Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Mahomet i jego przygody 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
Salafiyya napisał(a):

Nie. Jestem jak najbardziej poważna. Przecież sam powiedziałeś, że „Rozmowa na tematy religijne może być prowadzona również z poziomu dialogicznego”. A ja chciałabym arukat podialogować sobie o tematach niezbyt miłych, jakie dzieją się w islamie z poziomu zwykłego człowieka i nie zamierzam zmienić zdania :)


Twierdziłaś, że jesteś osobą o podejsciu merytorycznym i obiektywnym.To do czegoś obliguje,nieprawdaż?

Natomiast jak pokazuje praktyka,selektywnie dobierasz informacje (niemiłe)azeby w ten sposób zdeprecjonować Islam,co jest dość charakterystyczne dla osób, które kierują sie stereotypami i uprzedzeniami (tak własnie podchodzi "zwykły człowiek")

Cytuj:
Zwykły obywatel może dyskutować z kim chce i o czym chce.

Z tym że "zwykły obywatel" nie posiada wiedzy merytorycznej i obiektywnej w danej kwestii.Te dwie cechy to wyróżnik podejscia naukowego, które z definicji unika uproszczeń,uogólnień i stereotypów.

Cytuj:
Wybacz uwagę, bo niechętnie to robię, ale jeśli Twoje wewnętrzne lub religijne ograniczenia nie pozwalają na poruszanie takich tematów, nie włączaj się do dyskusji a jeśli już to robisz, nie wymuszaj na adwersarzu, by dostosowywał się do Twjego punktu widzenia. Ok?.


Wymuszam na swoim adwersarzu, azeby był poważny, merytoryczny i obiektywny, tym bardziej że sam to obiecał.Co w tym złego?

Cytuj:
Masz dosyć wybiórczy sposób odczytywania informacji i odpowiadania na nie


Jezeli poruszasz wybiórczo pewne kwestie,to i ja się do nich w taki sam sposób odnoszę.

Cytuj:
Tysiące oburzonych wyznawców islamu”, któzry wylegli na ulice to zdaje się zwykli wyznawcy Allaha (chyba, że ich także zaliczasz do ekstremistów)?

Prwdziwie obiektywny sposób argumentacji:"Tysiące oburzonych wyznawców Islamu"
Co własciwie oznacza ten enigmatyczny zwrot?Do czego konkretnie ma się odnosić?
Ale:

Pomoge ci znacznie lepiej zdiagnozować problem w oparciu o dane statytstyczne.


Negatywne cechy, charakterystyczne dla terrorystów i skrajnych fundamentalistów, niesłusznie rzutowane są na obraz wszystkich muzułmanów. Wyolbrzymiana jest również skala islamskiego terroryzmu – prawdziwe dane są następujące: fundamentaliści stanowią 5–8 proc. wszystkich muzułmanów, a terroryści to z kolei zaledwie 3–10 proc. całej liczby fundamentalistów. Z tego wynika, że liczba muzułmanów, którzy naprawdę są dla nas groźni, czyli terrorystów – waha się od 0,15 do 0,8 proc. populacji. Natomiast w społecznym odczuciu terroryści i fundamentaliści są utożsamiani ze sobą, co wywołuje wrażenie, że stanowią oni znacznie większą część populacji muzułmanów niż to faktycznie ma miejsce.

http://www.wiez.com.pl/islam/index.php?id=3

Cytuj:
Swoją drogą, strasznie dużo tych ekstremistów


Klasyczny przykład agumentacji "zwykłego człowieka".
"Strasznie dużo"-bez żadnych merytorycznych danych,jak zwykle.

Cytuj:
Wypowiedzi Chomeiniego to bredzenia kolejnego fanatyka, któy źle odczytał i zrozumiał Koran?

Czy wypowiedzi Chomeiniego są reprezentatywne dla całego Islamu?

Cytuj:
Szeik Omar Bakri Muhammad wg Ciebie także jest nic nieznaczącą i nie mającą żadnego wpływu na ilsam, osobą?

Szczegółowo proszę.
Na jaki wariant Islamu ma wpływ?

Cytuj:
Chciałabym jednak wiedzieć, co konkretnego z tych dialogów wynika? O czym konkretnie gadające głowy tam rozmawiają? Kto finansuje te sympozja, konferencje, instytucje badawcze, naukowców, itd? To istotne pytanie, bo jak wiesz, ten kto płaci, ten wymaga, prawda? Jak wybitnie dzięki temu dialogowi poprawiła się sytuacja chrześcijan na Bliskim Wschodzie czy w Płn.Afryce? Bo z najnowszych raportów wynika , że chyba coś im ten dialog nie bardzo wychodzi, chyba się nie sprawdza: http://www.opendoors.pl/przesladowania/indeks/sip/ Co zrobiono, by przeciwstawić się skrajnym i fanatycznym ugrupowaniom - skoro twierdzisz, że to nieprawdziwy islam lecz jego jego margines? Bo wrzucanie nic nieznaczących nazw i dat niczego nie wyjaśnia. A ja chciałabym znać konkrety.


Co wynika, to zależy o czym dyskutują.
Najpierw należałoby ustalić zakres tematyczny dyskursu,następnie na tej bazie wyciągnąć okreslone wnioski.Postaram się coś poszukać na ten temat i odpowiem w miarę możliwosci.

Cytuj:

Jakie zatem rozwiązanie proponujesz w sytuacji, gdy osoba wyznająca islam i mieszkająca w kraju, w którym nie ma kary śmierci i obowiązuje świeckie prawodawstwo, zostaje przyłapana na cudzołóstwie? Kto powinien się nagiąć – państwo funkcjonujące wg świeckiego prawa, w którym nie ma kary śmierci czy muzułmanin żyjący wg religii i stosujący kamienowanie? Co wybieramy: Konstytucję czy szariat? A może stworzyć państwo w państwie, co wpłynie na niego destabilizująco? Co proponujesz? Myślę, że obywatele katolickiej Polski chcieliby znać odpowiedź, skoro coraz więcej muzułmanów tu przyjeżdża, i widzimy, co się dzieje w Szwecji, Francji, UK czy Niemczech, gdzie emigracja islamska jest coraz większa.


Konstytucja albo szariat to fałszywa alternatywa.
Rozwiązaniem kompromisowym jest autonomia prawna, która funkcjonuje w WB.
Oprócz prawa brytyjskiego,istnieje szariat oraz prawo żydowskie.

Cytuj:

Oczywiście, że Jezus podejmuje kwestię kamienowania m.in. w kontekście prawodawstwa i jest to opisane właśnie we fragm, który podałam. J 8, 1-11 – należy tylko czytać ze zrozumieniem i całościowo.

Konkretny fragment poproszę.
Ustosunkuj sie również do tego co powiedział Paweł w Liscie do Rzymian rozdział 13.

Cytuj:
Bo Koran jest szatańskim małpowaniem Boga i Biblii,

Niech żyje prawda :D

Cytuj:

Dotknąłeś jednego z ważnych punktów odnosząc się do średniowiecza: otóż tak, masz rację, islam nadal tkwi u źródeł swego powstania: w średniowieczu z VII w.,

Zródłem szaraitu są przede wszystkim normy i nakazy boskie.
Muzłumanie uznają je za ustalenia ponadczasowe.

Cytuj:
Sprzeciw wobec praktyk całkowicie obcych cywilizacji zachodniej. Pedofilia, kanibalizm, zoofilia, małżeństwa tymczasowe, kamienowanie, „honorowe” morderstwa i obrzezanie kobiet oraz różne formy przemocy wobec nich – to, co praktykuje islam, jest całkowicie obce cywilizacji łacińskiej.


Tak teraz już wiem że pisze to "zwykły człowiek"Jest w tym moc :D

Cytuj:

Ale przecież ja opieram się wyłącznie na nakazach Koranu i Sunny, z których te negatywne zachowania wynikają. Jakim prawem zabraniasz mi krytyki?

Opierasz się wyłacznie na negatywach,selekcji ,uproszcenaich i ogólnikach.To twoja metodyka.
Ponadto:
Gdzie ja Ci zabraniam krytyki?

Cytuj:
Jeśli nie jesteś w stanie podjąć rozmowy, i wciąż robisz uniki, to po prostu nie włączaj się do takich dyskusji inie wymuszaj, aby dyskutanci wyrażali się o islamie w samych superlatywach.

Na czym polegają te uniki?
Gdzie ja napisałem, że moi dyskutanci mają sie wypowiadać o Islamie w samych superlatywach?.
Konkrety poproszę.

Cytuj:
To właśnie islam przez nakazy zawarte w Koranie i Sunnie generuje skrajne i złe zachowania, które rozlewają się na cały świat.


To włąsnie jest twój obraz Islamu oparty na selekcji, uprzedzeniach ,ogólnikach i stereotypach.

Cytuj:
Jakiej rozmowy oczekujesz? Że pominiemy niewygodne aspekty, zamieciemy je pod dywan i będziemy mantrować, że islam to religia pokoju, a ekstremiści to grupa ludzi, któzry nie rozumieją islamu? Powtarzam: chcesz takiej rozmowy – załóż osobny wątek.

Oczekuję obiektywnej dyskusji, w której niewygodne aspekty nie będą rzutować na ogół muzlumanów.
Jakie według Ciebie powinna spełniać kryteria "Religia pokoju".

Cytuj:
Oczywiście, że jest różna. Nie można porównywać córki bogatego szeika studiującej w London School of Economics z prostą kobietą żyjącą w jakiejś zapadłej dziurze w Pakistanie, niemniej wyznawcy Allaha są zobowiązani do przestrzegania tego, co zawiera Koran i Sunna,

Konkretni wyznawcy Islamu zobligowani są do przestrzegania konkretnej wykładni Koranu.Jak zapewne wiesz jest ich wiele,podobnie jak w chrzesciajanstwie.

Cytuj:
Ponieważ w islamie nie ma czegoś takiego jak Kongregacja Nauki Wiary ani papieża, każdy imam i inny duchowny może w razie niejasności wydać fatwę, która zaleci, jak w danej sytuacji należy postępować.


W szeroko rozumianym chrzescijanstwie nie ma rownież jedynego i ostatecznego autorytetu.

Cytuj:

Może jednak odniesiesz się do tego hadisu, bo Ci chyba umknął w tym natłoku słów: „Al-Bukhari przekazuje słowa Proroka: `Nie spotkałem nikogo bardziej odartego z rozumu i pobożności niż kobiety`"

Możesz podać kontekst?

Cytuj:
Owszem, to praktyka znazcnie starsza od islamu i nie mająca nic wspólnego z Biblią, ale jeden z hadisów pisze tak: „Pewna kobieta z Medyny zajmowała się obrzezywaniem. Prorok (pokój z nim) powiedział do niej: `Nie tnij mocno, tak jest lepiej dla kobiety i bardziej pożądane dla jej męża`” (Sunan Abu Dawud, 41:5251). Oraz sunnicka wykładnia z „'Umdat as-Salik wa 'Uddat an-Nasik” (klasycznego podręcznika fiqh dla szafitów) autorstwa Ahmada ibn Naqib al-Misri: „Obrzezanie jest obligatoryjne dla mężczyzn i kobiet, dla mężczyzn z usunięciem napletka z penisa, a dla kobiet usunięcie napletka (bazr) łechtaczki. Hanif* utrzymywał, że obrzezanie kobiet nie jest wymaganie w sunnie, ale wówczas jest tylko wyrazem uprzejmości skierowanym do męża”


A terz sobie poczytaj to:

Aktualna opinia

Pośród współczesnych uczonych prawa islamskiego, al-Sajjid Sabiq pisze w „Fiqh al-Sunna”, że wszystkie hadisy dotyczące obrzezania kobiet są słabe i żaden nie jest autentyczny.

Podsumowując zwyczaj obrzezania kobiet jest praktyką wynikającą z przedislamskich praktyk plemiennych, nie znajdującą oparcia w sunnie Proroka Muhammada (pokój z nim), a więc nie mającą nic wspólnego z islamem. Podobnie jak zwyczaj obmywania stóp mężowi (jako wyraz szacunku), wydawanie przyjęcia (stypy) po śmierci bliskiego, noszenie obrączek ślubnych i wiele, wiele innych mniej lub bardziej szkodliwych regionalnych naleciałości.

Ponieważ obecne osiągnięcia nauk medycznych udowodniły szkodliwość tego zabiegu (poza przypadkami, kiedy jest wskazany ze względów medycznych) uczeni zaznajomieni z tematem uważają, że jest on z islamem niezgodny.
I wiecej tu:

https://spam/site/oislamie/ ... slamskiego

Cytuj:
Islam i chrześcijaństwo łączy tylko idea monoteizmu, u podstaw której stoi ST. I to wszystko.


Tam był konkret:Ten sam Bóg!
Dalej będziesz kęcić?

Cytuj:

Wiesz co, ja tez mam propozycję: zrób zestawienie rzezi dokonywanych na bezbronnych ludziach i wszystkich innych okrucieństw i obrzydliwości, jakie uczynili: Jezus/Jahwe i Mahomet, nie ograniczaj się wyłącznie do Jezusa/Jahwe. Może być w formie tabelki: Jezus/Jahwe vs Mahomet. Na podstawie Biblii, Koranu, hadisów, siry. Sugeruję rozszerzyć o kontekst okolicznościowo-historyczny, to rzuci światło na motywy, są na ten temat dane w Biblii, Koranie i Sunnie.

Ja już wczesniej podawałęm takie dane i wyszło na to, że Jezus/Jahwe zabił około 2,4 mln osób w ST.Dla odmiany to Ty poszukaj coś na temat zabójstw Mahometa,ok?
i


Śr wrz 04, 2013 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
I jeszcze coś:

Salafiyya napisał(a):
Pokaż organizację pt. „Bracia Chrześcijanie” lub praktyki odcinania nie-chrześcijanom głów i kończyn z okrzykiem „Jezus jest wielki!”, bo tak nauczał Jezus? A może jakiś chrześcijański szahid?


Ach te żarciki :)

Jezus/Jahwe ze ST wyraznie pokazał,że nie jest mu obca praktyka zabijania dzieci,kobiet w ciaży i starców.To klasyczny przykład przez działanie.Zresztą w NT sam nakazał uczniom kupić "miecz",co dość wyraznie potwierdza Jego antypacyfistyczny stosunek.Historia również pośwaidcza,że akty przemocy w chrzescijanstwie, praktykowane były na niemałą skalę.Ale jakby się dobrze przyjrzeć,to współczesność również daje dowody na to,że koncepcja stosowania przemocy przez niektórych uczniów Jezusa, jest nadal żywa.Sam przecież najazd USA na kraje muzłumanskie odbył sie pod sztandarami Biblii,a Bush-gorliwy uczeń Jezusa, stwierdził że to krucjata.Muzłumanie odczytali to jako atak religijny.I słusznie.

Cytuj:

A co do selektywnych informacji: mogę pisać/mówić źle o Mahomecie i islamie, bo nikt ani nic mnie nie obliguje do tego, żeby mówić o nim wyłącznie w samych superlatywach i przemilczać negatywy. Chcę po prostu pomówić o ciemnej stronie islamu i nikt mi tego nie zabroni. Tak samo, jak nikt mi nie zabroni, gdy zechcę pomówić o jego pozytywach. Coś Ci się nie podoba w moim wolnym wyborze?

I jeszcze raz powtórzę dla utrwalenia:

Nie musisz mówić/pisać o Mahomecie/Islamie wyłącznie w superlatywach.Wystarczy jak przyznasz sie do tego,że w sowim wolnym i w pełni swiadomym wyborze,stosujesz, pomimo deklaracji obiektywizmu i merytoryki, klasyczną manipulację danymi,opartą na takim doborze informacji, który z góry wyklucza obiektywizm,czyli bezstronne,sprawiedliwe podejscie do tego wyznania.Jasne?


Śr wrz 04, 2013 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
akbar napisał(a):
Czyli kto jeszcze? Polska? :D
Ilu muslimow zostało przyjetych przez brytoli? Ilu chrześcijan przyjeli muzułmanie?

Polska również, z tym że wkład w "przyjacielskie" stosunki z muzłumanami jest znacznie mniejszy niż USA i WB.

Muslimy uciekają tam gdzie jest kasa i socjal.
A na temat sutuacji chrzesciajan w krajach Islamu możesz poczytać tutaj:

http://www.wiez.com.pl/islam/index.php?id=21


Polacy zabijają muzułmanów czy terrorystów kolego? Określ się bo się gubisz.

Ten artykulik już dawno cytowałeś, ale widze, że nie widzisz prawdziwej sytuacji w krajach islamskich tylko posiłkujesz się propagandowymi bzdetami pisanymi przez Tobie podobnym konwertytom i dla konwertytów. Oszczędź czasu...


Cytuj:

Czyli kogo, konkretnie? Irakijczycy to sunnici i szyici, Afgańczycy to sunnici i szyici. Kto kogo?

Wszystkich jak leci, bez wyjątku.
Dzieci kobiety, starcy itp.

Czy Ty rozumiesz co Ty piszesz? [/quote]

Cytuj:
Warszawski imam mówi, że wszyscy muzułmanie sa fundamentalistami :mrgreen: Ci, chcesz cytat? :D
Zgadza się.
A jak rozumie Imam tak szerokie pojecie jak "fundamentalizm"?


O tym jak bys nie wiedział muzułmaninie: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/390323 ... alizm.html

Cytuj:

Czyli które wymieniłeś? Podaj cytat.

Przeważnie wymieniam USA,WB.A jak będzie trzeba to i wymienie wszystkie kraje koalicji antymuzłumanskiej.Mam to zrobić?


Dokładnie. I podaj podstawy swojego rozumowania.


Cytuj:
Hosi napisał(a):
O jakie Ty państwa pytasz?Konkretnie


Np. Iran i AS.


Nie znam szczegolow,natomiast to co warte podkreslenia to podpisanie paktu przeciwko terororystom przez 22 kraje.





W 1998 pierwszy pakt przeciwko terrorystom podpisały w Kairze 22 kraje arabskie, zobowiązując się do nieudzielania azylu, jakiejkolwiek pomocy grupom atakującym inne narody arabskie. Była to inicjatywa krajów borykających się z fundamentalizmem islamskim, jednak na wniosek Libanu nie objęto umową terrorystycznych akcji narodowowyzwoleńczych, skierowanych przeciw Izraelowi i jego okupacji ziem arabskich


zrodlo http://portalwiedzy.onet.pl/82035,,,,te ... haslo.html

Hehehehe dobre!!!! Nic piękniejszego nie czytałem!!! Kto okupuje ziemie w Sudanie, Nigerii i Somalii? Kto? Więc dlaczego działają tam ugrupowania terrorystyczne i jakoś żadne z krajów islamskich nie kwapi się im pomóc? To co jest z tym superowym paktem? Hę?
A przepraszam w Syrii to kto atakuje reżim Assada? Nie fundamentaliści? BM to nie sa fundamentaliści w Egipcie?


Cytuj:

To po co żyjesz nw kraju, który zabija twoich ziomków? Po co zyjeszna kontynencie, który nienawidzi twoich ziomkow?


O czym ty tutaj rozprawiasz,he

He, o tym, abyś szanował kraj w którym mieszkasz. He...

Cytuj:


Dalej będziesz twierdził, że nie jesteś muzułmaninem? Przechodzi to pod perfidną kolego takije... Nie rób z nas idiotów!


Do samego konca bede twierdzil ze nie jestem muzlumaninem.Bo to prawda :!:


heheh jasne :D wszystko wskazuje na to, ze niem nie jesteś tylko my jesteśmy debilami... Unitarianin :3majsie:

Cytuj:

Heheh tylko takie, że Mahomet zerznął teksty ze ST i na tym koniec. reszta jego bzdur jest jego wymysłem.
Apostol Pawel tez zrzynal ze ST :D


Ale przy najmniej znał Marię i wiedział lepiej niż Twój Allach, ze nie jest siostrą od setek lat nieżyjącego Mojżesza :lol:
naucz się odróżniać kwestie pisania i opierania się na cytatach przez człowieka - Paweł, a opieraniu się na wydarzeniach (cytatów Allach nie znał niestety) przez samego Boga mulącego fakty ;)

A na koniec mam dla Ciebie niespodzianke.
Wzpowiedz Pana profesora na temat teroryzmu.


Janusz Danecki: Często twierdzi się, że to religia powoduje, ale przyczyny są przede wszystkim polityczne. To jest walka polityczna i na tę walkę polityczną nakładają się sprawy ideologiczne i religijne. Religia wykorzystywana jest instrumentalnie, jest wykorzystywana do interpretowania działań politycznych – na przykład słynna legenda, o tym, że każdy kto samobójczo ginie w walce idzie natychmiast do raju jako męczennik. Nieprawda – do raju idzie jako męczennik ten, który broni wiary, kiedy jest atakowana. Oczywiście można to tak reinterpretować, ale cele w tym wypadku są polityczne. U podstaw tego leży kwestia palestyńska – konflikt palestyńsko - niezupełnie izraelski. Palestyńsko-zachodni, bo Izrael jest reprezentantem Zachodu, Stanów Zjednoczonych.

zrodlo http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywia ... ,nId,10482[/quote]

profesor Danecki - islamista, arabista... dziękujemy Panu panie Hosi :mrgreen:
Może profesor wraz z toba przywróci życie tych kobiet zamordowanych przez nieterrorystów w ramach szariatu? Co? :brawo:


Śr wrz 04, 2013 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Natomiast jak pokazuje praktyka,selektywnie dobierasz informacje (niemiłe)azeby w ten sposób zdeprecjonować Islam,co jest dość charakterystyczne dla osób, które kierują sie stereotypami i uprzedzeniami (tak własnie podchodzi "zwykły człowiek"). Z tym że "zwykły obywatel" nie posiada wiedzy merytorycznej i obiektywnej w danej kwestii.Te dwie cechy to wyróżnik podejscia naukowego, które z definicji unika uproszczeń,uogólnień i stereotypów.

„Zwykłym człowiekiem” może być profesor, nauczyciel, sprzątaczka, listonosz... każdy, kto jest pokorny i nie wynosi się nad innych. Tak to funkcjonuje w chrześcijańśtwie. Szkoda, że masz tak negatywne zdanie o inteligencji ludzi, któych przecież nie znasz wszystkich.

Cytuj:
Prwdziwie obiektywny sposób argumentacji:"Tysiące oburzonych wyznawców Islamu"
Co własciwie oznacza ten enigmatyczny zwrot?Do czego konkretnie ma się odnosić?
Ale: Pomoge ci znacznie lepiej zdiagnozować problem w oparciu o dane statytstyczne.

Negatywne cechy, charakterystyczne dla terrorystów i skrajnych fundamentalistów, niesłusznie rzutowane są na obraz wszystkich muzułmanów. Wyolbrzymiana jest również skala islamskiego terroryzmu – prawdziwe dane są następujące: fundamentaliści stanowią 5–8 proc. wszystkich muzułmanów, a terroryści to z kolei zaledwie 3–10 proc. całej liczby fundamentalistów. Z tego wynika, że liczba muzułmanów, którzy naprawdę są dla nas groźni, czyli terrorystów – waha się od 0,15 do 0,8 proc. populacji. Natomiast w społecznym odczuciu terroryści i fundamentaliści są utożsamiani ze sobą, co wywołuje wrażenie, że stanowią oni znacznie większą część populacji muzułmanów niż to faktycznie ma miejsce.

http://www.wiez.com.pl/islam/index.php?id=3

Ależ drogi Hosi, zwrot "tysiące oburzonych wyznawców Islamu" odnosi się do tysięcy oburzonych wyznawców islamu i nie dotyczył akurat żadnych terrorystów, co usiłujesz zasugerować :) Ten enigmatyczny zwrot oznacza to samo, co Twoje enigmatyczne „2,4 mln osób w ST zabitych przez Jezusa/Jahwe” będących nb: Jezus- prorokiem islamu, Jahwe – bogiem islamu. Oto Twoje słowa: "Tam był konkret:Ten sam Bóg! Dalej będziesz kęcić?"
Cytuj:
Co wynika, to zależy o czym dyskutują.
Najpierw należałoby ustalić zakres tematyczny dyskursu,następnie na tej bazie wyciągnąć okreslone wnioski.Postaram się coś poszukać na ten temat i odpowiem w miarę możliwosci.

Nie chcę żadnego wyciągania wniosków, i na pewno nie przez Ciebie :) Chcę raportów z tych spotkań, na które się powoływałeś z zalinkowanej przez Ciebie strony.
Cytuj:
Konstytucja albo szariat to fałszywa alternatywa.
Rozwiązaniem kompromisowym jest autonomia prawna, która funkcjonuje w WB.
Oprócz prawa brytyjskiego,istnieje szariat oraz prawo żydowskie.

Gdy istnieją 2 skrajnie różne od siebie systemy prawne w jednym państwie, prowadzi to do chaosu i jego destabilizacji. Każdy prawnik Ci to powie.
Cytuj:

Konkretny fragment poproszę.
Ustosunkuj sie również do tego co powiedział Paweł w Liscie do Rzymian rozdział 13.

Przeciez podałam :D. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?
Co do drugiego: kwestia władzy boskiej i ludzkiej jest szeroko omówiona w „Civitate Dei”: http://www.amazon.com/City-Penguin-Clas ... 0140448942 To święty, doktor i Ojciec Kościoła więc zapewniam, że opracowanie jest bardzo rzetelne.
Cytuj:
Zródłem szaraitu są przede wszystkim normy i nakazy boskie.
Muzłumanie uznają je za ustalenia ponadczasowe.

Normy i nakazy boskie są zawarte w Koranie zesłanym Mahometowi przez Dżibriela. Mahomet uważał go za demona. Więcej tu: http://answering-islam.org/Silas/demons.htm
Cytuj:
Tak teraz już wiem że pisze to "zwykły człowiek"Jest w tym moc :D

Nie musisz się utożsamiać z kulturą i cywilizacją łacińską. Tu obowiązuje wyższy poziom człowieczeństwa i nie każdy się do tego nadaje.Dlatego Sokrates i Jezus są Europejczykami. Mahomet nigdy nim nie będzie.
Cytuj:
Opierasz się wyłacznie na negatywach,selekcji ,uproszcenaich i ogólnikach.To twoja metodyka.
Ponadto:
Gdzie ja Ci zabraniam krytyki? (…)
To włąsnie jest twój obraz Islamu oparty na selekcji, uprzedzeniach ,ogólnikach i stereotypach

To nie jest wyłącznie mój obraz islamu. Podobnie uważał m.in. cesarz bizantyjski Manuel II, Paleolog /1350-†1425/"Wskaż mi, co nowego wniósł Mahomet; wtedy znajdziesz tylko to co złe i nieludzkie, jak choćby to, że nakazał mieczem szerzyć wiarę, którą głosił." I chrześcijanie, którzy walczyli pod Lepanto, Wiedniem, Covadongą....
Cytuj:
Oczekuję obiektywnej dyskusji, w której niewygodne aspekty nie będą rzutować na ogół muzlumanów.
Jakie według Ciebie powinna spełniać kryteria "Religia pokoju"

To załóż sobie osobny wątek na ten temat i tam oczekuj :badgrin:. Już to sugerowałam
Cytuj:
Konkretni wyznawcy Islamu zobligowani są do przestrzegania konkretnej wykładni Koranu.Jak zapewne wiesz jest ich wiele,podobnie jak w chrzesciajanstwie

I o tym właśnie pisałam. Ciesze się, że się ze mną zgadzasz :)
Cytuj:
W szeroko rozumianym chrzescijanstwie nie ma rownież jedynego i ostatecznego autorytetu

Oczywiście, że jest.
Jest nim Jezus Chrystus. Stąd nazwa „chrześcijanie”.
Cytuj:
Możesz podać kontekst?

Hadisy bardzo często są zapisem krótkich przemyśleń Mahometa bez kontekstu (rodzaj „złotych myśli”). I ten hadis właśnie jest taki.
Cytuj:
A terz sobie poczytaj to:
Aktualna opinia
Pośród współczesnych uczonych prawa islamskiego, al-Sajjid Sabiq pisze w „Fiqh al-Sunna”, że wszystkie hadisy dotyczące obrzezania kobiet są słabe i żaden nie jest autentyczny.
Podsumowując zwyczaj obrzezania kobiet jest praktyką wynikającą z przedislamskich praktyk plemiennych, nie znajdującą oparcia w sunnie Proroka Muhammada (pokój z nim), a więc nie mającą nic wspólnego z islamem. Podobnie jak zwyczaj obmywania stóp mężowi (jako wyraz szacunku), wydawanie przyjęcia (stypy) po śmierci bliskiego, noszenie obrączek ślubnych i wiele, wiele innych mniej lub bardziej szkodliwych regionalnych naleciałości.
Ponieważ obecne osiągnięcia nauk medycznych udowodniły szkodliwość tego zabiegu (poza przypadkami, kiedy jest wskazany ze względów medycznych) uczeni zaznajomieni z tematem uważają, że jest on z islamem niezgodny.
I wiecej tu:
https://spam/site/oislamie/ ... slamskiego

Kłamiesz. Podałam za źródło Sunan Abu Dawid, a zbiory Sunan i Sahih są uznane za najbardziej wiarygodne i są drugim po Koranie najważniejszym źródłem szariatu, więc nie mogą być one „słabe”. Dr Yusuf al-Qaradawi pisze o obrzezaniu kobiet tak: „Osobiście popieram ten nurt idący w poprzek nowoczesnemu światu. Każdy, kto uważa, że obrzezanie jest najlepszym sposobem aby chronić swe córki, powinien to zrobić”. Z medycyną niema to jak widzisz nic wspólnego :)
Wiecej tu: http://www.whatnextjournal.co.uk/Pages/ ... tlock.html i tu: http://www.amazon.com/Lawful-Prohibited ... l+qaradawi

Nb podawaj rzetelne źródła, a nie agit-stronki dla niewiernych, których na dodatek nie można otworzyć albo rób skan strony, bo ten link też się nie otwiera.

Kolejne kłamstwo to stwierdzenie, że w niektórych przypadkach obrzezanie kobiet jest wskazane ze względów medycznych. NIE MA takiego przypadku. Obrzezanie nie jest żadnym zabiegiem medycznym. Jeśli tak, to podaj naukowe uzasadnienie – jaki ośrodek medyczny tak twierdzi.
Cytuj:

Tam był konkret:Ten sam Bóg!
Dalej będziesz kęcić?

Spokojnie, bez nerwów :) Nie kręcę bo nie opieram się na własnych dywagacjach ani na wywodach Hosiego, lecz na autorytecie KK i ponownie odsyłam do KKK: http://www.katechizm.opoka.org.pl/ „Dział drugi: WYZNANIE WIARY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ (185-1065)”. To nie jest ten sam Bóg co Allah. Nic Go z Allahem nie łączy prócz idei monoteizmu pochodzącej ze ST.
Cytuj:
Ja już wczesniej podawałęm takie dane i wyszło na to, że Jezus/Jahwe zabił około 2,4 mln osób w ST.Dla odmiany to Ty poszukaj coś na temat zabójstw Mahometa,ok?

A skąd masz tak statystyki? Allah Ci je objawił? :D
Wątek wyżej twierdzisz, że bóg chrześcijan to ten sam co Allah, a teraz dokonujesz rozróżnienia na morderczego Jezusa/Jahwe i pokojowego Mahometa, który oczywiście bogiem nie był, ale był posłany przez Allaha z kontynuacją Biblii w formie Koranu. Dobreeee! :D

Ale:
Poruszam temat po raz drugi, a Ty konsekwentnie unikasz odpowiedzi na pytanie, czy Mahomet był złym człowiekiem. Oznacza to dwie rzeczy:
1. Gdyby Mahomet rzeczywiście nigdy nic złego nie zrobił, powiedziałbyś to od razu bo byłoby to oczywiste.Ponieważ tak nie mówisz oznacza, że Mahomet był złym człowiekiem.
2. Jesteś muzułmaninem, bo muzułmanin nie może powiedzieć nic złego o Mahomecie ani go obrażać.
Innymi słowy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że masz za zadanie na tym forum uprawiac propagandę o „pokojowym islamie”. To już staje się zbyt widoczne i oczywiste.

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Cz wrz 05, 2013 1:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
Salafiyya napisał(a):

„Zwykłym człowiekiem” może być profesor, nauczyciel, sprzątaczka, listonosz... każdy, kto jest pokorny i nie wynosi się nad innych. Tak to funkcjonuje w chrześcijańśtwie. Szkoda, że masz tak negatywne zdanie o inteligencji ludzi, któych przecież nie znasz wszystkich.

Profesor może byc zwykłym człowiekiem,ale tylko wtedy, kiedy nie dotyczy to dziedziny w której zdobył tytuł.Naukowcy,profesorowie, a taki jest kontekst w którym używam tego zwrotu, posiadają znacznie wiekszy zasób wiedzy niż sprzataczka,listonosz,krawiec w temacie który nas intersesuje.
Zakres informacji który posiada osoba, która nie specjalizuje sie w danej dzidzinie, jest znacznie mniejszy, dlatego też z reguły używa ,tak samo jak Ty,ogólników,sofizmatów i uproszczeń.

Cytuj:
Ależ drogi Hosi, zwrot "tysiące oburzonych wyznawców Islamu" odnosi się do tysięcy oburzonych wyznawców islamu i nie dotyczył akurat żadnych terrorystów, co usiłujesz zasugerować

Widzę że lubisz zabawę ;)
Ale do rzeczy:
Postaraj się w takim razie rozszyszfrować ten zwrot,bo na pewno coś dla Ciebie oznacza,nieprawdaż?
A więc?

Cytuj:
Ten enigmatyczny zwrot oznacza to samo, co Twoje enigmatyczne „2,4 mln osób w ST zabitych przez Jezusa/Jahwe”

Twój zwrot zawiera taki poziom ogólnosci,że praktycznie nie wiadomo jak sie do tego zabrać.
Natomiast Ja, podałem konkretną liczbę osób zabitych przez Jezusa/Jahwe,dlatego też enigmatyczność mojego "dziecka"jest znacznie mnijesza niż Twojego.

Ale podaje linka,azebyś mogła sie przekonać jak wyglądają fakty.
Oto i on:

http://biblia.pismo-swiete.pl/bogjestmiloscia.html

Cytuj:
Chcę raportów z tych spotkań, na które się powoływałeś z zalinkowanej przez Ciebie strony.

To sobie poszukaj.

Cytuj:

Gdy istnieją 2 skrajnie różne od siebie systemy prawne w jednym państwie, prowadzi to do chaosu i jego destabilizacji. Każdy prawnik Ci to powie.


Ale na czym miałby polega ten chaos i destabilizacja?

Cytuj:

Co do drugiego: kwestia władzy boskiej i ludzkiej jest szeroko omówiona w „Civitate Dei”: http://www.amazon.com/City-Penguin-Clas ... 0140448942

Kwestia formalna.
Jak podajesz strony w innym języku,to je tłumacz (regulamin).
A teraz to:

Pytanie: Co mówi Biblia na temat kary śmierci?

Odpowiedź: Stary Testament nakazywał karę śmierci za następujące akty: morderswo (Ks. Wyjścia 21:12), porwania (Ks. Wyjścia 21:16), zoofilię (Ks. Wyjścia 22:19), cudzołóstwo (Ks. Kapłańska 20:10), homoseksualizm (Ks. Kapłańska 20:13) fałszywe prorokowanie (Ks. Powtórzonego Prawa 13:5) oraz kilka innych przestępstw. Jednakże, Bóg często okazywał łaskę w chwili, gdy miała być wymierzona kara śmierci. Dawid popełnił cudzołóstwo i morderstwo, ale Bóg nie zażądał odebrania jego życia. (2 Ks. Samuela 11:1-5, 14-17, 2 Ks. Samuela 12:13). Ostatecznie, każdy nasz grzech, jaki popełnimy powinien zostać ukarany śmiercią (List do Rzymian 6:23). Na szczęście Bóg pokazuje swoją miłość do nas i nie potępia nas (List do Rzymian 5:8).

Kiedy faryzeusze przyprowadzili do Jezusa kobietę, która została przyłapana na akcie cudzołóstwa i zapytali Go, czy powinna ona zostać ukamienowana, Jezus odpowiedział „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień” (Ew. Jana 8:7). To nie powinno być rozumiane, jako odrzucenie przez Jezusa kary śmierci w każdym przypadku. Jezus po prostu uwidocznił hipokryzję faryzeuszy.

Więcej tu:
http://www.gotquestions.org/Polski/kara-smierci.html

Cytuj:
Normy i nakazy boskie są zawarte w Koranie zesłanym Mahometowi przez Dżibriela.

Normy i nakazy boskie są zbieżne w wielu kwestiach ze ST.Takie są fakty.

Cytuj:

Nie musisz się utożsamiać z kulturą i cywilizacją łacińską.


W ramach naszej kultury istnieją narzędzia logiczne,w oparciu o które, można odróznić stereotypy,uprzedzaenia i sofizmaty, od rzetelnej obiektywnej wiedzy.I tak też robię.

Cytuj:
To nie jest wyłącznie mój obraz islamu. Podobnie uważał m.in. cesarz bizantyjski Manuel II, Paleolog /1350-†1425/"Wskaż mi, co nowego wniósł Mahomet; wtedy znajdziesz tylko to co złe i nieludzkie, jak choćby to, że nakazał mieczem szerzyć wiarę, którą głosił." I chrześcijanie, którzy walczyli pod Lepanto, Wiedniem, Covadongą....


Twój obraz Islamu jest wynikiem przyjęcia tendencyjnej optyki.I w ramach tak pojętej, ubogiej z założenia percepcji, tworzysz fałszywy,jednostronny wizerunek Islamu.

A na temat szerzenia wiary mieczem możesz poznać wykładnie z perspektywy Islamu.
Czytaj tutaj:



I. CZY ISLAM SZERZONO MIECZEM?

1. Jedną z podstawowych zasad ustanowionych w Koranie jest prawo do wyboru religii przez człowieka: {Nie ma przymusu w religii.} [2:256]. W związku z tym islam kładzie nacisk na fakt, że wiara człowieka w islam lub odrzucenie jej to kwestia, która zależy od wolnej woli i szczerego przekonania człowieka. Mówi o tym ten oto werset Koranu: {Przeto kto chce, niech wierzy, a kto nie chce, niech nie wierzy!} [18:29]. W wersetach Koranu Allah zwrócił uwagę Proroka na ten fakt i podkreślił, iż był on jedynie Posłańcem, którego obowiązkiem było przekazać Boskie Przesłanie (Posłanie) i że nie miał żadnej władzy, by zmuszać ludzi siłą do przyjęcia islamu. Zostało to jasno wyrażone w wersetach: {Czy ty potrafisz zmusić ludzi do tego, żeby stali się wierzącymi?} [10:99], {Przypominaj więc, bo ty jesteś tylko napominającym, a nie jesteś żadnym ich władcą.} [88:21-22], {A jeśli oni się odwrócą...- to My przecież nie posłaliśmy ciebie jako ich stróża; do ciebie należy tylko przekazanie (Posłania)} [42:48]. Wyjaśniają one, że Święta Księga muzułmanów stanowczo zabrania zmuszania kogokolwiek do przyjęcia islamu.

2. Islam określił kierunek, w którym mają podążać muzułmanie, zapraszając ludzi do wiary w islam oraz sposób jej szerzenia. Sposób zachęcania do przyjęcia islamu został określony w następujących wersetach: {Wzywaj ku drodze twego Pana z mądrością i pięknym napomnieniem! Rozmawiaj z nimi w najlepszy sposób!} [16:125] oraz: {Przemawiajcie do ludzi uprzejmie!} [2:83]
W Koranie jest ponad sto dwadzieścia wersetów, które podkreślają, iż podstawową zasadą, jakiej powinni przestrzegać muzułmanie, zapraszając innych do wiary w islam, jest spokojne i łagodne przekonywanie ich, a następnie umożliwienie im podjęcia samodzielnej decyzji o przyjęciu lub nie – islamu. Po podboju Mekki Prorok zwrócił się do ludzi (w Mekce) tymi słowy: „Teraz jesteście wolni.” i nie zmuszał ich do przyjęcia islamu pomimo swego rozstrzygającego zwycięstwa.[1]

3. Muzułmanie nigdy nie zmusili żadnego żyda ani chrześcijanina do przyjęcia islamu, a ‘Umar bin Al-Khattab, drugi prawowierny kalif, zapewnił ludność Jerozolimy, że ich życie, kościoły i krzyże nie zostaną zniszczone na rzecz jego wiary. Po emigracji z Mekki Prorok zapisał w pierwszej konstytucji Medyny, że żydzi byli narodem żyjącym z muzułmanami i że uznawał ich prawo do wyznawania ich wiary.

4. W książce pt. „Allah is completely different”, niemiecka orientalistka Sigrid Hunke obala zarzut, jakoby islam szerzono mieczem. Autorka pisze: „Tolerancja Arabów odegrała istotną rolę w szerzeniu islamu, w przeciwieństwie do fałszywych twierdzeń, iż był on szerzony ogniem i mieczem, które są niesprawiedliwymi i niesprawdzonymi oskarżeniami przeciwko islamowi.” Pisze również: „Chrześcijanie, żydzi, sabejczycy i poganie przyjmowali islam z własnej, wolnej i nieprzymuszonej woli.”[2] Dobrze znany jest również fakt, że muzułmańskie wojska nie najechały południowej Azji ani zachodniej Afryki, albowiem islam rozprzestrzenił się i rozkwitł na tych ziemiach kiedy podróżowali do nich muzułmańscy kupcy. (...) Ludność tych dalekich krajów zobaczyła na własne oczy postępowanie, zasady moralne i sposób, w jaki muzułmanie traktowali innych i skutkiem tego przyjmowali islam z własnej woli.[3]


Cytuj:

Oczekuję obiektywnej dyskusji, w której niewygodne aspekty nie będą rzutować na ogół muzlumanów.
Jakie według Ciebie powinna spełniać kryteria "Religia pokoju"

To załóż sobie osobny wątek na ten temat i tam oczekuj

Dobre,naprawdę smiesne :D
Odpowiesz na pytanie,jakie powinna według Ciebie spełniać kryteria "Religia Pokoju"?

Cytuj:
Oczywiście, że jest.
Jest nim Jezus Chrystus. Stąd nazwa „chrześcijanie”.


W islamie i chrzesciajnstwie autorytetem jest ten sam Bóg.
Inna kwestia to autorytety "na ziemi".


Cytuj:
Hadisy bardzo często są zapisem krótkich przemyśleń Mahometa bez kontekstu (rodzaj „złotych myśli”). I ten hadis właśnie jest taki.

To ostanie zdanie pasuje jak ulał to twoich założeń :)

Cytuj:
Kłamiesz. Podałam za źródło Sunan Abu Dawid, a zbiory Sunan i Sahih są uznane za najbardziej wiarygodne i są drugim po Koranie najważniejszym źródłem szariatu, więc nie mogą być one „słabe”. Dr Yusuf al-Qaradawi pisze o obrzezaniu kobiet tak:Osobiście popieram ten nurt idący w poprzek nowoczesnemu światu. Każdy, kto uważa, że obrzezanie jest najlepszym sposobem aby chronić swe córki, powinien to zrobić”. Z medycyną niema to jak widzisz nic wspólnego


Zaraz,zaraz,gdzie ja kłamię?

Prosze bardzo zapoznaj się z tym:


W tradycji islamu istnieje jedyna dopuszczalna metoda kobiecego obrzezania - usunięcie żołędzi łechtaczki, z zachowaniem warg sromowych mniejszych i większych. Wszelkie inne metody są surowo zabronione. Krwawe praktyki stosowane w niektórych rejonach Afryki nie mają i nigdy nie miały żadnego poparcia w islamie.



Krótki opis prawa

Prawo szarjatu dzieli się na dwa rodzaje regulacji: kati i zanni. Koran i autentyczna Sunna Proroka (pokój z nim) są regulacjami kati - niemodyfikowalnymi, niepodważalnymi, ostatecznymi (np. obowiązek modlitwy). Źródłem regulacji zanni - prawa spekulatywnego, jest zależnie od szkoły: idżma (zgodna opinia uczonych), qijas (wnioskowanie analogiczne), istihsan (jurysdyczna preferencja), maslaha al-mursala (pożytek ogólny), urf (zwyczaj - jeśli nie jest sprzeczny z islamem).

Ponieważ na temat kobiecego obrzezania nie znajdziemy wzmianki w Koranie, należy dowodów szukać w Sunnie Proroka.



Co przekazano na ten temat w Sunnie:

Istnieją przekazy od Proroka Muhammada (pokój z nim) związane z tym tematem. Najważniejsze z nich to:

„Obrzezanie jest sunną dla mężczyzn i honorem dla kobiet” [„Musnad” Ahmad 19794]

Ibn Hadżar al-Asqalani omawia ten hadis w "Al-Talchis al-Habir" [4/1407]:

Ahmad i al-Bajhaqi przekazali ten hadis od al-Hadżdżadża bin Atra'a, który przekazał go od Abu al-Mulajha, który przekazał go od Usamy, który z kolei przekazał go od swojego ojca. Wspomniany al-Hadżdżadż jest znany z używania dwuznacznych określeń, niejasności w swoich łańcuchach przekazicieli, a na dodatek, w tym przekazie wykazuje sporą niekonsekwencję.

Czasem podaje łańcuch przekazicieli jak zacytowany powyżej, czasem dodaje innego przekaziciela o imieniu Szidad bin Aus, po ojcu Abu Mulajha. W takiej formie można znaleźć ten hadis w „Musannaf” Ibn Abi Szajbaha, „Ilal” Ibn Abi Hatima i w „Mudżam al-Kabir” al-Tabaraniego.

Innym razem przekazuje on hadis od Makhula, od Abu Ajjuba w zbiorze „Musnad” Ahmada. Ibn Abi Hatim wspomina to w „Al-Ilal” i cytuje jego ojca, którzy przypisuje winę za błąd al-Hadżdżadżowi lub narratorowi, który przekazał hadis od niego - Abd al-Łahidowi bin Zijad.

Odnośnie Abd al-Łahida bin Zijad, al-Bajhaqi orzekł: „Jest on słabym przkazicielem, a jego przekazy są niekompletne”. W „Al-Tamhid" Ibn Abd al-Barr konkluduje: „Ten (powyższy) hadis oparty jest na przekazie od al-Hadżdżadża bin Atra'a, którego przekazy nie mogą być używane jako dowód na cokolwiek”.

Co więcej, hadis został również przekazany przez kogoś innego niż al-Hadżdżadż bin Atra'a i został zapisany w „Mudżam al-Kabir” at-Tabaraniego i „Sunan” al-Bajhaqiego z autorytetu Ibn Abbasa, cofając się do Proroka (pokój z nim). Aczkolwiek al-Bajhaqi w „Sunan” zaznacza, że hadis jest słaby, a w „Al-Marifa” dodaje, że nie jest to autentyczna wypowiedź Proroka (pokój z nim).

W związku z powyższym hadis jest uznany za słaby (niepozwalający na oparcie na nim opinii prawnej – przyp. tłum.).


Przekazano, że Prorok (pokój z nim) przechodził obok kobiety, która wykonywała zabieg obrzezania dziewczynki i pouczył ją mówiąc: „Nie maltretuj (tzn. nie usuwaj całości ani nie przesadzaj z cięciem), będzie to lepsze dla niej i przyjemniejsze dla jej męża”. [„Mudżam al-Ausat”, at-Tabarani (2274)]

Ten hadis również omawia Ibn Hadżar al-Asqalani w „Al-Talchis al-Habir" (4/1407-1408):

Al-Hakim relacjonuje w „Al-Mustadrak” od Ubajdullaha bin Amr, który przekazał od Zajda bin Abi Usajd, a ten od Abdul-Malika bin Umajr, a ten od al-Dahhaka bin Qajs, że w Medynie była kobieta nazywana Umm Atijja, mająca zwyczaj obrzezywać niewolnice, więc Prorok (pokój z nim) powiedział do niej: „Umm Atijja, nie maltretuj (tzn. nie usuwaj całości ani nie przesadzaj z cięciem), będzie to lepsze dla niej i przyjemniejsze dla jej męża”. Al-Tabarani i Abu Nuajm w „Al-Marifa” przekazali podobnie.

Al-Bajhaqi przekazał ten hadis z prawie takim samym łańcuchem, z jedyną różnicą, że Ubajd Allah bin Amr przekazał od „mężczyzny z Kufy”, a ten od Abd al-Malika bin Umajr.

Al-Mufdil al-Ulai powiedział: „Spytałem Ibn Maina o ten hadis i powiedział mi, że jego przekaziciel al-Dahhak bin Qajs nie jest tą samą osobą, co ad-Dahhak bin Qajs al-Fahri” (postać z czasów konfliktu między Alim a Muałiją - przyp. tłum.). Mimo to al-Hakim i Abu Nuajm omawiają jego biografię pod hasłem „al-Fahri”.

Abd al-Malik bin Umajr jest niekonsekwentny w przekazywaniu omawianego hadisu. W pierwszej wersji przekazuje go tak, jak wspomniano powyżej. Inaczej zaś, kiedy hadis rozpoczyna się słowami: „W Medynie była kobieta, która zwykła była obrzezywać (dziewczynki), zwana Umm Atijja...” - wtedy rzekomo przekazuje ten hadis od Atijji al-Qurazi, i w ten sposób przekazał go Abu Nuajm w „Al-Marifa”.

W jeszcze innym przypadku do łańcucha przekazicieli dodawana jest Umm Atijja jako przekazicielka (a nie jako obrzezująca kobieta). W ten sposób przekazano hadis w „Sunan" Abu Dałuda. Abu Dałud, w zbiorze „Sunan” (5271), stwierdza, że hadis ten jest wadliwy ze względu na Muhammada bin Hasan. Powiedział: „Muhammad bin Hassan jest nieznanym przekazicielem i (z tego powodu) hadis jest słaby”.

Ibn Adijj i al-Bajhaqi potwierdzają opinię Abu Dałuda, że wspomniany Muhammad bin Hassan jest nieznanym przekazicielem. Abd al-Ghani bin Said, autor „Idah al-Szakk" nie zgadza się z tym stanowiskiem, mówiąc: „To jest Muhammad bin Said al-Maslub”. Co więcej, w biografii Muhammada bin Saida al-Masluba uznaje go za przekaziciela omawianego hadisu. (Muhammad Said al-Maslub jest zaliczany przez uczonych hadisu do kategorii osób, które wymyślały hadisy, stąd ich przekazy są odrzucane - przyp. tłum)

Istnieją jeszcze dwie inne ścieżki przekazu ww hadisu:

Ibn Adijj przekazuje go od Salima bin Abd Allah bin Umar - a al-Bazzar przekazuje go od Nafiego - a ten od Abd Allaha bin Umar, że Prorok (pokój z nim) powiedział: „Kobiety Medyny! Róbcie to delikatnie, przycinajcie a nie usuwajcie, bo będzie to lepsze dla ich mężów, i nie zaprzeczajcie miłosierdziu Allaha”. Takie brzmienie pochodzi od al-Bazzara, w jego łańcuchu przekazicieli znajduje się Mandal bin Ali, który jest słabym przekazicielem. W łańcuchu przekazicieli Ibn Adijja znajduje się Chalid bin Amr al-Quraszi, który jest jeszcze słabszy.

Al-Tabarani w „Al-Mudżam al-Saghir” oraz Ibn Adijj przekazują w/w hadis od Abi Chalifa, który przekazał go od Muhammada bin Salama al-Dżamhi, a ten od Zaida’y bin Abi Ruqqad, a ten od Sabita, a ten od Anasa w brzmieniu takim jak w zbiorze „Sunan” Abu Dałuda. Ibn Adijj komentuje ten łańcuch przekazu: „Zaida jest jedynym przekazicielem, który przypisał ten przekaz Sabitowi”. Al-Tabarani uznał: „Jedynie Muhammad bin Salam przekazał go w ten sposób”. Z kolei Salab mówi: „Widziałem między ludźmi Jahję bin Main, który spytał stojącego naprzeciw mnie Muhammada bin Salam o ten hadis”. Al-Buchari stwierdził odnośnie Zaidy: „Jego hadisy są fałszywe (zmyślone)”. Ibn al Munzir powiedział: „Nie ma żadnego przekazu na temat (kobiecego) obrzezania, który jest wiarygodny i żadnego łańcucha przekazicieli, za którym można by podążać”.

Kolejny uczony, al-Szałkani w publikacji „Najl al-Autar" (1/137-139) omawia hadis Umm Atijji, i odnośnie jego słabości stwierdza podobnie, jak Ibn Hadżar.


Cytuj:

Kolejne kłamstwo to stwierdzenie, że w niektórych przypadkach obrzezanie kobiet jest wskazane ze względów medycznych. NIE MA takiego przypadku. Obrzezanie nie jest żadnym zabiegiem medycznym. Jeśli tak, to podaj naukowe uzasadnienie – jaki ośrodek medyczny tak twierdzi.

To nie jest mój pogląd.Podaje tylko cytaty.
Po drugie.
Skąd wiesz co miał na mysli autor tego stwierdzenia?
Podaje mozliwe uzasadnienie:

Obrzezanie kobiet od zawsze budziło wielkie emocje. Obecnie zjawisko to najbardziej rozpowszechnione jest w krajach afrykańskich takich jak Etiopia, Kenia, Somalia, Nigeria, Gambia. Zazwyczaj zabieg ten związany jest z kulturą, tradycją danego ludu, bądź też lokalnymi wierzeniami. Zwykle społeczeństwa, w których obrzezanie kobiet jest popularne dokonują tego w celu zapobieżenia cudzołóstwa, masturbacji lub jako rytuał „oczyszczający” kobietę sądząc, iż jej narządy płciowe są nieczyste. W bardzo ciepłych krajach - takich jak obszary południowej Afryki - kobiety często cierpią na pewną medyczną przypadłość, a mianowicie upały, które towarzyszą im każdego dnia sprawiają, że łechtaczka się powiększa i osiąga bardzo dużych rozmiarów. Dlatego też podcięcie anormalnie obrzmiałej skóry narządu nieraz uważają za jedyny sposób, by zaradzić przerostowi narządu.


I jesxzce to:

Obrzezanie kobiet wywodzi się z czasów jeszcze przed Islamem i jest praktykowane w różnych społeczeństwach. Jeśli chodzi o Islam to nie posiada on żadnej zasady nakazującej obrzezania kobiet. Koran milczy na ten temat, a hadisy rzekomo aprobujące obrzezanie, które są podawane jako inspiracja do zniesławienia religii są daif czyli słabej autentyczności. Tylko hadisy sahih (mocne, autentyczne) są podstawą wiedzy o Islamie, a każdy hadis o mianie daif nie jest w ogóle brany pod uwagę w procesie pozyskiwania informacji na temat zasad religii. Nie ma żadnych autentycznych hadisów dotyczących obrzezania. Islamski uczony Ibn al-Munzir wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:
zródlo:
http://www.islamreligiapokoju.com/artyk ... obiet.html

Cytuj:
To nie jest ten sam Bóg co Allah. Nic Go z Allahem nie łączy prócz idei monoteizmu pochodzącej ze ST.


Z tym ze nie można oddzielić idei od Boga.To związek syntetyczny.
Inaczej:
Patrzą na tego samego Boga przez pryzmat róznych teologii.
A więc rdzeń wierzeń jest ten sam.

Cytuj:

Wątek wyżej twierdzisz, że bóg chrześcijan to ten sam co Allah, a teraz dokonujesz rozróżnienia na morderczego Jezusa/Jahwe i pokojowego Mahometa, który oczywiście bogiem nie był, ale był posłany przez Allaha z kontynuacją Biblii w formie Koranu. Dobreeee! :D


Robię tak ze względu na Ciebie.Empatia ;)

Cytuj:
Poruszam temat po raz drugi, a Ty konsekwentnie unikasz odpowiedzi na pytanie, czy Mahomet był złym człowiekiem.

Unikam konsekwentnie tyranizujących ikon.

Cytuj:
1. Gdyby Mahomet rzeczywiście nigdy nic złego nie zrobił, powiedziałbyś to od razu bo byłoby to oczywiste.Ponieważ tak nie mówisz oznacza, że Mahomet był złym człowiekiem

Patrzysz na człowieka zerojedynkowo.
Albo jest zły,albo dobry.
To jest własnie tyrania generalizujących ikon.
Takie bezkontekstowe okreslenia są charakterystyczne dla ludzi których celem jest deprecjonowaniwe poszczególnych osób.Kazda forma takiej wypowiedzi zawiera całą paletę negatywnych informacji które determinują postrzeaganie kogoś/czegoś jako złego.Z deklarownaym przez ciebie obiektywizmem nie ma żadnego związku.

Cytuj:
2. Jesteś muzułmaninem, bo muzułmanin nie może powiedzieć nic złego o Mahomecie ani go obrażać.

A kto powiedział że nie mogę powiedzieć niczego złego?Ja?
Konstruujesz scenariusz według swojego widzimisiię,zamiast spytać swojego adwersarza o zdanie.
Klasyczna strategia mąca na celu deprecjonowanie swojego oponenta.

Cytuj:
Innymi słowy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że masz za zadanie na tym forum uprawiac propagandę o „pokojowym islamie”. To już staje się zbyt widoczne i oczywiste.


Psychoanalityczna koncepcja Salafiyyi.Nic dodać nic ująć :brawo:


Cz wrz 05, 2013 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Kwestia formalna.
Jak podajesz strony w innym języku,to je tłumacz (regulamin).

Hosi, słoneczko. Taki wymóg jest skierowany przez uprzejmość dla tych, którzy znają tylko polski, bo są zbyt leniwi, aby uczyć się języków obcych. Z wyjątkiem jednego materiału po arabsku (ale jeśli ktoś chce, to mogę przetłumaczyć na polski) wszystkie pozostałe były po angielsku, którego wstyd nie znać w dzisiejszym świecie. To taka lingua franca naszych czasów.
Skoro nikt nie zgłaszał sprzeciwu, włączając w to administrację, to oznacza, że prócz ciebie nikt nie ma problemów z przetłumaczeniem tekstów :). Dlatego mam propozycję: zamiast tu wysiadywać, bierz się za naukę języków obcych, Hosi :). Tak jak podróże kształcą, tak języki poszerzają horyzonty, a ty dzięki temu będziesz mógł poszerzać swoją wiedzę o islamie w oparciu o bogatsze zasoby, niż o badziewiaste, polskojęzyczne agitujące stronki wyznawców Allaha zakładane dla Polaków.
Hosi napisał(a):
Salafiyya napisał(a):
Kłamiesz. Podałam za źródło Sunan Abu Dawid, a zbiory Sunan i Sahih są uznane za najbardziej wiarygodne i są drugim po Koranie najważniejszym źródłem szariatu, więc nie mogą być one „słabe”. Dr Yusuf al-Qaradawi pisze o obrzezaniu kobiet tak: „Osobiście popieram ten nurt idący w poprzek nowoczesnemu światu. Każdy, kto uważa, że obrzezanie jest najlepszym sposobem aby chronić swe córki, powinien to zrobić”. Z medycyną niema to jak widzisz nic wspólnego

Cieszę się niezmiernie, że wyboldowałeś właśnie te fragmenty, kiedy mnie zacytowałeś :) Spieszę wyjaśnić dlaczego :).
Otóż:
Kim jest dr Yosuf al-Quaradawi? Jest on islamskim uczonym, teologiem-prawnikiem, autorem ponad 120 publikacji naukowych (m.in.”Islam: The Future Civilization”,"Priorities of Islamic Movement" czy في فقه الأولويات: دراسة جديدة في ضوء القرآن والسنة (Priorytety orzecznictwa: Nowe badania w świetle Koranu i Sunny): http://www.goodreads.com/book/show/6918071 )). Od 1997 r. prowadzi także popularną stronę internetową: http://www.islamonline.net , gdzie min. można zasięgnąć porad dotyczących islamu. Pełni tam rolę głównego uczonego, eksperta i doradcy.Najbardziej jednak jest znany ze swojego programu „Sharia i życie” emitowanym w tv Al-Jazeera (arabskiej stacji finansowanej przez emirat Kataru, a kogo wspiera finansowo Katar? m.in. Bractwo Muzułmanów). Jego program cieszy się oglądalnością 60 mln widzów, dr al-Qaradawi – jak już wspomniałam – jest duchowym przywódcą BM. Popularność tego prawnika-teologa jest tak ogromna, że napisano nawet o tym książkę: „Global Mufti. The Phenomen of Yusuf al-!uaradawi”: http://www.amazon.com/Global-Mufti-Phen ... 0231700709

Co to oznacza?
Że jest osoba o ogromnym polu oddziaływania na wiernych, duchowy przywódca i autorytet muzułmanów w dziedzinie prawa i religii, i w tej sytuacji wyboldowany przez ciebie tekst nabiera całkowicie innego znaczenia: opinia al-Qauradawiego nawet jeśli nie jest nakazem, jest przyzwoleniem i sugestia, by ten okrutny obyczaj utrzymywać, bo takie jest właśnie prywatne zdanie autorytetu w dziedzinie prawa i religii islamskiej dla muzułmanów całego świata.
Czyli nie, że: "potępiam osobiście", nie, że: wydaję fatwę o zakazie, nie że: sugeruję możliwość zaprzestania obrzezań. Nic z tych rzeczy. UNICEF podaje, że w ciągu najbliższych 10 lat będzie obrzezanych 30 milionów dziewczynek, 8000 dziennie: http://tiny.pl/h39ts Ludzie mają przeczucie, że to jest złe i nie chcą tego, ale islam NIC z tym nie robi: nie edukuje, nie próbuje wykorzenić złego obyczaju, tylko w sunnie powołuje się na Mahometa, który miał mentalność siedmiowiecznego beduina z pustyni, czerpiącego jakąś chorą przyjemność z tych praktyk. Bo przecież wszystko co prorok powiedział jest święte.

Tak więc, drogi Hosi, cieszę się, że znów przyznałeś mi rację chociaż nie wprost :) Ja tylko dokonałam dłuższej egzegezy twojego króciutkiego wywodu :)
Cytuj:
(…) „Obrzezanie jest sunną dla mężczyzn i honorem dla kobiet” [„Musnad” Ahmad 19794] (…)

Hosi! Gratuluję humanitarnego podejścia, w szczególności do kobiet! :brawo:
Ponieważ „jeden obraz znaczy więcej niż 1000 słów”, ponownie wklejam film o obrzezaniu, aby można było zobaczyć, jak ów „honor kobiecy” wygląda w praktyce: http://www.youtube.com/watch?v=3eaIlvW408E
Nagranie jest drastyczne, wymaga potwierdzenia pełnoletności, więc pozwolę sobie na krótki opis: Obrzezanie kobiet polega na wycięciu bez znieczulenia łechtaczki i/lub warg sromowych mniejszych oraz zaszyciu warg sromowych większych pozostawiając niewielki otwór na wydalanie płynów. Przez kilka tygodni dziewczynki mają związane nogi, by to wszystko się pozrastało. Teraz wyobraźcie sobie stosunek płciowy, poród i warunki higieniczne. Któraś z pań ma ochotę zostać w ten sposób uhonorowana? A może panowie uhonorują swoje małżonki w ten sposób? Albo córki?

Chłopie, nie wiem co jest z tobą nie tak, ale bronienie religii, w której obrzezuje się kobiety i bronienie samego obrzezania świadczy o jakichś psychicznych zaburzeniach! Ale kolejny raz oddałeś mi przysługę, dziękuję :) Powołujac się w tym temacie na stronę http://www.islamreligiapokoju.com zrobiłeś islamowi niezłą antyreklamę :) Teraz każdy widzi, jak ta „religia pokoju” wygląda w praktyce :) A wiesz, że propagowanie takich treści - dot. przemocy wobec innych - podpada pod kodeks karny?

Cytuj:
To jest własnie tyrania generalizujących ikon.

Yeah! I like it! :D :D

Twoje coraz dłuższe bredzenia w formie komentarzy, w których motasz się i plączesz niemiłosiernie, przecząc samemu sobie, nie tylko obnażają Twój brak wiedzy, lecz są na tak żenująco niskim poziomie, że nie mam ani czasu ani ochoty dalej brać w tym udziału. Jakkolwiek przyznaję, że lektura Twoich postów to naprawdę niezły ubaw i kończąc rozmowę, pozbawiam tej rozrywki także spore grono osób, które ten post odwiedzają – sądząc po liczniku wejść.

A, i jeszcze jedno: taka napinka i zacietrzewienie w dyskusji jak twoje, to klasyczny przypadek oszustów, którzy za wszelką cenę chcą siebie lub kogoś/coś uwiarygodnić, a co jest złe. Stąd tak charakterystyczny dla nich słowotok i zacięcie w rozmowie. Więc nie spinaj się tak bo ci w końcu żyłka pęknie ;)
Na tym kończę wymianę myśli między nami. Zostajesz uwolniony od „tyranii generalizujących ikon” :D:D. Ufff, co za ulga :D

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Cz wrz 05, 2013 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Jeszcze tylko ja czekam na odpowiedź na mój post naszego drogiego konwertyty vel unitarianina...


Pt wrz 06, 2013 9:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):

Polacy zabijają muzułmanów czy terrorystów kolego? Określ się bo się gubisz.

Po tym co to napisałeś mam dwa wnioski

1)Potrafisz w końcu oddzielić muzłumanów od terrorystów.
2)Terorysci nie są prawdziwymi muzłumanami.

A poza tym:
A pamiętasz jak Polscy zolnierze zabili w Nangan Khel męzczyzn,kobiety i dzieci?

Cytuj:
ale widze, że nie widzisz prawdziwej sytuacji w krajach islamskich tylko posiłkujesz się propagandowymi bzdetami pisanymi przez Tobie podobnym konwertytom i dla konwertytów.

Prawdziwa sytuacja,to ta którą ty przedstawiasz?
Nie żartuj.
Specjalisci z tytułami mylą sie,a akbar nie.Większego skecza nie słyszałem,wybacz.

Cytuj:
Czy Ty rozumiesz co Ty piszesz?


Jak najbardziej.
A pozwól że spytam:
Czy Ty rozumiesz o co pytasz?

Cytuj:
O tym jak bys nie wiedział muzułmaninie: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/390323 ... alizm.html


Czekam na konkluzje :)

Cytuj:

Przeważnie wymieniam USA,WB.A jak będzie trzeba to i wymienie wszystkie kraje koalicji antymuzłumanskiej.Mam to zrobić?


Dokładnie. I podaj podstawy swojego rozumowania.

W skaład koalicji antyirackiej weszły:
Albania, Australia, Azerbejdżan, Bułgaria, Kolumbia, Czechy, Dania, Salwador, Erytrea, Estonia, Etiopia, Gruzja, Węgry, Włochy, Japonia, Korea Południowa, Łotwa, Litwa, Macedonia, Holandia, Nikaragua, Filipiny, Polska, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Turcja, Wielka Brytania, Uzbekistan.

Jakiego rozumowania mam podać podstawy?Możesz jaśniej?

Cytuj:

Hehehehe dobre!!!! Nic piękniejszego nie czytałem!!! Kto okupuje ziemie w Sudanie, Nigerii i Somalii? Kto? Więc dlaczego działają tam ugrupowania terrorystyczne i jakoś żadne z krajów islamskich nie kwapi się im pomóc? To co jest z tym superowym paktem? Hę?


A ten pakt dotyczy sytuacji o której tutaj piszesz,he?

Cytuj:
He, o tym, abyś szanował kraj w którym mieszkasz. He...

Tzn?

Cytuj:
heheh jasne :D wszystko wskazuje na to, ze niem nie jesteś tylko my jesteśmy debilami... Unitarianin :3majsie:

No cóż,jezeli tak wszystkich Islamofilów :D z tego forum tak okreslasz, to nic już na to nie mogę poradzić ;)

Cytuj:
Ale przy najmniej znał Marię i wiedział lepiej niż Twój Allach, ze nie jest siostrą od setek lat nieżyjącego Mojżesza

Ten koncept już dawno obaliłem.Przykro mi ;)

Cytuj:
naucz się odróżniać kwestie pisania i opierania się na cytatach przez człowieka - Paweł, a opieraniu się na wydarzeniach (cytatów Allach nie znał niestety) przez samego Boga mulącego fakty ;)

Tak jak Paweł w wielu kwestiach parafrazował ST zgodnie ze swoimi założenaimi,tak samo Mahomet odnosząc się do pewnych sytuacji czy postaci ze ST,robił bardzo podobnie.

Cytuj:
profesor Danecki - islamista, arabista... dziękujemy Panu panie Hosi

Odrzucając autorytety, wystawiasz sobie bardzo piękną laurkę.Gratuluję :D

Cytuj:
Może profesor wraz z toba przywróci życie tych kobiet zamordowanych przez nieterrorystów w ramach szariatu? Co? :brawo:

A co z kobietami pomordowanymi przez nieterorystów chrzesciajnskich,buddyjskich i innych,he?
Co z milonami nienarodzonych dzieci,które zostały pomordowane w "oswiecoonej kulturze" europejskiej?


.


Pt wrz 06, 2013 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
Salafiyya napisał(a):
Hosi napisał(a):
Kwestia formalna.
Jak podajesz strony w innym języku,to je tłumacz (regulamin).

Hosi, słoneczko. Taki wymóg jest skierowany przez uprzejmość dla tych, którzy znają tylko polski, bo są zbyt leniwi, aby uczyć się języków obcych.

:brawo:
Tekst na tłusto,to dość ciekawa ciekawostka :)
Ja tylko zwróciłem uwagę,a:
Kwestia formalna rozpłynęła sie mojemu adwersarzowi do "wybitnego" uzasadnienia.

Cytuj:

5. Językiem używanym na forum jest język polski. Dopuszcza się zamieszczanie krótkich wypowiedzi w języku obcym pod warunkiem, że autor przetłumaczy je na język polski.

Spełniłaś ten warunek czy nie?



Cytuj:
Hosi! Gratuluję humanitarnego podejścia, w szczególności do kobiet!

Nie wyrazałem swojego zdania,tylko cytowałem.Znowu problemy ze zrozumieniem.


Cytuj:
Nagranie jest drastyczne, wymaga potwierdzenia pełnoletności,

Próba emocjonalnej rozgrywki.
Klasyczny brak argumentów.

Cytuj:
Chłopie, nie wiem co jest z tobą nie tak, ale bronienie religii, w której obrzezuje się kobiety i bronienie samego obrzezania świadczy o jakichś psychicznych zaburzeniach!

Prawdziwy wyraz miłosci do swojego adwersarza :D

Salafiyya jak widać, nie umie odróznić wyjasnienia od bronienia.
A to że ja w ogóle nie bronię tego wyznania,to już zupełnie inna kwestia. :)

Cytuj:
Teraz każdy widzi, jak ta „religia pokoju”

Dalej czekam na definicję "religii pokoju".
I zapewne się nie doczekam,wiadomo dla czego :D

Cytuj:


Twoje coraz dłuższe bredzenia w formie komentarzy, w których motasz się i plączesz niemiłosiernie, przecząc samemu sobie, nie tylko obnażają Twój brak wiedzy, lecz są na tak żenująco niskim poziomie, że nie mam ani czasu ani ochoty


Cytuj:
A, i jeszcze jedno: taka napinka i zacietrzewienie w dyskusji jak twoje, to klasyczny przypadek oszustów


Cytuj:
Stąd tak charakterystyczny dla nich słowotok i zacięcie w rozmowie. Więc nie spinaj się tak bo ci w końcu żyłka pęknie ;)


Zobaczcie Państwo!

Nerwy pusciły.
Emocjonalny stosunek do swojego adwersarza wyjawia prawdziwe intencje. :D

Cytuj:
Na tym kończę wymianę myśli między nami.


Myśli to były z mojej strony :D


Pt wrz 06, 2013 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Po tym co to napisałeś mam dwa wnioski

1)Potrafisz w końcu oddzielić muzłumanów od terrorystów.
2)Terorysci nie są prawdziwymi muzłumanami.


Wskaz mi moją wypowiedz, gdzie powiedziałem, ze każdy muzułmanin to terrorysta?

Terroryści opierają się na religii i zabijają w imię Allacha albo za obrazę Mahometa. Muzułmanin zabija swoją siostrę za "zzachodnienie" w ramach zabójstwa honorowego. Jeden i drugi zabija za wiarę. jeden nazywa się terrorystą, a drugi poboznym muzułmaninem? ;)

Hosi napisał(a):
A poza tym:
A pamiętasz jak Polscy zolnierze zabili w Nangan Khel męzczyzn,kobiety i dzieci?

Tak i zostali za to osądzeni. Pamiętasz? Inne przykłady kolego walki z muzułmanami poproszę, bo ten był wyjątkowo słaby.

Hosi napisał(a):
Prawdziwa sytuacja,to ta którą ty przedstawiasz?
Nie żartuj.
Specjalisci z tytułami mylą sie,a akbar nie.Większego skecza nie słyszałem,wybacz.


Którzy specjaliści? Prof. Danecki? :mrgreen:
Ilu muzułmanów pozabijało się nawzajem podczas Ramadanu? Twoi specjaliści tego nie widza? Ile zabójstw honorowych przeprowadzono? Gdzie wówczas sa Twoi specjaliści?

Hosi napisał(a):
Jak najbardziej.
A pozwól że spytam:
Czy Ty rozumiesz o co pytasz?


Potwierdziłeś fakt, że muslimy wzajemnie się zabijają. Gratuluje!!!

Hosi napisał(a):
Czekam na konkluzje :)


Ze co? Nie rozumiesz słów Imama? Dokształć się. Tudzież zapytaj się jego w końcu twój ziomal.

Cytuj:
W skaład koalicji antyirackiej weszły:
Albania, Australia, Azerbejdżan, Bułgaria, Kolumbia, Czechy, Dania, Salwador, Erytrea, Estonia, Etiopia, Gruzja, Węgry, Włochy, Japonia, Korea Południowa, Łotwa, Litwa, Macedonia, Holandia, Nikaragua, Filipiny, Polska, Rumunia, Słowacja, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Turcja, Wielka Brytania, Uzbekistan.

Jakiego rozumowania mam podać podstawy?Możesz jaśniej?

Kolego czytaj ze zrozumieniem - KOALICJI ANTYMUZUŁMAŃSKIEJ. Nie wymieniaj mi antyirackiej i nie tłumacz się, że to to samo, bo niestety nie.
Co do rozumowania to dojdziemy jak wymienisz te kraje.

Hosi napisał(a):
Hehehehe dobre!!!! Nic piękniejszego nie czytałem!!! Kto okupuje ziemie w Sudanie, Nigerii i Somalii? Kto? Więc dlaczego działają tam ugrupowania terrorystyczne i jakoś żadne z krajów islamskich nie kwapi się im pomóc? To co jest z tym superowym paktem? Hę?


A ten pakt dotyczy sytuacji o której tutaj piszesz,he?

Ale przecież wy jesteście jedną wielką rodziną... Czyli jak rozumiem Boko Haram w Nigerii zdaniem twoim nie jest organizacją terrorystyczną?!!! A jeśli jest to dlaczego twoje islamskie kraje ich nie tępia? Bo Pakt tego nie obejmuje? Obłuda! :brawo:

Hosi napisał(a):
No cóż,jezeli tak wszystkich Islamofilów :D z tego forum tak okreslasz, to nic już na to nie mogę poradzić ;)


Jeszcze raz przeczytaj, bo nie zrozumiałeś co napisałem.

Hosi napisał(a):
Ale przy najmniej znał Marię i wiedział lepiej niż Twój Allach, ze nie jest siostrą od setek lat nieżyjącego Mojżesza

Ten koncept już dawno obaliłem.Przykro mi ;)

Oba... co? Dobre, dobre! Maria siostrą Mojżesza... Hehehe, czas chyba odwiedzić lekarza kolego.

Hosi napisał(a):
naucz się odróżniać kwestie pisania i opierania się na cytatach przez człowieka - Paweł, a opieraniu się na wydarzeniach (cytatów Allach nie znał niestety) przez samego Boga mulącego fakty ;)

Tak jak Paweł w wielu kwestiach parafrazował ST zgodnie ze swoimi założenaimi,tak samo Mahomet odnosząc się do pewnych sytuacji czy postaci ze ST,robił bardzo podobnie.


Pamiętaj, że mówimy o Koranie, czyli potwierdzasz, że Mahomet napisał Koran? :3majsie:

Cytuj:
Cytuj:
profesor Danecki - islamista, arabista... dziękujemy Panu panie Hosi

Odrzucając autorytety, wystawiasz sobie bardzo piękną laurkę.Gratuluję :D

Dla Ciebie może i autorytet. Z resztą Mahomet dla ciebie to tez autorytet a nie dla chrześcijan, czyli chrześcijanie tez sobie wystawiają laurkę?
laurkę to ty sobie wystawiasz jak piszesz i bronisz swojej tezy, że seks z 9 latka jest ok. :mrgreen:
Hosi napisał(a):
A co z kobietami pomordowanymi przez nieterorystów chrzesciajnskich,buddyjskich i innych,he?
Co z milonami nienarodzonych dzieci,które zostały pomordowane w "oswiecoonej kulturze" europejskiej?

Ty sie lepiej zapoznaj kiedy w Islamie można dokonać aborcji, a później pisz te bzdury! Co do twojego pierwszego zdania to klego podawaj źródła i statystyki - przeca sam je tak uwielbiasz.

I tak co bys się za bardzi islamem nie ekscytował w Europie to powoli zaczyna się europa budzić i tobie podobnych niedługi się usunie z życia europejskiego, chłopców lubiących małe dziewczynki
Cytuj:
Sondaże w Europie wskazują na wyraźny wzrost poparcia dla partii krytycznych wobec islamu przed zbliżającymi się wyborami w kilku państwach.
Zjawisko to odzwierciedla coraz bardziej negatywne podejście Europejczyków do islamu i muzułmańskiej imigracji. Nie oznacza to jednak, że w całej Zachodniej Europie eksplozja przemocy muzułmanów w stosunku do niemuzułmanów dobiegnie końca, ani że bastiony uzbrojonych po zęby muzułmanów, które wgryzają sie w miasta naszego kontynentu, nagle zaczną stosować się do świeckiego prawa i słuchać oficjalnych władz, a nie imamów i domorosłych szariackich sądów. Nie oznacza to również, że islamscy terroryści porzucą plany destabilizacji naszego społeczeństwa przy pomocy bomb, trucizn, porwań, wykolejania pociągów, ataków w sieci, politycznego lobbowania itp.

Oznacza to natomiast, że do ostatecznego starcia pomiędzy islamem a Europą dojdzie wcześniej, niż wielu tego oczekiwało.
Moment, w którym konflikt można było zażegnać, mówiąc stanowczo „nie” muzułmańskiej imigracji i uchodźctwu, lub represjonując meczety, w których nauczano niezrewidowanej – w związku z tym niekonstytucyjnej – wersji Koranu, został dawno przegapiony.


Także powolutku fala muzułmanów bedzie się obawiała swojej bytności w Europie.


Pt wrz 06, 2013 15:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi

Czy możesz wymienić te 22 kraje arabskie, które podpisały tę umowę o zwalczaniu terroryzmu. Nie potrafię znaleźć członków.


Pt wrz 06, 2013 18:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):

Wskaz mi moją wypowiedz, gdzie powiedziałem, ze każdy muzułmanin to terrorysta?

A Ja tak twierdziłem?

Musze przyznać z ręka na sercu że rzeczywiscie unikasz klasycznych kwantyfiaktorów.Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego,że gdybyś użył takiej formy, ja automatycznie sięgnalbym do narzedzi z logiki formalnej i obaliłbym to twierdzenie.

Cytuj:
Terroryści opierają się na religii i zabijają w imię Allacha albo za obrazę Mahometa.

Głownym motywem działań terorystów jest polityka,natomiast religia stanowi jedynie tło.
A Allah,to jedynie świety motyw,którego wykorzystują w instrumentalny sposób.

Cytuj:
Muzułmanin zabija swoją siostrę za "zzachodnienie" w ramach zabójstwa honorowego.

akbarze!
Przecież to działanie nielegalne w ramach prawa Islamskiego :)

Cytuj:
Tak i zostali za to osądzeni. Pamiętasz? Inne przykłady kolego walki z muzułmanami poproszę, bo ten był wyjątkowo słaby.


1 czerwca 2011 roku Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił wszystkich 7 żołnierzy i oficerów, którzy brali udział w incydencie w Nangar Khel. W uzasadnieniu sędzia wskazał na brak dostatecznych dowodów, dzięki którym, możliwe by było wskazanie na celowość ostrzału wioski przez polskich żołnierzy.
wiki
Za zamordowanie niewinnych osób zostali uniewinnieni.Żenada.

Kolejny przykład:

Wiecej tutaj:

Poza tym, amerykańskie władze okupacyjne mają słabą kontrolę nad amerykańskimi firmami ochroniarskimi, pracującymi w Iraku. Reporter tygodnika „Newsweek” Mikel Hursh powiedział, że w swoich działaniach w Iraku USA stosują „tajną regułę”: każdy Irakijczyk jest terrrorystą, dlatego powinno się atakować pierwszym. Pod wpływem tych silnych praw i teorii hegemonizmu, zatrudnieni przez USA ochroniarze oczywiście robią w Iraku co chcą. Dlatego, prawdziwym mordercą w wydarzeniu z udziałem firmy Blackwater, do którego doszło 16 września, nie jest nikt inny jak rząd amerykański.

zródlo:http://wolnemedia.net/polityka/mordercy-z-firmy-blackwater/

nastepny?
Proszę bardzo.
Jak bawili sie zolnierze USA

Do ponurego dramatu doszło 12 marca 2006 r. w mieście Mahmudija 30 km na południe od Bagdadu. Kilku żołnierzy 101 Dywizji grało w karty i obficie raczyło się whisky, nie przejmując się tym, że spożywanie alkoholu w strefie działań wojennych jest absolutnie zakazane. W pewnej chwili szeregowy Steve Green powiedział, że widział na ulicy ładną iracką dziewczynę, która aż się prosi, aby ją zgwałcić. Wszyscy ochoczo wyrazili zgodę. Wybrana ofiara, Abir Kassim al-Dżanabiat, miała 14 lat. Żołnierze, aczkolwiek pijani, zaplanowali zbrodnię starannie. Przebrali się w czarne cywilne ubrania, zabrali broń i wdarli się do domu irackiej rodziny. Jeden z napastników trzymał rodziców i siedmioletnią siostrę Abir pod lufą karabinu, pozostali kolejno gwałcili dziewczynkę. Kiedy już mieli dosyć, Green z zimną krwią zastrzelił dorosłych i dziecko. Abir zginęła ostatnia, kula strzaskała jej twarz. Sprawcy oblali ciała benzyną i podpalili, by zniszczyć dowody przestępstwa. Płomienie strawiły cały dom. Mordercy chełpili się swym czynem wobec kolegów.
Misja stabilizacyjna :brawo:

Podać wiecej przykładów?

Cytuj:
Którzy specjaliści? Prof. Danecki?

Podwazasz Jego kompetencje?
A Mr Pipes coś ci mówi :D

Wszyscy specjalisci się mylą, tylko akbar odkrył prawdę.Jaja se robisz?

Cytuj:
Ilu muzułmanów pozabijało się nawzajem podczas Ramadanu?

A ilu chrzesciajan zabija się codziennie na całym swiecie?

Cytuj:
Gdzie wówczas sa Twoi specjaliści?


Moi specjalisci podchodzą bez emocji,skrupulatnie i obiektywnie.No cóż,tacy są moi naukowcy ;)

Cytuj:
Potwierdziłeś fakt, że muslimy wzajemnie się zabijają. Gratuluje!!!

Oczywiscie.
Tak samo jak chrzesciajnskie wojska USA mordują muzłumanów,a chrzescijanie chrzescijan.
Stlasny ten swiat :D

Cytuj:
Ze co? Nie rozumiesz słów Imama? Dokształć się. Tudzież zapytaj się jego w końcu twój ziomal.

Czy znowu mam prowadzić wykłady z semantyki?

Pytanie pomocnicze:
Czy istnieją fundamentalisci niebędacy terorystami lub integrystami?
Czy tym terminem mozna również okreslić zwykłych muzłumanów, którzy nie wpisują się w powyższe terminy?Umiesz dokonać takiego rozróżnienia?

Cytuj:
Kolego czytaj ze zrozumieniem - KOALICJI ANTYMUZUŁMAŃSKIEJ. Nie wymieniaj mi antyirackiej i nie tłumacz się, że to to samo, bo niestety nie.


A jak najbardziej czytam ze zrozumieniem.

W Iraku mieszka 94% miuzłumanów.
W związku z tym chcąc nie chcąc koalicjanci wyruszyli przeciwko wyznawcom Islamu.Takie są fakty kolego!

Cytuj:
Ale przecież wy jesteście jedną wielką rodziną... Czyli jak rozumiem Boko Haram w Nigerii zdaniem twoim nie jest organizacją terrorystyczną?!!! A jeśli jest to dlaczego twoje islamskie kraje ich nie tępia? Bo Pakt tego nie obejmuje? Obłuda! :brawo:

Przeczytaj ze zrozumieniem co konkretnie obejmuje pakt,ok?

Cytuj:

Pamiętaj, że mówimy o Koranie, czyli potwierdzasz, że Mahomet napisał Koran? :3majsie:

I znowu te stare odgrzewane kotlety :D .

Cytuj:
Ty sie lepiej zapoznaj kiedy w Islamie można dokonać aborcji, a później pisz te bzdury!

Nie rozmawaiłem o Islamie tylko o "oswieconym" zachodzie.Cyrzbyś negował fakty?

Cytuj:
Także powolutku fala muzułmanów bedzie się obawiała swojej bytności w Europie.

Wizjoner-fantasta z Ciebie.
Wieszczysz upadek demokracji czy jak?


Pt wrz 06, 2013 18:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Mahomet i jego przygody
Teraz mogę już swobodnie powrócić do dyskusji :)
ARHIZ napisał(a):
Owszem, dochodzi do pewnych wypaczeń, nigdy nie jest tak, że cała społeczność wierzących postępuje ściśle wg wytycznych, jednak główne zasady danej religii muszą być zachowane, jeśli cche ona przetrwać. Przecież islam nie zamienił się miejscem z chrześcijaństwem. O każdym można mówić dobrze albo źle, bo każdy popełnia dobre i złe rzeczy. Kwestią zasadniczą jest, co w danej osobie dominuje, bo właśnie czyny i to jakim się było/jest człowiekeim determinuja go na zawsze w oczach ludzi i historii. A to, co wiemy o Mahomecie, przedstawia go jednoznacznie jako złego człowieka. I w tym kontekście nie ma żadnego znaczenia, jaką rolę pełnił Jezus, a jaką Mahomet.

Jeżeli byłaby to prawda, nie byłoby muzułmanów - nikt nie lubi uważać się za złego.

Odp.: Zgadza się, dlatego ten ktoś musi uznać i uwierzyć że to, co robi, jest dobre (mechanizm wyparcia) i uwiarygodnić to w oczach innych. Mahomet robił to za pomocą przemocy fizycznej.

Cytuj:
Ale w Piśmie Św. też to jest napisane! Napisane wcześniej o 600 lat, bo Koran to kompilacja tekstów biblijnych i pogańskich wierzeń a nie żadne nowe objawienie z nieba: Dz 10,34-35: „Bóg naprawdę nie ma względu na osoby, ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie”; Gal 3, 28: „Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie”.

Wiem, że jest napisane. Ale muzułmanie wierzą, że islam jest dopełnieniem. Poza tym, wszystkie Religie Księgi z pogaństwa czerpią garściami, więc o co chodzi?

Odp:Islam nie jest dopełnieniem Biblii. Jest jej zaprzeczeniem.
W jakim sensie wszystkie Religie Księgi czerpią z pogaństwa garściami?

Cytuj:
Bóg chce aby była jedna religia, sam to oznajmił: J 10, 16: „Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz” (J 10, 16). Nie może jednak łamać naszej wolnej woli, a to od niej zależy, czy przyjmiemy jego naukę=czy zapanuje jedna religia. W islamie jest nieco inaczej: nawracanie przemocą na islam. Widzisz różnicę? A zadałeś sobie pytanie, czemu muzułmanie walczyli z żydami i chrześcijanami? Właśnie po to, by zapanowała jedna religia, by cała ziemia stała się „dar el islam”-poddaną Allahowi.

Różnicę widzę zasadniczą - masz dwie księgi. Z pierwszej wyszukujesz wszystko to, co dotyczy przemocy - z drugiej wszystko to co dotyczy pokoju. Wszystko przedstawiasz w czarno-białym świetle: dobrzy chrześcijanie - źli muzułmanie.
Odp. Nie uważam, że muzułmanie są źli, ani że chrześcijanie są dobrzy – to byłoby absurdem. Ale uważam, że zasady islamu są złe, gdyż deprawują człowieka. Koran zawiera 350 wersetów o nienawiści do niemuzułmanów, 180 o przemocy i brutalności i tylko 11 o tolerancji religijnej. Zbyt często mogłam się naocznie przekonac, jak to wygląda w praktyce.Zauważ, że kodeks postępowania (prawo) bierze swój początek w religii – niezależnie od tego, w co ludzie wierzą. Czyli - to religia określa jego stronę etyczną, a tym samym postępowanie człowieka. W islamie dodatkowo jest ona powiązane z prawem, tam nie ma rozdziału państwa od instytucji religijnej.

Cytuj:
Ale obecnie też się płaci ten podatek gdyż tak nakazuje Koran: sura 9:4-5: „(...) Jeżeli się nawrócą, i odprawiać będą modlitwy, zapłacić powinni haracz święty: zostawcie ich w pokoju” lub: „Abu Hurayrah opowiada, że Prorok Muhammad (pokój z nim) powiedział: "Przez Niego, w którego ręku jest moje życie, syn Marii (pokój z nim) wkrótce zstąpi między was jako Sędzia sprawiedliwy. On połamie krzyże, zabije bydło nierogate i zniesie podatek” (Bukhari 656). Kiedy zdobyto Egipt, jego zarządca Amr ibn al-As pobrał od chrześcijan podatek w wysokości 200.000.000 złotych dinarów. A co to oznacza? Że gdyby zabito wszystkich niewiernych, nastąpiłaby zapaść ekonomiczna. Islam podbijając nowe terytoria korzystał z całego dorobku cywilizacyjnego tubylczej ludności, bo sam nic nie stworzył i nie jest w stanie tego zrobić:"Ktokolwiek, kto posiada wiedzę o czymś innym niż Allah, lub pożąda wiedzy o czymś innym niż Allah, niech znajdzie swoje miejsce w piekle". I tak jest do dzisiaj - to muzułmanie emigrują do bogatej Europy, a nie odwrotnie.
Cytuj:
Tak to jest, gdy stawia się w religii inne rzeczy ponad swoją Księgę...

Odp: Nie rozumiem... przecież podałam cytat z Koranu i hadisu, które wyraźnie nakazują płacenie jizji.Jizja jest to podatek od „niewiernych”, a podatek jest nieodłącznie związany z władzą świecką, któa w islamie jest ponadto nieodłącznie związana z religią. Obejście tego nakazu byłoby sprzeczne z wymogami prawa koranicznego. Jezus zaś w kwestii płacenia podatków mówi wyraźnie:"Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga” (Mk 12, 17). Innymi słowy: w chrześcijaństwie osoby decyzyjne w religii nie mają prawa pobierać żadnego podatku w imię religii, a tym bardziej od „niewiernych” pogan/niewierzących. Jest rozdział kasy od wiary.

Cytuj:
No dobrze, ale czy w takim razie jest szansa, że istnieje jakaś jedna, prawdziwa i co za nią przemawia?

Większość religii jest prawdziwa - zapatrują się na Boga w różny sposób, ponieważ my ludzie, też jesteśmy różni i każdy postrzega Go inaczej.

Odp.To jest subiektywizm, a takie interpretowanie deformuje wizję Boga, który istnieje naprawdę (w sensie, że jest niezależny od naszych wyobrażeń). W ten sposób zrównujemy np. krwawe kulty Azteków z zoroastrianizmem i Xipe Totec to to samo, co Ahura Mazda czy Chrystus, tylko że w innej religii i kulturze. Ale pociąga to zasobą określone konsekwencje: zgodzisz się ze mną, że praktykowanie zasad religijnych reguluje absolutnie całe życie człowieka i społeczności? Albo wszyscy wierzą wg swoich wyobrażeń w tego jednego boga i ma to określone konsekwencje, albo istnieje on niezależnie od naszych wyobrażeń i wówczas to też ma swoje określone konsekwencje.

Cytuj:
47:7 – a skąd taka egzegeza? Bo „uderzenie mieczem po szyi” oznacza ni mniej, ni więcej odcięcie głowy, co do dziś się praktykuje, z okrzykiem „Allah akbar!” na ustach. Tak czynił sam prorok: „Al-Hadżadż powiedział: (…) `Mahomet obcinał niewiernym ręce i nogi oraz wyłupywał im oczy. Czemuż i my nie mielibysmy uczynic tego samego buntownikom?`” (Bukhari 8.364). 47:7 opisuje konkretne zachowanie w czasie bitwy: zabijanie i branie do niewoli.

47:7 "O wy, którzy wierzycie! Jeśli pomożecie Bogu, to i On wam pomoże i umocni wasze stopy."
???
Odp. Sorry, już nie pamiętam co chciałam napisać, musiałam pomylic sury :)

Cytuj:
9:5 – przed hidżrą prowadzenie świętej wojny było faktycznie zabronione, po niej można było atakowac samemu, z wyjątkie wspomnianych świętych miesięcy (które nb były dziedzictwem staroarabskim). Potem to się zmieniło – można było prowadzić świętą wojnę bez żadnych ograniczeń.

Czyli wbrew Koranowi.

Odp: No właśnie nie. Mahomet znalazł bardzo sprytny sposób, jak anulować (abrogować) niewygodne wersety kiedy zmieniały się okoliczności, a mianowicie Allah mu ogłosił co następuje:
sura 2:106 - „Kiedy znosimy jakiś znak albo skazujemy go na zapomnienie, przynosimy lepszy od niego lub jemu podobny. Czyż ty nie wiesz, że Allah jest nad każdą rzeczą wszechwładny?!” (hehe, i żeby nikt nie miał wątpliwości, to drugie zdanie ma wyzbyć wątpiącego wszelkich pytań).
Sura 13:39 -„Allah ściera to, co chce, i utwierdza. U Niego znajduje się Matka Księgi.”
sura 17:86 - „Jeśli byśmy chcieli, to zabralibyśmy tobie z pewnością to, co ci objawiliśmy; i nie znalazłbyś potem dla siebie przeciwko nam żadnego opiekuna”
sura 16:101 - „A kiedy my zmieniamy jeden znak na inny – a Allah wie najlepiej, co zsyła – to oni mówią: `Ty jesteś tylko oszustem!` Lecz większość z nich nie wie”.
A jak stoi w Biblii? „Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim.” (Mt 5, 18-19)
Weźjeszcze pod uwagę to, że w przeciwieństwie do chronologicznie ułożonej Biblii, Koran ma budowę od najdłuższej sury do najkrótszej, a i wewnątrz sur porządek też jest niechronologiczny, Na przykład w surze 2 Allah objawił Mahometowi wersy 193, 216 i 217 wkrótce po jego przybyciu do Medyny, natomiast wersy 190, 191 i 192 sześć lat później. To nieco komplikuje interpretację, zwłaszcza jeśli niektóre wersy są ze sobą najwyraźniej sprzeczne.

Cytuj:
8:17 – Bardziej pokrętnego tłumaczeni nigdy nie słyszałam :) Czy „zabijanie” oznacza coś innego niż odbieranie życia? To zdanie wraz z całą wymową 8 sury (Al-Anfal=Łupy Wojenne), zostało umieszczone w Koranie na skutek wygranej przez muzułmanów bitwy pod Badr – decydującej dla islamu, bo od tego momentu mogli z pokojowej religii przejść do religii przemocy. Stąd różnica między surami mekkańskimi i medyńskimi, bo diametralnie zmieniła się rzeczywistość.

No ale chodzi o to, że zawdzięczają zwycięstwo Bogu (że to przekleństwo itd.)...
Odp. I co to zmienia w praktyce? Nic zupełnie, bo nikomu to życia nie wróci. Jest to świetne usprawiedliwienie zabójstw w imię religii, bo wówczas człowiek nie ponosi winy, spada ona w całości na Allaha.
W chrześcijaństwie istnieje zasada, że nie można posługiwać się złem aby uzyskać dobry cel.nie możesz np. zabijać by kogoś nawrócić. Jeśli ktoś tak postępuje, grzeszy.

Cytuj:
To zakłada, że każdy niewierny jest mordercą, któego należy zabić/okaleczyć, choć on niekoniecznie musiał kogokolwiek zamordować.

Na moje, to chodzi o karę dla złoczyńców...

Odp: wczytaj się dokładnie w te sury. Tam oczywiście jest napisane, że złoczyńcy, ale dalej pisze kto jeszcze będzie zabity/ukarany:
sura 5:33 - „Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju. Oni doznają hańby na tym świecie i kary bolesnej w życiu ostatecznym”
sura 5:34 - „Z wyjątkiem tych, którzy się nawrócą, zanim przejmiecie władzę nad nimi. I wiedzcie, że Bóg jest przebaczający, litościwy!”
Innymi słowy: Jesli się nie nawrócisz na islam, należy cię zabić, a więc jesteś złoczyńcą.

Cytuj:

Niemcy w czasie wojny postępowali sprzecznie z nauką Jezusa, bo mordowali w jego imię, choć wyraźnie w Biblii stoi napisane: „nie zabijaj” (np. Wj 20, 13) czy: „kochaj bliżniego swego, jak samego siebie” (Mt 22, 39). W Koranie jest napisane, że niewiernych należy zabijać i prześladować. Cytató nie podaję, bo już to robiłam wiele razy.

Ale cytatów o młyńskim kamieniu, "kto nie jest ze mną" już nie podajesz. A może jakaś rzeź ze ST?

Odp. Młyński kamień – rozumiem, że masz na myśli cytat mówiący, że wszelkim gorszycielom należy przywiązać kamień młyński do szyi i utopić? Oczywiście, że gorszyciele, a w szczególności gorszyciele niewinnych i dzieci powinni być surowo ukarani.
Co do tych osławionych rzezi biblijnych. Po pierwsze trzeba odczytać kontekst: kto i dlaczego był zabijany i przez kogo.W islamie zabija Mahomet-człowiek, i tu może Cię zaskoczę, ale nie chodziło wyłącznie o szerzenie wiary w Allaha, ale o motywy bardzo przyziemne: łupienie, grabież, gwałty i zdobywanie siłą zwolenników. Jeśli chcesz, mogę podać odpowiednie dane. Teraz tylko tyle, że w ciągu ostatnich 10 lat swojego życia Mahomet zorganizował 65 wypraw militarnych. Zabierał życie, którego nie dał.
Bóg owszem, zabijał lub kazał zabijać ale miało to określony cel: naród wybrany był otoczony ludami pogańskimi, praktykującymi okrutne nieraz kulty: składanie ofiar Molochowi (palenie dzieci w ogniu), prostytucję sakralną, uprawianie wszelkich form okultyzmu, rozpasane zwyczaje moralne, etc. Świat pogański był światem naprawdę okrutnym. Jesli plan zbawienia miał się powieść, Jahwe Bóg musiał sobie wychować swój naród wybrany, czyli zmienić ich z politeistów na monoteistów. Nie było to wychowanie bezstresowe, ale – jako że Izraelici to „naród o twardym karku” i aż do niewoli babilońskiej tak naprawdę byli politeistami oddającymi cześć innym bożkom (nawet Jahwe „dorobili” małżonkę) poprzez kontakty z otaczającymi ich ludami – to i sposoby wychowania były mocne. Tylko że tu życie zabierał Bóg, któy je dał. Tam zabierał człowiek, który tych ludzi nie powołał do istnienia. Poza tym karą za grzech jest śmierć: „Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć" (Rzym. 6:23). A co jest grzechem w Biblii? Przekroczenie Dekalogu. A jak on brzmi? I teraz porównaj sobie to z życiem Mahometa i jego wyznawców.

Cytuj:
Błyskawice to runiczne znaki, które z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego.

Tu chodziło o liczbę 11.

Odp: I co z tego wynika? Bo nie rozumiem...
Cytuj:

A jednak św. Paweł, któy był zwykłym człowiekiem, nie porównał raju do niczego ziemskiego, ale napisał: ""Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują" (1 Kor 2, 9). Miał tę świadomość, że pośmiertna rzeczywistość przewyższa wszystkie przyjemności i dobro, jakie człowiek może doświadczać za życia. Mahomet uważając się za kolejnego i ostatniego biblijnego proroka musiał znać te słowa, więc skąd ta wolta?

I które porównanie lepsze? Kwestia gustu, oba mają wady i zalety.

Odp: Jakie konkretnie wady i zalety?
Dla osoby wierzącej wizja tego, co czeka ją po śmierci ma kolosalne znaczenie, bo determinuje jej całe życie: czy opłaca się coś robić czy nie ma to sensu i nieważne jak będę żyć. Gdybym była muzułmanką, to koraniczna wersja średnio by mi przypadła do gustu, choćby z tego powodu, że kobiety są tam narzędziem do seksualnego zaspokajania mężczyzn. Wizja jest taka: faceci odbywają stosunki seksualne z dziewicami i piją wino, a małżonki (bo tam są wyłącznie małżeńśtwa) trwają w błogim stanie. Właściwie nie ma tam mowy o kobietach, zresztą tu masz wyłożone, jak centrum fatw tłumaczy to zagadnienie: http://www.youtube.com/watch?v=XUnXBAHwRKU Z tego wynika, że islamska wizja raju jest seksistowska, mizoginiczna, a faceta sprowadza do roli zwierzęcia, któergo całe pośmiertne bytowanie skupia się wyłącznie na seksie i piciu.

Cytuj:
Wyzwolicieli to za dużo powiedziane. Ponieważ były między nimi ostre spory wewnątrz religijne, muzułmanie to wykorzystali i bardzo szybko pokazali, kto tu rządzi. Przecież wszystko „kręciło się” wokół religii.

Tak czy inaczej, nie jako najeźdźców.

Odp: No i ile czasu trwala ta idylla? Powtarzam raz jeszcze: w pewnych okresach chrześcijanie zamieszkujący zislamizowane tereny mieli faktycznie ciut więcej swobody, ale generalnie zło jakie ich dotykało i dotyka, jest ciągle czynione w imię Allaha.

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Pt wrz 06, 2013 23:23
Zobacz profil
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
W Iraku mieszka 94% miuzłumanów.W związku z tym chcąc nie chcąc koalicjanci wyruszyli przeciwko wyznawcom Islamu.Takie są fakty kolego!

Taaa...Fakty są też takie, że ok. 90 % populacji Iraku to bruneci. W związku z tym chcąc nie chcąc koalicjanci wyruszyli na wojnę przeciwko brunetom.

Istnienie koalicji antymuzułmańskiej to bzdurne wymysły jakiejś wahabickiej propagandy. Sytuacja wygląda tak: Stany Zjednoczone zaprowadzają porządki zgodnie z własnymi interesami, w tym strategicznym m.in. ze względu na surowce rejonie świata. Może się to komuś podobać lub nie, ale tak to niestety wygląda na świecie, kiedy jeden kraj pod każdym względem wyraźnie dominuje nad pozostałymi. Są państwa muzułmańskie, które ścisłe współpracują z Amerykanami jak Turcja, Arabia Saudyjska, Kuwejt oraz są państwa wrogo do nich nastawione. Oś konfliktów bliskowschodnich, w które zaangażowane są kraje zachodnie nie przebiega więc wzdłuż religijnych podziałów. Liczą się interesy a nie wyznawana religia. W przeciwieństwie do większości grup islamskich terrorystów, których zaangażowanie w walkę polityczną wynika bezpośrednio z ich religijnej indoktrynacji. To im najbardziej zależy na konfrontacji: islam - świat zachodni. Dlatego właśnie wymyślają sobie jakieś koalicje rzekomo skierowane przeciwko muzułmanom.


So wrz 07, 2013 11:08

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
mauger napisał(a):
Taaa...Fakty są też takie, że ok. 90 % populacji Iraku to bruneci. W związku z tym chcąc nie chcąc koalicjanci wyruszyli na wojnę przeciwko brunetom.

Istnienie koalicji antymuzułmańskiej to bzdurne wymysły jakiejś wahabickiej propagandy.



Nie przypadkowo uzyłem kategorii konfesyjnej.
Uwzględniając cała palete faktów,na które składają sie min tajne raporty USA,w których zamieszczone były informacje o boskim wsparciu dla akcji "Irak", oraz retoryka Busha"odnosząca się do walki z "szatanem"oraz krucjat,staje sie podstawą do twierdzenia, że jednym z głownych motywów napasci na Irak była własnie religia.Zwrot"kolicja muzłumanksa"miał uwypuklić to, o czym praktycznie nikt nie wiedział.Zreszta, kto interesuje się historią USA doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że biblia odgrywa znaczacą rolę w kreowaniu poltyki Stanów Zjednoczonych.

Twoja propozycja z "brunetami" jest tez "ciekawa", aczkolwiek nie ma zadnego merytorycznego uzasadnienia. :)


So wrz 07, 2013 12:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL