Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Mahomet i jego przygody 
Autor Wiadomość
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
min tajne raporty USA

Jakie konkretnie?
Hosi napisał(a):
jednym z głownych motywów napasci na Irak była własnie religia.

To nie ma żadnego pokrycia w faktach. Saddam Husajn podobnie jak np. Kadafi był świeckim dyktatorem. Wywodził się z Partii Baas, mającej marksistowski rodowód. Islam w Iraku odgrywał dużo mniejszą rolę niż w sąsiednich krajach takich jak Iran czy Arabia Saudyjska. Można powiedzieć, że inwazja amerykańska doprowadziła do zwiększenia się wpływów islamu w Iraku, o czym świadczy chociażby narastająca fala prześladowań irackich chrześcijan. Obalenie świeckiego reżimu w ramach krucjaty antymuzułmańskiej to trochę tak jakby w ramach walki z katolicyzmem obalić w Polsce rząd SLD. Amerykanie z pewnością zadawali sobie z tego sprawę, jednak podejmując decyzję o ataku na Irak przeważyły inne partykularne interesy i korzyści (zniszczenie wrogiego dyktatora, przejęcie kontroli nad bogatymi złożami ropy, krociowe zyski przemysłu zbrojeniowego itd.).
Hosi napisał(a):
Zreszta, kto interesuje się historią USA doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że biblia odgrywa znaczacą rolę w kreowaniu poltyki Stanów Zjednoczonych.

Kto interesuje się historią USA ten wie, że Stany Zjednoczone nigdy żadnych wojen religijnych nie prowadziły.


So wrz 07, 2013 19:53

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
mauger napisał(a):
min tajne raporty USA

Czytaj :

http://www.sfora.pl/Cytaty-z-Biblii-na- ... ach-a16194

Cytuj:
To nie ma żadnego pokrycia w faktach. Saddam Husajn podobnie jak np. Kadafi był świeckim dyktatorem. Wywodził się z Partii Baas, mającej marksistowski rodowód.

Ta wojna ma znacznie szersza odniesienia,niż sam swiecki dyktator Saddam Husajn.
Zresztą,link który podałem dosyć dobitnie to podkresla

Cytuj:

Kto interesuje się historią USA ten wie, że Stany Zjednoczone nigdy żadnych wojen religijnych nie prowadziły.

Ale ja nie klasyfikowałem tego jako wojny religijne.
Pisałem tylko,że Biblia odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki USA.


N wrz 08, 2013 3:14
Zobacz profil
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Czytaj :http://www.sfora.pl/Cytaty-z-Biblii-na- ... ach-a16194

Cytaty z Biblii, którymi ktoś udekorował raporty wywiadu mają być dowodem na to, że Amerykanie podejmując decyzje kierowali się pobudkami religijnymi? Strasznie naciągane. Biblijne cytaty na karabinach? Żołnierze Wehrmachtu podczas II wojny światowej nosili na pasach biblijną dewizę „Gott mit uns”, ale nikomu nie przyszło do głowy uznać to za argument, że Hitler wywołał wojnę z powodów religijnych. A może amerykańscy kapelani pokątnie rozdający Biblię, świadczą o tym, że ukrytym celem interwencji w Iraku było szerzenie chrześcijaństwa? Fakty są jednak bezlitosne dla tej tezy. Przed wkroczeniem wojsk amerykańskich w Iraku żyło 1,5 miliona chrześcijan obecnie po fali prześladowań szacuje się, że zostało ok. 300 tys. Jak już wcześniej pisałem za czasów dyktatury Husjana Irak był państwem świeckim (jak na muzułmańskie standardy), obecnie iracka konstytucja (uchwalona z błogosławieństwem Amerykanów) gwarantuje, że nie mogą być ustanawiane żadne prawa sprzeczne z islamem, który ma być również źródłem wszelkiego ustawodawstwa. Innymi słowy wpływy islamu wzrosły bardzo znacząco, a chrześcijaństwo jest metodycznie rugowane z terenu Iraku. Co zrobili Amerykanie by temu przeciwdziałać? Nic. Ponieważ prawda jest taka, że kwestie religijne nikogo w Waszyngtonie nie interesowały i nie interesują. Dla amerykańskiej administracji liczy się tylko, aby rząd iracki ścisłe z nią współpracował, wojsko i wywiad miało tam swoje przyczółki, a amerykańskie firmy odpowiednie kontrakty. I o to była cała ta wojna. Tezę o religijnych pobudkach można włożyć między bajki.
Hosi napisał(a):
Ta wojna ma znacznie szersza odniesienia,niż sam swiecki dyktator Saddam Husajn.Zresztą,link który podałem dosyć dobitnie to podkresla

Wyjaśnij o co chodzi z tymi szerszymi odniesieniami, bo te linki podkreśliły raczej dobitny brak sensownych argumentów przemawiających za religijnym charakterem interwencji w Iraku.
Hosi napisał(a):
Pisałem tylko,że Biblia odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki USA.

Co nie zmienia faktu, że nigdy z pobudek religijnych USA nie angażowały się w interwencje zbrojne.


N wrz 08, 2013 11:22
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Mahomet i jego przygody

Jedna firma, Trijicon, produkująca celowniki optyczne do karabinów, umieszcza na nich wersety biblijne. Od 1985 roku firma ta dostarcza celowniki dla amerykańskich sił zbrojnych.
W 2010 przestali umieszczać takie inskrypcje (z wyjątkiem sprzętu przeznaczonego na rynek konsumencki) i od tego czasu dostarczają też narzędzia do ich usuwania.

Przyznam, że nie dostrzegam zupełnie nic, co mogłoby z tego wynikać odnośnie charakteru interwencji zbrojnych prowadzonych przez USA.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N wrz 08, 2013 11:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
mauger napisał(a):
Cytaty z Biblii, którymi ktoś udekorował raporty wywiadu mają być dowodem na to, że Amerykanie podejmując decyzje kierowali się pobudkami religijnymi? Strasznie naciągane.


Jak już wczesniej pisałem,religia to istotny czynnik w kreowaniu polityki USA.
Same cytaty z Biblii, to tylko skutek potwierdzacy pewne tendencje,motywy które kierowały i nadal kierują (choć w mnijeszym zakresie)administracją USA.

Prosze sie zapoznać z cytatmi które zamieszczam z ksiązki" Religia w Białym Domu"


"Żywili oni (ewangelicy)że militarna interwencja i idace w ślad za nią przemiany na Bliskim Wschodzie pozwolą odebrac ofercie muzłumańskiej cześć jej rynku"(s 121).

Najwiekszy magazyn Ewangelicki "Christianity Today"nie krył swoich symatii dla lini obranej przez prezydenta"(s 122)

"Panie,powstajemy przeciwko demonowi teroryzmu na Bliskim Wschodzie"(modlitwa,s 130)


Z autobiografi prezydenta Busha:
"Funkcja polityczna ma byc powołaniem,głosem Bożym za którym trzeba iść z pokora i wiarą"(s18)

"W licznych wystapieniach i spotkaniach odbywających sie po 11 wrzesnia prezydent stara sie uwypuklic to swoje apostolskie powołanie"(s18)

Wpływowy polityk Tom Delay powiedział:"Bóg powierzył mu zadanie kształtowania polityki amerykańskiej zgodnie z biblijną wizją swiata"(s 18)

G.W.Bush:"ten episkpalista dziekuje bogu za Ameryke,prosi o wskazówki,wspomina otrzymane od niego łaski i przygotowuje społeczenstwo do "sprawiedliwej wojny"uzasadnionej racjami moralnymi.Nie unika porównywania Ameryki do Ziemi Obiecanej"(s 25)

oraz z ksiązki:


Cytaty z ksiązki "Powrót Boga"autorzy:John Micklethwait,Adrian Wooldridge.


Generał Boykin:"Często dowodził że przeznaczeniem Ameryki jest zwycięstwo w wojnie z Islamem
ponieważ nasz Bóg jest większy niz ich Bóg"(s 139)

"Bush upirerał sie że Ameryka została wezwana że została nadana jej misja przez stwórcę Nieba i Ziemi" i autora wolnosci."(s 142)

Prosze zwrócić jeszcze uwage na ten link:

http://www.wprost.pl/ar/96420/Boska-polityka/

Dalej uwazasz że to naciągane?
Masz do tego prawo,z tym że musisz w tym wypadku podważyć wszystkie podane przeze mnie argumenty jako bezzasadne.Tylko na jakiej podstawie?

Cytuj:
Wyjaśnij o co chodzi z tymi szerszymi odniesieniami, bo te linki podkreśliły raczej dobitny brak sensownych argumentów przemawiających za religijnym charakterem interwencji w Iraku.

A jakie to są według ciebie sensowne argumenty?Te które ty zaakceptujesz?

Oraz:
Te szersze odniesienia,to nie tylko jeden cel:"swiecki dyktator Saddam". To przede wszystkim przeswiadczenie Busha o misji którą mu zlecił "Pan",a co za tym idzie "walka" z Islamem, wprowadzenie demokracji i jeszcze cała paleta innych czynników.

Cytuj:

Co nie zmienia faktu, że nigdy z pobudek religijnych USA nie angażowały się w interwencje zbrojne.


Wystarczy to ująć na zasadzie: Religia to jeden z istotnych czynników wpływających na politykę USA.I to jest niezaprzeczalny fakt!


N wrz 08, 2013 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):
Janusz Danecki: Często twierdzi się, że to religia powoduje, ale przyczyny są przede wszystkim polityczne. To jest walka polityczna i na tę walkę polityczną nakładają się sprawy ideologiczne i religijne. Religia wykorzystywana jest instrumentalnie, jest wykorzystywana do interpretowania działań politycznych – na przykład słynna legenda, o tym, że każdy kto samobójczo ginie w walce idzie natychmiast do raju jako męczennik. Nieprawda – do raju idzie jako męczennik ten, który broni wiary, kiedy jest atakowana.

No ciągle to powtarzam :D

Swoją drogą, Salafiyya nie chce już ze mną rozmawiać o Koranie ;(

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N wrz 08, 2013 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Same cytaty z Biblii, to tylko skutek potwierdzacy pewne tendencje,motywy które kierowały i nadal kierują (choć w mnijeszym zakresie)administracją USA


Niestety nie byłes w stanie i nie jestes podać przesłanek Obamy więc ogranicz się z opisami całej polityki USA. Bush był, ale już nie jest. jest proislamski Obama.

Hosi napisał(a):
"Panie,powstajemy przeciwko demonowi teroryzmu na Bliskim Wschodzie"(modlitwa,s 130)


No chyba się z ta modlitwą zgadzasz więc po co ten cytat? Chyba, że uważasz, że terroryści to po prostu muzułmanie :D

Hosi napisał(a):
Wpływowy polityk Tom Delay powiedział:"Bóg powierzył mu zadanie kształtowania polityki amerykańskiej zgodnie z biblijną wizją swiata"(s 18)

parafrazując twoje słowa dot. fundamentalizmu imama warszawskiego powiedz mi łaskawie co oznacza budowanie wizji świata wg Biblii zdanie Busha?

Człowieku GUBISZ SiĘ: najpierw piszesz
Cytuj:
Ale ja nie klasyfikowałem tego jako wojny religijne.
Pisałem tylko,że Biblia odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki USA.


a potem
Cytuj:
Jak już wcześniej pisałem,religia to istotny czynnik w kreowaniu polityki USA.


Tak właśnie wygląda z Tobą rozmowa. Błaznujesz jak zwykle.

Poza tym 400 SZTUK celowników optycznych na 100tys. armię i ty to nazywasz pobudkami religijnymi?!!!!!
Bez komentarza! :mrgreen: :brawo:
Sam przedstawiciel MON USA przyznał, że nie byli tego świadomi, a podejrzeam, ze żaden żołnierz nawet by się nie zorientował co to oznacza.


Hosi napisał(a):
A Ja tak twierdziłem?

Musze przyznać z ręka na sercu że rzeczywiscie unikasz klasycznych kwantyfiaktorów.Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego,że gdybyś użył takiej formy, ja automatycznie sięgnalbym do narzedzi z logiki formalnej i obaliłbym to twierdzenie.


A nie twierdzisz? Hehe dobre sobie, no jakis się potulny rozmówca zrobił po banie :mrgreen:
Obalic to możesz sobie piwko kolego.

Cytuj:
Cytuj:
Terroryści opierają się na religii i zabijają w imię Allacha albo za obrazę Mahometa.

Głownym motywem działań terorystów jest polityka,natomiast religia stanowi jedynie tło.
A Allah,to jedynie świety motyw,którego wykorzystują w instrumentalny sposób.

Oczywiście, pojecie terroryzmu kojarzy się głównie z celami politycznymi. Ale skoro sam Bóg daje bodźca do zabijania to chyba coś z tym Bogiem nie tak?

Cytuj:
Cytuj:
Muzułmanin zabija swoją siostrę za "zzachodnienie" w ramach zabójstwa honorowego.

akbarze!
Przecież to działanie nielegalne w ramach prawa Islamskiego

Hosi!
Nielegalne?! Gdzie? Znasz jakiś przepis prawny danego kraju? Tylko wymien za równo świecki jak ten z szariatu, bo ten drugi znosi ten pierwszy :brawo:

Hosi napisał(a):
1 czerwca 2011 roku Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił wszystkich 7 żołnierzy i oficerów, którzy brali udział w incydencie w Nangar Khel. W uzasadnieniu sędzia wskazał na brak dostatecznych dowodów, dzięki którym, możliwe by było wskazanie na celowość ostrzału wioski przez polskich żołnierzy.
wiki
Za zamordowanie niewinnych osób zostali uniewinnieni.Żenada.


Kolego Hosi!
Przeciez tak broniłes wyroku sądu na kobiecie, która została osądzona za gwałt! Krótka pamięć?
Szanuj wyroki sądów :brawo:

Cytuj:
Kolejny przykład:

Wiecej tutaj:

Poza tym, amerykańskie władze okupacyjne mają słabą kontrolę nad amerykańskimi firmami ochroniarskimi, pracującymi w Iraku. Reporter tygodnika „Newsweek” Mikel Hursh powiedział, że w swoich działaniach w Iraku USA stosują „tajną regułę”: każdy Irakijczyk jest terrrorystą, dlatego powinno się atakować pierwszym. Pod wpływem tych silnych praw i teorii hegemonizmu, zatrudnieni przez USA ochroniarze oczywiście robią w Iraku co chcą. Dlatego, prawdziwym mordercą w wydarzeniu z udziałem firmy Blackwater, do którego doszło 16 września, nie jest nikt inny jak rząd amerykański.

zródlo:http://wolnemedia.net/polityka/mordercy-z-firmy-blackwater/

nastepny?
Proszę bardzo.
Jak bawili sie zolnierze USA

Do ponurego dramatu doszło 12 marca 2006 r. w mieście Mahmudija 30 km na południe od Bagdadu. Kilku żołnierzy 101 Dywizji grało w karty i obficie raczyło się whisky, nie przejmując się tym, że spożywanie alkoholu w strefie działań wojennych jest absolutnie zakazane. W pewnej chwili szeregowy Steve Green powiedział, że widział na ulicy ładną iracką dziewczynę, która aż się prosi, aby ją zgwałcić. Wszyscy ochoczo wyrazili zgodę. Wybrana ofiara, Abir Kassim al-Dżanabiat, miała 14 lat. Żołnierze, aczkolwiek pijani, zaplanowali zbrodnię starannie. Przebrali się w czarne cywilne ubrania, zabrali broń i wdarli się do domu irackiej rodziny. Jeden z napastników trzymał rodziców i siedmioletnią siostrę Abir pod lufą karabinu, pozostali kolejno gwałcili dziewczynkę. Kiedy już mieli dosyć, Green z zimną krwią zastrzelił dorosłych i dziecko. Abir zginęła ostatnia, kula strzaskała jej twarz. Sprawcy oblali ciała benzyną i podpalili, by zniszczyć dowody przestępstwa. Płomienie strawiły cały dom. Mordercy chełpili się swym czynem wobec kolegów.
Misja stabilizacyjna :brawo:


kolego Hosi!
Ja z Tobą rozmawiam o POLAKACH! Prosze o cytaty, ze polscy żołnierze zabijali muzulmanów nie terrorystów! No...

Cytuj:
Podwazasz Jego kompetencje?
A Mr Pipes coś ci mówi :D

Wszyscy specjalisci się mylą, tylko akbar odkrył prawdę.Jaja se robisz?

A kto tutaj mówi o podważaniu? A co chcesz od Pipesa? Tu chodzi o stronniczość. Chyba wiadome jest że każdy broni swojej racji, jak Ty i ja.


Cytuj:
Cytuj:
Ilu muzułmanów pozabijało się nawzajem podczas Ramadanu?

A ilu chrzesciajan zabija się codziennie na całym swiecie?

Ponoć jesteś mistrzem w konwersacji więc dlaczego odpowiadasz mi pytaniem na pytanie?
Odpowiedz na moje a dojdziemy do Twojego ;)

Cytuj:
Cytuj:
Gdzie wówczas sa Twoi specjaliści?


Moi specjalisci podchodzą bez emocji,skrupulatnie i obiektywnie.No cóż,tacy są moi naukowcy ;)


Zanim oni podejda do problemu podejrzewam, że kilka osób co najmniej ginie. Teoria, teoria i jeszcze raz teoria :badgrin:

Cytuj:
Oczywiscie.
Tak samo jak chrzesciajnskie wojska USA mordują muzłumanów,a chrzescijanie chrzescijan.
Stlasny ten swiat :D

Znów te USA... Ty masz jaką fobię na ich punkcie. Używanie tych słówek stalsny świadczy o twoim infantylizmie. Bez komentarza.
Chrzescijanskie wojska USA - przeciez pisałeś o tylko motywach biblijnych a teraz wskazujesz na wojny religijne. Kolejny raz zagubiłeś się :badgrin:

Cytuj:
Czy istnieją fundamentalisci niebędacy terorystami lub integrystami?
Czy tym terminem mozna również okreslić zwykłych muzłumanów, którzy nie wpisują się w powyższe terminy?Umiesz dokonać takiego rozróżnienia?

Własnie na te odpowiedzi czekam :mrgreen:

Cytuj:
A jak najbardziej czytam ze zrozumieniem.

W Iraku mieszka 94% miuzłumanów.
W związku z tym chcąc nie chcąc koalicjanci wyruszyli przeciwko wyznawcom Islamu.Takie są fakty kolego!

Bzdura! Czy koalicja antyiracka jest taka sama jak antyafgańska, czy antysyryjska? Nie odwaracj kota ogonem :badgrin:

Cytuj:
Pamiętaj, że mówimy o Koranie, czyli potwierdzasz, że Mahomet napisał Koran? :3majsie:

I znowu te stare odgrzewane kotlety :D .

No włośnie nie odgrzewamy, bo to przełom w rozmowach! Własnie przyznałes, ze Mahomet pisął Koran. Dziekuję :lol:

Cytuj:
Ty sie lepiej zapoznaj kiedy w Islamie można dokonać aborcji, a później pisz te bzdury!

Nie rozmawaiłem o Islamie tylko o "oswieconym" zachodzie.Cyrzbyś negował fakty?

Bynajmniej, znasz moje stanowisko, ale sam nie jesteś oświecony co się dzieje z aborcją w islamie.

Cytuj:
Także powolutku fala muzułmanów bedzie się obawiała swojej bytności w Europie.

Wizjoner-fantasta z Ciebie.
Wieszczysz upadek demokracji czy jak?

Heheh zobaczymy.

Miałem jedno pytanie i je pominąłeś chyba więc powtórze:
[quote]Hosi

Czy możesz wymienić te 22 kraje arabskie, które podpisały tę umowę o zwalczaniu terroryzmu. Nie potrafię znaleźć członków.[/quote
]


N wrz 08, 2013 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
ARHIZ napisał(a):
akbar napisał(a):
Janusz Danecki: Często twierdzi się, że to religia powoduje, ale przyczyny są przede wszystkim polityczne. To jest walka polityczna i na tę walkę polityczną nakładają się sprawy ideologiczne i religijne. Religia wykorzystywana jest instrumentalnie, jest wykorzystywana do interpretowania działań politycznych – na przykład słynna legenda, o tym, że każdy kto samobójczo ginie w walce idzie natychmiast do raju jako męczennik. Nieprawda – do raju idzie jako męczennik ten, który broni wiary, kiedy jest atakowana.

No ciągle to powtarzam :D

Swoją drogą, Salafiyya nie chce już ze mną rozmawiać o Koranie ;(


Drogi ARHIZie
Powiedz mi na czym polega obrony wiary islamskiej przez samobójców, którzy wysadzają się na targowiskach, gdzie znajdują się sami muzułmanie?


N wrz 08, 2013 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):
Drogi ARHIZie
Powiedz mi na czym polega obrony wiary islamskiej przez samobójców, którzy wysadzają się na targowiskach, gdzie znajdują się sami muzułmanie?

Otóż na tym, że komuś jest bardzo na rękę, by ów zmanipulowany człowiek się tam wysadził. Kasa=wpływy=władza. Czyli właśnie instrumentalne wykorzystanie religii dla celów politycznych.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N wrz 08, 2013 18:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):

Niestety nie byłes w stanie i nie jestes podać przesłanek Obamy więc ogranicz się z opisami całej polityki USA. Bush był, ale już nie jest. jest proislamski Obama.

Jakiego Obamy :o
Człowieku dyskusja dotyczy Busha i ataku na Irak :!:
Gubisz się.

Cytuj:
parafrazując twoje słowa dot. fundamentalizmu imama warszawskiego powiedz mi łaskawie co oznacza budowanie wizji świata wg Biblii zdanie Busha?

Przeczytaj jeszcze raz wszystkie cytaty i sam sobie odpoiwedz.

Cytuj:

Człowieku GUBISZ SiĘ: najpierw piszesz
Cytuj:
Ale ja nie klasyfikowałem tego jako wojny religijne.
Pisałem tylko,że Biblia odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki USA.


a potem
Cytuj:
Jak już wcześniej pisałem,religia to istotny czynnik w kreowaniu polityki USA.

Wymiękam :)
Chrzesciajnstwo oparte jest na Biblii :)
Bush należy do religi chrzesciajnskiej o orientacji ewangelicznej która korzysta z Biblii (prosciej nie dam rady :D)Jezeli napisałem że to Biblia odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki,a nastepnie że religia,tzn że uzywam tych terminów wymiennie.
I jeszcze raz ;)
Bush wyznaje religie,a ta opiera sie na Biblii.
Jeszcze raz?
Jak już wcześniej pisałem,religia chrzescijanska,konkretniej ewangeliczna to istotny czynnik w kreowaniu polityki USA.

Pisałem tylko,że Biblia w rozumieniu ewangelicznych chrzesciajan (uff) odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki USA.
Wybacz akbar,jasniej nie potrafię :D

Cytuj:

A nie twierdzisz? Hehe dobre sobie, no jakis się potulny rozmówca zrobił po banie

A nie twierdze he he he.
Masz inaczej?

Cytuj:
Oczywiście, pojecie terroryzmu kojarzy się głównie z celami politycznymi. Ale skoro sam Bóg daje bodźca do zabijania to chyba coś z tym Bogiem nie tak?

Łał ,co za blyskotliwa teza!
A przyszło ci do głowy, że jest tak, że pewne osoby interpretują sobie po swojemu Koran?

Cytuj:

Hosi!
Nielegalne?! Gdzie? Znasz jakiś przepis prawny danego kraju?


Nie udawaj podawałem ci cytaty w innym wątku.Amnejza?

Cytuj:
Przeciez tak broniłes wyroku sądu na kobiecie, która została osądzona za gwałt! Krótka pamię

Nie broniłem,tylko uzasadniałem.

Cytuj:
kolego Hosi!
Ja z Tobą rozmawiam o POLAKACH! Prosze o cytaty, ze polscy żołnierze zabijali muzulmanów nie terrorystów! No...

Kazdy terorysta muzłumanski jest muzłumaninem ;) .
Wniosek:zabijali muzłumanów.

Cytuj:
A kto tutaj mówi o podważaniu? A co chcesz od Pipesa? Tu chodzi o stronniczość. Chyba wiadome jest że każdy broni swojej racji, jak Ty i ja.


To nie tyle kwsetia że "broni:,tylko jakich uzywa argumentów.
Róznica jakościowa,po prostu :)

Cytuj:
Znów te USA... Ty masz jaką fobię na ich punkcie. Używanie tych słówek stalsny świadczy o twoim infantylizmie. Bez komentarza.
Chrzescijanskie wojska USA - przeciez pisałeś o tylko motywach biblijnych a teraz wskazujesz na wojny religijne. Kolejny raz zagubiłeś się :badgrin:

A więc jestem infantylistą ;)
Pisałem że to jeden z głownych motywów.Gubisz się.

Cytuj:
Bzdura! Czy koalicja antyiracka jest taka sama jak antyafgańska, czy antysyryjska? Nie odwaracj kota ogonem :badgrin:

A przecież odnosiłem sie tu wyżej do koalicji antyirackiej.Gubisz się :)

Cytuj:

Czy możesz wymienić te 22 kraje arabskie, które podpisały tę umowę o zwalczaniu terroryzmu. Nie potrafię znaleźć członków.
[/quote]
Własnie ,z tymi członkami tez mam problem ;)
Cały czas szukam.
Jak znajdę,to dam znać.

pozdrawiam.


N wrz 08, 2013 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
akbar napisał(a):

Niestety nie byłes w stanie i nie jestes podać przesłanek Obamy więc ogranicz się z opisami całej polityki USA. Bush był, ale już nie jest. jest proislamski Obama.

Jakiego Obamy :o
Człowieku dyskusja dotyczy Busha i ataku na Irak :!:
Gubisz się.

Acha czyli USA za Busha była be a teraz jest ok? Albo Obama kontynuuje plan Busha, albo nie? A skoro nadal jest wojna w Afganie i część wojsk pozostaje w Iraku to Obama prowadzi politykę Busha. A może uważasz inaczej?

Cytuj:
Cytuj:
parafrazując twoje słowa dot. fundamentalizmu imama warszawskiego powiedz mi łaskawie co oznacza budowanie wizji świata wg Biblii zdanie Busha?

Przeczytaj jeszcze raz wszystkie cytaty i sam sobie odpoiwedz.

No rzeczowa odpowiedź! Klasyczny unik Hosiego :brawo:

Cytuj:
Wymiękam :)
Chrzesciajnstwo oparte jest na Biblii :)
Bush należy do religi chrzesciajnskiej o orientacji ewangelicznej która korzysta z Biblii (prosciej nie dam rady :D)Jezeli napisałem że to Biblia odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki,a nastepnie że religia,tzn że uzywam tych terminów wymiennie.
I jeszcze raz ;)
Bush wyznaje religie,a ta opiera sie na Biblii.
Jeszcze raz?
Jak już wcześniej pisałem,religia chrzescijanska,konkretniej ewangeliczna to istotny czynnik w kreowaniu polityki USA.

Pisałem tylko,że Biblia w rozumieniu ewangelicznych chrzesciajan (uff) odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu polityki USA.
Wybacz akbar,jasniej nie potrafię :D

Dzięki za długi wywód, tylko kompletnie bez sensu, bo tu chodzi o wojnę religijna. Bush prowadzi politykę opartą na Biblii i religii,a le czy prowadzi wojnę religijną?

Cytuj:
Oczywiście, pojecie terroryzmu kojarzy się głównie z celami politycznymi. Ale skoro sam Bóg daje bodźca do zabijania to chyba coś z tym Bogiem nie tak?

Łał ,co za blyskotliwa teza!
A przyszło ci do głowy, że jest tak, że pewne osoby interpretują sobie po swojemu Koran?

Świetna religia. Każdy może sobie interpretować Koran po swojemu! "Bijcie je!" - jak to można interpretować? Surę 9:5 jak można interpretować? Dowolnie? Czyli, że jadąc do krajów islamskich najpierw musze się dowiedzieć jak dany imam, region czy Bóg wie co interpretuje Koran? Hehe dobre.

Cytuj:
Hosi!
Nielegalne?! Gdzie? Znasz jakiś przepis prawny danego kraju?


Nie udawaj podawałem ci cytaty w innym wątku.Amnejza?

Nie podawałeś to ja podałem jeden cytat o przepisach prawnych i zabójstwach honorowych. A skoro uważasz tak to podaj, nie zaszkodzi.

Cytuj:
Cytuj:
Przeciez tak broniłes wyroku sądu na kobiecie, która została osądzona za gwałt! Krótka pamię

Nie broniłem,tylko uzasadniałem.

Albo się z wyrokiem zgadzasz, albo nie. Ty się zgadzałeś i tak uzasadniałeś. Nie rób ze mnie idioty ;-)

Cytuj:
kolego Hosi!
Ja z Tobą rozmawiam o POLAKACH! Prosze o cytaty, ze polscy żołnierze zabijali muzulmanów nie terrorystów! No...

Kazdy terorysta muzłumanski jest muzłumaninem ;) .
Wniosek:zabijali muzłumanów.


Toś nas oświecił, serio nie wiedziałem, że terroryści sa muzułmanami :lol:
Czyli nie zabijali zwykłych muzułmanów tylko terrorystów? Tak?

Cytuj:
To nie tyle kwsetia że "broni:,tylko jakich uzywa argumentów.
Róznica jakościowa,po prostu :)

Skoro jakościowo to napisz, czy męczennikiem nazwiemy każdego muzułmanina który zginał w Iraku walcząc z Amerykanami, Polakami itd.?

poza tym na tej stronie http://www.thereligionofpeace.com/Quran ... ombing.htm mamy doskonały opis samobójców i jak to rozumiemc:

Cytuj:
Question:

Are suicide bombings justified or condemned under Islam?

Summary Answer:

Suicide is against Islam. Martyrdom is not.

"Suicide bomber" is a derogatory term invented in the West to try and describe what in Islam is known as a Fedayeen or Shahid - a martyr. The point of the bomber isn't suicide - it is to kill infidels in battle. This is not just permitted by Muhammad, but encouraged with liberal promises of earthy rewards in heaven, including food and sex.

Tłumaczenie:

Pytanie: Czy samobójcy sa usprawiedliwieni czy potepieni w Islamie?

Odpowiedź: Samobójca jest uwłaczającym terminem wymyslonym przez Zachód, aby opisac kogoś kto jest w islamie nazywanym Fedayeen or Shahid - męczennik. Celem samobójcy nie jest samobójstwo jako takie, ale [b]zabójstwo niewiernych w walc
e. To nie jest wskazywane przez Mahometa, ale zachęcane w ramach liberalnych obietnic ziemskich nagród w niebie, włączając jedzenie i seks.[/b]

Jak by nie patrzeć, mozna zabijać szyitów przez sunnitów, bo jedni dla drugich sa heretykami a więc zdrajcami zagrażającymi ich wierze. Jest to głupie, ale tak niestety juz jest panowie :x

Cytuj:
Bzdura! Czy koalicja antyiracka jest taka sama jak antyafgańska, czy antysyryjska? Nie odwaracj kota ogonem :badgrin:

A przecież odnosiłem sie tu wyżej do koalicji antyirackiej.Gubisz się

To, ze się odnosiłeś to nie znaczy że dobrze to zrobiłeś. Pisałeś o KOALICJI ANTYMUZUŁMAŃSKIEJ i nie wij się jak piskorz tylko wymień państwa tej koalicji.


Cytuj:
Własnie ,z tymi członkami tez mam problem ;)
Cały czas szukam.
Jak znajdę,to dam znać.

pozdrawiam.

No właśnie, wklejasz coś nie możesz poprzeć faktem. Ale poczekam cierpliwie.


N wrz 08, 2013 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):

Niestety nie byłes w stanie i nie jestes podać przesłanek Obamy więc ogranicz się z opisami całej polityki USA. Bush był, ale już nie jest. jest proislamski Obama.

Przesłanek do czego?
Skup się!
Mowa była o motywach Busha,a nie Obamy.To On zainicjował konflikt zbrojny.Cały czas o tym piszę.

Cytuj:
Dzięki za długi wywód, tylko kompletnie bez sensu, bo tu chodzi o wojnę religijna. Bush prowadzi politykę opartą na Biblii i religii,a le czy prowadzi wojnę religijną?

Bush już nie prowadzi kolego akbarze polityki.To przeszłość.
A czy prowadził wojnę religiją?Hmm.To zależy od definicji.
Jaką proponujesz?

Cytuj:
Świetna religia. Każdy może sobie interpretować Koran po swojemu!

Są pewne zasady w egzegeze których nalezy przestzegaac,natomiast nie można wykluczyć tego ze pojawi sie jakiś swir i wymysli jakąś swoją, autorską ;)

Cytuj:
co oznacza budowanie wizji świata wg Biblii zdanie Busha?

Kazdy chrzescijanin jest powołany do głoszenia ewangelii.
Nie inaczej było z Bushem.Miał instrumenty polityczne, ktroe umozliwiały mu relaizowanie polityki zmierzajacej w tym własnie celu.Pozbawienie Iraku ewentualnego ataku na Izrael ,to tez jeden z głownych wątków.No i oczywiscie ropa :)

Cytuj:
Nie podawałeś to ja podałem jeden cytat o przepisach prawnych i zabójstwach honorowych.

Poszukam tych postów.

Cytuj:
Albo się z wyrokiem zgadzasz, albo nie. Ty się zgadzałeś i tak uzasadniałeś. Nie rób ze mnie idioty ;-)

A o dysocjacji słyszał ?

Cytuj:

Toś nas oświecił, serio nie wiedziałem, że terroryści sa muzułmanami :lol:
Czyli nie zabijali zwykłych muzułmanów tylko terrorystów? Tak?

Teraz będzie :D

Polscy żołnierze jako klasyczni okupanci walczą Z Irackim ruchem oporu!Dlaczego?
Proste.
Kiedy mieszkancy danego kraju walczą z obcymi wojskami kupacyjnymi na zasadzie "uderz i uciekaj" mamy do czynienia własnie z ruchem oporu (partyzantka).Partyzantka z zalozenia działa w obrębie danego kraju.To tajne sluzby powolane są do tego aby zwalczac teroryzm.Pole działania powinno ograniczyć sie do samych protektorów i ewnetualnych kryjówek terorystów.

Kogo w takim razie zabijają Polscy zołnierze?
Partyzantów którzy walczą o swój kraj.
Analogicznie do Polskiego AK.
Z tego co pamiętam Niemcy okrelasli partyzanów "bandytami".
Współczesnie nazywa się takie osoby "terorystami".Dobre co :D ?

Cytuj:
Skoro jakościowo to napisz, czy męczennikiem nazwiemy każdego muzułmanina który zginał w Iraku walcząc z Amerykanami, Polakami itd.?


Oczywiscie terorysci mają rozne motywy.
Natomiast jak walczą na swoim terenie, to przede wszystkim są partyzantami broniącymi swojego kraju :)W dalszej kolejnosci mozna stosowac inne okreslenia.To tak dla porządku.

Cytuj:

To, ze się odnosiłeś to nie znaczy że dobrze to zrobiłeś. Pisałeś o KOALICJI ANTYMUZUŁMAŃSKIEJ i nie wij się jak piskorz tylko wymień państwa tej koalicji.

O antymuzlumanskiej ale w Iraku.
Gubisz się!

Cytuj:
No właśnie, wklejasz coś nie możesz poprzeć faktem.

Przeciez to nie jest mój wymysł.


Pn wrz 09, 2013 5:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Przesłanek do czego?
Skup się!
Mowa była o motywach Busha,a nie Obamy.To On zainicjował konflikt zbrojny.Cały czas o tym piszę.

Coś Ci sie wątki pomieszały. To jest mój ostatni wpis:
akbar napisał(a):
Acha czyli USA za Busha była be a teraz jest ok? Albo Obama kontynuuje plan Busha, albo nie? A skoro nadal jest wojna w Afganie i część wojsk pozostaje w Iraku to Obama prowadzi politykę Busha. A może uważasz inaczej?

Odpowiedz na moje pytanie i nadal skupiaj się na oskarżaniu Busha, a my tymczasem skupimy się na obecnych czasach.

Cytuj:
Bush już nie prowadzi kolego akbarze polityki.To przeszłość.
A czy prowadził wojnę religiją?Hmm.To zależy od definicji.
Jaką proponujesz?

Nie prowadzi polityki, a post wyżej ciągle brniesz w jego stronę :badgrin:
Ja staram się odgadnąć z Twoich postów, czu uważasz te ataki za krucjaty czy nie? Dla mnie to nie była i nie jest wojna religijna! Koniec.

Cytuj:
Są pewne zasady w egzegeze których nalezy przestzegaac,natomiast nie można wykluczyć tego ze pojawi sie jakiś swir i wymysli jakąś swoją, autorską ;)

nie oznacza to jednak, że dany kraj, imam czy region nie tworzy wąłsnych interpretacji co świadczy, że ta religia nie opiera się na jedności tylko na dowolności. każda śmierć może byc uzasadniona wg własnego widzimisię.

Cytuj:
Kazdy chrzescijanin jest powołany do głoszenia ewangelii.
Nie inaczej było z Bushem.Miał instrumenty polityczne, ktroe umozliwiały mu relaizowanie polityki zmierzajacej w tym własnie celu.Pozbawienie Iraku ewentualnego ataku na Izrael ,to tez jeden z głownych wątków.No i oczywiscie ropa :)

Ale chrześcijanin nie zmusza innych do przyjęcia chrześcijaństwa. Bush realizował po pierwsze politykę imperialistyczną, a fakt, że czuł się mocny to wszczepił wątki biblijne, ale jak wiemy na poziomie administracji.

Cytuj:
Cytuj:
Albo się z wyrokiem zgadzasz, albo nie. Ty się zgadzałeś i tak uzasadniałeś. Nie rób ze mnie idioty ;-)

A o dysocjacji słyszał ?

Kto słyszał? Chyba powinno być "słyszałeś". Określ się czy się zgadzasz z wyrokiem czy nie. Znów się wijesz.

Cytuj:
Teraz będzie :D

Polscy żołnierze jako klasyczni okupanci walczą Z Irackim ruchem oporu!Dlaczego?
Proste.
Kiedy mieszkancy danego kraju walczą z obcymi wojskami kupacyjnymi na zasadzie "uderz i uciekaj" mamy do czynienia własnie z ruchem oporu (partyzantka).Partyzantka z zalozenia działa w obrębie danego kraju.To tajne sluzby powolane są do tego aby zwalczac teroryzm.Pole działania powinno ograniczyć sie do samych protektorów i ewnetualnych kryjówek terorystów.

Kogo w takim razie zabijają Polscy zołnierze?
Partyzantów którzy walczą o swój kraj.
Analogicznie do Polskiego AK.
Z tego co pamiętam Niemcy okrelasli partyzanów "bandytami".
Współczesnie nazywa się takie osoby "terorystami".Dobre co :D ?

Znów się pogubiłeś. Rozmowa jest o Afganistanie...
Hehe partyzanci... To, że ktoś przyjmuje styl partyzantów nie oznacza że nimi jest. Cel koalicji w Afganistanie był walką z terrorystami, Al-Kaidą, nie z muzułmanami. Przy okazji pogoniono Talibów z państwa, który to upodlili i sprowadzili do czasów średniowiecza.
Rozumiem, że ci ludzie maja prawo walczyć o swój kraj, ale raczej powinni to robic przeciwko Talibom uważasz inaczej? ;)
Polacy walczą z terrorystami, którzy walczą z wojskami koalicji. Nie ma tam partyzantów kolego jak z czasów IIWŚ, to nie ten charakter wojny i walk.

Cytuj:
Oczywiscie terorysci mają rozne motywy.
Natomiast jak walczą na swoim terenie, to przede wszystkim są partyzantami broniącymi swojego kraju :)W dalszej kolejnosci mozna stosowac inne okreslenia.To tak dla porządku.

No proszę! Nowa teoria :mrgreen:
Od tej pory każdy kto walczy na swoim terenie jest partyzantem, już nie jest terrorystą.
Kolego terrorysta jest ten kto osiąga cele polityczne w specyficzny sposób.

Wojska koalicji nie walczą z Afgańczykami zrozum to! To z kim walczy policja i armia afgańska obecnie?!

Cytuj:
To, ze się odnosiłeś to nie znaczy że dobrze to zrobiłeś. Pisałeś o KOALICJI ANTYMUZUŁMAŃSKIEJ i nie wij się jak piskorz tylko wymień państwa tej koalicji.

O antymuzlumanskiej ale w Iraku.
Gubisz się!

Nie nie gubię się! To Ty unikasz odpowiedzi, boś się sam zamieszał. Koalicja antymuzułmańska będzie obejmować państwa przeciwko muzułmanom. Czekam na wymianę tych państw. Wij się, wij ja mam czas :mrgreen:

Cytuj:
Cytuj:
No właśnie, wklejasz coś nie możesz poprzeć faktem.

Przeciez to nie jest mój wymysł.

Cięzki jesteś...
To po co wklejasz coś o czym nie masz pojęcia?!



I na koniec:
Cytuj:
akbar napisał(a):
Cytuj:
Question:

Are suicide bombings justified or condemned under Islam?

Summary Answer:

Suicide is against Islam. Martyrdom is not.

"Suicide bomber" is a derogatory term invented in the West to try and describe what in Islam is known as a Fedayeen or Shahid - a martyr. The point of the bomber isn't suicide - it is to kill infidels in battle. This is not just permitted by Muhammad, but encouraged with liberal promises of earthy rewards in heaven, including food and sex.

Tłumaczenie:

Pytanie: Czy samobójcy sa usprawiedliwieni czy potepieni w Islamie?

Odpowiedź: Samobójca jest uwłaczającym terminem wymyslonym przez Zachód, aby opisac kogoś kto jest w islamie nazywanym Fedayeen or Shahid - męczennik. Celem samobójcy nie jest samobójstwo jako takie, ale zabójstwo niewiernych w walce. To nie jest wskazywane przez Mahometa, ale zachęcane w ramach liberalnych obietnic ziemskich nagród w niebie, włączając jedzenie i seks.

Jak by nie patrzeć, mozna zabijać szyitów przez sunnitów, bo jedni dla drugich sa heretykami a więc zdrajcami zagrażającymi ich wierze. Jest to głupie, ale tak niestety juz jest panowie :x


To jak to będzie z autorytetem Daneckiego? Pominąłeś ten wątek.


Pn wrz 09, 2013 6:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):
akbar napisał(a):
Acha czyli USA za Busha była be a teraz jest ok? Albo Obama kontynuuje plan Busha, albo nie? A skoro nadal jest wojna w Afganie i część wojsk pozostaje w Iraku to Obama prowadzi politykę Busha. A może uważasz inaczej?

Odpowiedz na moje pytanie i nadal skupiaj się na oskarżaniu Busha, a my tymczasem skupimy się na obecnych czasach.

Obama musi kontynuowac polityke zoobowiązń wobec władz-marionetek.Zresztą, sami zrobili bałagan to teraz muszą posprzątać.Proste.
Co warte podkreslenia:

Demokraci i Republikanie mają znacząco inny stosunek do polityki wojskowej,dlatego że ci drudzy "wspierani są przez Boga"i walczą w Jego imię w obronie wartosci chrzescijanskich.To jest własnie realizacj polityki-chrystianizacji w niedostrzegalnej dla przecietnego zjadacza chleba formie.

Cytuj:
Ja staram się odgadnąć z Twoich postów, czu uważasz te ataki za krucjaty czy nie? Dla mnie to nie była i nie jest wojna religijna! Koniec.

Ty wymuszasz na mnie azebym zastosował zerojedynkowy schemat pojęciowy.Niestety tak nie będzie.Jak zapewne wiesz, unikam formułowanie jednoznacznych okresleń, tym bardziej że kwestia dotyczy tak złożonej materii jaką są motywy konfliktu wojskowego w Iraku.Pozostanę przy swoim:Jedną z głownych przyczyn wojny była religia.Koniec,kropka.

Cytuj:
nie oznacza to jednak, że dany kraj, imam czy region nie tworzy wąłsnych interpretacji co świadczy, że ta religia nie opiera się na jedności tylko na dowolności.

Nie daje już rady :)
W obrębie chrzesciajnatwa rówenież nie ma jednosci w tym zakresie.Pytanie;gdzie takowa istnieje?Masz jakąś propozycję?

Cytuj:
Ale chrześcijanin nie zmusza innych do przyjęcia chrześcijaństwa. Bush realizował po pierwsze politykę imperialistyczną, a fakt, że czuł się mocny to wszczepił wątki biblijne, ale jak wiemy na poziomie administracji.

Oczywiscie,bezposrednio nie!
Najpierw potrzebny jest odpowiedni grunt, czyli wprowadzenie szeroko pojetej demokracji,a co za tym idzie tolerancji religijnej.Na takiej bazie prowadzenie chrystianizacji jest tylko czystą formalnoscią.Dopóki będziesz myślał schematami,nie pojmiesz tej zasady :) .

Cytuj:
Kto słyszał? Chyba powinno być "słyszałeś". Określ się czy się zgadzasz z wyrokiem czy nie. Znów się wijesz.

Oj tam oj tam nie badz taki precyzyjny ;)

Znowu wymuszasz na mnie tak/nie.Nie znasz innego podejscia?.
Moja pozycja w tym zakresie ma charakter zdysocjownay,czyli patrzę niejako z zewanątrz bez dokonywania ocen,opisowo.

Cytuj:

Znów się pogubiłeś. Rozmowa jest o Afganistanie...
Hehe partyzanci... To, że ktoś przyjmuje styl partyzantów nie oznacza że nimi jest. Cel koalicji w Afganistanie był walką z terrorystami, Al-Kaidą, nie z muzułmanami. Przy okazji pogoniono Talibów z państwa, który to upodlili i sprowadzili do czasów średniowiecza.
Rozumiem, że ci ludzie maja prawo walczyć o swój kraj, ale raczej powinni to robic przeciwko Talibom uważasz inaczej? ;)
Polacy walczą z terrorystami, którzy walczą z wojskami koalicji. Nie ma tam partyzantów kolego jak z czasów IIWŚ, to nie ten charakter wojny i walk.


Kolego Ja rozmawiam o Iraku.
Takze nie wmawiaj mi że rozmawiamy o Afganistanie,ok?
Celem koalicji antyirackiej jest walka z terorystami?Propaganda działa :D
Tak na logikę:
To dlaczego nie zabijają tylko terorystów ,a gwałcą, mordują, palą Koran,słowem polują na muzłumanów jak na kaczki,he?podawałem ci chociazby przykład z BlackWater,pamiętasz?

Działania antyterorystyczne powinny być skierowane tylko na bazy,protektorów i inne przyczólki teroryzmu.W innym wypadku,to zwykła okupacja.Tak więc Irakijczycy którzy atakaują amerykanów,to klasyczni partyzanci.Przykro mi ;)

Cytuj:
Od tej pory każdy kto walczy na swoim terenie jest partyzantem, już nie jest terrorystą.
Kolego terrorysta jest ten kto osiąga cele polityczne w specyficzny sposób.

Wojska koalicji nie walczą z Afgańczykami zrozum to! To z kim walczy policja i armia afgańska obecnie?!

Policja i armia Afganska to zwykle marionetki, kolaboranci, którzy walczą z bojownikami o wolność i suwereność swego kraju.

Cytuj:

Nie nie gubię się! To Ty unikasz odpowiedzi, boś się sam zamieszał. Koalicja antymuzułmańska będzie obejmować państwa przeciwko muzułmanom.

Przeciwko muzłumanom w Iraku.O tym była mowa.Tak trudno ci to zrozumieć?

Cytuj:

To jak to będzie z autorytetem Daneckiego? Pominąłeś ten wątek.

Z czym Ty masz znowu problem?
Danecki jest profesorem!Mam podać definicję :D ?


Pn wrz 09, 2013 8:32
Zobacz profil
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Jak już wczesniej pisałem,religia to istotny czynnik w kreowaniu polityki USA.

Na czele Stanów Zjednoczonych często stali ludzie bardzo religijni. Z pewnością zdarzały się sytuacje, w których poglądy religijne wpływały na podejmowane przez nich decyzje. Temu nigdzie nie przeczę. Nigdy jednak amerykańskie władze nie występowały przeciwko jakiejkolwiek religii. Co by nie mówić o Stanach Zjednoczonych to tolerancja religijna jest tam jedną z fundamentalnych zasad. W polityce USA charakterystyczne jest także to, że bez względu na to, kto stał u władzy, w większości przypadków górę nad względami ideologicznymi brał pragmatyzm. Nie ma żadnych dowodów, że w przypadku inwazji na Irak było inaczej.
Hosi napisał(a):
Dalej uwazasz że to naciągane?

Teza o religijnych motywach inwazji na Irak z pewnością jest naciągana. Nawet te cytaty nic o tej konkretnej sprawie nie mówią. To, że Bush głosił, że Ameryka jest krajem wybranym przez Boga, by nieść światu wolność i demokrację to nic nowego. Takie slogany wygłaszało większość amerykańskich prezydentów. O prawdziwych motywach polityków mówią nie słowa i deklaracje, a ich czyny.
Hosi napisał(a):
A jakie to są według ciebie sensowne argumenty?Te które ty zaakceptujesz?

Naprawdę uważasz, że biblijne cytaty na karabinach żołnierzy amerykańskich to poważny argument? Sensownie będzie wtedy jak zaczniesz odnosić się do faktów i konkretnych działań. Przedstaw jak wygląda w praktyce rzekoma chrystianizacja Iraku, jakie są jej efekty, co zrobili Amerykanie by ograniczyć wpływy islamu w społeczeństwie irackim, w jaki sposób zwalczają islam jako religię. Wtedy będziemy mogli poważnie porozmawiać.


Pn wrz 09, 2013 10:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL