religii (nawet jeśli tą parodią nie jest), tak?

Czyli: chcesz się cieszyć swobodami obywatelskimi? Ok. Ale patent na wiarę w Boga, którego ciało się zjada, ma wyłącznie jedna religia i musisz sobie obrać jakiś inny obiekt do wierzeń, aby urzędnik nie posądził cię o to, że "parodiujesz inną religię" wierząc, że spożywasz rytualnie ciało swojego boga. Tak pojmujesz swobodę wyznawania religii i zrzeszania się w ramach zarejestrowanych związków wyznaniowych, prawda?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 10:13
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Przecież to akurat nie tylko, a nawet nie przede wszystkim fakt "zjadania" śwadczy o tym, że KLPS jest parodią. I to nie tylko jednej, ale wszystkich religii.
Poza tym to nie jest tak, że wyznawcy KLPS mają pecha, że ich ruch wygląda jak parodia. On z założenia tą parodią jest. O czym świetnie wia MAiC i dlatego ich nie chce wpisać do rejestru.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn gru 01, 2014 11:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Z jakiego założenia? :shock:

A co, jeśli Henderson doznał objawienia, że musi założyć ten Kościół i popularyzować Prawdę o Potworze w taki sposób, aby wyglądało to na parodię?

Potwór jest Jajcarzem, więc nasza religia być może i wygląda na parodię.
Co ja Ci na to poradzę, że Bóg, w którego wierzę, jest Jajcarzem?

Czy Bóg-Jajcarz nie ma prawa istnieć? :shock:

Religia, która ma tego pecha, że wygląda na parodię (choć nią oczywiście nie jest), nie ma prawa do rejestracji swojego Kościoła?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 11:11
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
I to właśnie, co napisałeś powyżej też jest parodią. Też z założenia. Jakie przyjąłeś.
Myślałem, że chcemy w tym temacie rozmawiać poważnie, a nie uciekać się do tanich chwytów o rzekomo prześladowanym za swoją wiarę czuowieku. To nawet niesmaczne jest.
Jeśli chcesz kontynuować (poważną) rozmowę, zmień ton.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn gru 01, 2014 11:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
medieval_man napisał(a):
I to właśnie, co napisałeś powyżej też jest parodią. Też z założenia. Jakie przyjąłeś.
Czyli twierdzisz, że wiesz, co myślę, w co wierzę, a w co nie wierzę, i wiesz, jakie przyjmuję założenia?
Masz te paranormalne zdolności jakoś potwierdzone na piśmie?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 11:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
[quote=czuowiek"]Religia, która ma tego pecha, że wygląda na parodię (choć nią oczywiście nie jest), [/quote]

Ależ jest, zgodnie z opinią biegłego.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 01, 2014 11:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL