Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona
 Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti 
Autor Wiadomość
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Jajko napisał(a):
Kozioł napisał(a):
To prawda, zgodnie z literą prawa odmowa rejestracji KLPS jest bezzasadna.


I to jest tu najistotniejsze. Państwo nie ma prawa sprawdzać czy ktoś w coś wierzy dla jaj, tylko trochę, bardzo czy absolutnie. Państwo ma zarejestrować Kościół, jeśli wniosek o rejestrację będzie formalnie poprawny. A tak było. Myślę, że sąd wyższej instancji to zauważy, bo gdyby to dotarło do Strasburga, to byłby śmiech na cały świat.

Ale z duchem prawa odmowa jest słuszna. Prawo dotyczy rejestracji kościołów/związków wyznaniowych, a KLPS łączy z nimi tylko ... nazwa.


Wt mar 19, 2013 15:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
A SKĄD WIESZ, że ktoś nie wierzy w LPS?? Bo to absurdalne? Wiele wiar jest absurdalnych albo co najmniej pokręconych, a mimo to są rejestrowane. Np: http://www.zakonze.org/

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt mar 19, 2013 16:38
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Sam pisałeś, ze religia została wymyslona, a członkami sa ateiści. Wiem, ze cynik z ciebie pierwszej wody ale bardzo proszę: nie obrażaj mnie, nie zakładaj u mnie braku wszelkiego rozumu.
Rejestracja LPS to nie egzekwowanie prawa, to kpina z prawa.


Wt mar 19, 2013 21:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ty masz chyba jakieś swoje prawo na myśli. Bo LPS to na pewno nie jest kpina z Polskiego prawa. Gdyż kościół Potwora Spaghetti nie jest sprzeczny w zadnym miejscu z polskim prawem.
Natomiast w Biblii pełno jest takich sprzeczności z polskim prawem.
Czy urzędnik, który rejestrował Katolicyzm albo Islam w ogóle przeczytał Biblie lub Koran. Pewnie nie przeczytał bo inaczej to by się dwa razy zastanowił zanim by to zarejestrował. A skoro inne religie można było zarejestrować nie patrząc na to co się rejestruje to dlaczego tak dokładnie urzędnicy przyglądają się Latającemu Potworowi Spaghetti?


Wt mar 19, 2013 22:59
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Vacarius napisał(a):
Ty masz chyba jakieś swoje prawo na myśli. Bo LPS to na pewno nie jest kpina z Polskiego prawa. Gdyż kościół Potwora Spaghetti nie jest sprzeczny w zadnym miejscu z polskim prawem.

Sam nie wierzysz w to co piszesz. LPS udaje tylko kościół, jest zwykłą kpiną. Jego rejestracja byłaby czystą kpina z wszystkich kosciołów/związków wyznaniowych w Polsce. Byłaby kpina z polskiego prawa wyznaniowego. Nie rób z ludzi głupców.
Dobranoc.


Wt mar 19, 2013 23:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Kozioł napisał(a):
Sam pisałeś, ze religia została wymyslona, a członkami sa ateiści. Wiem, ze cynik z ciebie pierwszej wody ale bardzo proszę: nie obrażaj mnie, nie zakładaj u mnie braku wszelkiego rozumu.
Rejestracja LPS to nie egzekwowanie prawa, to kpina z prawa.


To co JA sobie myślę o tej religii, nie ma żadnego znaczenia przecież!

Czy jeśli JA sądzę, że chrześcijaństwo zostało wymyślone, żaden Jahwe nie istnieje, a kapłani żerują na naiwności wiernych, to znaczy że należy zdelegalizować chrześcijaństwo???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 0:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Kozioł napisał(a):
Vacarius napisał(a):
Ty masz chyba jakieś swoje prawo na myśli. Bo LPS to na pewno nie jest kpina z Polskiego prawa. Gdyż kościół Potwora Spaghetti nie jest sprzeczny w zadnym miejscu z polskim prawem.

Sam nie wierzysz w to co piszesz. LPS udaje tylko kościół, jest zwykłą kpiną. Jego rejestracja byłaby czystą kpina z wszystkich kosciołów/związków wyznaniowych w Polsce. Byłaby kpina z polskiego prawa wyznaniowego. Nie rób z ludzi głupców.
Dobranoc.

Nie wmawiaj wierzącym ze ich religia jest kpiną bo obrażasz uczucia religijne. :roll:
106 ludzi zadeklarowało ze wierzy w Potwora Spaghetti. Nie rób z siebie eksperta od oceniania prawdziwości czyjejś wiary. Tylko Bóg ich może za to oceniać.
Nawet nie znasz tych 106 ludzi a piszesz ze nie wierzą tylko sobie kpią. Jeśli kpią z Latającego Potwora Spaghetti nie pójdą do nieba z fontanną piwną.


Śr mar 20, 2013 8:54
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Vacarius napisał(a):
Nie wmawiaj wierzącym ze ich religia jest kpiną bo obrażasz uczucia religijne. :roll: 106 ludzi zadeklarowało ze wierzy w Potwora Spaghetti. ...
Nie zadeklarowało, że wierzy ale zadeklarowało poparcie, to nie to samo.


Śr mar 20, 2013 9:12

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Vacarius napisał(a):
To tak jak mi przychodzi z trudem uwierzyć ze Kościół Katolicki, Kościół Prawosławny albo Islam robi coś pożytecznego.

Właśnie. Czyli jeśli np. sprzeciwiasz się wprowadzeniu prawa Szariatu, to chyba nie dlatego, że czerpiesz jakąś przyjemność z tego ze wszyscy w tym kraju chodzą z głową spuszczą w dół i ze smutną miną?

Vacarius napisał(a):
Czemu nikt nie odmawiał rejestracji Islamu? Islam nakazuje zabijać niewiernych. Koran jest sprzeczny z Polskim prawem. A mimo to urzędnicy nie widzieli nic przeciw islamowi, a czepiają się Latającego Potwora Spaghetti. :(

Jeśli jakiś związek wyznaniowy jest "wywrotowy", to raczej byłbym za jego delegalizacją niż za rejestracją kolejnych na zasadzie, że są mniej szkodliwe społecznie. Jak masz bałagan w mieszkaniu, to lepiej zabrać się za porządki niż dorzucać kolejne graty, bo i tak jest bajzel.


Śr mar 20, 2013 10:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Kozioł napisał(a):
Sam pisałeś, ze religia została wymyslona, a członkami sa ateiści.


No i co w związku z tym? Możesz podać jakiś powód, dla którego obywatel miałby nie móc oficjalnie czcić wymyślonego Boga, w którego nie wierzy?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 20, 2013 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
JedenPost napisał(a):
No i co w związku z tym? Możesz podać jakiś powód, dla którego obywatel miałby nie móc oficjalnie czcić wymyślonego Boga, w którego nie wierzy?

Nikt tego nie zabrania. Pytanie brzmi raczej dlaczego państwo miałoby go w tym wspierać, przyznając mu jakieś przywileje.


Śr mar 20, 2013 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
A dlaczego miałoby wspierać inne kościoły, w których czci się innych bogów i przyznawać im jakiekolwiek przywileje???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
@Sweet Child

Z tego samych powodów, dla których wspiera pozostałe związki wyznaniowe, z których o raptem paru da się powiedzieć, że są związane z Polską poprzez tradycję.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 20, 2013 10:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
To może lepiej tych innych też nie wspierać, skoro państwo nic z tego nie ma?


Śr mar 20, 2013 10:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ja myślę, że coś tam jednak ma - namiastkę kontroli, możność współtworzenia statusu danej organizacji. Związki wyznaniowe można z grubsza podzielić na te, które są zarejestrowane, które mogą być zarejestrowane, oraz te, które zarejestrowane zostać nie mogą, bo np. nie pozwala na to ich kolidujący z prawem statut czy cele. W omawianym wypadku LPS ustawiany jest w tym ostatnim zbiorze (podzbiorze: odmówiono rejestracji) co tym bardziej wygląda brzydko. Urząd przyznał sobie prawo decydowania, czy pewna niesprzeczna z prawem forma zagospodarowania wrażliwości religijnej może traktowana tak jak inne czy nie - co niespecjalnie mi się podoba.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr mar 20, 2013 10:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL