Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 12:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Apologia katolicyzmu dla muzułmanów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Kodeks karny zabrania zabijania ludzi, choć wszyscy wiedzą, że zabijanie ludzi jest złe. Nie wystarczy wiedzieć, że coś jest złe, dlatego potrzebny jest kodeks karny. Większość czynów zabronionych w kodeksie karnym to czyny, o których każdy wie, że są złe - a większość tych, o których takiej powszechnej wiedzy nie ma, to z kolei takie, których "zło" nie jest wcale oczywiste (np. jazda rowerem po pijaku).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 10, 2013 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Tak dokładniej, to zabrania zabijania ludzi osobom nieupoważnionym i poza procedurami.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn cze 10, 2013 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Nic podobnego, żadnej takiej regulacji w kodeksie karnym nie ma.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 10, 2013 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 02, 2013 21:31
Posty: 140
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Cytuj:
Jeśli jakiś Szkot zrobił coś nagannego, to znaczy, że to nie był "prawdziwy Szkot"...


Wszystko spoko poza jednym - podstawą katolicyzmu jest Nowy Testament i to wedle niego określa się co jest dobre a co złe. W przeciwieństwie do Dobrego Szkota, Dobry Katolik ma jasno wytyczone reguły, nie ma tu miejsca na własne widzimisię.

Zatem postępując wbrew NT, postępujesz wbrew katolicyzmowi (albo szerzej - chrześcijaństwu) ERGO nie można powiedzieć, że Twoje zło wynika z katolicyzmu określonego właśnie przez NT (trochę zamotałem ale chyba sie połapiesz :) )

Mówiąc prościej - zło popełnione przez katolika jest złem katolika ale nie katolicyzmu.

Co innego ISLAM - jest on określony przez Koran. Odcinanie głów niewiernym jest jasnym i prostym nakazem zapisanym w Koranie ERGO odcinając głowy jesteś Dobrym Muzułmaninem (jakkolwiek to brzmi).


Pn cze 10, 2013 23:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Moim zdaniem miałbyś rację, gdyby między Szkotami a katolikami istniała jakas wyraźna różnica co do sposobu przynależności. Narodu się ostatecznie nie wybiera - a wyznanie? Otóż z katolicyzmem jest podobnie, a nawet gorzej niż z przynależnością narodową. Ostatecznie rzeczonego nieprawdziwego Szkota można namówić, żeby zdał szkocki dowód, czy czym oni się tam legitymują, i naturalizował się w innym kraju. A katolicy? Co wiąże katolika ze wspólnotą, w jakim wieku się to odbywa i czy można rzecz uznać za niebyłą?

Włóczykij napisał(a):
Mówiąc prościej - zło popełnione przez katolika jest złem katolika ale nie katolicyzmu.

Zło popełnione przez nieprawdziwego Szkota nie wynika ze szkockości - prawdziwy Szkot... i tak dalej.

Włóczykij napisał(a):
Odcinanie głów niewiernym jest jasnym i prostym nakazem zapisanym w Koranie ERGO odcinając głowy jesteś Dobrym Muzułmaninem (jakkolwiek to brzmi).

Relatywizujesz dobro w tym momencie. (Koran określa, co jest dobre, a co złe? Myślałem, że Prawda jest jedna. : P) Muzułmanina odrzynającego głowy można nazwać prawdziwym muzułmaninem (w odróżnieniu od fałszywego), prawowiernym muzułmaninem (w odróżnieniu od nieprawowiernego), ale w żadnym wypadku - jak mi się wydaje - dobrym.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt cze 11, 2013 0:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Nie lubię sadzić postu pod postem, ale przyssałem się do tego linku z apologetyki, który zapodał(a?) merkaba i muszę powiedzieć, Elbrusie, że możesz nie mieć racji, kiedy twierdzisz, że Bóg i Allach to ta sama osoba. Pomijając różny rodowód tych Osobistości (Allah ma się wywodzić z bożka Księżyca a Jahwe z deifikowanego wodza), Allah ponoć jest:
- niepoznawalny,
- całkowicie transcendentny, nieznanej natury i nie ingerujący w historię,
- jeden i niepodzielny (nie jest Trójcą),
- kapryśny i (potencjalnie przynajmniej) kłamliwy (może dosłownie wszystko),
- niemiłosierny (Mahomet miał się jakoby ciągle modlić o Jego wybaczenie),
w przeciwieństwie do Pana Boga.

W każdym razie muzułmanin musiałby mieć chyba zakutą głowę, żeby po rzetelnym przestudiowaniu doktryny katolickiej (prawosławnej, protestanckiej, ...) podtrzymywać stanowisko, że wyznaje tego samego Boga. A w każdym razie umocniłby się w przekonaniu, że ktoś tu nielicho kłamie. No i wtedy trzeba by mu już było konkretnie przeorać łepetynę, żeby nie pojechał do Afganistanu wojować z pachołkami Wielkiego Szatana. W praktyce na wyjściu procesu dostalibyśmy chyba apostatę. A wtedy łeb by mu ucięli.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt cze 11, 2013 5:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Dodam tylko, że syn władcy Hamasu (polecam youtube) wypowiada się o Allahu jako o NAJWIĘKSZYM TERRORYŚCIE. Coś w tym jest/


Wt cze 11, 2013 8:55
Zobacz profil
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
akbar napisał(a):
Coś w tym jest/

Cos jest i to napewno - za duzo czasu w internecie spędzacie i strach wam sie udziela. ;)

Lepiej uważajcie bo skończycie jak ci biedni ludzie, którzy naoglądali sie TVN-u przez co widok zakapturzonego małolata przysparza im rozstroju żoładka i teraz mieszkają w tych blokach otoczonych płotem, z monitoringiem i ochrona przy wejściu - tak sie teraz boją.

A wystarczyłoby gdyby wyłączyli odbiornik tv i poszli na psychoterapię : P


Wt cze 11, 2013 15:48

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Oglądałeś te filmy z tym człowiekiem, że tak się naśmiewasz? Syn szefa hamasu udziela wywiadów dla praktycznie wszystkich TV na świecie i to często ONLINE.
Poniżej link do wywiadów z nim. Angielski,i na tyle prosty, że można bez przeszkód go zrozumieć.
http://www.youtube.com/watch?v=wCyA5LmLPhM
Poza tym nie zniżaj się do poziomu Hosiego, bo najwidoczniej sam potrzebujesz psychoterapii. Z reszta zawsze możecie pójść na pierwsze spotkanie razem, będzie raźniej :)


Wt cze 11, 2013 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Lurker napisał(a):
Allah ponoć jest:
- niepoznawalny,


W IMIĘ ALLAHA MIŁOŚCIWEGO, LITOŚCIWEGO. Niech Bóg Jedyny zaopiekuje się Tobą, gdyż musisz zająć się czterema kwestiami:

1. Zdobywaniem wiedzy, która umożliwi Ci poznanie Boga Jedynego


http://www.muzulmanie.pl/wyd_br.php?id_ ... d_brpi=pii

Cytuj:
- całkowicie transcendentny, nieznanej natury


Bóg jest Słyszący, Wszechwiedzący” (Koran 2:256)

Cytuj:
i nie ingerujący w historię,


Jeżeli za dowód tego uznamy sam islam, to to "nieingerowanie" wydaje się dość specyficznym brakiem ingerencji.

Cytuj:
- jeden i niepodzielny (nie jest Trójcą),


Bóg chrześcijan również jest jeden i niepodzielny. Trójca nie jest trzema Bogami ani Bogiem "podzielonym". Zostało to rozstrzygnięte na długo przed powstaniem islamu..

Cytuj:
- kapryśny i (potencjalnie przynajmniej) kłamliwy (może dosłownie wszystko),


Czytałeś może Biblię?

Cytuj:
- niemiłosierny (Mahomet miał się jakoby ciągle modlić o Jego wybaczenie),


Eee, patrz pkt pierwszy. Wersalikami.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt cze 11, 2013 19:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Jeden kubeczek zamrozić ,drugi zagotować ,3 zostawić i tak z jednej wody mamy lód,parę wodną i wode tak jest z Bogiem Bóg Ojciec to dzban z wodą,lód to Syn,a trzeci kubek to Duch Św wszystko to stanowi jedną substancję ,naturę-wodę Ojciec stanowi wladzę nadrzędną ,Jezus jest wykonawca bożego planu
Ojciec otacza chwałą syna syn ojca a Duch Św,, mówi" to co słyszy i oznajmia wybranym aby i Ojciec i Syn zostali otoczeni chwalą
wszyscy maja naturę Boska ale Bóg rozkazuje Jezus wykonuje a duch św udziela mocy


Wt cze 11, 2013 21:32
Zobacz profil
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Lurker napisał(a):
Czyń Wolę swoją, niech będzie prawem jednym.
Miłość jest prawem, miłość podług Woli.


Czyżbyś sugerował, że ksiądz katolikiem nie jest a thelemitą czyniacym swoja Wolę? :D



Lurker napisał(a):
To się gorzko rozczarujesz.

Musze się wytłumaczyć bo mogłoby wynikac z tego co napisałem jakobym lewactwo popierał czy coś. Otóz nie. Poczytałem sobie ostatnio goodboya/Mike29 na ateiście i całkowicie mi to wyperswadował : P

Nie rozczaruję sie ponieważ żadnego scenariusza nie zakładam. Ot alternatywna gdybologia na temat przyszłości : P
A może okaże się, że problemów z muzułmanami nie bedzie ponieważ wczesniej problemy sprawiać bedą "rdzenni" europejczycy - pogłebiający sie kryzys, rosnące bezrobocie posród młodych ludzi, brak perspektyw... - tym razem kozłem ofiarnym zamiast zydów zostanie muzułmańskie tałatajstwo ?

Wloczykij napisał(a):
Cytuj:
Jakimikolwiek


Znaczy odpowiedzialność zbiorowa.



Nie, ale lewacy chetnie by wyrugowali religię z życia ludzi. Walczą teraz z chrześcijanstwem i mysle, że można wyobrazić sobie sytuację że lewacy posiadając realną władze (załóżmy tak ) w europie w sytuacji problemów ze strony religiantów islamskich wykorzystaliby ją do przykręcenia śruby, ograniczenia praw i wolności, umocnienia władzy - ludzie się zgodzą byle spokój był. Wtedy rozprawienia się islamistami, przy okazji z pozostałościami chrześcijanstwa - bo religia to samo zło i widziecie do czego ona prowadzi (patrz muzułmanie).


Wloczykij napisał(a):
OK. W takim razie wszyscy geje to roznegliżowana dzicz z parad równości.
[/quote]

Jakby to powiedział mike29 - ty homofobie :D

Biedny Piok333 czytając ten wątek pewnie chwyci sie za głowe i krzyknie homoseksualiści sa wszedzie...Ogejku!


akbar napisał(a):
Oglądałeś te filmy z tym człowiekiem, że tak się naśmiewasz?


Nie naśmiewam sie. to tylko żarcik na rozluźnienie atmosfery.


akbar napisał(a):
Poza tym nie zniżaj się do poziomu Hosiego, bo najwidoczniej sam potrzebujesz psychoterapii. Z reszta zawsze możecie pójść na pierwsze spotkanie razem, będzie raźniej :)


Z tą psychoterapią miałem na mysli ludzi mieszkających w deweloperce otoczonej płotami, z ochroną i monitoringiem - po co całe życie barykadować sie skoro wystarczy zwykła psychoterapia : P Albo wyłączenie telewizora.

Z muzułamanami wolę nie miec nic wspólnego. Nie to żebym się bał i sam psychoterapii wymagał ale lepiej dmuchać na zimne, a nóż okaże się, że macie rację : P
A hosiego trochę poczytałem - nie powiem, że chciałbym z nim na piwo wyjść ;)


Wt cze 11, 2013 21:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Johnny99 napisał(a):
Czytałeś może Biblię?

Wymiękłem na Psalmach. A czytałeś może Hadisy?

Johnny99 napisał(a):
Ktoś Cię tu robi w bambuko, ale chyba nie ja.

No, ja tam się nie znam, Koran ledwie dotknąłem i zaraz rzuciłem w kąt - niebezpieczna lektura, sieczkę z mózgu robi samym sposobem narracji (a właściwie brakiem takowego). Doprawdy, już w Principia Discordia jest więcej porządku niż w tym... czymś.

Zatem - nie znam się. Ale pewne rzeczy mi się zgadzają. Na przykład mój Bengalczyk znienacka postawił zarzut, że w Biblii są zmienione imiona patriarchów (jakby brzmienie imienia czyniło jakąś różnicę - o co kaman?). Otóż dopiero po lekturze linku merkaby dotarło do mnie, że facet będzie za wszelką cenę udowodnić, że Biblia została sfałszowana, bo Koran jest przecież nieomylny. Będzie usiłował podważyć historyczną wiarygodność Biblii.

fuller napisał(a):
Czyżbyś sugerował, że ksiądz katolikiem nie jest a thelemitą czyniacym swoja Wolę?

Sądziłem że nauki Crowleya są uniwersalne i każdy jest wplątany w ten biznes z Wolą, tylko niektórzy po omacku Ją odnajdują, a inni się błąkają po manowcach.

fuller napisał(a):
A może okaże się, że problemów z muzułmanami nie bedzie ponieważ wczesniej problemy sprawiać bedą "rdzenni" europejczycy - pogłebiający sie kryzys, rosnące bezrobocie posród młodych ludzi, brak perspektyw... - tym razem kozłem ofiarnym zamiast zydów zostanie muzułmańskie tałatajstwo?

Nie wygląda na to. Że zacytuję szwedzką ulotkę: wy potrzebujecie meczetów, my potrzebujemy głosów. : P

Nie wiem, jaki czort lewakom w głowie siedzi, ale chyba dopracowali się nielichego kompleksu: lepsza już każda religia, byle nie rodzima własna. A przecież Mahomet w Mekkce był taki sympatyczny. : P

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt cze 11, 2013 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Fuller
Przepraszam, źle zinterpretował Twój post.

Lurker
Swojemu Bengalczykowi możesz zadać pytanie: czy Allah wyraził zgodę na fałszowanie Biblii. jeśli odpowie "nie" to zapytaj kolejny raz" czy w takim razie jest wszechmocy skoro ktoś zrobił coś bez jego aprobaty.


Śr cze 12, 2013 8:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Apologia katolicyzmu dla muzułmanów
Lurker->
Cytuj:
Nie wiem, jaki czort lewakom w głowie siedzi, ale chyba dopracowali się nielichego kompleksu: lepsza już każda religia, byle nie rodzima własna.

Chcesz powiedzieć, że naszym polskim 'lewakom' własne Rodzimowierstwo najbardziej wadzi? Nic takiego nie zaobserwowałam... :P

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Śr cze 12, 2013 10:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL