Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
akbar napisał(a):
Powiem tak. Mało mnie obchodzi co kto sadzi o Islamie. To jest każdego indywidualna sprawa.

Buhaha :brawo:
Mało cie obchodzi,a cały czas przytaczasz jakieś opinie.
I to jest wasnie dyskusja z akbarem-samobójcą :D

Cytuj:

Te cytaty z Prawdziwy Islam to jest właśnie Genuine Islam, czyli coś niepotwierdzonego. Nie ma żadnego źródła na stronach muzułmańskich tylko suche cytaty.

Rzuciłeś sie na Shawa jak wygłodniały pies na kość myslac że coś ugrasz,he,he ;) .
Podałem ci cytat z tomu I:[Prawdziwy islam, Singapur, tom. 1, nr 8, 1936].a co Ty z tym zrobisz to nie mój problem.

Cytuj:

Znajdź mi tę książkę Shawa "Islam za 100 lat", bo wydaje mi się to kolejną manipulacja. Ja nie moge jej znaleźć nawet po angielski wpisując tytuł.


Wydawać to ci się może ze ziemia jest płaska badz to,że na ksiezycu mieszkają krasnoludki.
Jezeli uwazasz że podany przeze mnie cytat jest manipulacją,to to udowodnij.Powodzenia ;)

Cytuj:
Cytuje ona prawdziwy wywiad i co autor artykułu pomieszał. Zrobił to dość świadomie i pominął jedną kwestię, gdzie Shaw mówi w dość kpiarskim tonie o sobie jako jasnowidzu względem Islamu i Europy.

Daj spokój.
Myslisz że Muzłumanie są tak naiwni że zmanipulowlai wypowiedzi Shawa?
Po co mielei by to robić skoro wiele innych autorytetów potwierdzało jego wybitne osiągnięcia?
Wydaje mi sie-to najlepiej oddaje Twoje merytoryczne podejscie :)

Cytuj:

Podejrzewam, że książka "Islam za 100 lat" jest kolejnym przekrętem i jest to wycinek właśnie tego wywiadu w Singapurze, który został niestety zmieniony, a prawdziwe słowa Shawa można interpretować w dwojaki sposób.

Podejrzewam i wydaje mi się.
Naprawdę uważasz że taki sposób prowadzenia dyskusji jest na jakimkolwiek poziomie?
No tak Muzłumanie czepili sie Shawa.Co oni w nim takiego widzą :D ?
Musisz sie bardziej postarać. ;)

Cytuj:
To co wy sobie wymyślacie słowa i przypisujecie książki nienapisane przez danych poetów?!
Jak nie jestes w stanie ani Ty ani autorzy twojej strony podać przypisów tudzież podac link do danego artykułu czy książki to jesteście manipulantami i tyle!

Uspokój się!
Jacy w ogóle Wy,he?

Podaje linki,tylko Ty ich nie uznajesz,bo cały czas coś ci sie wydaje.
Skończ z tego typu zagrywkami,ok?
Wiesz w ogóle co to jest merytoryczna dyskusja?

Cytuj:

A kim jest znana osoba? A co mnie to intersuje kto na co ma poglądy. Bóg dął mi rozum i wolną wolę a nie abym jak muzułmanie się łechtał tym co ktoś powiedział 100 at temu, w czasch kolonialnych tym bardziej!


Czyli wszystkie opinie które cytowałeś na temat muzłumanów to tylko zgrywa,tak?

Cytuj:

Jezus był wielki i nie tworzył religii. Chyba nie jest tajemnicą, że religię stworzył Paweł. Poza tym trzeba na to patrzeć czy wszelkie inkwizycje, prześladowania były zgodne z wola i nauką Jezusa? Nie.

Jedni twierdzą ze tak inni że nie.
Miejmy nadzieję ze to TY będziesz tym człowiekiem który rozstrzygnie te dylematy bez jakichkolwiek wątpliwosci.
Czekam więc :)

Cytuj:
Czy zabijanie innowierców, usuwanie innowierców z Płw. Arabskiego, szerzenie islamu jest zgodne z wolą Mahometa czy Allaha? Tak.


Zgodnie z wolą Mahometa i Allaha to można zabijać tylko tych którzy atakują Muzłumanów.
Jezeli któś nie przestrzega tej zasady,to nie zasługuje na miano prawdziwego wyznawcy Allaha.

Cytuj:
Zastanawiam się jak długo będziesz się łechtał tym średniowiecznym zacofaniem?


Jak długo bedziesz wybiórczo traktował moje wypowiedzi?
Podawałem ci przecież współczesne przykłady amoralnych zachowań chrzescijan.
Irak,Afganistan,Indie itp.
Pamiętasz czy nie chcesz pamiętać?

Cytuj:
Zajmij sie lepiej uleczaniem wewnątrz islamu. A o tolerancji to lepiej sobie daruj, bo co jak co ale islam jest "wściekle nietolerancyjny" - by Shaw.

Zamiast gorliwie zajmować sie muzłumanami rób porządek wsród swoich współbraci.Jest ogrom pracy.
Powodzenia :D


Śr wrz 25, 2013 4:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Cytuj:
Buhaha :brawo:
Mało cie obchodzi,a cały czas przytaczasz jakieś opinie.
I to jest wasnie dyskusja z akbarem-samobójcą :D

O jakich opiniach znowuż dzieciaku piszesz?

Cytuj:
Rzuciłeś sie na Shawa jak wygłodniały pies na kość myslac że coś ugrasz,he,he ;) .
Podałem ci cytat z tomu I:[Prawdziwy islam, Singapur, tom. 1, nr 8, 1936].a co Ty z tym zrobisz to nie mój problem.

A ja Ci udowodniłem, ze Twoj cytat został zmanipulowany przez autora. O czym to świadczy muzułmaninie?

Cytuj:
Wydawać to ci się może ze ziemia jest płaska badz to,że na ksiezycu mieszkają krasnoludki.
Jezeli uwazasz że podany przeze mnie cytat jest manipulacją,to to udowodnij.Powodzenia ;)

W podanym wyżej w poście linku cytat wywiiadu o nr C jest prawdziwy. A i B sa podanymi przez strony internetowe, czyli zmanipulowanymi. Tyle.

Cytuj:
Daj spokój.
Myslisz że Muzłumanie są tak naiwni że zmanipulowlai wypowiedzi Shawa?
Po co mielei by to robić skoro wiele innych autorytetów potwierdzało jego wybitne osiągnięcia?
Wydaje mi sie-to najlepiej oddaje Twoje merytoryczne podejscie :)

Nie wiem po co? Ale przeciez tutaj nikt nie ogranicza osiagnięć Shawa. najwidoczniej autorowi nie pasowało cos w wywiadzie więc swoje dodał. Taka muzułmańska taktyka tfuuu Takijja :p

Cytuj:
Podejrzewam i wydaje mi się.
Naprawdę uważasz że taki sposób prowadzenia dyskusji jest na jakimkolwiek poziomie?
No tak Muzłumanie czepili sie Shawa.Co oni w nim takiego widzą :D ?
Musisz sie bardziej postarać. ;)


Podaj cwaniaku link do tej książki, no podaj!!! Czekamy! :D

Cytuj:
Uspokój się!
Jacy w ogóle Wy,he?

Podaje linki,tylko Ty ich nie uznajesz,bo cały czas coś ci sie wydaje.
Skończ z tego typu zagrywkami,ok?
Wiesz w ogóle co to jest merytoryczna dyskusja?

Podaj link do ww książki. Jak podasz kończę ten tamet, jak nie to znaczy że jak zwykle kłamiesz! :D

Cytuj:
Czyli wszystkie opinie które cytowałeś na temat muzłumanów to tylko zgrywa,tak?

Zwykle cytuje gazety, czasopisma, statystyki i wypowiedzi waszych ludków :mrgreen:

Cytuj:
Zgodnie z wolą Mahometa i Allaha to można zabijać tylko tych którzy atakują Muzłumanów.
Jezeli któś nie przestrzega tej zasady,to nie zasługuje na miano prawdziwego wyznawcy Allaha.


Usuwanie chrześcijan z płw. Arabskiego jest... zgodne wolą i przejawem poszanowania innego wyznania? Nie ma przymusu w religii!! Obłudnicy!

Cytuj:
Podawałem ci przecież współczesne przykłady amoralnych zachowań chrzescijan.
Irak,Afganistan,Indie itp

Kilku żołnierzy chciałes powiedzieć chłopcze, kilku żołnierzy. No może kilkunastu. Gdzie reszta? Poza tym Twoje źródła typu forum lub czyiś blog są o kant tyłka rozbic. Jak to mawiał agent 07 - daruj Pan.

Cytuj:
Zamiast gorliwie zajmować sie muzłumanami rób porządek wsród swoich współbraci.Jest ogrom pracy

Za pewne. Więc jak? Znikamy z tego forum i się nie pokazujemy? :mrgreen:


Cz wrz 26, 2013 8:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
akbar napisał(a):
O jakich opiniach znowuż dzieciaku piszesz?

Mr Pipes+ kilkadziesiąt innych cytatów-opinii tzw: "naukowców" :D

Cytuj:

A ja Ci udowodniłem, ze Twoj cytat został zmanipulowany przez autora. O czym to świadczy muzułmaninie?



Tu jest najlepsze:
Cytuj:
Muzułmanie zmyślili sobie książkę napisaną przez Shawa, aby budowac mosty pomiędzy islamem i chrześcijaństwem.


akbar twierdzi że na podstawie jednej ksiązki można budować mosty między Islamem a chrzescijanstwem.Dobre.Pan Shaw w ustach usera akbara brzmi jak Mesjasz.Jedna ksiązka może uczynić tyle dobrego.Ten skecz to sobie w ramkę oprawie :D
Ponadto:
znalazłem slad tej publikacji (to prawdopodobnie miesiecznik)tutaj:

Na poniższej stronie do której podaje link pada pytanie:
szukam "tego oryginalnego islamu" George'a Bernarda Shawa, 1936. Pomóż mi!
Islam, George Bernard Shaw.

Odpowiedz:
4 osób uznało tę pomocne Oto gdzie można znaleźć ten numer seryjny publikacja ... Prawdziwy islam. vol.1, nr 8, 1936
W Bibliotece Publicznej NY, można go znaleźć w następujący sposób:
Tytuł Prawdziwy islam ...
Singapore 1936 -e

http://translate.googleusercontent.com/ ... BBJFpsqoJw

A więc wszystko wskazuje na to,że taka publikacja rzeczywiscie istniała.
Trzeba byc wnikliwym kolego akbar i unikać zbyt szybkich osądów.To taka dobra rada.

Cytuj:
Podaj cwaniaku link do tej książki, no podaj!!! Czekamy! :D

Cytuj:
Podaj link do ww książki. Jak podasz kończę ten tamet, jak nie to znaczy że jak zwykle kłamiesz! :D

Jak podaje cytaty i zródło do nich, to akbar zachowuje się w ten własnie sposób.No cóż, jakby nie patrzec to nikt nie lubi kiedy jego argumenty zostają obalone :D

Cytuj:

Zwykle cytuje gazety, czasopisma, statystyki i wypowiedzi waszych ludków :mrgreen:

A szkoda że nie naukowe publikacje. ;)Jakie kto ma zródla, taki obraz mu się jawi :D

Cytuj:
Usuwanie chrześcijan z płw. Arabskiego jest... zgodne wolą i przejawem poszanowania innego wyznania? Nie ma przymusu w religii!! Obłudnicy!

Daj spokój kolego.
Na każdą akcje jest rekacja.
Ponadto:
W kazdej religii dochodzi do wypaczeń.
Czy mam Jeszcze raz opisac co dzieje się w Indiach?

Cytuj:

Kilku żołnierzy chciałes powiedzieć chłopcze, kilku żołnierzy. No może kilkunastu. Gdzie reszta? Poza tym Twoje źródła typu forum lub czyiś blog są o kant tyłka rozbic. Jak to mawiał agent 07 - daruj Pan.

Podałem tylko kilka przykadów z różnych zródeł.Ofiary tych zwyrodnialców idą w tysiące.
Może przypomnę tylko jeden znich:

Od czasu kiedy Barack Obama objął urząd prezydenta USA, przeprowadzono kilkaset ataków za pomocą dronów, w których zginęło prawie 3 tys. ludzi. Jak informuje Brytyjskie Biuro Dziennikarstwa Śledczego wśród zabitych byli także cywile (od 474 do 881 - wśród nich 176 dzieci). Z badań Stanford University i New York University w Pakistanie wynika jasno, że tego typu działania nie przynoszą pożądanych rezultatów i wywołują nienawiść do Ameryki, przysparzając jej więcej wrogów, niż ginie ich w bombardowaniach dronów.

Dodajmy do tego ewangelizację i mamy gotową krucjatę zwaną Świętą :D

Cytuj:

Za pewne. Więc jak? Znikamy z tego forum i się nie pokazujemy? :mrgreen:

Jako ze Twoje argumenty już wyczerpały się, proponuje azebyś opusił to forum :D


Cz wrz 26, 2013 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Aktualne statystyki ofiar muzułmanów:
Monthly Jihad Report
Sierpień, 2013
Ataki w ramach dzihad: 260
Kraje: 25
Religie: 5
Zabici: 1616
Ciężko ranni: 3412
źródło: thereligionofpeace.com


No cóż...


Cz wrz 26, 2013 18:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Bocian szpieguje muzułmanów :mrgreen: Polecam!
http://izraelczyk.pl/index.php/middle-e ... /1263-2247

Fragment:
Cytuj:
Tego typu wydarzenia powtarzają się w świecie muzułmańskim często. Tym razem egipska policja aresztowała bociana, po tym, jak na mieszkańców padł blady strach, że ptak mógł zostać wysłany przez Izrael jako szpieg. O zdarzeniu poinformowała arabska agencja prasowa Al-Ahram.


No cóż teraz podkłada się żaby a nie pluskwy :mrgreen:


Pt wrz 27, 2013 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Mam takie pytanie:
Czy Mahomet dokonał jakiś cudów, które potwierdzałyby nadprzyrodzony charakter jego misji.
Jezus i jego apostołowie dokonywali ich wielu a jak to było (jest) w islamie?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pt paź 11, 2013 8:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
Mam takie pytanie:
Czy Mahomet dokonał jakiś cudów, które potwierdzałyby nadprzyrodzony charakter jego misji.
Jezus i jego apostołowie dokonywali ich wielu a jak to było (jest) w islamie?

Nie dokonał, chociaż był wielokrotnie indagowany i zarzucano mu brak wiarygodności z tego względu. Odpowiedź na brak cudów wyjaśnia sura Junus (Jonasz): Oni mówią: "Gdyby jemu został zesłany jakiś znak od jego Pana!" Powiedz: "To, co skryte, należy tylko do Boga! Poczekajcie więc! I ja z wami jestem między czekającymi!" (10:20). Muzułmanie wierzą, że wystarczającym cudem jest sam Koran.

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Pt paź 11, 2013 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
Mam takie pytanie:
Czy Mahomet dokonał jakiś cudów, które potwierdzałyby nadprzyrodzony charakter jego misji.
Jezus i jego apostołowie dokonywali ich wielu a jak to było (jest) w islamie?


Oczywiscie żę dokonał.


Prorok Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) za pozwoleniem Boga dokonał licznych cudów. Cuda te były zostały poświadczone przez wielu ludzi. Na przykład:

· Kiedy niewierni z Mekki poprosili Proroka Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), aby pokazał im cud, on pokazał im rozdzielenie się księżyca.50

· Innym cudem było wytryśnięcie wody spomiędzy palców Muhammada (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim), kiedy jego Towarzysze byli spragnieni i nie mieli wody, z wyjątkiem odrobiny w dzbanku. Przyszli do niego i powiedzieli mu, że nie mają wody aby wykonać ablucję, ani do picia, z wyjątkiem tego, co jest w dzbanku. Tak więc Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) włożył swoją rękę do dzbanka, a woda zaczęła tryskać spomiędzy jego palców. Pili więc i wykonali ablucję. A było z nim wtedy tysiąc pięćset towarzyszy.51

Było jeszcze wiele innych cudów, których dokonał, lub które mu się przydarzyły.


50 Sahih Al-Buchari, #3637, i Sahih Muslim, #2802
51 Sahih Al-Buchari, #3576, i Sahih Muslim, #1856

Zródło:O islamie "Cuda dokonane przez Proroka Mahometa"


So paź 12, 2013 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 26, 2013 19:36
Posty: 171
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Salafiyya napisał(a):
Nie dokonał, chociaż był wielokrotnie indagowany i zarzucano mu brak wiarygodności z tego względu. Odpowiedź na brak cudów wyjaśnia sura Junus (Jonasz): Oni mówią: "Gdyby jemu został zesłany jakiś znak od jego Pana!" Powiedz: "To, co skryte, należy tylko do Boga! Poczekajcie więc! I ja z wami jestem między czekającymi!" (10:20). Muzułmanie wierzą, że wystarczającym cudem jest sam Koran.

Cudów za posrednictwem proroka Mahometa nie było, tak jak mówisz Salafiyyo.
Natomiast co do samej "cudowności" Koranu, bardzo wiele tłumaczy autor
"The desception of Allah"...
Polecam !
http://www.youtube.com/watch?v=df02-Nh5uck


So paź 12, 2013 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
To ja już nie wiem - dokonał, czy nie?
Nawet w Wikipedii (czy to wiarygodne?) napisane, że nie dokonywał i że: "W buddyzmie i islamie brak jest cudów, którymi Budda i Mahomet urzeczywistnialiby swe posłannictwo religijne. Mahomet za jedyny cud uważał treść Koranu, a Budda - proces osiągania doskonałości na wskazanej przez siebie drodze do nirwany"

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


So paź 12, 2013 21:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Koran określa jasno czy Mahomet był zdolny do cudów:
Cytuj:
Oni mówią: "Gdyby jemu został zesłany jakiś znak od jego Pana!" Powiedz: "To, co skryte, należy tylko do Boga! Poczekajcie więc! I ja z wami jestem między czekającymi!" (10:20)


Jeśli wierzysz w rozdzielenie księżyca to uznasz to za cud. Dla mnie to albo halucynacja zbiorowa albo kolejna zmyślona przez Mahometa rzecz, która nota bene zaprzecza słowom cytowanym z Koranu.

Cytuj:
54:1 Przybliżyła się Godzina i rozerwał się księżyc.

Jak widać ten werset dotyczy Godziny, czyli Sądu Ostatecznego, a nie cudów Mahometa, poza tym ówcześni duchowni musieli dopasować cuda z Hadisów do cudów w Koranie. wyszło dość słabo, o czym świadczy poniższy cytat:
Cytuj:
17:90 Oni powiedzieli: "Nie uwierzymy ci, dopóki nie sprawisz, by wytrysło dla nas źródło z ziemi;
17:91 Albo dopóki nie będziesz miał ogrodu z palmami i winną latoroślą i dopóki nie wytrysną wśród nich obfite strumyki;
17:92 Albo dopóki nie sprawisz - jak to twierdziłeś - iż spadnie na nas niebo płatami; albo nie przyprowadzisz Boga i aniołów jako poręczycieli;
17:93 Albo dopóki nie będziesz miał domu ze złotymi ozdobami, albo dopóki nie wzniesiesz się do nieba. A nie uwierzymy w twoje wzniesienie się, dopóki nie ześlesz nam Księgi, którą będziemy czytać." Powiedz: "Chwała niech będzie mojemu Panu! Czyż nie jestem tylko człowiekiem - posłańcem?
"

Koran jest cudem, ale jak wiemy Mahomet umieszczał w nim poezję poetów ówczesnych. Także cuda Mahometa sa wyjątkowo wątłe.
Hosi podawał tryskanie wody i napojenie 1500 ludzi, czyż podobnie nie robił Jezus? Mahomet często posiłkował się biografią Jezusa. Przecież juz jako zdobywca Mekki, nie czujący zagrożenia z żadnej strony mógł spokojnie udowadniać swoje posłanie poprzez uzdrawianie chorych, ale jak widać z powyższego cytatu Bóg, go w tym 100% ograniczył.
Mahomet był "prorokiem", ale bez możliwości czynienia cudów.


Pn paź 14, 2013 6:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
akbar napisał(a):
Koran określa jasno czy Mahomet był zdolny do cudów:

Oni mówią: "Gdyby jemu został zesłany jakiś znak od jego Pana!" Powiedz: "To, co skryte, należy tylko do Boga! Poczekajcie więc! I ja z wami jestem między czekającymi!" (10:20)

Jeśli wierzysz w rozdzielenie księżyca to uznasz to za cud. Dla mnie to albo halucynacja zbiorowa albo kolejna zmyślona przez Mahometa rzecz, która nota bene zaprzecza słowom cytowanym z Koranu.


Ten fragment który podałeś dotyczy znaku,a nie cudu.Ponadto nawet sama Biblia róznicuje cuda i znaki (Dz 15:12)
Róznica jest taka, ze cud jest zawsze zajwiskiem cudownym i spektakularnym,natomiast znak może być zjawiskiem naturalnym;tecza czy zachód słońca.(Rodz 9:13.Ps 65:9).To jest włsnie to co należy tylko do Boga.A więc to co przynależy wyłaćznie Bogu (znak) nie może byc dziełem Mahometa.Natomiast cud jak najbardziej.

Tak wiec nie ma tutaj żadnego zaprzeczenia.

Cytuj:
Hosi podawał tryskanie wody i napojenie 1500 ludzi, czyż podobnie nie robił Jezus?

Hosi podaje teraz jeszcze więcej cudów Mahometa:
I tak:

II. Płacząca palma

Palma płakała jak dziecko ponieważ Mohamet stanął za pulpitem wygłaszając kazanie zamiast przy drzewie. Mohamet wyszedł zza pulpitu, pogłaskał pień drzewa, aż przestał płakać.

t. II nr 41

t. IV nr 783

V. Wołająca żywność

Żywność wołała i wychwalała Allaha kiedy Mohamet spożywał ją. Niesamowity to obraz kogoś spokojnie jedzącego mówiący chleb i mięso.

t. IV nr 779


VII Rozmnożenie daktyli

Mohamet rozmnożył kilka kopcy daktyli aby pokryć dług muzułmanina.

t. IV nr 780

IX Nocna podróż

Nocna podróż do Jerozolimy i siódmego nieba gdzie rozmawiał on z Adamem, Idrisem, Mojżeszem, Jezusem i Abrahamem uważana jest za największy cud Mahometa poza oczywiście samym Koranem.

t. I nr 211 i 345


XI Zaklinacz deszczu

Kiedy susza zaczęła zagrażać ludziom przyszli oni do Mohameta z prośbą by się modlił do Allaha o deszcz. Po modlitwie zaczęło padać.

t. II nr 55


XII Zaklinacz suszy

Kiedy plemię Mudarów nie uznało Mohameta za proroka Allaha, przeklął on ich modląc się aby susza i głód niszczyła ich przez siedem lat. W ciągu roku ludzie ci zmuszeni byli jeść skóry, padlinę i rozkładające się zwierzęta.

t. II nr 120, 121


XIII Zapowiedź wiatrów

Mohamet był w stanie zapowiedzieć nadejście silnych wiatrów. Ostrzegał ludzi aby byli przygotowani na nie. Pewien człowiek, który zignorował jego ostrzeżenia został zdmuchnięty na górę Taj.

t. II nr 559


XVIII Cuda przez pocieranie

Mohamet uzdrowił złamaną nogę przez pocieranie.

t. V nr 371


XIX Uzdrowienia przez recytację

Ukąszenia węży, żądła skorpionów oraz wszelkiego rodzaju dolegliwości zostały wyleczone przez Mahometa zbliżającego swą dłoń do chorego miejsca, recytowanie Koranu oraz plucie w chore miejsce.

t. VII nr 637, 638, 639, 640, 641, 642

XX Wykładanie snów

Mohamet tłumaczył sny innych oraz swoje. Utrzymywał on, że sen muzułmanina jest jedną z czterdziestu sześciu części prorokowania. Stąd był on uwikłany w okultystyczne zajęcie interpretacji snów.

t. II nr 468
t. IX nr 111- 171

http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... zja/hadisy

Cytuj:
Mahomet często posiłkował się biografią Jezusa.


Jaką biografią :o :?:

Co na to oficjalne zródła?
Tutaj masz:


Przytoczone dowody jasno świadczą nie tylko o tym, że Prorok Muhammad (pokój i błogosławieństwo Allaha z nim) nie otrzymał żadnych nauk teologicznych od Ludzi Księgi i nie mógł być zainspirowany ich Świętymi Pismami, lecz także nie uzyskał jakiejkolwiek pomocy innych osób i nie miał żadnych powodów, by samemu stworzyć Koran, ba, nie był nawet do tego zdolny. Jedynym źródłem Koranu jest Allah i nie są to puste słowa, ponieważ jak widzimy istnieją na to liczne dowody.

http://www.islamreligiapokoju.com/podst ... koran.html


Pn paź 14, 2013 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 02, 2013 10:33
Posty: 55
Lokalizacja: Dar-el-Haram
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
To ja już nie wiem - dokonał, czy nie?
Nawet w Wikipedii (czy to wiarygodne?) napisane, że nie dokonywał i że: "W buddyzmie i islamie brak jest cudów, którymi Budda i Mahomet urzeczywistnialiby swe posłannictwo religijne. Mahomet za jedyny cud uważał treść Koranu, a Budda - proces osiągania doskonałości na wskazanej przez siebie drodze do nirwany"

Koran podaje, że nie dokonał i wzbudzało to odpowiednie reakcje u ludzi. Inne źródła (hadisy) podają, że dokonał i wymieniają je, ale jak widać, źródła przeczą samym sobie. Niestety, naukowa krytyka tych tekstów, z których najwcześniejsze powstały ponad 100 lat po śmierci Mahometa – nie uznaje ich za wiarygodne, gdyz przeczą one same sobie, a ponad to są inspirowane pismami żydowskimi: Torą, midraszami i targumami; pismami chrześcijańskich sekt (głównie monofizytów), pogańskimi religiami Arabów i wierzeniami perskimi. Np. Ignaz Goldziher i Henri Corbin badali wpływy zoroastryzmu; Abraham Geiger, Charles C. Torrey - wpływy judaizmu; Richard Bell – wpływy chrześcijańskie; Julius Wellhausen, Theodor Nöldeke, Christiaan S. Hurgronje i Robertson Smith – badali wpływy Sabejczyków i Arabii przedislamskiej; Arthur Jeffery – badał Koran od strony lingwistycznej. Nawet muzułmańscy komentatorzy (np. Asz-Szahrestani) nigdy nie negowali tych wpływów. Mahomet nie znał gruntownie ani judaizmu, ani chrześcijaństwa, ani zoroastryzmu i połączył różne motywy tych religii, które – mówiąc kolokwialnie – kupy się nie trzymają. Samo to podważa twierdzenie cudowności Koranu jak i cudów dokonanych przez Mahometa. Poza tym, jeśli Koran uznajemy za ostateczne Objawienie boże, jeszcze lepsze niż to, które przyniósł Chrystus, to powinny nadal istnieć cuda czy niewytłumaczalne zjawiska (jak to ma miejsce w chrześcijaństwie) dokonywane w imię Mahometa, a tak nie jest.

Jako komentarz zacytuję jednego z badaczy islamu, S. Zwemera: „Islam nie jest wynalazkiem, tylko mieszaniną już istniejących elementów; nie ma w nim nic nowatorskiego i odkrywczego oprócz talentu, z jakim Mahomet połączył stare składniki w nowe panaceum na bolączki ludzkości i zaczął je wmuszać za pomocą miecza.” [w:] Ali Dashti „Twenty-Three Years: A Study of the Prophetic Career of Mohammed” (Dwadzieścia trzy lata: studium prorockiej kariery Mahometa), Londyn 1985).

_________________
أرسل الله ابنه يسوع نوراً للأنام


Pn paź 14, 2013 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 22:52
Posty: 1365
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w islamie zdarzają się objawienia (już nie koraniczne a np. współczesne), podobne do tych chrześcijańskich (np. maryjnych)?

_________________
"Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas"
(2 Kor 4)


Pn paź 14, 2013 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
Qwerty2011 napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy w islamie zdarzają się objawienia (już nie koraniczne a np. współczesne), podobne do tych chrześcijańskich (np. maryjnych)?


Zdarzają się.
Przeczytaj poniższy artykuł.
.



Jaki jest stosunek Islamu do objawień Matki Boskiej, stygmatów oraz innych zjawisk nadprzyrodzonych?


Większość tego można wytłumaczyć faktem że istnieje świat Dzinnów.

Istoty które generalnie są dla ludzi niewidzialne, lecz czasami mogą przybierać różne inne formy, nawet ludzkie.

Przykładem tego jest długi haidth w którym Abu Hureirah pilnując Zakat ul Fitr przyłapał pewna "osobę" która kradła z Zakat. Osoba ta okazała się Szatanem, jak później Wysłannik (sal allahu alejhi la sallam) poinformował Abu Hureirah. (Sahih al Buchari / Tom 4, nr. 495)

A wiemy z Koranu że Ibliis (diabeł, szatan) jest ze wspólnoty Dzinnów (Koran, 2:34; 7:11-18; 20:116-120).

Dzinny mogą też być dobre, mogą być muzułmanami, chrześcijanami czy wyznawcami innych religii, lub ateistami (Koran, 72:1-4, 14-15, 6:112). Czasami zły Dzinn może nękać człowieka, może nawet go opętać.

Złe Dzinny starają się odwrócić ludzi od Tauhiid (czystego monoteizmu). Starają się odwrócić ludzi od czystej wiary poprzez podszeptywanie im fałszu, upiększanie zła oraz poprzez "ukazywanie się" jako istota nieludzka, jako anioł, prorok lub święty(a).

To że ludziom ukazują się różne zmarłe osoby, prorocy, czy jak w tym przypadku, Matka Jezusa (alejhi salaam), nie jest wyjątkiem religii chrześcijańskiej. W islamie również istnieją tak zwani mistycy którzy twierdzą że otrzymują różnego rodzaju objawienia. Twierdzą że ukazują im się Prorocy, lub że aniołowie przychodzą do nich z nowymi prawami.

Miało to miejsce na przykład w Sekcie Ahmedija (Qadianiya). Ich założyciel Ghulam Mirza Ahmed Qadiani twierdził że doznawał cudownych objawień, że ukazywał mu się Prorok, Jezus, Matka Jezusa i.t.p. Coraz to otrzymywał nowe prawa, zasady religii i czci. Efektem tego było że jego nauka tak dalece odbiegła od Islamu, że wykroczył on poza granice i stal się niewiernym.

Innym przykładem jest Abdul Qadiir al-Dzilaani (1077-1166 A.D.) który ponoć doznał następującego zjawiska: "Pewnego dnia, gdy byłem głęboko pogrążony w czci, nagle ujrzałem przed sobą ogromny tron otoczony promieniującym światłem. Grzmiący glos niemal mnie nie ogłuszył: "O Abdul Qadiir, Jestem Twoim Panem! Dla ciebie dozwoliłem to co innym zakazałem." Spytałem: "Czy jesteś Allah, poza którym nie istnieje żaden bóg?" Gdy nie otrzymałem odpowiedzi powiedziałem: "Odejdź precz wrogu Allaha" Wraz z tym światło znikło i nastąpiła ciemność. Głos ten wtedy powiedział: "Abdul Qadiir, udało ci się pokonać mój podstęp, ze względu na twoje zrozumienie religii i twoją wiedze. Udało mi się zwieść ponad 70 świątobliwych sług przez takie wydarzenia." Gdy ludzie później się spytali jak się zorientowałem że był to Szatan, odpowiedziałem: "Poprzez jego stwierdzenie że Allah dozwolił mi to co zakazał innym, ponieważ wiedziałem że Boskie prawo które zostało objawione Prorokowi (sal allahu alejhi la sallam) nie może ulec zmianom ani zostać zniesione. Zorientowałem się także kto to był gdy ogłosił że jest moim Panem, lecz nie był w stanie potwierdzić że był Allahem, który nie ma towarzyszy." (Przytoczone przez Ibn Taimiyah w 'at-Tawassul wal-Wasiilah' str.28)

Tak wiec podobnie jest w przypadku chrześcijan którzy twierdzą że objawiła im się Matka Jezusa, lub Jezus, i nakazali tej osobie na przykład modlić się w imię Jezusa, lub Jego Matki Marii (alejhi salaam), lub prosić w ich imię, czy jakikolwiek inny sposób czynić bałwochwalstwo.

Dzinny mogą także wykonywać przeróżne 'nadprzyrodzone' rzeczy, jak na przykład w mgnieniu oka pokonywać ogromną przestrzeń (Koran, 27:39), informować swoich przyjaciół wśród ludzi o części wiedzy świata skrytego (Koran, 72:8-9, 15:17-18 / Sahih al Buchari, tom 8 nr.232).

Wszystko to jest jednak niczym innym jak tylko prób której ludzie są poddawani. Przez takie zjawiska Szatany sprowadzają ludzi z drogi prostej, oddalają ich od Allaha i prowadzą drogą do piekła.


http://www.planetaislam.com/jezus/matkaboska.html


Wt paź 15, 2013 7:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL