Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Mahomet i jego przygody 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
mauger napisał(a):
Na czele Stanów Zjednoczonych często stali ludzie bardzo religijni. Z pewnością zdarzały się sytuacje, w których poglądy religijne wpływały na podejmowane przez nich decyzje. Temu nigdzie nie przeczę. Nigdy jednak amerykańskie władze nie występowały przeciwko jakiejkolwiek religii

No to przedstaw jakieś kontrprzykady które uzasadnią Twoje stanowisko.Po raz kolejny powtarzasz to samo,bez jakichkolwiek odniseiń do prac naukowych.

Cytuj:
Teza o religijnych motywach inwazji na Irak z pewnością jest naciągana

Fakty które przedstawiłem swiadcza przeciwko Twojej tezie.

Cytuj:
To, że Bush głosił, że Ameryka jest krajem wybranym przez Boga, by nieść światu wolność i demokrację to nic nowego. Takie slogany wygłaszało większość amerykańskich prezydentów. O prawdziwych motywach polityków mówią nie słowa i deklaracje, a ich czyny.

Jakie czyny swiadczą przeciwko tym cytatom?
Najlepiej jak przedstawisz kontrcytaty przeczące tezie o motywach religijnych.

Cytuj:

Naprawdę uważasz, że biblijne cytaty na karabinach żołnierzy amerykańskich to poważny argument? Sensownie będzie wtedy jak zaczniesz odnosić się do faktów i konkretnych działań.

Z całej palety cytatów wybrałeś tylko jeden i na tej podstwie negujesz wartość wszystkich?
Odnosiłem się do faktów,czyli do motywów ataku na Irak.Ty nie przedstawiłeś żadnych danych ,które swidczyłyby na niekorzyść moich argumentów.

Cytuj:
Przedstaw jak wygląda w praktyce rzekoma chrystianizacja Iraku, jakie są jej efekty, co zrobili Amerykanie by ograniczyć wpływy islamu w społeczeństwie irackim, w jaki sposób zwalczają islam jako religię.


Ja nie twierdziłem że obecnie trwa chrystianizacja Iraku.
Na tym etapie to mozna dopiero mówić o przygotowywaniu gruntu poprzez stopniowe wprowadzanie szeroko pojętej demokracji, która dopiero w przyszłosci zakiekuje np wolnoscią religijna.Będzie to nastepny etap z długiego procesu.


Pn wrz 09, 2013 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Mahomet i jego przygody
Cytuj:
Świetna religia. Każdy może sobie interpretować Koran po swojemu! "Bijcie je!" - jak to można interpretować? Surę 9:5 jak można interpretować? Dowolnie? Czyli, że jadąc do krajów islamskich najpierw musze się dowiedzieć jak dany imam, region czy Bóg wie co interpretuje Koran? Hehe dobre.

Hmm, no właściwie, to coś w tym jest. Ale idąc dalej, imam też nie powinien się wtrącać do Twojej interpretacji. Ale znów - jeżeli nie weźmiemy pod uwagę kontekstu historycznego, kodu kulturowego, to mamy do czynienia z interpretacją będącą manipulację - czyli z dziewic dla terrorystów nici ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn wrz 09, 2013 16:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Cytuj:
Demokraci i Republikanie mają znacząco inny stosunek do polityki wojskowej,dlatego że ci drudzy "wspierani są przez Boga"i walczą w Jego imię w obronie wartosci chrzescijanskich.To jest własnie realizacj polityki-chrystianizacji w niedostrzegalnej dla przecietnego zjadacza chleba formie.

Wiesz na czym polega ta chrystianizacja? Bo ja jej nie widzę i nie jestem zwykłym zjadaczem chleba tylko osoba będąca w strefach wojny afgańskiej czy irackiej. Widzę co się tutaj dzieje i tutaj żaden żołnierz koalicji nie próbuje nawet zająknąć sie o Jezusie czy naszym Bogu. Ba! W kościele amerykańskim jest ludzi że na rekach mozna policzyć.
Myslę, że za bardzo jarasz się tymi doniesieniami, bo one nie mają kompletnie żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości i żaden długi proces "chrystianizacji" nie istnieje.
Tutaj żołnierze boją się wziąć Koran do reki czy popatrzeć na muzułmankę!
To są tylko usprawiedliwienia Buska, jak dla mnie takie same mieli pisarze Biblii, aby miec wymówkę cokolwiek na swoje poczynania.

Cytuj:
Ty wymuszasz na mnie azebym zastosował zerojedynkowy schemat pojęciowy.Niestety tak nie będzie.Jak zapewne wiesz, unikam formułowanie jednoznacznych okresleń, tym bardziej że kwestia dotyczy tak złożonej materii jaką są motywy konfliktu wojskowego w Iraku.Pozostanę przy swoim:Jedną z głownych przyczyn wojny była religia.Koniec,kropka.

Widze, że unikasz odpowiedzialności za swoje decyzje. Inshallah, czy jakos tak :3majsie:

Cytuj:
Nie daje już rady :)
W obrębie chrzesciajnatwa rówenież nie ma jednosci w tym zakresie.Pytanie;gdzie takowa istnieje?Masz jakąś propozycję?

To nie wchodź na forum jak nie dajesz rady.
W chrześcijaństwie są władze zwierzchnie. Z resztą przecież ty nie uznajesz fatw to o czym rozmowa ;)

Cytuj:
Oczywiscie,bezposrednio nie!
Najpierw potrzebny jest odpowiedni grunt, czyli wprowadzenie szeroko pojetej demokracji,a co za tym idzie tolerancji religijnej.Na takiej bazie prowadzenie chrystianizacji jest tylko czystą formalnoscią.Dopóki będziesz myślał schematami,nie pojmiesz tej zasady :) .

Demokracja zarzecza islamowi więc nie martwię sie o to, że normalność wróci do tych państwa. Islam to schemat. Tam nie ma wolność więc wszyscy działaja wg schematów, czyli szariatu, który reguluje wszystko!

Cytuj:
Moja pozycja w tym zakresie ma charakter zdysocjownay,czyli patrzę niejako z zewanątrz bez dokonywania ocen,opisowo.

Kolejny przykład słabości podejmowania decyzji. Stoję z boku i się patrze jak gwałcą kobietę i ... reaguję czy nie? Hosi ogarnij się bo Ty najwidoczniej wolisz stosować zasadę ja nie kradłem ja stałem na czatach. Porażka...
- Józek, Basia jest w ciąży.
- A, to jej sprawa...
- Ale ona jest w ciąży z tobą!
- A, to moja sprawa...
- Ale ona jest moją córką i ja ją z domu wyrzucę!
- A, to twoja sprawa...

:D

Cytuj:
Kolego Ja rozmawiam o Iraku.
Takze nie wmawiaj mi że rozmawiamy o Afganistanie,ok?
Celem koalicji antyirackiej jest walka z terorystami?Propaganda działa :D

Przecież stawiałem pytanie odnośnie Afganistanu a sam odpowiedziałeś o zabitych przez żołnierzy ludziach i że byli sądzeni. Co Ty mi tu imputujesz?!

Cytuj:
Tak na logikę:
To dlaczego nie zabijają tylko terorystów ,a gwałcą, mordują, palą Koran,słowem polują na muzłumanów jak na kaczki,he?podawałem ci chociazby przykład z BlackWater,pamiętasz?

Piszesz o incydentach, gdzie żołnierzom klękała psychika. Palenie Koranu to incydent, za który przeproszono. Czy AS przeprosiła za palenie Biblii?! Tam się pali dziennie więcej niz podczas całej wony w Afganie. Wyluzuj.
Słowem nie polują, bo było by to ludobójstwo, a ja osobiście o tym nie czytałem w żadnych źródlach.
Piszesz o incydentach nie konwencjonalnych działaniach.
A stwierdzenie, że nie zabijanie terrorystów jest z kosmosu i chyba masz problem...

Cytuj:
Działania antyterorystyczne powinny być skierowane tylko na bazy,protektorów i inne przyczólki teroryzmu.W innym wypadku,to zwykła okupacja.Tak więc Irakijczycy którzy atakaują amerykanów,to klasyczni partyzanci.Przykro mi

Zostaw człowieku ten Irak! Tam nie wojsk amerykańskich! Ludzie co za ciężki człowiek...
Ty kompletnie nie masz pojęcia co w tych krajach się dzieje. Nie ma o czym z tobą na ten temat dyskutować. Doczytaj i później sie zgłoś. :p

Cytuj:
Policja i armia Afganska to zwykle marionetki, kolaboranci, którzy walczą z bojownikami o wolność i suwereność swego kraju.

Kompletna indolencja Hosi. Skoro ci ludzi walcza z bojownikami to z kim walcza wojska koalicji? Policja i wojsko także walczy z muzułmanami?! :o Czy może z terrorystami? Heheh rozbawiasz mnie :brawo:

Hosi napisał(a):
To jak to będzie z autorytetem Daneckiego? Pominąłeś ten wątek.

Z czym Ty masz znowu problem?
Danecki jest profesorem!Mam podać definicję :D ?

No i co z tego? Lech Kaczyński tez by l profesorem... Najwidoczniej ma inna opinie niż reszta muslimów o czym świadczy cytat z podanej strony :mrgreen:


Pn wrz 09, 2013 18:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Co do KOALICJI ANTYMUZUŁMAŃSKIEJ to przestań twierdzić, że chodzi o Irak bo to wynikało z poniżej rozmowy:
Cytuj:
akbar napisał(a):

Kiedy w koncu zrozumiesz, że Zachód to głównie USA? To, że USA chce byc potentatem światowym w utrzymywaniu "pokoju" na świecie to nie znaczy, że Zachód jest zły.


Oczywiscie że głównie USA
Ponadto Wielka Brytanie,i wszystkie inne kraje koalicji antymuzłumanskiej .

Czekam na te państwa :mrgreen:
Nadal twierdzisz, że była rozmowa o Iraku? to podaj cytat :)


Pn wrz 09, 2013 18:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):
Wiesz na czym polega ta chrystianizacja? Bo ja jej nie widzę i nie jestem zwykłym zjadaczem chleba tylko osoba będąca w strefach wojny afgańskiej czy irackiej. Widzę co się tutaj dzieje i tutaj żaden żołnierz koalicji nie próbuje nawet zająknąć sie o Jezusie czy naszym Bogu. Ba! W kościele amerykańskim jest ludzi że na rekach mozna policzyć.

Heloł,gubisz się.
Z kim Ty polemizujesz?
Ja nie pisałem że chrystianizacja trwa,że żołnierze głoszą Jezusa itp.
Mówiłem o stopniowym wprowadzaniu demokracji, która w przyszłosci otworzy możliwość dizałania misji chrzesciajnskich.To proces długotrwały.

Ale już teraz zaczyna sie :D

Rozdają setki tysięcy Biblii w językach arabskich.

Rosną kontrowersje wokół roli kapelanów armii Stanów Zjednoczonych. Mimo zmiany polityki USA przez prezydenta Baracka Obamę wielu duchownych traktuje swoją pracę jako misję ewangeliza­cyj­ną w krajach muzułmańskich. To pogłębia światowy konflikt - ostrzega "Newsweek".

Takie nastawienie duchownych to efekt nazwania amerykańskiej wojny z terroryzmem po atakach z 11 września 2001 roku "krucjatą". Wielu kapelanów wziąż uważa, że - zgodnie z intencją George'a W. Busha - prowadzi świętą wojnę chrześcijań­skiej Ameryki ze światem muzułmańskim.

Mimo że prezydent Obama nie chce używać słów "armia Boga" i odżegnuje się od teorii wojny o chrześcijań­skie wartości to - zdaniem publicystów "Newsweeka" - nastawienie duchownych, którzy szerzenie chrześcijań­stwa traktują jako część swojej misji, nadal pozostaje bez zmian.

Tygodnik przypomina, że telewizja Al-Jazeera już rok temu pokazywała tysiące egzemplarzy Biblii przetłumaczo­nej na języki muzułmańskie. Mieli ją rozdawać amerykańscy żołnierze w Afganistanie. Wtedy Pentagon zapewniał, że Biblię skonfiskowano i że nie było żadnych nacisków na nawracanie Afgańczyków.

Teraz "Newsweek" twierdzi, że w ostatnich latach kilkaset tysięcy egzemplarzy tłumaczonego Pisma Świętego, kapelani Armii Stanów Zjednoczonych rozdawali także w Iraku.
Pentagon ponownie zaprzecza choć tygodnik dotarł do przedstawi­cie­li kościelnego wydawnictwa, które prowadzi projekt nawracania na chrześcijań­stwo poprzez Biblię w różnych językach wschodu.

:brawo:
Przeoraszam ewangeliazacja już trwa :D

Ze strony którą podawałem wczesniej.
Kolego akbar.
Bajeczki to sobie możesz wypisywać na forum dla dzieci.Jasne?


Cytuj:
Tutaj żołnierze boją się wziąć Koran do reki czy popatrzeć na muzułmankę!

Ahaha.
To dobre.
Już ci podawałem co robią z muzłumankami.Amnezja?

Cytuj:

To nie wchodź na forum jak nie dajesz rady.
W chrześcijaństwie są władze zwierzchnie. Z resztą przecież ty nie uznajesz fatw to o czym rozmowa ;)

Nie daje rady jak czytam twoje posty.
w chrzescijanstwie są władze zwierchnie :?:
Jest ponad 2000 denominacji chrzesciajnskich.O jakich Ty wladzach tu rozprawiasz.he?

Cytuj:
Kolejny przykład słabości podejmowania decyzji.

Jakich decyzji,he?

Cytuj:
Ty najwidoczniej wolisz stosować zasadę ja nie kradłem ja stałem na czatach. Porażka...
- Józek, Basia jest w ciąży.
- A, to jej sprawa...
- Ale ona jest w ciąży z tobą!
- A, to moja sprawa...
- Ale ona jest moją córką i ja ją z domu wyrzucę!
- A, to twoja sprawa...

Czy Ja rozmawiam z Tobą o takich dylematach?
Gubisz sie coraz bardziej!

Cytuj:

Piszesz o incydentach, gdzie żołnierzom klękała psychika.

Buhaha.
No tak i musieli sie wyzywac na muzłumanch.Chrzesicjanom pekała psychika.Większego skecza nie słyszałem.

Na takiej zasadzie to można usprawiedliwić największe zbrodnie.Nie osmieszaj się!

Cytuj:
Słowem nie polują, bo było by to ludobójstwo, a ja osobiście o tym nie czytałem w żadnych źródlach.

Taki spec od Islamu a nie słyszał o firmach ochroniarskich które działają na zasadzie:"Kazdy muzłumanini to terorysta"Mam podac po raz kolejny te cytaty?

Cytuj:

Ty kompletnie nie masz pojęcia co w tych krajach się dzieje. Nie ma o czym z tobą na ten temat dyskutować. Doczytaj i później sie zgłoś. :p


A Ty jak widac nie masz pojecia o ewangelizacji i rozpowszechnianiu Biblii w języku arabskim.
Doczytaj trochę, a potem sie wypowiadaj.

Cytuj:
Kompletna indolencja Hosi. Skoro ci ludzi walcza z bojownikami to z kim walcza wojska koalicji? Policja i wojsko także walczy z muzułmanami?! :o Czy może z terrorystami? Heheh rozbawiasz mnie :brawo:

Dobra.
To teraz mi wyjasnij jak identyfikują terorystów Amerykanie, Policja i wojsko.Mają napisy na czołach :D ?

Cytuj:
No i co z tego? Lech Kaczyński tez by l profesorem... Najwidoczniej ma inna opinie niż reszta muslimów o czym świadczy cytat z podanej strony :mrgreen:

Podawałem ci link w którym tematy opracowywało całe grono naukowców.Jakoś nikt Twojego punktu widzenia nie podzielał.Wszyscy się mylą,tylko akbar znalazł prawdę :) Daj se spokój!


Pn wrz 09, 2013 19:23
Zobacz profil
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
Po raz kolejny powtarzasz to samo,bez jakichkolwiek odniseiń do prac naukowych.

A propos. Natknąłem się na zmieszczoną w Tygodniku Przegląd ciekawą recenzję książki, którą się podpierasz „Religia w Białym Domu” francuskiego socjologa Sebastiena Fatha. Można tam przeczytać:

Autor polemizuje z poglądem, jakoby główną grupą wpływu pociągającą za sznurki w Białym Domu byli chrześcijańscy fundamentaliści. Wprost przeciwnie, jako tych, którzy pociągają za sznurki, wskazuje nierzadko indyferentnych religijnie neokonserwatystów nawiązujących do filozofii politycznej Leo Straussa. Fath nie podziela również opinii polskich entuzjastów Ameryki, dotyczących żywotności tamtejszego chrześcijaństwa. Stawia wręcz tezę, że staje się ono coraz bardziej podporządkowane amerykańskiemu neomesjanizmowi geopolitycznemu i \"religii amerykańskiego stylu życia\".

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/o-religii-ameryce

Sam bym tego lepiej nie ujął.
Hosi napisał(a):
Fakty które przedstawiłem swiadcza przeciwko Twojej tezie.

Przedstawiłeś wyrwane z kontekstu cytaty oraz jakieś historyjki o drugorzędnym znaczeniu jak te o celownikach karabinów czy okładkach raportów wywiadowczych. Niech każdy oceni czy można to uważać, za mocne dowody przemawiając za teza, czy też za rozpaczliwe i nieudolne próby sklecenia jakieś teorii podpierającej określona wizję świata.
Hosi napisał(a):
Ty nie przedstawiłeś żadnych danych ,które swidczyłyby na niekorzyść moich argumentów.

Skoro nie czytasz lub całkowicie ignorujesz to co piszę to dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.
Hosi napisał(a):
Na tym etapie to mozna dopiero mówić o przygotowywaniu gruntu poprzez stopniowe wprowadzanie szeroko pojętej demokracji, która dopiero w przyszłosci zakiekuje np wolnoscią religijna.

Och, to straszne! Cóż za szatański pomysł zgniłego Zachodu, żeby każdy człowiek mógł żyć zgodnie z własnym sumieniem i spokojnie praktykować własną religię. Oczywiście wierzę, ze gorliwych muzułmanów taka wizja musi straszliwie przerażać. No bo co to za bogobojny kraj muzułmański, w którym nikt nie będzie ucinał głów chrześcijanom, podpalał ich domów, oblewał kwasem ich kobiet...

Jeśli się głębiej zastanowić, to być może masz rację, że wolność to dla islamu śmiertelny wróg i jedynie terror, zniewolenie i społeczny przymus może trzymać całe narody przy tej religii.


Wt wrz 10, 2013 12:11

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
mauger napisał(a):
Przedstawiłeś wyrwane z kontekstu cytaty oraz jakieś historyjki o drugorzędnym znaczeniu jak te o celownikach karabinów czy okładkach raportów wywiadowczych. Niech każdy oceni czy można to uważać, za mocne dowody przemawiając za teza, czy też za rozpaczliwe i nieudolne próby sklecenia jakieś teorii podpierającej określona wizję świata.

Jak widac nie potrafisz merytorycznie odnieść się do tez które przedstawiłem,nie tylko z ksiązki Faitha,ale również z ksiazki"Powrót Boga",oraz linków.Klasyczna argumentacja bez argumentów.

Cytuj:
A propos. Natknąłem się na zmieszczoną w Tygodniku Przegląd ciekawą recenzję książki, którą się podpierasz „Religia w Białym Domu” francuskiego socjologa Sebastiena Fatha. Można tam przeczytać:

No i cóż to za odkrycie :).
W żadnym wypadku nie podważa choćby na jotę wszystkich argumentów które przedstawiłem.

Cytuj:
Skoro nie czytasz lub całkowicie ignorujesz to co piszę to dalsza dyskusja chyba nie ma sensu.
Hosi napisał(a):

No włąsnie,a co Ty takiego ciekawego napisałeś?
Zobaczmy:
Cytuj:
Strasznie naciągane.


Cytuj:
Ponieważ prawda jest taka, że kwestie religijne nikogo w Waszyngtonie nie interesowały i nie interesują.
:brawo:

Cytuj:
Nigdy jednak amerykańskie władze nie występowały przeciwko jakiejkolwiek religii.
:D

Rzeczywiscie kolega Mauger całkowicie ignoruje wszystkie cytay i linki przeczące Jego tezie.
No cóz, jakie kto ma założenia, taki mu się obraz jawi :)

Cytuj:
Naprawdę uważasz, że biblijne cytaty na karabinach żołnierzy amerykańskich to poważny argument?

Kluczowy argument-fundament Maugera którego uczepił się i na którym zbudował swoje "kontrargumenty"
Nic dodać nic ująć :)

Cytuj:
Przedstaw jak wygląda w praktyce rzekoma chrystianizacja Iraku,

Przedstawiłem w ostatnim poscie do akbara.Też ci nie pasuje?

Cytuj:
Wtedy będziemy mogli poważnie porozmawiać.

Poważna rozmowa według Maugera to ta, w której należy cąlkowicie pominąć cytaty,linki które przedsawtiłęm i przychylić się do Jego tez, na które zresztą nie przedstawił żadnych konkretnych faktów w postaci cytatów,linków itp.

Cytuj:

Och, to straszne! Cóż za szatański pomysł zgniłego Zachodu, żeby każdy człowiek mógł żyć zgodnie z własnym sumieniem i spokojnie praktykować własną religię. Oczywiście wierzę, ze gorliwych muzułmanów taka wizja musi straszliwie przerażać. No bo co to za bogobojny kraj muzułmański, w którym nikt nie będzie ucinał głów chrześcijanom, podpalał ich domów, oblewał kwasem ich kobiet...

Z taką dawką emocji nie sposób polemizować.


Wt wrz 10, 2013 13:20
Zobacz profil
Post Re: Mahomet i jego przygody
Ech...

Jak wytłumaczyć komuś, że fakt umieszczania przez jakiegoś urzędnika z departamentu obrony biblijnych cytatów na okładkach raportów nie jest jeszcze żadnym dowodem na religijne motywy jakimi mieli rzekomo kierować się amerykańscy decydenci w sprawie wojny?

Jak wytłumaczyć, że za pomocną wyrwanych z kontekstu zdań i pół zdań z różnych książek nie prowadzi się poważnej dyskusji, bo taką metodą można „udowodnić” każdą nawet najbardziej absurdalną tezę?

Ja już w tej kwestii nie mam żadnych pomysłów, więc podziękuję za dalszy udział w „dyskusji”.


Wt wrz 10, 2013 22:37

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Hosi napisał(a):
akbar napisał(a):
Wiesz na czym polega ta chrystianizacja? Bo ja jej nie widzę i nie jestem zwykłym zjadaczem chleba tylko osoba będąca w strefach wojny afgańskiej czy irackiej. Widzę co się tutaj dzieje i tutaj żaden żołnierz koalicji nie próbuje nawet zająknąć sie o Jezusie czy naszym Bogu. Ba! W kościele amerykańskim jest ludzi że na rekach mozna policzyć.

Heloł,gubisz się.
Z kim Ty polemizujesz?
Ja nie pisałem że chrystianizacja trwa,że żołnierze głoszą Jezusa itp.
Mówiłem o stopniowym wprowadzaniu demokracji, która w przyszłosci otworzy możliwość dizałania misji chrzesciajnskich.To proces długotrwały.

Ale już teraz zaczyna sie :D

Rozdają setki tysięcy Biblii w językach arabskich.

Rosną kontrowersje wokół roli kapelanów armii Stanów Zjednoczonych. Mimo zmiany polityki USA przez prezydenta Baracka Obamę wielu duchownych traktuje swoją pracę jako misję ewangeliza­cyj­ną w krajach muzułmańskich. To pogłębia światowy konflikt - ostrzega "Newsweek".

Takie nastawienie duchownych to efekt nazwania amerykańskiej wojny z terroryzmem po atakach z 11 września 2001 roku "krucjatą". Wielu kapelanów wziąż uważa, że - zgodnie z intencją George'a W. Busha - prowadzi świętą wojnę chrześcijań­skiej Ameryki ze światem muzułmańskim.

Mimo że prezydent Obama nie chce używać słów "armia Boga" i odżegnuje się od teorii wojny o chrześcijań­skie wartości to - zdaniem publicystów "Newsweeka" - nastawienie duchownych, którzy szerzenie chrześcijań­stwa traktują jako część swojej misji, nadal pozostaje bez zmian.

Tygodnik przypomina, że telewizja Al-Jazeera już rok temu pokazywała tysiące egzemplarzy Biblii przetłumaczo­nej na języki muzułmańskie. Mieli ją rozdawać amerykańscy żołnierze w Afganistanie. Wtedy Pentagon zapewniał, że Biblię skonfiskowano i że nie było żadnych nacisków na nawracanie Afgańczyków.

Teraz "Newsweek" twierdzi, że w ostatnich latach kilkaset tysięcy egzemplarzy tłumaczonego Pisma Świętego, kapelani Armii Stanów Zjednoczonych rozdawali także w Iraku. Pentagon ponownie zaprzecza choć tygodnik dotarł do przedstawi­cie­li kościelnego wydawnictwa, które prowadzi projekt nawracania na chrześcijań­stwo poprzez Biblię w różnych językach wschodu.

:brawo:
Przeoraszam ewangeliazacja już trwa :D

Ze strony którą podawałem wczesniej.
Kolego akbar.
Bajeczki to sobie możesz wypisywać na forum dla dzieci.Jasne?


Z tego artykułu nic nie wynika.
Ile rozdano, gdzie, komu? Takie powiastki to ja mogę rozpisywać gdziekolwiek. Masz niezbite dowody to je pokaż, a nie podniecasz się każdą marną zapiską znalezioną w sieci.
Poza tym samo rozdawanie to nie przekonywania ani niszczenie kościołów jak to Twoi koledzy po wierze robia. Ogarnij się!

Cytuj:
Ahaha.
To dobre.
Już ci podawałem co robią z muzłumankami.Amnezja?

Podaj, bo mam amnezję :badgrin:
Inni sobie przeczytają. A ja podam ci jak twoi koledzy muslimy bawią się z kobietami z zachodu :mrgreen:

Cytuj:
Jest ponad 2000 denominacji chrzesciajnskich.O jakich Ty wladzach tu rozprawiasz.he?

he, widzę, że tonący brzytwy się chwyta. Jak bys nie wiedział to jestem katolikiem więc chyba wiesz o jakiej władzy wierzchniej mowie. Mnie nie interesują denominacje. My debatujemy o szyitach i sunnitach oraz KK i ewentualnie protestantach w USA, więc sie kolejny raz ogarnij.

Cytuj:
Cytuj:
Kolejny przykład słabości podejmowania decyzji.

Jakich decyzji,he?

he, takich jak np. tych dotyczących tego osadu na kobiecie za gwałt. Chociaż Ty jako prawie że pedofil tzw. "dobry" to nie dziwota, że jestes za gwałtem na regułach islamu.

Cytuj:
Czy Ja rozmawiam z Tobą o takich dylematach?
Gubisz sie coraz bardziej!

heheh nie rozumiesz tego dowcipu... No niestety tak wasnie wyglada z tobą rozmowa :mrgreen:


Cytuj:
Piszesz o incydentach, gdzie żołnierzom klękała psychika.

Buhaha.
No tak i musieli sie wyzywac na muzłumanch.Chrzesicjanom pekała psychika.Większego skecza nie słyszałem.

Na takiej zasadzie to można usprawiedliwić największe zbrodnie.Nie osmieszaj się!

Podaj fakty, anie robisz z siebie idote dzieciaku.

Cytuj:
Cytuj:
Słowem nie polują, bo było by to ludobójstwo, a ja osobiście o tym nie czytałem w żadnych źródlach.

Taki spec od Islamu a nie słyszał o firmach ochroniarskich które działają na zasadzie:"Kazdy muzłumanini to terorysta"Mam podac po raz kolejny te cytaty?

Zaczynasz odrywać się od rzeczywistości. Co mamy rozumieć przez pojęcie firmy ochroniarskie?

Cytuj:
A Ty jak widac nie masz pojecia o ewangelizacji i rozpowszechnianiu Biblii w języku arabskim.
Doczytaj trochę, a potem sie wypowiadaj.

Podobnie jak TY :mrgreen: :brawo:

Cytuj:
Kompletna indolencja Hosi. Skoro ci ludzi walcza z bojownikami to z kim walcza wojska koalicji? Policja i wojsko także walczy z muzułmanami?! :o Czy może z terrorystami? Heheh rozbawiasz mnie :brawo:

Dobra.
To teraz mi wyjasnij jak identyfikują terorystów Amerykanie, Policja i wojsko.Mają napisy na czołach :D ?

Cwaniaczku kolejny raz odpowiadasz mi pytaniem na pytanie. Czekam najpierw na twoja muzułmańską wypowiedź.

Cytuj:
Podawałem ci link w którym tematy opracowywało całe grono naukowców.Jakoś nikt Twojego punktu widzenia nie podzielał.Wszyscy się mylą,tylko akbar znalazł prawdę :) Daj se spokój!

Całe grono naukowców? Możesz podać kolejny raz ten link?

No i kolejna rzecz, czekam az mi to udowodnisz:
Cytuj:
Co do KOALICJI ANTYMUZUŁMAŃSKIEJ to przestań twierdzić, że chodzi o Irak bo to wynikało z poniżej rozmowy:
Cytuj:
akbar napisał(a):

Kiedy w koncu zrozumiesz, że Zachód to głównie USA? To, że USA chce byc potentatem światowym w utrzymywaniu "pokoju" na świecie to nie znaczy, że Zachód jest zły.


Oczywiscie że głównie USA
Ponadto Wielka Brytanie,i wszystkie inne kraje koalicji antymuzłumanskiej .

Czekam na te państwa :mrgreen:
Nadal twierdzisz, że była rozmowa o Iraku? to podaj cytat :)



A teraz moi drodzy Mahomet się cieszy!!:
Cytuj:
W Egipcie powraca koraniczny podatek dla chrześcijan „dżizja”. Koran nakłada go na żydów i chrześcijan w zamian za możliwość zachowania własnej wiary. W praktyce był on skuteczną metodą prozelityzmu, zwłaszcza wśród chrześcijańskiej biedoty.


W Egipcie Bractwo Muzułmańskie nałożyło dżizję na chrześcijan w miasteczku Dalga.
Ma ona jednoznacznie opresyjny charakter. Za możliwość zachowania chrześcijańskiej wiary Koptowie muszą bowiem płacić muzułmanom od 20 do 50 euro na dzień. W sumie podatkiem zostało objętych 15 tys. chrześcijan – podaje miejscowy proboszcz ks. Yunis Shawqi.

I co cwaniaczku o nicku Hosi? Piszesz nam o jakims rozdawaniu Bib lii niepotwierdzonym przez żadne źródło a tym czasem twoj bracia zachowują sie jak Mahomet - morderca, zboczeniec. Gratuluje!


Śr wrz 11, 2013 9:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
I tak na koniec dodam, że albo ja czegos nie rozumie, albo Hosi ma problem z głową:
Cytuj:
Ja nie pisałem że chrystianizacja trwa


i w tym samym poście:
Cytuj:
Przeoraszam ewangeliazacja już trwa :D


I teraz czekam na tłumaczenie Hosiego, że ewangelizacja to nie chrystianizacja :D :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:


Śr wrz 11, 2013 9:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
I jeszcze jedna ostatnia rzecz (kurczę te forum po 5 minutach zamyka posty).

Hosi mój drogi kolega forumowy posiłkuje sie nędznymi, bez faktów materiałami z gazet, artykułami z portali, a tym czasem kiedyś sam powiedział:
Cytuj:
akbar napisał(a):
Informacje prasowe już Ci nie wystarczają. Znów żądasz danych! Sam ich nie dajesz.... Czekam wiesz na co ... :D


Niestety nie!
A to chyba dlatego że czytałem dużo ksiązek na temat manipulacji w mediach :)
Poaz tym:
Wolę raczyć się informacjami z pubikacji naukowych obejmujacych z reguły poglębina analizę danego zagadnienia.Pamiętasz cytaty na temat USA?

Tak więc czekami Panie Hosi na publikacje naukowe odnośnie ewangelizacji, która juz trwa :mrgreen: :brawo:

Hehhe, ale ty jesteś żałosny człowieku ja ta cała Twoja ideologia :mrgreen:


Śr wrz 11, 2013 9:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):

Z tego artykułu nic nie wynika.
Ile rozdano, gdzie, komu? Takie powiastki to ja mogę rozpisywać gdziekolwiek. Masz niezbite dowody to je pokaż, a nie podniecasz się każdą marną zapiską znalezioną w sieci.
Poza tym samo rozdawanie to nie przekonywania ani niszczenie kościołów jak to Twoi koledzy po wierze robia. Ogarnij się!

Jak ja uwielbiam takie argumenta :"z tego artykułu nic nie wynika".

Cytuj:
Masz niezbite dowody to je pokaż,

Ależ to silnie powiedziane ;)


Cytuj:
Ile rozdano, gdzie, komu?


Teraz "Newsweek" twierdzi, że w ostatnich latach kilkaset tysięcy egzemplarzy tłumaczonego Pisma Świętego, kapelani Armii Stanów Zjednoczonych rozdawali także w Iraku.


tygodnik dotarł do przedstawi­cie­li kościelnego wydawnictwa, które prowadzi projekt nawracania na chrześcijań­stwo poprzez Biblię w różnych językach wschodu.

Nic nie wynika :brawo:
Proponuje przeczytac to jeszcze z 10 razy :D


Cytuj:
he, widzę, że tonący brzytwy się chwyta. Jak bys nie wiedział to jestem katolikiem więc chyba wiesz o jakiej władzy wierzchniej mowie. Mnie nie interesują denominacje. My debatujemy o szyitach i sunnitach oraz KK i ewentualnie protestantach w USA, więc sie kolejny raz ogarnij.

Akbar napisał:
Cytuj:
. W chrześcijaństwie są władze zwierzchnie.

Cóż za enigmatyczny tekst.
Nie lepiej napisać że w katolicyzmie?
he, widzę, że tonący brzytwy się chwyta. ;)

Cytuj:
niszczenie kościołów jak to Twoi koledzy po wierze robia.

A twoi koledzy z Blackwater to co robią?
Przypominam:

Poza tym, amerykańskie władze okupacyjne mają słabą kontrolę nad amerykańskimi firmami ochroniarskimi, pracującymi w Iraku. Reporter tygodnika „Newsweek” Mikel Hursh powiedział, że w swoich działaniach w Iraku USA stosują „tajną regułę”: każdy Irakijczyk jest terrrorystą, dlatego powinno się atakować pierwszym. Pod wpływem tych silnych praw i teorii hegemonizmu, zatrudnieni przez USA ochroniarze oczywiście robią w Iraku co chcą. Dlatego, prawdziwym mordercą w wydarzeniu z udziałem firmy Blackwater, do którego doszło 16 września, nie jest nikt inny jak rząd amerykański.

zródlo:http://wolnemedia.net/polityka/mordercy-z-firmy-blackwater/
Misja stabilizacyjna :D

Cytuj:
he, takich jak np. tych dotyczących tego osadu na kobiecie za gwałt. Chociaż Ty jako prawie że pedofil tzw. "dobry" to nie dziwota, że jestes za gwałtem na regułach islamu.

Pokazać zdjęcia co twoi kompani robili z muzłumankami?

Cytuj:
heheh nie rozumiesz tego dowcipu... No niestety tak wasnie wyglada z tobą rozmowa :mrgreen:

Z poważnego argumentu zrobił nagle dowcip ;) Dobre.
Pozwól że zapytam:
Czy twoje wszystkie wpisy na tym forum,to dowcipy?

Cytuj:
Podaj fakty, anie robisz z siebie idote dzieciaku.


Gwał­ty, roz­bo­je, tor­tu­ry, czy przy­zna­wa­nie sobie bez­gra­nicz­nej li­cen­cji na za­bi­ja­nie to tylko część grze­chów U.S. Army, które rodzą skan­da­le. Dzia­ła­nia Ame­ry­ka­nów wię­cej przy­spa­rza­ją im wro­gów, niż ci są w sta­nie zwal­czyć..

Skandal goni skandal

Wizerunek każdego wojska traci najbardziej kiedy kompromitujące akcje wymierzone są w ludność cywilną.
Pod tym względem wyjątkowo nieudany był początek 2012 r. W styczniu, za pośrednictwem filmiku umieszczonego w serwisie You Tube, świat zobaczył jak zabawiają się amerykańscy marines, którzy oddawali mocz na zabitych talibów. Widać na nim jak żołnierzom w pełnym rynsztunku sprawia wielką radość sikanie na poległych wrogów. Robili sobie przy tym zdjęcia i nagrywali kompromitujący film. Całość zaczynają rozbrajającym Miłego dnia, stary.

W lutym dowiedzieliśmy się, że bazie wojskowej w Bagram spalono około stu ksiąg Koranu i innych tekstów religijnych z biblioteki ośrodka zatrzymań Parwan. Na ślad zwęglonych ksiąg trafili sami afgańscy robotnicy, którzy sprzątali miejsce ogniska. Łatwo sobie wyobrazić jak odbierane są w krajach arabskich tego typu prowokacje. Wybuchły zamieszki, trakcie których zginęło 30 osób. Amerykanie twierdzą, że nie była to żadna prowokacja, a przemyślana akcja. Zdaniem żołnierzy, księgi Koranu miały służyć do przesyłania zaszyfrowanych wiadomości wśród przetrzymywanych więźniów.

Najbardziej tragiczny był marzec 2012 r. Amerykański żołnierz zabił w jednej z wiosek niedaleko Kandaharu 16 cywilów, w tym kobiety i dziewięcioro dzieci, a kolejne 30 ciężko ranił. Wcześniej przeszedł załamanie nerwowe. Tuż przed masakrą 38-letni sierżant pił z dwójką innych żołnierzy, a kiedy nad ranem, już po morderstwach, wrócił do bazy, nie chciał odpowiadać na żadne pytania i od razu poprosił o obrońcę. A nie tak dawno Pentagon musiał się przecież tłumaczyć z masakry w Al-Hadisie (w 2005 r. amerykańscy żołnierze ostrzelali wioskę, zabijając 24 Irakijczyków, w tym także kobiety i dzieci).


Nie wszystkie wpadki da się wytłumaczyć działaniami wojennymi. Jak bowiem wyjaśnić wybryki Amerykanów na terenie krajów, gdzie stacjonują ich wojska? Wystarczy wspomnieć ostatni przykład ze stycznia 2013 roku, kiedy dwóch amerykańskich żołnierzy zostało skazanych przez japoński sąd na 10 i 9 lat więzienia za zgwałcenie młodej Japonki na wyspie Okinawa, gdzie znajduje się baza amerykańskich wojsk. Jesienią zeszłego roku odbyły się tam wielotysięczne demonstracje przeciwko dalszej ich obecności. Zeszłoroczny gwałt to kolejny skandal na Okinawie z udziałem Amerykanów - Japończycy do dzisiaj pamiętają jak w 2009 r. jeden z marines potrącił śmiertelnie mężczyznę, pozostawiając go na drodze nawet bez powiadomienia pogotowia. Z kolei w 1995 r. trzech żołnierzy zgwałciło tam 12-letnią dziewczynkę.

http://technowinki.onet.pl/militaria/ko ... rmii/bz343

I akbar twierdzi że zabijają terorystów :brawo:

Cytuj:

Cwaniaczku kolejny raz odpowiadasz mi pytaniem na pytanie. Czekam najpierw na twoja muzułmańską wypowiedź.

Z wiki może być?

Pomimo rozbicia sił talibów, część bojowników tej organizacji przeczekała amerykański atak i korzystając z warunków terenowych kraju, ukryła się w górach, skąd rozpoczęła walkę partyzancką z afgańskim rządem i oddziałami międzynarodowymi stacjonującymi w Afganistanie.

Talibowie to partyzanci,a nie terorysci :D
Jak widac,masz problem ze zrozumieniem nawet najprostszych faktów :)

Cytuj:
Całe grono naukowców? Możesz podać kolejny raz ten link?

Podawałem nie raz .Możesz sobie poszukać.

Cytuj:
I tak na koniec dodam, że albo ja czegos nie rozumie, albo Hosi ma problem z głową:
Cytuj:
Ja nie pisałem że chrystianizacja trwa


i w tym samym poście:
Cytuj:
Przeoraszam ewangeliazacja już trwa :D


I teraz czekam na tłumaczenie Hosiego, że ewangelizacja to nie chrystianizacja

A Ja czekam azebyś wyjasnił o co ci tutaj chodzi.
Bo widze że z tego to może być niezły ubaw.
Ale,jak to w moim stylu, do ostatecznego rozstrzygnięcia poczekam na twoją odpowiedz :) .


Cytuj:

Tak więc czekami Panie Hosi na publikacje naukowe odnośnie ewangelizacji, która juz trwa :mrgreen: :brawo:

Kto potrzebuje publikacji naukowych do potwierdzenia zę ewangelizacja już trwa?
Akbar :D
No tak,to wszystko jasne ;)


Cz wrz 12, 2013 2:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Powiem krótko, przestaję prowadzić z Tobą rozmowy, bo jesteś kłamliwym muzułmaninem stosującym takijje. Schodzisz z tematów, prowokujesz i generalizujesz.

Przykład choćby poniższy, gdzie po wytknięciu bredni piszesz:
"A Ja czekam ażebyś wyjaśnił o co ci tutaj chodzi.
Bo widzę że z tego to może być niezły ubaw.
Ale,jak to w moim stylu, do ostatecznego rozstrzygnięcia poczekam na twoją odpowiedz"

Ja się Ciebie pytałem o co tutaj chodzi? Może broda ci juz oczy przysłania?
Odpowiedź niestety jest wymijająca, bo imam najwidoczniej nie był w pobliżu i nie jest w stanie mój rozmówca wytłumaczyć bzdury, której napisał.

I mam prośbę NIE PISZ W MOIM TEMACIE! Załóż sobie swój i tam uprawiaj politykę islamizacji i tam sobie krytykuj Jezusa itp.

Żegnam ozięble!


Śr wrz 18, 2013 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Mahomet i jego przygody
akbar napisał(a):
Powiem krótko, przestaję prowadzić z Tobą rozmowy, bo jesteś kłamliwym muzułmaninem stosującym takijje. Schodzisz z tematów, prowokujesz i generalizujesz.

Jak brakuje ci argumentów, czego dowodem było nie odniesienie się z Twojej strony do mojego postu, to zaczynasz automatycznie obrażać.Myslisz że coś w ten sposób ugrasz?
Ponadto:
Nienawiść do muzłumanów którą promujesz na tym forum jednoznacznie cię dyskwalifikuje.
Obcinanie głów,mordowanie,gwałcene,zoofilia, to własnie tematy w których czujesz sie jak ryba w wodzie.Podczas dyskusji nie nauczyłeś sie kompletnie niczego.Nie możesz pojąć prostej zasady że stosowanie tego typu argumentów,to klasyczny miecz obosieczny.Nie przypadkowo również udzielasz się tylko w temacie muzłumanów.Uwazasz ich po prostu za winnych wszystkich bolączek swiata.

Cytuj:

Przykład choćby poniższy, gdzie po wytknięciu bredni piszesz:
"A Ja czekam ażebyś wyjaśnił o co ci tutaj chodzi.
Bo widzę że z tego to może być niezły ubaw.
Ale,jak to w moim stylu, do ostatecznego rozstrzygnięcia poczekam na twoją odpowiedz"


Własnie.
Prosiłem cię azebyś uzasadnił swoje stanowisko,czego po raz kolejny nie uczyniłeś.
Jak widać masz problemy nie tylko z logiką,ale nawet nie wiesz jak klasyfikować okreslone pojęcia
Wiesz w ogóle co to są synonimy?
No własnie,tu jest problem.

Widzisz,chcesz komuś wykazywać rzekome brednie,a sam masz problemy na poziomie podstawowym.

Cytuj:

I mam prośbę NIE PISZ W MOIM TEMACIE! Załóż sobie swój i tam uprawiaj politykę islamizacji i tam sobie krytykuj Jezusa itp.

Dopóki bedziesz manipulował w tym temacie,Twoja prosba nie zostnie wysłuchana.
Będę ze swoistą dla siebie konsekwencją obnazał Twoje "argumenty".


Cz wrz 19, 2013 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Mahomet i jego przygody
Źródło: wiara.pl
Cytuj:

Emad Damian (50 lat) i jego kuzyn Medhat Damian (37 lat) odmówili zapłacenia koranicznego podatku, za co zostali zastrzeleni przez islamskich morderców. Bractwo Muzułmańskie narzuciło 11 września 20-tysięcznej wspólnocie Koptów w Dalga, obowiązek płacenia, przewidzianego przez Koran islamskiego podatku „dżizja”.

Na czele grupy morderców stoi Ashraf Ahmed, który jest dobrze znany policji w Sahel Selim. Zamordowani Koptowie informowali wcześniej policję, że są zmuszani do płacenia podatku pod groźbą, ale mundurowi nie uczynili nic, by ich ochronić i ująć kryminalistów.

Koraniczny podatek „dżizja” nakładany jest nie tylko na chrześcijan, ale także na Żydów w zamian za możliwość zachowania własnego wyznania (!). Koptowie za możliwość zachowania wiary chrześcijańskiej muszą płacić muzułmanom od 20 do 50 euro na dzień. Podatkiem zostało objętych 15 tys. chrześcijan, o czym informuje miejscowy proboszcz ks. Yunis Shawqi.


No cóż Mahomet zrobił swoje.


Cz wrz 19, 2013 20:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL