Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania księży 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 26, 2013 18:21
Posty: 244
Post Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania księży
Z ostatnich dni:
http://bialczynski.wordpress.com/2013/1 ... to-rzezbe/

Pozytywnie, podobne wydarzenia, na relacje międzyreligijne nie wpływają. Co zresztą da się wyczuć w tonie autora tekstu.

Również dyskusja na wykopie na temat całej sprawy
http://www.wykop.pl/link/1706604/koscio ... y-slowian/

Sympatii ludzi do waszej religii się tak nie da zjednać.


So paź 26, 2013 18:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Nie wiem. Z pełną pogardy wyższością? Z uśmiechami politowania?

Sa ci Wasi Bogowie, czy ich nie ma? Jeżeli są, to obalenie dziesięciu słupów w niczym nie przeszkadza - zawsze można postawić jedenasty. Jezeli nie ma, to cała Wasza religia polega na wystawianiu niemych bałwanów, żeby było przed czym się kłaniać głupawo... o pokazanie czego dokładnie księżom chodzi.

Nie dajcie więc robić z siebie idiotów i przejdźcie nad sprawą do porządku dziennego, żeby to ksiądz się pieklił, a nie Wy.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


N paź 27, 2013 11:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 26, 2013 18:21
Posty: 244
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
My jesteśmy różni i różne są nasze reakcje.


N paź 27, 2013 15:21
Zobacz profil
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Skoro wasz ruch w dużej części skupił sie na negacji i agresji wobec chrześcijan, to nic dziwnego, że niektórzy taką samą monetą odpłacają. Chociaż nie jest to żadne usprawiedliwienie, to prawda.

p.s. Poszperałem i znalazłem sporo "słowiańskich" tekstów antysemickich. Nie zdawałem sobie sprawę, że antysemityzm taki u was silny. Prawie że dorównuje antyglobalizmowi. Trzeba dużo wyobraźni aby podać hasło "Redemptoryści – syjonistyczna banda z krzyżem i różańcem". O Rydzyku mógłbym wiele napisać ale określenie "rebe" nie przyszło mi do głowy. Szczerze gratuluję twórczego podejścia.


Pn paź 28, 2013 9:42
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Mam wrazenie, ze to pytanie zadales na niewlasciwym forum?


Pn paź 28, 2013 9:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Kozioł napisał(a):
Skoro wasz ruch w dużej części skupił sie na negacji i agresji wobec chrześcijan, to nic dziwnego, że niektórzy taką samą monetą odpłacają.

Ano właśnie. Przy czym jesteś o tyle niesprawiedliwy, że pierwsi w tym kontekście agresją i negacją wykazali się judeochrześcijanie uznając każdą wiarę oprócz własnej za fałszywą. Co niestety nie oznacza, że rodzimowiercy winni tę wojenkę ciągnąć dalej. Wręcz przeciwnie, powinni chrześcijan w tym wymiarze przerastać duchem. Jesli zas chcą ją kontynuowac...

Kozioł napisał(a):
Redemptoryści – syjonistyczna banda z krzyżem i różańcem

...to z pewnością nie w taki sposób, bo jest to po prostu prymitywne i nikogo z elit intelektualnych do Swaroga nie przyciągnie.

Kael napisał(a):
Mam wrazenie, ze to pytanie zadales na niewlasciwym forum?

Mam wrażenie, że ogródkiem chcesz przekazać myśl "ale poganie nie są warci tego, żeby z nimi zamienić słowo"?

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn paź 28, 2013 10:10
Zobacz profil
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
@Lurker, mozesz miec wrazenia jakie chcesz.
Jezeli ktos na forum wiara, zadaje takie pytanie:
Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
to jak mu powinien odpowiedziec przecietny uzytkownik tego forum?
Przypomne, ze przecietny uzytkownik tego forum NIE jest rodzimowierca.

Przeciez kazda odpowiedz oznacza, ze nierodzimowiercy mowia rodzimowiercom co maja robic. I co by nie powiedzieli, bedzie zle.

Lubisz, jak ktos ci mowi, co masz robic?


Pn paź 28, 2013 10:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Nie, i jest to jeden z powodów dla których pożegnałem się z Kościołem zaczynając poszukiwania duchowe na własną rekę. Natomiast potrafię sobie wyobrazić cały wachlarz odpowiedzi, które spotkałyby się z przychylnym przyjęciem, poczynając od "ksiądz bez wątpienia przesadził w zapale", a skończywszy na "ten rebe jest (censored) (censored) (censored)". A osobną sprawą jest, że rodzimowiercy-rekonstrukcjoniści stanowią ruch młody, nieotrzaskany jeszcze z trudną sztuką konstruowania konwencji społecznej na której buduje się cywilizację i w związku z tym potrzebują rad ludzi, którzy po tej drodze zaszli już dalej.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn paź 28, 2013 10:36
Zobacz profil
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
@Lurker, ty przeczytales pytanie?

Kolega pyta na tym forum, jak RODZIMOWIERCY maja reagowac.
A skad ja mam wiedziec, jak rodzimowiercy mieliby (poprawnie, w domysle) zareagowac? Niech reaguja jak im w duszy spiewa, czyli jak im ich religia nakazuje. W zgodnosci z obowiazujacym prawem swieckim, oczywiscie.


Pn paź 28, 2013 10:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Wiesz co - jeśli nie wiesz, co odpowiedzieć, bo nie masz nawet bladego pojęcia o rodzimowierstwie, a nie chcesz go skorzystać z okazji do wyrobienia sobie poglądu na innowierców, może się po prostu nie odzywaj, co? : )))

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn paź 28, 2013 10:54
Zobacz profil
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Blade pojecie mam: Bywali tu juz rodzimowiercy.
Co nie zmienia faktu, ze dalej uwazam, ze to pytanie jest niewlasciwie postawione.


Pn paź 28, 2013 10:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Kael napisał(a):
Mam wrazenie, ze to pytanie zadales na niewlasciwym forum?
Kael napisał(a):
Kolega pyta na tym forum, jak RODZIMOWIERCY maja reagowac.
Kael napisał(a):
Bywali tu juz rodzimowiercy.
Co nie zmienia faktu, ze dalej uwazam, ze to pytanie jest niewlasciwie postawione.
Gdyby jednak przyjąć (nie bezzasadnie - patrz niżej), że pytanie nie jest niewłaściwie postawione
i z odpowiedzi na nie nie wynikałoby, że nierodzimowiercy mowią rodzimowiercom co mają robić,
to odczytywać należałoby je w kontekście innego tematu założonego przez autora, a który może mówić o tym samym
(bo niektórzy tak mają, że lubią powielać tematy, pytać o to samo, ale od innej strony podchodząc do swojego problemu),
czyli można byłoby odpowiedzieć na pytanie: jak ja, jako rodzimowierca mam to odbierać -
jako prywatne działanie członka waszego Kościoła (nawet jeśli pełni funkcję kapłana),
czy też jako postępowanie, które bezpośrednio lub pośrednio jest wymagane od wiernych waszej wspólnoty?

lub inaczej: jeśli miałbym komuś zarzucać winę, to komu - waszej wspólnocie i jej regułom, czy tylko takim pojedynczym osobom?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn paź 28, 2013 11:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
Lurker napisał(a):
Wiesz co - jeśli nie wiesz, co odpowiedzieć, bo nie masz nawet bladego pojęcia o rodzimowierstwie, a nie chcesz go skorzystać z okazji do wyrobienia sobie poglądu na innowierców, może się po prostu nie odzywaj, co? : )))

Ale okazja! Pęknę ze śmiechu. A po co komu wiedza na temat rodzimowierców? Do zbawienia potrzebna? Do życia tu i teraz albo po śmierci? Dowiedzieć się czegoś można, bo każda wiedza jest ciekawa, ale żeby od razu nazywać to okazją? Dziś z pierwszej strony wikipedii można się coś ciekawego dowiedzieć na temat stosunków birmańsko-brytyjskich i na temat rodzaju rhinella. Ciekawsze dużo od rodzimowierców, ale nawet tego nie nazwałbym okazją, co najwyżej możliwością.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn paź 28, 2013 12:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
A ty wracaj ze swoją pogardą do ciemnego zakątka, z któregoś wypełzł. Zastanawiam się nie od wczoraj nad konwersją na rodzimą wiarę, nie mówiąc już o tym, że piszę sobie na boku powieść, w której ona przetrwała i rozwijała się do dojrzałej postaci przez ten tysiąc lat od chrztu mieszkowego. Religioznawcy religioznawcami (mam już cały pakiet lektur na temat), ale dobrze byłoby znać ducha, jaki tę wiarę ożywia współczesnie, w ujęciu ludzi, którzy ją mozolnie rekonstruują.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn paź 28, 2013 13:22
Zobacz profil
Post Re: Jak rodzimowiercy powinni patrzeć na takie poczynania ks
@Lurker
Rodzimowiercy to niespójny i niszowy ruch. Jedni próbują na siłę forsować, że rodzimowierstwo jest monoteistyczne, inni nie ukrywają politeizmu i dualizmu. Jedni sa antyglobalistami i bronią słowiańszczyzny (ruch narodowo, etniczno-słowiański ? nie wiem jak to nazwać), inni sa silnie antysemitami, część antagonizuje chrześcijaństwo (głównie KRK) i tym żyje, inni znowu sa silnie antyrasistowscy i bardzo tolerancyjni. Dla jednych jest to religia, dla innych kontrkultura, dla jeszcze innych rozwinięcie zainteresowań etnicznych, forma hobby, czy po prostu rozrywka.


Pn paź 28, 2013 16:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL