Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 3:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
 Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghetti 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Johnny99 napisał(a):
Liczę na to, że masa głupoty przekroczy w końcu wartość krytyczną, po czym większość obecnych ateistów zorientuje się, że siedzi w piaskownicy.

Ja myślę ze Jezus był ateistą. Bo inaczej to by przyjął taką religie w jakiej go wychowano i nie chciał nic zmienić.
Tylko ateista widzi wady religii. Teiści tego nie zobaczą bo są zaślepieni wiarą. A skoro ateista Jezus mógł kiedyś tworzyć nową religie to czemu nie mieliby tego robić ateiści teraz?
Teraz to mi teiści powiedzą skoro nie wierzysz to siedź cicho. Myślicie ze Jezusowi żaden Faryzeusz tak nie powiedział? Na pewno tak mówili. A ze była kara śmierci to namówili władze aby Jezusa na taką kare wysłać. Dziś Faryzeusze mogą na mnie jedynie urząd skarbowy nasłać i komorników bo kary śmierci nie ma. I tak też chcą robić. Nie pozwolili zarejestrować religii co oznacza ze będziemy musieli płacić wszystkie podatki bez żadnych ulg. Nie dostaniemy 0,5% podatków od naszych wyznawców i przyjdą komornicy. Tak nas dzisiejsi faryzeusze załatwili. :roll:


N mar 17, 2013 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
W sumie to dobrze, że ateizm z poważnego sprzeciwu wobec wiary zmienia się w prymitywny kabaret ;-)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N mar 17, 2013 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
To czemu jesteś przeciwny rejestracji tego kabaretu. Sam sobie już zaczynasz przeczyć.
W sumienie mnie ateistę trochę ten FSM martwi. Dziś jest to całkiem dobra religia, ale za 2000 lat tez może zejść na psy. Gdyby Jezus wiedział ze chrześcijaństwo przerodzi się w Katolicyzm, który jest niemal identyczny jak kościół Faryzeuszy (ma te same wady) to by wolał być ateistą siedzącym cicho.


N mar 17, 2013 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2007 13:48
Posty: 1268
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Lurker napisał(a):
Nie rozumiesz istoty "swojej" "wiary". Latającego Potwora nie ma i wszyscy dobrze o tym wiedza. Nigdy nie istniał. Jest przypowieścią. Natomiast Jezus był. I koniec. Dlatego chrześcijaństwo jest wiarą serio z automatu, a "wiara" w Latającego Potwora potraktowana serio może być tylko przez wyjątkowo inteligentne jednostki, które dogłębnie zrozumieją różnicę między zwykłą religią a tą. Krótko mówiąc, stawiając znak równości między Potworem a Jezusem popełniasz nadużycie. Już prędzej mógłbyś próbować z Erydą, chociaż to też ostrożnie i z namysłem.

To ty nie rozumiesz istoty mojej wiary. Latający Potwór Spaghetti jest ale w niego jako ateista nie wierze.
Po prostu przejrzałem wszystkie religie przeczytam Biblie i Koran, poznałem antyczne religie i azjatyckie. I jako ateista dla moich dzieci wybieram Latającego Potwora Spaghetti. Niech w Potwora wierzą jeśli już nie będą ateistami tak jak ja bo to im najmniej zaszkodzi.
Jak widzisz ateista może wierzyć w religie nie dla siebie ale dla swoich dzieci. Nie mam pewności ze moje dzieci będą ateistami dlatego nauczę je wierzyć w najlepszego Boga jakiego im wybrałem spośród wszystkich znanych. I moje dzieci będą być może naprawdę w niego wierzyć. Wole aby wierzyły naprawdę w FSM niż w Jahwe albo Allaha.


N mar 17, 2013 11:21
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Jeśli ludzie nie są w stanie uznać Istnienia Jedynego i Prawdziwego Boga, siłą rzeczy muszą " stworzyć" sobie religię i bożka który będzie dostosowany do ich potrzeb i ich wymogów.
Czy jest to parodia czy też pokazanie lub wyśmianie wyznania chrześcijańskiego - nie ma to najmniejszego znaczenia - każdy z tych ludzi , kiedyś będzie spoglądał w swoje lustro , zanim to jednak zrobi, będzie to lustro dokładnie wycierał .


N mar 17, 2013 11:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Otóż współczesny świat takowe ma właśnie problemy... czy uznać "kościół" Potwora Spaghetti, czy nie? Ojej... życie jest ciężkie...

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


N mar 17, 2013 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Cytuj:
Powiedziałem: być może. Wcale nie jestem przekonany, że to jest kpina. Raczej zabawa intelektualna i to taka z nieco wyższej półki. Oczywiście, ja nie wiem, jakiej próby są polscy "wyznawcy" Potwora. Ale "wyznanie" samo w sobie jest dowcipem sensownym. To znaczy: mądrym. Jak dobry szmonces.


Z pewnością włożono w to sporo pracy. Ale to jeszcze nie znaczy, że jest to sensowne, bądź "z wyższej półki". Krytyka religii oparta na twierdzeniach w rodzaju: "oni wam nie pozwalają, a my wam pozwalamy, bo w końcu czemu to miałby być grzech, że idziesz z kimś do łóżka przed ślubem, no kaman?!" nie jest ani oryginalna, ani specjalnie wyrafinowana, nawet jeśli dopisze się do tego niezłą literacko parodię Biblii.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N mar 17, 2013 11:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Ciekawe co na to prawodawstwo unijne? Skoro w innych krajach unijnych ten Kościół zarejestrowano, to czy wpływa to jakoś na rejestrację w naszym kraju? No ale nie wiem czy zarejestrowany, wiem tylko, że jakiś Austriak dopiął swego i wywalczył prawo do posiadania zdjęcia w prawie jazdy ukazującego go w religijnym nakryciu głowy jakim jest durszlak. W Australii za to się to nie udało.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N mar 17, 2013 12:03
Zobacz profil
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Jajko napisał(a):
Skoro w innych krajach unijnych ten Kościół zarejestrowano, to czy wpływa to jakoś na rejestrację w naszym kraju?

Proszę wymienić konkretne kraje, które Kościół zarejestrowały lub na przyszłość nie pisać tak sformułowanych zdań, bo co to za zdanie, które jest fałszywe, co przyznajesz w kolejnym zdaniu? To tak jakbyś napisał: wszyscy wiemy, że Bóg istnieje, skoro stworzył świat. No ale nie wiem, czy wszyscy wiemy, wiem tylko że niektórzy tak uważają :D . Z cyklu: tworzenie zdań, gdzie pierwsze przeczy drugiemu :P. To jeden z objawów przedawkowania antyklerykalizmu- tworzysz takie kwiatki związane z doniesieniami o nadużyciach kleru, a później ni z gruszki, ni z pietruszki przenosisz taki styl przemyśleń do innych dyskusji. Pilnuj się ;)


Johnny99 napisał(a):
nie jest ani oryginalna, ani specjalnie wyrafinowana, nawet jeśli dopisze się do tego niezłą literacko parodię Biblii.

Oryginalna być nie musi. Wystarczy, że ktoś się dzięki temu uśmiecha :). Sam przyznajesz, że literacko jest niezłe. Ponadto parodie oryginalne z definicji nie są, w końcu to plagiat w krzywym zwierciadle ;)

PS. Nie Austriak, tylko Anglik. I nie ma tam zarejestrowanego Kościoła, tylko wyjaśnił sędziemu, że on szczerze wierzy. Sędzia dokonał pozytywnej weryfikacji jego wiary. Widać że znawca z niego. Może tak by weryfikował wiarę bądź jej brak u innych? :D


N mar 17, 2013 12:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Trochę niezręcznie to ująłem, przyznaję, ale myślę że nikogo nie wprowadziło to w błąd. Powinienem był napisać: jeśli by zarejestrowano

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N mar 17, 2013 12:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Śmiech to jedno - jednak traktowanie tego jako jakiejś inicjatywy ateistów, mającej na celu krytykę religii, jest żenujące. Ale, jak mówię, jeżeli rzeczywiście ateiści chcą zastąpić np. poszukiwanie sprzeczności w Biblii wiarą w Jego Sosowatość, to jest to doskonała wiadomość dla wierzących ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N mar 17, 2013 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Moim zdaniem celem tej inicjatywy jest w dużej mierze pokazanie, że coś co normalnie wydaje się absurdalne i jest nieakceptowane, nagle staje się dopuszczalne tylko dlatego, że jest uzasadnione mniej lub bardziej absurdalną wiarą religijną w jakieś tam bóśtwo.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N mar 17, 2013 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Czyli nie jest jej celem szerzenie wiary religijnej. A więc nie można było jej zarejestrować jako związku wyznaniowego. Myślę, że to koniec tematu. O doktrynie KPS możemy, rzecz jasna, dyskutować w dziale o innych religiach ;)

Jeżeli ktoś chce pokazywać, że coś jest dla niego "absurdalne", powinien umieć wykazać absurdalność tego czegoś i to w sposób lepszy i bardziej przekonujący, niż religia. Niestety, na razie wygląda to mizernie, a popularność KPS dowodzi, że mizeria raczej się zwiększa niż zmniejsza (śmiech i kpina często zaczyna się wtedy, gdy kończą się argumenty).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N mar 17, 2013 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
to co my uważamy za cel tego Kościoła, a co jest jego oficjalnym celem - to dwie różne sprawy :)

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N mar 17, 2013 12:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Odmówiono rejestracji kościoła Latającego Potwora Spaghe
Dlatego wasza dokumentacja ma cechy dokumentów wytworzonych dla pozoru - i dlatego was nie zarejestrowano. Państwo to poważna instytucja.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N mar 17, 2013 12:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 461 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL