Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 23:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Apologia katolicyzmu dla muzułmanów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Panna Funia napisał(a):
Chcesz powiedzieć, że naszym polskim 'lewakom' własne Rodzimowierstwo najbardziej wadzi? Nic takiego nie zaobserwowałam... :P

A to już jest złośliwość. : P

A tak serio, nie mam nic przeciwko wtórnemu spoganizowaniu Europy, z tym że kiepsko to widzę, ponieważ praktycznie każdy naród europejski miał własną odmianę rodzimowierstwa, a zatem ciężko byłoby zrobić z niego religię jednoczącą Europejczyków. Z drugiej strony, jeśli się nie mylę, pojęcie honoru sięga korzeniami właśnie czasów pogańskich barbarzyńców, Germanów konkretnie. Więc może nie byłoby to złe. A jaki właściwie jest stosunek neopogan różnych narodowości do ekologizmu (w odróżnieniu od ekologii, która nauką jest i basta)?

akbar napisał(a):
Swojemu Bengalczykowi możesz zadać pytanie: czy Allah wyraził zgodę na fałszowanie Biblii. Jeśli odpowie "nie" to zapytaj kolejny raz, czy w takim razie jest wszechmocny, skoro ktoś zrobił coś bez jego aprobaty.

Niezła sugestia, spróbuję zastosować, jak tylko znowu z tym wyskoczy.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr cze 12, 2013 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Lurker->
Cytuj:
A to już jest złośliwość. : P

A bo mi się dzisiaj gen złośliwości uaktywnił :P
Ale i bez tego mam rację :razz:

Cytuj:
A tak serio, nie mam nic przeciwko wtórnemu spoganizowaniu Europy, z tym że kiepsko to widzę, ponieważ praktycznie każdy naród europejski miał własną odmianę rodzimowierstwa, a zatem ciężko byłoby zrobić z niego religię jednoczącą Europejczyków.

Ja też nie mam nic przeciwko pogaństwu (lubię je w przeciwieństwie do chrześcijaństwa). Ale nie chciałabym wcale zrobić z tego jednej religii jednoczącej. Po pierwsze dlatego, że lubię różnorodność, po drugie dlatego, że nie lubię tworów, które narzucają człowiekowi cały zestaw w co ma wierzyć. Fajnie jak każdy ma swoje przemyślenia i wierzy jak czuje. Takie zinstytucjonalizowanie tego, jak dla mnie, psuje wszystko.
A z innej strony, lokalne wierzenia też są fajniejsze niż religia-kolos. Dużo mówią o swoich wyznawcach i pokazują różnice między grupami/plemionami/narodami.

Cytuj:
A jaki właściwie jest stosunek neopogan różnych narodowości do ekologizmu (w odróżnieniu od ekologii, która nauką jest i basta)?

Nie mam zielonego pojęcia. Nie siedzę w temacie za bardzo.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Śr cze 12, 2013 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cytuj:
Narodu się ostatecznie nie wybiera - a wyznanie? Otóż z katolicyzmem jest podobnie, a nawet gorzej niż z przynależnością narodową.


No nie zgodzę się. Gros dzisiejszych ateistów zostało ochrzczonych a przecież żaden z nich nie podaje się za katolika. I "wypisanie" się z katolicyzmu nie jest żadnym wielkim halo. Natomiast Polakiem jesteś do śmierci, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość.

Cytuj:
Zło popełnione przez nieprawdziwego Szkota nie wynika ze szkockości - prawdziwy Szkot... i tak dalej.


Tak, ale czym jest prawdziwa szkockość? Czy takie pojęcie jest w jakikolwiek sposób usystematyzowane? Nie, nikt nie wie na czym owa szkockość miałaby polegać, a jeśli już to każdy ma swoją wersję i każda może być słuszna. Prawdziwe chrzescijaństwo jest "uregulowane" przez NT. I nie ma tu za bardzo pola manewru.

Cytuj:
Relatywizujesz dobro w tym momencie. (Koran określa, co jest dobre, a co złe? Myślałem, że Prawda jest jedna. : P) Muzułmanina odrzynającego głowy można nazwać prawdziwym muzułmaninem (w odróżnieniu od fałszywego), prawowiernym muzułmaninem (w odróżnieniu od nieprawowiernego), ale w żadnym wypadku - jak mi się wydaje - dobrym.


Chodziło mi o to, że muzułmanie mają wypaczone pojęcie dobra. Dla nich dobrem jest zaszlachtowanie niewiernego. W dodatku mówiłem to w kontekście chrześcijaństwa a to oznacza że katolicy z IRA to kompletna pomyłka ale muzułmanie z Al Kaidy to niestety nic innego jak wypełnienie Koranu.

Dobro jest pojęciem relatywnym. Żaden człowiek nie powie świadomie, że jest zły. Każdemu wydaje się, że czyni dobrze - nawet największy znajdzie wytłumaczenie dla swoich zbrodni.

Cytuj:
Nie, ale lewacy chetnie by wyrugowali religię z życia ludzi. Walczą teraz z chrześcijanstwem i mysle, że można wyobrazić sobie sytuację że lewacy posiadając realną władze (załóżmy tak ) w europie w sytuacji problemów ze strony religiantów islamskich wykorzystaliby ją do przykręcenia śruby, ograniczenia praw i wolności, umocnienia władzy - ludzie się zgodzą byle spokój był. Wtedy rozprawienia się islamistami, przy okazji z pozostałościami chrześcijanstwa - bo religia to samo zło i widziecie do czego ona prowadzi (patrz muzułmanie).


No... pozostaje mi się zgodzić.

Dokładnie taką zależność zauważam od dawna na gazecie.pl (chyba największej lewackiej tubie w polsce) - pod artykułem o muzułmanach komentarze głoszą że religie to zło. Ale pod artykułami o katolicyźmie czytam jedynie o watykańskiej zarazie/kieckowych okupantach. No, żeby oddać sprawiedliwość - było tak do momentu ostatnich burzliwych wydarzeń.


Śr cze 12, 2013 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Włóczykij napisał(a):
No nie zgodzę się. Gros dzisiejszych ateistów zostało ochrzczonych a przecież żaden z nich nie podaje się za katolika. I "wypisanie" się z katolicyzmu nie jest żadnym wielkim halo. Natomiast Polakiem jesteś do śmierci, choćbyś nie wiem jak zaklinał rzeczywistość.

Przecież jest dokładnie na odwrót. To chrzest wyciska niezacieralne znamię na człowieku, którego nie może się wyprzeć żaden heretyk czy nawet apostata. Natomiast konwersja z polskości na szkockość jest tylko kwestią, hm... wyprania mózgu w wodach Loch Ness?

Włóćzykij napisał(a):
Tak, ale czym jest prawdziwa szkockość? Czy takie pojęcie jest w jakikolwiek sposób usystematyzowane? Nie, nikt nie wie na czym owa szkockość miałaby polegać, a jeśli już to każdy ma swoją wersję i każda może być słuszna. Prawdziwe chrzescijaństwo jest "uregulowane" przez NT. I nie ma tu za bardzo pola manewru.

A przyjrzyj się takiemu Endekowi, a zobaczysz, że pole manewru jest baaardzo duże. : P A poważniej, gdyby katolicyzm był dobrze zdefiniowany w Ewangelii, Listach i Apokalipsie, na co jeszcze potrzebna byłaby Tradycja?

Włóczykij napisał(a):
Chodziło mi o to, że muzułmanie mają wypaczone pojęcie dobra. Dla nich dobrem jest zaszlachtowanie niewiernego.

O, to, to. A najgorzej, że oni szlachtują swoich apostatów. Dlatego islam się szerzy i rozwydrza.

Powinna być jakaś służba chrześcijańska zabezpieczająca muzułmańskim apostatom możliwość ucieczki przed swoimi "braćmi" w wierze.

Włóczykij napisał(a):
Dobro jest pojęciem relatywnym. Żaden człowiek nie powie świadomie, że jest zły. Każdemu wydaje się, że czyni dobrze - nawet największy znajdzie wytłumaczenie dla swoich zbrodni.

Jeśli Dobro jest relatywne, musimy uznać racje takiego zbrodniarza, ponieważ nie ma żadnego obiektywnego wzorca czy kanonu według którego moglibyśmy nazwać go złym człowiekiem. Jedyne, co możnaby mu zrobić, to powiedzieć: "ale MY Ciebie wśród nas nie chcemy" i wykopać go z biletem w jedną stronę do kraju który sobie wybierze.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr cze 12, 2013 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cytuj:
Przecież jest dokładnie na odwrót. To chrzest wyciska niezacieralne znamię na człowieku, którego nie może się wyprzeć żaden heretyk czy nawet apostata.


Znaczy Jajko i taka -Vi.. tfu! Funia chciałem rzec, są tak naprawdę katolikami :D Chrzest sam w sobie niczego nie gwarantuje.

Cytuj:
Natomiast konwersja z polskości na szkockość jest tylko kwestią, hm... wyprania mózgu w wodach Loch Ness?


Szczerze to już mi się miesza wszystko bo Polakiem będzie się zawsze, choćby w aspektach biologicznych (rysy twarzy, geny przodków) ale polskość/szkockość to dla mnie słowa tak naprawdę niedefiniowalne. Nie wiadomo na czym polegają.

Cytuj:
A przyjrzyj się takiemu Endekowi, a zobaczysz, że pole manewru jest baaardzo duże. : P A poważniej, gdyby katolicyzm był dobrze zdefiniowany w Ewangelii, Listach i Apokalipsie, na co jeszcze potrzebna byłaby Tradycja?


Nie wiem o jakiej konkretnie tradycji mówisz - rozwiń nieco :)

Cytuj:
Jeśli Dobro jest relatywne, musimy uznać racje takiego zbrodniarza


Nie musimy, bo ludzi uważających zbrodnie za zło jest więcej. Dużo więcej. I w dodatku tacy ludzie sprawują włądzę (przynajmniej w większości krajów). W III Rzeszy władzę sprawowali Naziści i za zabójstwo Żyda nikt siedzieć nie szedł bo o tym co jest dobre decydowali zbrodniarze.


Śr cze 12, 2013 23:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Włóczykij napisał(a):
Znaczy Jajko i taka -Vi.. tfu! Funia chciałem rzec, są tak naprawdę katolikami :D Chrzest sam w sobie niczego nie gwarantuje.

Docześnie i świecko. Natomiast przynależność do wspólnoty ochrzczonych jest z jakichś powodów dla katolików bardzo ważna. Tak ważna, że wynaleźli strzykawkę do chrzczenia dzieci w łonie matki. (Potem się wycofali, bo doszli do wniosku, że jednak trzeba polać wodą główkę, nie łożysko.)

Włóczykij napisał(a):
Szczerze to już mi się miesza wszystko bo Polakiem będzie się zawsze, choćby w aspektach biologicznych (rysy twarzy, geny przodków) ale polskość/szkockość to dla mnie słowa tak naprawdę niedefiniowalne. Nie wiadomo na czym polegają.

Szczerze mówiąc, to ja mam nazwisko rosyjskie, a fizjonomię irańską, na studiach poznałem zaś, między innymi, harcmistrza o twarzy gruzińskiej i, sądząc po nazwisku, szlachciankę o rysach aryjskich. Tak więc sam rozumiesz, w co żeś wdepnął.

Polskość to koncepcja kulturowa.

Włóczykij napisał(a):
Nie wiem o jakiej konkretnie tradycji mówisz - rozwiń nieco :)

Nie potrafię. Nie znam Tradycji. Wiem tylko, że takie zwierzę w nauce Kościoła istnieje i jest dla katolików ważne.

włóczykij napisał(a):
Nie musimy, bo ludzi uważających zbrodnie za zło jest więcej. Dużo więcej. I w dodatku tacy ludzie sprawują włądzę (przynajmniej w większości krajów). W III Rzeszy władzę sprawowali Naziści i za zabójstwo Żyda nikt siedzieć nie szedł bo o tym co jest dobre decydowali zbrodniarze.

No ale to działa właśnie na zasadzie: pan NAM się nie podoba. Oczywiście można się spierać, czy obiektywnie, docześnie, matematycznie (pilaster tu się uśmiechnie) istnieje Dobro uniwersalne, które zawsze wygrywa, jeśli odpowiednio długo poczekać. Przykład Rzeszy i Sowietów rokuje w takim sporze niejakie nadzieje na sukces.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr cze 12, 2013 23:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cytuj:
Dobro uniwersalne, które zawsze wygrywa, jeśli odpowiednio długo poczekać.


Zarówno dobro jak i zło mają swoje momenty triumfu - nie sposób orzec że dobro wygrało i koniec. To nie Władca Pierścieni - tam pokonali Saurona i Śródziemie. W realnym świecie w miejsce jednego rzekomo pokonanego zła wyrastaj nowe. Czasem gorsze od poprzedniego, czasem zakamuflowane - ale jest. Dobro nigdy całkowicie nie wygrywa. Nie na tym świecie.

O czym my w ogóle gadamy :D Co tam ciekawego u Twojego Bengalczyka?


Cz cze 13, 2013 0:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Chwilowo mijamy się na IRCu. Zawsze, kiedy jeden jest na kanale, drugiego nie ma. : ) Ale sprawa jest ciekawa, bo admin gry jest (za przeproszeniem) prawiczkiem, i to takim spod znaku Marszu 11 Listopada (ale nie tego z Giertychem, o nie...). Kiedy zaprosiłem Bengalczyka do nas, do Europy (ponieważ w jego kraju źle się dzieje), zostałem oskarżony o wszystkie możliwe zbrodnie lokalnej społeczności graczy (bezgrzeszny to ja nie byłem, ale bez przesady). : )

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz cze 13, 2013 0:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cholera. Jakżeśmy się zgadali, to na tematy okołoboskie żeśmy nie zeszli. Gadka była głównie o grze, która właśnie startuje (znaczy, na razie testujemy mapę i reguły, czy wszystkim się podobają). Na koniec zeszło na historię naszych narodów. Coś go dziwnie przytkało, kiedy zacząłem opowiadać o rozbiorach, może dlatego że liczył, że zrobi z siebie ofiarę brytyjskich kolonizatorów, a tu proszę - następny pokrzywdzony przez Historię.

Ale po co ja o tym wszystkim...

Włóczykij napisał(a):
polskość/szkockość to dla mnie słowa tak naprawdę niedefiniowalne

Jakieś pięć godzin później dopracowałem się następującej koncepcji polskości:
1. Żyj i daj żyć innym. To jest kwintesencja.
2. Kiedy nie ma towaru, a ty potrzebujesz towaru, możesz zdobyć towar, nawet jeśli dostawca towaru nie ma towaru. To jest przystosowanie ewolucyjne do życia pod okupacją.
3. Po mnie choćby potop. To jest użycie reguły 2. do nadużycia reguły 1. i oczywiście jest ZŁE.

Co Ty na to, Włóczykiju?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt cze 14, 2013 6:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Z tego co widzę, to ten Twój Bengalczyk trochę jak typowy polski katolik, co to mówi że jest ale za bardzo nie wie co to znaczy.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn cze 24, 2013 22:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Bardzo być może, co się zresztą chwali. Niestety, coś ostatnio nabrał wody w usta; próbowałem go wywołać ze trzy razy, ale milczy. Ponieważ jest w jednej drużynie z Adminem gry, który lubi mnie średnio, możliwe że wytłumaczono mu, żeby się ze mną nie zadawał, bo to zdrada drużyny. A może zasiałem w nim jakieś wątpliwości, poszedł z nimi do imama i dostał instrukcję, żeby z tym konkretnym niewiernym nie przestawać bardziej, niż to konieczne. Cholera wie.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt cze 25, 2013 5:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Patrząc na logikę części (znacznej?) muzułmanów, chrześcijanie powinni sięgnąć za tasaki i mordować dzieci... Jak możesz, to spytaj go ode mnie, co jest ważniejsze - Shari'at czy Koran. Ogólnie, ciekawe jest to, że wokół Koranu powstała ciekawa "otoczka" pism i nauk "podłączonych" i teoretycznie na nim bazujących - tyle że praktycznie zabraniających wolną interpretację tej księgi - zapominając o tym, że jest ona dozwolona.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt cze 25, 2013 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Chyba zagiąłem go na psach. Simple as that.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Śr lip 10, 2013 22:09
Zobacz profil
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
No więc spotkaliśmy się znowu. Pokazałem mu stronę z angielskiej wiki, gdzie jest Credo w dwóch wersjach, starszej i młodszej obowiązującej, modulo szlify językowe. Tłumaczę mu, że młodsza obowiązuje. On się mnie pyta, czemu nie ta starsza. I zaczyna nawijać, że papieże wszystko pozmieniali, że nauki Jezusa były inne... jak katarynka.

Zeszło na moralność (wg. niego kobiety za zgwałcenie karzą zepsuci ludzie). Pytam się go, czemu ktoś nie zrobi z tym porządku. Odpowiada z grubsza, że taka jest ludzka natura, że niektórzy są zepsuci, głównie przez pieniądze i władzę. Mówię mu, ze chrześcijanie mają władze porządne: papieża, patriarchę, arcybiskupa (anglikanie), pastorów. Odpowiada, że chrześcijanie czczą ludzi zamiast Boga: papieża, patriarchę, arcybiskupa... a muzułmanie odpowiadają tylko przed Bogiem Wszechmogącym. Pytam się go, po co w takim razie zostali stworzeni muzułmanie: po to, żeby biernie przyglądać się zepsuciu? Zaczyna nawijać o zepsuciu Zachodu i pyta się, czy my nie mamy nikogo do ukarania. Odpowiadam, że pedofilów. "No właśnie, Zachód jest pełen pedofilów." Odpowiadam, że przynajmniej nie żenimy dorosłych z sześciolatkami konsumując małżeństwo w wieku lat dziewięciu. Mówi, że ktoś się do niego włamuje.

Taka rozmowa. Dodatkowy smaczek: facet lubi teorie spiskowe i oczywiście najwięcej spisków motają Żydzi. Dopytuje się o "zabójstwo" smoleńskie. Opowiadam mu o sztucznej mgle, o trotylu na pokładzie, o bombie termobarycznej. Zapowietrza go na parę minut. No serio: miłośnik teorii spiskowych nie może uwierzyć w Macierewicza!


So gru 21, 2013 14:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL