Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 16:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Islam - kolejny temat do zamknięcia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Tenkred, żeby to było tak proste :) Wystarczy powiedzieć, coś w stylu szahady, co w ogóle nie świadczy o wierze i jest się członkiem religii. Interesujące nie? A gdzie wiara?

Kolejne przykłady miłości muzułmanów do chrześcijan:
Cytuj:


Do zamieszek doszło po tym, jak jeden z mieszkających w wiosce chrześcijan usiłował postawić na drodze przed swoim domem próg zwalniający.

Sprzeciwił się temu muzułmanin należący do nacjonalistycznej grupy Al-Gamaa Al-Islamija. Inni członkowie tej organizacji przyłączyli się do ataku na koptyjskich mieszkańców wioski. Fundamentaliści spalili kościół i 17 domów chrześcijan


Rozumiem, że przyszedł urzędnik państwowy i poprosic o tonę dokumentów zezwalających na postawienie progu, ale żeby od razu palić domy i kościoły? :-X


Wt sie 13, 2013 4:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
akbar napisał(a):
Tenkred, żeby to było tak proste :) Wystarczy powiedzieć, coś w stylu szahady, co w ogóle nie świadczy o wierze i jest się członkiem religii. Interesujące nie? A gdzie wiara?

Zawsze można głowę wodą ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt sie 13, 2013 11:20
Zobacz profil
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Takie wyłapywanie dla obciążenia Islamu, gdzie i jaki muzułmanin dokonał czynu karygodnego, ze strony innowierców skutkować może podobnymi oskarżeniami: - katoliczki trzymają 4 niechciane noworodki w beczkach, 5-cioro innych zakopują lub wrzucają bo bagna .....konkluzja? - katolicyzm jest religią morderców.


Wt sie 13, 2013 12:02

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
ARHIZ

Najpierw sobie odpowiedz na pytanie: czy polanie głowy woda robi z Ciebie chrześcijanina? Nie chodzi mi tutaj o instytucjonalne zasady, ale świadomość chrzczonego. Wątpie. Rytuał i tyle. Raczej powinieneś zacytować '...Wierze w Boga...", które jednak u nas nie jest oznaką, że się stało chrześcijaninem. Właśnie. Czy muzułmanie wierzą w Boga czy tylko wierzą , że jest jeden Bóg?

Alus

Alus napisał(a):
Takie wyłapywanie dla obciążenia Islamu, gdzie i jaki muzułmanin dokonał czynu karygodnego, ze strony innowierców skutkować może podobnymi oskarżeniami: - katoliczki trzymają 4 niechciane noworodki w beczkach, 5-cioro innych zakopują lub wrzucają bo bagna .....konkluzja? - katolicyzm jest religią morderców.

Przepraszam to jakiś cytat z jakiego artykułu, bo nie rozumem przesłania.


Śr sie 14, 2013 19:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
akbar napisał(a):
Do zamieszek doszło po tym, jak jeden z mieszkających w wiosce chrześcijan
usiłował postawić na drodze przed swoim domem próg zwalniający.
Sprzeciwił się temu muzułmanin należący do nacjonalistycznej grupy Al-Gamaa Al-Islamija. Inni członkowie tej organizacji przyłączyli się do ataku na koptyjskich mieszkańców wioski. Fundamentaliści spalili kościół i 17 domów chrześcijan


Alus, masz racje. W podobny sposób można oczernić każdego. Jednak zwróć proszę uwagę, na częstotliwość owych ekscesów w państwach islamu. Tam jest to "normą". Czy ktoś ściga tych bandytów, za to co zrobili !?
Czy "bracia" muzułmanie, zrobili coś aby pomuc tym ludziom !?
Nie !

Swoją drogą, bardzo mi się podobało przesłanie Papierza Franciszka, do muzułmanów :)
Tak bardzo muzułmanie naciskali, aby Papierz uznał islam religią pokoju, a tu co ?
:D


Cz sie 15, 2013 10:36
Zobacz profil
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Cytuj:
Alus

Alus napisał(a):
Takie wyłapywanie dla obciążenia Islamu, gdzie i jaki muzułmanin dokonał czynu karygodnego, ze strony innowierców skutkować może podobnymi oskarżeniami: - katoliczki trzymają 4 niechciane noworodki w beczkach, 5-cioro innych zakopują lub wrzucają bo bagna .....konkluzja? - katolicyzm jest religią morderców.

Przepraszam to jakiś cytat z jakiego artykułu, bo nie rozumem przesłania.

Takie przesłanie, że nie wolno z perspektywy karygodnych czynów wyznawców danej religii, dowolnie oceniać rzeczonej religii i wszystkich jej wyznawców.
A jeśli przyjmiemy, że Islam jest zbrodniczą religią, to kolejni papieże zwracający się do wyznawców Islamu jako do braci w wierze, maja udział w zbrodni.


Cz sie 15, 2013 10:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
akbar napisał(a):
ARHIZ

Najpierw sobie odpowiedz na pytanie: czy polanie głowy woda robi z Ciebie chrześcijanina? Nie chodzi mi tutaj o instytucjonalne zasady, ale świadomość chrzczonego.

Najczęściej niemowlaka...

Cytuj:
Wątpie. Rytuał i tyle. Raczej powinieneś zacytować '...Wierze w Boga..."

Hmm, czyli jednak szarada powiadasz? ;)

Cytuj:
Czy muzułmanie wierzą w Boga czy tylko wierzą , że jest jeden Bóg?

Wierzą w Boga, który jest jeden.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Cz sie 15, 2013 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Cytuj:
Najczęściej niemowlaka...

No właśnie. Stąd pisałem czy ochrzczenie dziecka robi z niego chrześcijanina. Instytucjonalnie, ale nie świadomie. Stąd chyba chrześcijaninem wówczas się nie stajemy :D

ARHIZ napisał(a):
Hmm, czyli jednak szarada powiadasz?

Szahada jesli już ;-) Coś wten deseń, ale jej wypowiedzenie przez człowieka nie oznacza, że się stajesz chrześcijaninem :3majsie:
Co innego w Islamie. 10 sekund i jesteś muzułmaninem, nie liczy się wiara tylko... kilka słów.

ARHIZ napisał(a):
Czy muzułmanie wierzą w Boga czy tylko wierzą , że jest jeden Bóg?
Wierzą w Boga, który jest jeden.

Z szahady to nie wynika, to skąd wiesz że wierzą w Boga? Mówienie, że Bóg jest jeden nie oznacza wiarę w niego.

Tym czasem w Egipcie (źródło: wiara.pl):
Cytuj:
Ponad 500 ofiar śmiertelnych, tysiące rannych, 22 zniszczone kościoły (w tym siedem katolickich), podpalone chrześcijańskie szkoły i zdewastowany franciszkański klasztor oraz szpital prowadzony przez zakonnice, w którym paradoksalnie większość pacjentów stanowili muzułmanie. To oficjalny, ale wciąż fragmentaryczny bilans zajść, jakie miały wczoraj miejsce w Egipcie.


Pt sie 16, 2013 6:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
akbar napisał(a):
Cytuj:
Najczęściej niemowlaka...

No właśnie. Stąd pisałem czy ochrzczenie dziecka robi z niego chrześcijanina. Instytucjonalnie, ale nie świadomie. Stąd chyba chrześcijaninem wówczas się nie stajemy :D

ARHIZ napisał(a):
Hmm, czyli jednak szarada powiadasz?

Szahada jesli już ;-) Coś wten deseń, ale jej wypowiedzenie przez człowieka nie oznacza, że się stajesz chrześcijaninem :3majsie:
Co innego w Islamie. 10 sekund i jesteś muzułmaninem, nie liczy się wiara tylko... kilka słów.

Och, r i h są dość blisko na klawiaturze - a przeglądarka mi nie podkreśliła błędu XD
Ale na temat - zarówno chrzest jak i szahada (a może i nawet szarada ;)) są formalnym rytuałem sprawiającym, że wyznawca oficjalnie (bo rytuał) staje się członkiem wspólnoty. Zrozumienie nie ma tu nic do rzeczy - liczy się rytuał. W chrześcijaństwie możemy uznać, że nie jest to chrzest, tylko pierwsza komunia, bierzmowanie... ale znów, zrozumienie nie ma tu nic do rzeczy - wiem, bo widziałem na własne oczęta.

Cytuj:
Z szahady to nie wynika, to skąd wiesz że wierzą w Boga? Mówienie, że Bóg jest jeden nie oznacza wiarę w niego.

No jeżeli mówię, że wierzę, że Bóg jest jeden - to automatycznie muszę też wierzyć w tego boga. No bo jakbym nie wierzył, to czemuż miałbym stwierdzać, że jest jeden?

Tym czasem w Egipcie (źródło: wiara.pl):
Cytuj:
Ponad 500 ofiar śmiertelnych, tysiące rannych, 22 zniszczone kościoły (w tym siedem katolickich), podpalone chrześcijańskie szkoły i zdewastowany franciszkański klasztor oraz szpital prowadzony przez zakonnice, w którym paradoksalnie większość pacjentów stanowili muzułmanie. To oficjalny, ale wciąż fragmentaryczny bilans zajść, jakie miały wczoraj miejsce w Egipcie.

Ech, i znowu się dostanie Koptom - być dyskryminowanym w kraju swoich przodków... Z kolei tacy Asyryjczycy najlepiej czują się... w Australii - bo nikt ich tam nie gnębi. Smutne.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt sie 16, 2013 9:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
ARHIZ napisał(a):
Ale na temat - zarówno chrzest jak i szahada (a może i nawet szarada ;)) są formalnym rytuałem sprawiającym, że wyznawca oficjalnie (bo rytuał) staje się członkiem wspólnoty

Z tą małą różnicą, że mówca w islamie jest świadom co mówi i niestety po chęci odejścia od wiary moga go spotkać niemiłe komplikacje :twisted:
Chrzczony niemowlak raczej beczy :D , bo ktoś leje go woda i nie wie za bardzo co się z nim dzieje.
Fakt, że należą już do wspólnoty, ale dla islamu to kolejna osoba, która wpadła w sidła niewolnictwa, dla chrześcijan to kolejna osoba, o która może przyjąć każą religję jak chce, bo tak na prawdę nic mu się nie stanie.

Cytuj:
Zrozumienie nie ma tu nic do rzeczy - liczy się rytuał. W chrześcijaństwie możemy uznać, że nie jest to chrzest, tylko pierwsza komunia, bierzmowanie... ale znów, zrozumienie nie ma tu nic do rzeczy - wiem, bo widziałem na własne oczęta.

Czyli jesli ktoś przechodzi przez wszystkie etapy wiary chrześcijańskiej: chrzest, komunia i bierzmowanie i nie rozumie po co to, dlaczego to równie dobrze każdy ateista może powiedzieć, że to taka zabawa w kotka i myszkę :mrgreen: Ateista się zastanawia po co mnie to, chrześcijan także bo w sumie ktoś mu kazał tak robić: ksiądz, mama, tata itd.
To w końcu kiedy stajemy się chrześcijanami?

Cytuj:
No jeżeli mówię, że wierzę, że Bóg jest jeden - to automatycznie muszę też wierzyć w tego boga. No bo jakbym nie wierzył, to czemuż miałbym stwierdzać, że jest jeden?

W islamie nie ma słowa "wierzę":
Cytuj:
"Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem"
lub niektóre tłumaczenia mówią: zaświadczam, że ....
Chodzi o sam akt wiary. Brzmi to dziwnie i bardzo administracyjnie jak dla mnie :)

Cytuj:
Ech, i znowu się dostanie Koptom - być dyskryminowanym w kraju swoich przodków... Z kolei tacy Asyryjczycy najlepiej czują się... w Australii - bo nikt ich tam nie gnębi. Smutne.

Co stosunków z islamem to właśnie od tych Koptów powinniśmy się uczyć. 1400lat walki i wojen. Na youtube jest film z jednym z duchownych koptyjskich, który opisuje stosunki z muzułmanami i niestety daje jasno do zrozumienia, że ta ich takijja cały czas obowiązuje i ostrzega Zachód przed tym. Jak jest, sami widzimy :doubt:


Pt sie 16, 2013 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
Czy te wydarzenie nie przypomina wam putinowskiej Rosji?:

Cytuj:
Indyjska pisarka, której wspomnieniowa książka o poślubieniu Afgańczyka i wspólnym życiu pod rządami talibów stała się podłożem jednego z filmów Bollywoodu, została zamordowana przez rebeliantów w południowym Afganistanie - poinformowały władze.


49-letnia Sushmita Banerjee jest najnowszą ofiarą serii usiłowanych bądź dokonanych zabójstw znanych w Afganistanie kobiet. Czyny te budzą obawy, że po wycofaniu z kraju sił międzynarodowych społeczna sytuacja kobiet dodatkowo się pogorszy.

Najprawdopodobniej talibscy napastnicy wtargnęli rano do domu Banjeree w prowincji Paktika, związali jej męża, a ją samą wyprowadzili na zewnątrz i zastrzelili - powiedział szef policji w tej prowincji, generał Dawlat Chan Zadran.

Na podstawie książki Banerjee "Bengalska żona Kabuliwali" nakręcono w 2003 roku w Indiach film fabularny "Ucieczka z Talibanu".


źródło: http://konflikty.wp.pl/kat,1356,wid,159 ... aid=111421


Pt wrz 06, 2013 8:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
akbar napisał(a):
Z tą małą różnicą, że mówca w islamie jest świadom co mówi i niestety po chęci odejścia od wiary moga go spotkać niemiłe komplikacje :twisted:
Chrzczony niemowlak raczej beczy :D , bo ktoś leje go woda i nie wie za bardzo co się z nim dzieje.
Fakt, że należą już do wspólnoty, ale dla islamu to kolejna osoba, która wpadła w sidła niewolnictwa, dla chrześcijan to kolejna osoba, o która może przyjąć każą religję jak chce, bo tak na prawdę nic mu się nie stanie.

To już kwestia interpretacji odstępstwa od wiary. Zresztą heretyków też palono, więc...

Cytuj:
Czyli jesli ktoś przechodzi przez wszystkie etapy wiary chrześcijańskiej: chrzest, komunia i bierzmowanie i nie rozumie po co to, dlaczego to równie dobrze każdy ateista może powiedzieć, że to taka zabawa w kotka i myszkę :mrgreen: Ateista się zastanawia po co mnie to, chrześcijan także bo w sumie ktoś mu kazał tak robić: ksiądz, mama, tata itd.
To w końcu kiedy stajemy się chrześcijanami?

Moim zdaniem, wtedy, kiedy wierzymy w doktrynę chrześcijan.

Cytuj:
W islamie nie ma słowa "wierzę":
Cytuj:
Ale będzie "jest", lub "nie ma" (Boga prócz...) - a jeżeli stwierdzam coś jako fakt, to znaczy, że wierzę, że tak jest.

Cytuj:
"Nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet jest jego Prorokiem" lub niektóre tłumaczenia mówią: zaświadczam, że ....
Chodzi o sam akt wiary. Brzmi to dziwnie i bardzo administracyjnie jak dla mnie :)

No ale jak zaświadczam, to wiem, widziałem - czyli tak bardzo wierzę, jakbym widział.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N wrz 08, 2013 19:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
ARHIZ napisał(a):
akbar napisał(a):
Z tą małą różnicą, że mówca w islamie jest świadom co mówi i niestety po chęci odejścia od wiary moga go spotkać niemiłe komplikacje :twisted:
Chrzczony niemowlak raczej beczy :D , bo ktoś leje go woda i nie wie za bardzo co się z nim dzieje.
Fakt, że należą już do wspólnoty, ale dla islamu to kolejna osoba, która wpadła w sidła niewolnictwa, dla chrześcijan to kolejna osoba, o która może przyjąć każą religję jak chce, bo tak na prawdę nic mu się nie stanie.

To już kwestia interpretacji odstępstwa od wiary. Zresztą heretyków też palono, więc...

Dokładnie ARHIZ, czyli sam wskazujesz na fakt, że Islam obecny to średniowiecze Europy?

ARHIZ napisał(a):
Cytuj:
Czyli jesli ktoś przechodzi przez wszystkie etapy wiary chrześcijańskiej: chrzest, komunia i bierzmowanie i nie rozumie po co to, dlaczego to równie dobrze każdy ateista może powiedzieć, że to taka zabawa w kotka i myszkę :mrgreen: Ateista się zastanawia po co mnie to, chrześcijan także bo w sumie ktoś mu kazał tak robić: ksiądz, mama, tata itd.
To w końcu kiedy stajemy się chrześcijanami?

Moim zdaniem, wtedy, kiedy wierzymy w doktrynę chrześcijan.

Właśnie, każdy ma swoje zdanie :roll: Żydzi tez mieli swoje Prawo, ale Jezus je zmieniał, bo nie było doskonałe. Zniósł (nieformalnie) kamieniowanie ustalone przez Mojżesza, w takim razie czy doktryna chrześcijańska tez jest doskonała jak Prawo np. za czasów Jezusa?

Cytuj:
No ale jak zaświadczam, to wiem, widziałem - czyli tak bardzo wierzę, jakbym widział.

Rozumiem, co masz na mysli. Jednak gdyby Paweł po zobaczeniu Jezusa powiedział: widziałem Jezusa, ale nadal w niego nie wierzę!

To,że coś widzisz to znaczy, że potwierdzasz jego istnienie, a nie że wierzysz w jego nauki.


Pn wrz 09, 2013 6:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
akbar napisał(a):
Dokładnie ARHIZ, czyli sam wskazujesz na fakt, że Islam obecny to średniowiecze Europy?

Rzekłbym, że nie tyle islam, co jego obecna kondycja - w wielu przypadkach jest na poziomie średniowiecza.

Cytuj:
Właśnie, każdy ma swoje zdanie :roll: Żydzi tez mieli swoje Prawo, ale Jezus je zmieniał, bo nie było doskonałe. Zniósł (nieformalnie) kamieniowanie ustalone przez Mojżesza, w takim razie czy doktryna chrześcijańska tez jest doskonała jak Prawo np. za czasów Jezusa?

Cóż, czasy się zmieniają - prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto stwierdzi, że kamienowanie czy inne obcinanie łba jest niezbyt... fajne? Jednak nie trzeba dp tego tworzyć nowej religii, wystarczy po prostu rozpatrywać niektóre "prawdy nakazy" pod kątem historii. I tak chociażby nakazanie chłostania krnąbrnych dzieci nie musi w cale oznaczać bicie, ale być metaforą ponoszenia konsekwencji za czyny itd.

Cytuj:
Rozumiem, co masz na mysli. Jednak gdyby Paweł po zobaczeniu Jezusa powiedział: widziałem Jezusa, ale nadal w niego nie wierzę!
To,że coś widzisz to znaczy, że potwierdzasz jego istnienie, a nie że wierzysz w jego nauki.

Lecz w tym przypadku pojawia się "ale", co zmienia postać rzeczy ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn wrz 09, 2013 16:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam - kolejny temat do zamknięcia
ARHIZ napisał(a):
Rzekłbym, że nie tyle islam, co jego obecna kondycja - w wielu przypadkach jest na poziomie średniowiecza.


Najgorsze to to, że jest zbyt wiele punktów spójnych pomiędzy KK w średniowieczu i obecnym Islamem. Licze się ze kilkaset lat islam bedzie tak proludzki jak obecnie chrześcijaństwo :mrgreen:

ARHIZ napisał(a):
I tak chociażby nakazanie chłostania krnąbrnych dzieci nie musi w cale oznaczać bicie, ale być metaforą ponoszenia konsekwencji za czyny itd.

Ja jednak myslę, że powinno się prawa nazywac po imieniu. Chłosta to chłosta, bo później takie ancymony typu Hosi bedą wskazywać na seks z 9 latka jako coś normalnego, bo tak JEST NAPISANE w haidsach.
Ludzie sa żądni władzy i wygód i wszystko co im pozwala dążyć do tego wykorzystują i interpretują na swoj sposób.
Stąd dowolność interpretacji Koranu i jego dosłowność świadczy o nim samym.


Pn wrz 09, 2013 17:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL