Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
 Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Johnny99 napisał(a):
czuowiek napisał(a):
Religia, która ma tego pecha, że wygląda na parodię (choć nią oczywiście nie jest)

Ależ jest, zgodnie z opinią biegłego.


Ogarniasz znaczenie słowa "opinia", czy tak jakoś trochę nie do końca?

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 11:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Opinia biegłego nie ma mocy zmieniania rzeczywistości. Jeśli KLPS parodią nie jest, to nie jest. Poza tym nie wiem doprawdy jakim prawem uznano, czemu akurat parodia jest tym spobem zagospodarowania sacrum, któremu odmawia sie praw takim, jakie mają wspólnoty oparte na innych sposobach - tym bardziej, że wiara religijna nie jest konieczna, jak widać na przykładzie wpisanych do rejestru buddystów.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 01, 2014 11:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek

Medieval nie wie co myślisz i wierzysz. On po prostu kieruje się logiką. Skoro "Bóg" katolicki jest bogiem jedynym i prawdziwym, to każdy inny znacząco odbiegający od założenia głównego jest parodią.


Pn gru 01, 2014 11:42
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek napisał(a):
medieval_man napisał(a):
I to właśnie, co napisałeś powyżej też jest parodią. Też z założenia. Jakie przyjąłeś.
Czyli twierdzisz, że wiesz, co myślę, w co wierzę, a w co nie wierzę, i wiesz, jakie przyjmuję założenia?
Masz te paranormalne zdolności jakoś potwierdzone na piśmie?

Nie.
Potrafię jednak odróżnić żartownisia od poważnego rozmówcy.
Do tego nie potrzeba żadnych paranormalnych zdolności.

JedenPost napisał(a):
Opinia biegłego nie ma mocy zmieniania rzeczywistości. Jeśli KLPS parodią nie jest, to nie jest

Już wielokrotnie o tym pisano: KLPS jest parodią i o tym "wiedzą wszyscy". Tak jak "wszyscy wiedzą" że była IIWŚ i nie trzeba tego udowadniać. "Wszyscy wiedzą", że przechodzenie na czerwonym świetle może źle się skonczyć dla przechodzącego. I też nie trzeba tego udowadniać. I nawet jeśli jeden nawiedzony bedzie twierdził, że nie wiedział, a sądził coś przeciwnego, to każdy sad, na podstawie zasady notoryjności odrzuci jego argumenty.

Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Medieval nie wie co myślisz i wierzysz. On po prostu kieruje się logiką. Skoro "Bóg" katolicki jest bogiem jedynym i prawdziwym, to każdy inny znacząco odbiegający od założenia głównego jest parodią.

Proszę uprzejmie nie wkładać w moje usta słów, których ani nie wypowiedziałem ani nie miałem zamiaru wypowiedzieć.
Wszyscy wiedzą, MAiC też, że pastafarianie nie tworzą zadnego zwiazku religijnego, lecz poprzez parodię próbują ośmieszyć nie tylko wszelkie religie, ale także wszelkie procedury administracyjne współczesnych państw zwiazane z rejestrowaniem religii.
Ewentualne zarejestrowanie KLPS nie byłoby ośmieszeniem religii, lecz ośmieszeniem procedur administracyjnych. Ba, już jest. Skoro MAiC zmuszone jest do poważnego odpowiadania na niepoważne wnioski.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn gru 01, 2014 11:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
czuowiek
Medieval nie wie co myślisz i wierzysz. On po prostu kieruje się logiką. Skoro "Bóg" katolicki jest bogiem jedynym i prawdziwym, to każdy inny znacząco odbiegający od założenia głównego jest parodią.

Ale uważasz, że tą samą logiką ma prawo się kierować również minister od cyfryzacji? :)

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 11:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
medieval_man napisał(a):
Potrafię jednak odróżnić żartownisia od poważnego rozmówcy.
Do tego nie potrzeba żadnych paranormalnych zdolności.

To może wyjaw nam, proszę, ten niezawodny patent na odróżnienie "prawdziwie wierzących" od "żartownisiów", którzy udają, że wierzą.

Już to widzę: "Niestety nie możemy zarejestrować waszego kościoła, gdyż udajecie, że wierzycie oraz kłamiecie, że nie parodiujecie innych religii. Nie potrafię tego udowodnić, ale przecież wszyscy wiedzą, że tak jest!".

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 12:06
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek napisał(a):
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
czuowiek
Medieval nie wie co myślisz i wierzysz. On po prostu kieruje się logiką. Skoro "Bóg" katolicki jest bogiem jedynym i prawdziwym, to każdy inny znacząco odbiegający od założenia głównego jest parodią.

Ale uważasz, że tą samą logiką ma prawo się kierować również minister od cyfryzacji? :)


Zarówno cytowana wyżej wypowiedź @Prawdziwie-nieprawdziwego jak i Twoja wskazują, że nie rozumiecie istoty zagadnienia odmowy rejestracji KLPS.

MAiC nie zajmuje się w ogóle tym czy dany Bóg jest prawdziwy czy jedyny.
Ono zajmuje się charakterem działałności tych, którzy złożyli wniosek.
Na podstawie wiedzy powszechnej MAiC stwierdziło nie fakt, że LPS jest wymyślony, bo to nikogo w MAiC nie interesuje.
Stwierdziło natomiast, tez na podstawie notoryjności, że wniosek o zarejestrowanie Kościoła LPS złożyła grupa osób reprezentujacych ludzi, którzy nie tworzą związku wyznaniowego, lecz ruch prześmiewczy. I to, jak na razie, jedyny i głowny oraz niepodważalny powód do odmowy wpisu do rejestru

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn gru 01, 2014 12:08
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek napisał(a):
To może wyjaw nam, proszę, ten niezawodny patent na odróżnienie "prawdziwie wierzących" od "żartownisiów", którzy udają, że wierzą.

Już to widzę: "Niestety nie możemy zarejestrować waszego kościoła, gdyż udajecie, że wierzycie oraz kłamiecie, że nie parodiujecie innych religii. Nie potrafię tego udowodnić, ale przecież wszyscy wiedzą, że tak jest!".


Prawie dobrze.
Powinno być: Nie możemy zarejestrować wam Kościoła, gdyż udajecie, że stanowicie związek wyznaniowy. Nie ma potrzeby, by to udowadniać, gdyż nie udowadnia się wiedzy powszechnej. Sami się ośmieszamy w ogóle tym, że jesteśmy zmuszeni do tego, by być wciagniętymi w waszą gierkę..

Co do patentu:
- Jeśli przedmiotem wiedzy powszechnej jest, że wszyscy głoszący pastafariaznim to żartownisie i
- jesli @czuowiek też głosi pastafarianizm
- to @czuowiek tez jest żartownisiem,

Jakieś pytania?
Poważne?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn gru 01, 2014 12:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
czuowiek napisał(a):
Ogarniasz znaczenie słowa "opinia", czy tak jakoś trochę nie do końca?


Ogarniasz znaczenie prawne sformułowania "opinia biegłego", czy tak jakoś trochę nie do końca?

JedenPost napisał(a):
Opinia biegłego nie ma mocy zmieniania rzeczywistości


Opinia biegłego informuje organ rozstrzygający, jaka jest rzeczywistość ze specjalistycznego punktu widzenia.

Cytuj:
czemu akurat parodia jest tym spobem zagospodarowania sacrum któremu odmawia sie praw takim, jakie mają wspólnoty oparte na innych sposobach


Parodia nie jest sposobem zagospodarowania sacrum, tylko jego parodią.

Przestańcie udawać Greków.

czuowiek napisał(a):
Niestety nie możemy zarejestrować waszego kościoła, gdyż udajecie, że wierzycie oraz kłamiecie, że nie parodiujecie innych religii. Nie potrafię tego udowodnić, ale przecież wszyscy wiedzą, że tak jest!".


Nikt jakoś nie domaga się dowodu na to, że posiedzenia rządu uskuteczniane przez Kabaret Moralnego Niepokoju są parodią.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 01, 2014 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
medieval_man napisał(a):
Już wielokrotnie o tym pisano: KLPS jest parodią i o tym "wiedzą wszyscy". Tak jak "wszyscy wiedzą" że była IIWŚ i nie trzeba tego udowadniać.

Twoim zdaniem naprawdę "wszyscy wiedzą, że była IIWŚ" jest tożsame z "wszyscy wiedzą, że nikt nie wierzy w Potwora a jedynie jaja sobie robi"? :shock:
Johnny99 napisał(a):
Nikt jakoś nie domaga się dowodu na to, że posiedzenia rządu uskuteczniane przez Kabaret Moralnego Niepokoju są parodią.

Czy możesz zdeszyfrować tą metaforę? Bo chyba nie zrozumiałem... Potraktuj mnie jak głupka i wytłumacz wprost, co KMN odgrywający skecze o "harataniu w gałę przez premiera" ma wspólnego z omawianą tu dyskusją.

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 12:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Dlaczego nie domagasz się dowodu na to, że skecze KMN nie są posiedzeniami rządu?

Postawmy sprawę jasno: jeżeli KLPS zostanie zarejestrowany, to znaczy, że rejestr jest jako całość do likwidacji. Jeżeli bowiem może się do niego wpisać ktokolwiek z czymkolwiek (wystarczy, że poprawnie wypełni dokumenty, choćby "na jaja"), to istnienie rejestru kościołów i związków wyznaniowych jako takiego traci wszelki sens. Oczywiście, w niczym to nie zaszkodzi największym wspólnotom religijnym (z KK na czele), natomiast znacząco utrudni życie mniejszym wspólnotom, które będą musiały sobie "załatwiać" całe ustawy - bo to w ich interesie ten rejestr istnieje.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 01, 2014 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Johnny99 napisał(a):
Postawmy sprawę jasno: jeżeli KLPS zostanie zarejestrowany, to znaczy, że rejestr jest jako całość do likwidacji.


I o to chodzi, stary. I o to chodzi.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn gru 01, 2014 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Johnny99 napisał(a):

Parodia nie jest sposobem zagospodarowania sacrum, tylko jego parodią.



Bo - ...? Taki dogmat? Parodia jako realizacja sacrum znana jest antropologii np. z obrzędowości niektórych meksykańskich Indian.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 01, 2014 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Bo z analogicznego powodu, z jakiego umowa zawarta dla pozoru nie wywołuje skutków prawnych.

bert04 napisał(a):
I o to chodzi, stary. I o to chodzi.


Cóż, to już nie mój problem, czy rejestr będzie istniał czy nie. Skoro mniejszym wspólnotom wyznaniowym to nie przeszkadza.. ja mam pilnować ich interesów? :-D Bronię decyzji MAiC nie dlatego, że mi zależy na tym, by KLPS nie było w rejestrze czy żeby rejestr istniał, tylko dlatego, że uważam, iż jest uzasadniona. To wszystko.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 01, 2014 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 02, 2012 16:32
Posty: 1029
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Johnny99 napisał(a):
Bo z analogicznego powodu, z jakiego umowa zawarta dla pozoru nie wywołuje skutków prawnych.

Przykład poproszę. Umowy prawnej "zawartej dla pozoru", która nie wywołuje skutku prawnego.

_________________
Johnny99:
"Wszyscy, włącznie z tobą, wiedzą, że nikt nie wierzy w żadnego Potwora, a działalność Koscioła Spaghetti ma na celu wyśmiewanie wiary.
Jest to tzw. wiedza powszechna."


Pn gru 01, 2014 14:07
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL