Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 0:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Islam - kolejny temat do zamknięcia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Islam - kolejny temat do zamknięcia
No cóż... Chyba ban mnie czeka :badgrin:


Wt lip 30, 2013 9:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Mówisz - masz. : P Może faktycznie zamknąć? Nie mam jakoś pomysłu na dyskusję. Mój Bengalczyk też nie zdradza ochoty do rozmów religijnych po tym, jak mu wyliczyłem, do czego na Zachodzie używa się "nieczystych" psów.

To było coś takiego: "czy podłożyłbyś nogę niewidomemu, żeby się przewrócił? a słyszałeś o psach przewodnikach? a o psach pracujących dla ratowników, szukających ocalałych pod gruzami? a o psach pracujących dla Policji, węszących za ładunkami wybuchowymi?" No i - cisza.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Wt lip 30, 2013 12:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Zaproponuj mu malzenstwo z Chinka. Kobitka bedzie obrotna, to i sznycel z Burka nieraz bedzie wtrazalal. :)


Wt lip 30, 2013 18:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Chinki to ostatnio towar deficytowy - nie oddadzą jakiemuś Bengalczykowi ;)

Lurkerze, a zadałeś mu te moje pytanie?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz sie 01, 2013 23:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Nie. W ogóle trudno było mi się przedrzeć przez jego lekko płaczliwe wielokropki. Straciłem dopiero cierpliwość kiedy zapytał mnie, czy wierzę w demony.

Swoją szosą: czy katolicy wierzą w demony? Nie w sensie oddawania czci, tylko w istnienie.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt sie 02, 2013 0:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Oczywiście, że wierzą - demon to diabeł przecież.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sie 02, 2013 1:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Ale w islamie demony mają, zdaje się, inny rodowód i nie są po prostu upadłymi aniołami?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt sie 02, 2013 1:17
Zobacz profil
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Lurker napisał(a):
Ale w islamie demony mają, zdaje się, inny rodowód i nie są po prostu upadłymi aniołami?


A kim są?


Pt sie 02, 2013 2:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
A no właśnie nie wiem i pytam otwarcie. Ponoć w Koranie występują dżinny, czyli duchy już o zupełnie pogańskim (animistycznym?) rodowodzie. Z demonami sprawa może być podobna, w sensie że to nie są krewniacy Iblisa (oni tak nazywają Szatana), tylko takie jakieś-coś stworzone (?) do bytowania na ziemi.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt sie 02, 2013 2:37
Zobacz profil
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Lurker napisał(a):
A no właśnie nie wiem i pytam otwarcie. Ponoć w Koranie występują dżinny, czyli duchy już o zupełnie pogańskim (animistycznym?) rodowodzie. Z demonami sprawa może być podobna, w sensie że to nie są krewniacy Iblisa (oni tak nazywają Szatana), tylko takie jakieś-coś stworzone (?) do bytowania na ziemi.



Zapewne wszędzie chodzi o ten sam byt - różnie rozumiany przez ludzi i różnie przez ludzi nazywany.Myślę , że jest to bez znaczenia w jakiej linii , z jakiego rodowodu , z kim spokrewnieni.
Człowiek nadaje nazwy dla łatwiejszego określenia tego co próbuje poznać.
Byt jest ten sam.


Pt sie 02, 2013 14:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Cos mi tu nie gra. Diabel, wiadomo najgorsze zlo, zeby wybije, a taki Dzin? Herbatke zrobi, buty wyczysci. Skad u ludzi doswiadczajacych podobnych dzialan (ducha) taka roznica? Moze oni szaleju sie najedli i glupoty opowiadaja, a inni za prawde to biora?


Pt sie 02, 2013 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Zgodnie z filozofią, którą rozwijam sobie w wolnym czasie, diabeł życzy człowiekowi i światu jak najlepiej i pragnie, ani trwali oni jak najdłużej. Szatan odwrotnie, męczy się z tym wszystkim straszliwie i życzy im rychłego końca. Krótko mówiąc, nieznaszsię : P

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pt sie 02, 2013 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Lurker napisał(a):
Ale w islamie demony mają, zdaje się, inny rodowód i nie są po prostu upadłymi aniołami?

We wszystkich religiach mojżeszowych diabeł to diabeł, tak samo Lucyfer to lucyfer a anioł to anioł. Pierwotnie aniołów muzułmanie kojarzyli z kobietami (wpływy pogańskie), ale Prorok Mahomet wyraźnie zabraniał takiego myślenia i wskazywał, że są to mężczyźni (tak jak postrzegają żydzi i chrześcijanie). Zmieniają się za to nazwy, np. Gabriel -> Dżabrail, Lucyfer -> (chyba) Iblis :D

Co do dżinów, są to istoty z ognia (chociaż anioł też ma niby być z ognia) lub powietrza o rodowodzie pogańskim, zaadoptowane przez muzułmanów. Mogą być złośliwe, ale można je też zmusić do służby, np. raz budowały świątynię dla Mojżesza (z serii "i wspomnisz Mojżesza").
W Koranie jest napisane, że dżiny posiadają duszę jak ludzie i że są w niebie dwa raje - jeden dla ludzi, drugi dla dżinów.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sie 02, 2013 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Awanturnik is back! :mrgreen:
Mam nadzieję, że dziewczynki w krajach islamskich, bo naszym banie mają się lepiej.

Tym czasem, gdzieś na świecie
Cytuj:

W Pakistanie przyzwolenie na nietolerancję religijną jest wszechobecne – alarmuje jedna z najważniejszych organizacji pozarządowych tego azjatyckiego kraju. Według raportu Pakistańskiej Komisji Praw Człowieka HRCP w 2012 r. nadal dochodziło tam do przemocy i prześladowań mniejszości etnicznych i religijnych. W 213 odnotowanych atakach i starciach poniosło śmierć prawie 600 ludzi, a ponad 850 zostało rannych. Natomiast bardzo niewiele zrobiono, by sprawcy tych zbrodni odpowiedzieli za swoje czyny. Z powodu tożsamości religijnej życie straciło 20 osób z islamskiego ruchu Ahmadijja, uważanego przez muzułmanów za heretycki. (Średniowiecze - mój przypis) W samym tylko Karaczi w minionym roku zaatakowanych zostało sześć chrześcijańskich kościołów.

Według raportu także nadużywana ustawa o bluźnierstwie przeciw islamowi pozostaje palącym problemem. W 2012 r. w oparciu o nią oskarżono 36 osób. Organizacja domaga się zniesienia tego prawa i orzekania w sprawach o bluźnierstwo przez Sąd Najwyższy, a nie przez podatne na wpływy grup ekstremistycznych sądy pierwszej instancji.

Autorzy raportu zwracają też uwagę na nadal niestabilną sytuację w prowincji Beludżystan. W ostatnich latach (2008-2012) zamordowano tam ponad 750 szyitów. Alarmujące są także doniesienia z Karaczi, gdzie w starciach etnicznych, religijnych lub politycznych zginęło w 2012 r. prawie 2300 osób.

Jeśli dobrze czytam, to muzułmanie zabijają się sami. Herezje, inne religie, bluźnierstwo = śmierć.

Tym czasem gdzies w Watykanie papiez Franciszek wystosował orędzie do muzułmanów i ...
Cytuj:
Tematem tegorocznego orędzia jest umacnianie wzajemnego szacunku przez wychowanie. Ojciec Święty zauważa, że w każdym człowieku mamy szanować jego życie, nienaruszalność fizyczną, godność i płynące z niej prawa, reputację, to co posiada, tożsamość etniczną i kulturową, poglądy i przekonania polityczne. Mamy z szacunkiem myśleć, mówić i pisać o drugim, unikając niesprawiedliwych krytyk i oszczerstw. By to osiągnąć, ważną rolę do spełnienia mają rodziny, szkoły, nauczanie religii i wszelkie media. W relacjach międzyreligijnych, zwłaszcza chrześcijańsko-muzułmańskich, mamy szanować religię drugiego, jej nauczanie, symbole i wartości. „Szczególny szacunek należy się zwierzchnikom religijnym i miejscom kultu – pisze Franciszek. – Jakże bolesne są ataki przeciw nim skierowane!”. Gdy chodzi o edukację młodzieży muzułmańskiej i chrześcijańskiej, Papież stwierdza: „Mamy formować naszych młodych, by myśleli i mówili z szacunkiem o innych religiach i ich wyznawcach, unikając ośmieszania czy szkalowania ich przekonań i praktyk”.


Pomimo, ze papież chce dobrze to czy druga strona też chce dobrze? Muzułmanie nie mają jednego zwierzchnika więc te orędzie tak naprawdę będzie zaakceptowane przez imama, muftiego w ramach widzimisię. Czy to do czegoś doprowadzi?

Irak - przykład, gdzie demokracja nie istnieje i istnieć nie będzie. Szyici z sunnitami się zarzynają i spokoju i wzajemnego szacunku nie widać. Jak chcemy, aby nas muzułmanie miłowali? Ba! Szanowali chociaż.ba! Aby chociaż uznawali, że mamy prawo do życia nie przyjmując islamu.

Afganistan - niedługo wojska stąd wyjdą i ... Wrócą Talibowie i zabawa od początku, a żaden kraj muzułmański nie pomoże "narodowi" afgańskiemu sie przed nimi obronić, bo przeca talibowie sa sponsorowani np. przez AS, Jordanię, Jemen itp.

Tak jak uważacie. jak udobruchać muzułmanów? :roll:


Cz sie 08, 2013 19:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
akbar napisał(a):
Tak jak uważacie. jak udobruchać muzułmanów ? :roll:

Najprościej rzecz ujmując Akbarze, wypowiedz słowa szahady i sam stań się muzułmaninem :D


N sie 11, 2013 19:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL