Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 621
Post Re: Ryba
A dla mnie z wiary w to, że BÓG JEST JEDEN, wynika jednoznacznie, że NIE MA ŻADNEGO INNEGO.
Więc, jest JEDEN różnie nazywany, różnie opisywany, różnie wyobrażany. Ale jest JEDEN.
Ten sam w ST, NT, Koranie u Kosidowskiego ...

Natomiast wezwanie: Nie "stwarzajmy obrazu" Boga, jest ze wszech miar słuszne. Gdyby to było konieczne do zbawienia, to Bóg w swoich objawieniach w jakiś sposób przybliżyłby nam wiedzę na swój temat. Jezus był o to pytany i też nie wyjaśnił. Z dwóch powodów: Taka wiedza nie jest potrzebna, ale też nie jest możliwa do przyswojenia, do określenia za pomocą ludzkich słów, pojęć, wyobrażeń.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N sty 28, 2024 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Ryba
Nie jest możliwe, aby Biblia i Koran o tym samym Bogu uczyły, bo różnice są znaczne: inny jest Bóg w Biblii, i inny w Koranie. Nie wiem, czemu się kierujesz takim myśleniem; dziwne!

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


N sty 28, 2024 18:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 621
Post Re: Ryba
Jeśli wypowiedź niezrozumiała, to nie wiem, czy da się lepiej wytłumaczyć. Może spróbuję za pomocą przypowieści.
Był pewien ubogi człowiek mieszkający w krainie, w której nigdy nie było cytrusów, ani nikt o nich nie słyszał. Ani, tym bardziej nie słyszał. Wracając do domu wraz z dwojgiem synów znalazł pomarańczę. (Uwaga: Jedną pomarańczę.) Dał na moment do ręki tylko jednemu. I powiedział, zrobimy mamie niespodziankę. Położymy na stole w domu i zanim wejdzie opowiecie, co leży na stole. Przyszła mam i tata powiedział, że chłopcy mają dla niej niespodziankę. Ale chcieliby aby zgadła, co to jest.
Pierwszy powiedział, że wygląda jak miękka, ładnie pachnąca oranżowa piłeczka. A drugi powiedział, wygląda jak mała pomarańczowa dynia.
Czy relacje chłopców dotyczyły różnych owoców (przypominam, że był tylko jeden)?
Czy też jednego i to tego samego, ale inaczej opisanego?

Jeśli w dalszym ciągu nie rozumiesz, że jest JEDEN BÓG, inaczej opisany w Biblii, a inaczej w Koranie, ale to TEN SAM BÓG, to kapituluję. I idę łowić ryby (ale nie lewiatany). W akwarium.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


N sty 28, 2024 20:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Ryba
"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!"

Jakie intencje mógł mieć Allah przekazując Mahometowi za pośrednictwem anioła informację, iż nieprawdą jest to, że Jezus jest Bogiem oraz, że umarł na krzyżu i zmartwychwstał?


N sty 28, 2024 23:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Ryba
Idący napisał(a):
Jeśli w dalszym ciągu nie rozumiesz, że jest JEDEN BÓG, inaczej opisany w Biblii, a inaczej w Koranie, ale to TEN SAM BÓG, to kapituluję.
To, że jest tylko JEDEN BÓG - czyli: Jeden Byt będący początkiem dla każdego innego bytu: ożywionego i nieożywionego, to ja to rozumiem i akceptuję w całej rozciągłości, drogi Idący... (Quo vadis, Idący?)
Lecz nie rozumiem, że Ty w Koranie widzisz tego samego Boga, który jest objawiony na kartach Biblii... - no, tego, to nie rozumiem, a widzę też, że feelek swoim komentarzem dał wyraz swego odmiennego od Twego rozumienia tematu jedyności Boga (za co go chwalę, bo nawet poparł to cytatem wielce wymownym).

Też coś zacytuję:
    2Kor 11,3-4 PAU
    (3) Lękam się jednak, aby jak wąż przewrotnie zwiódł Ewę, tak i wasze myśli nie zostały zmącone i oddalone od prostoty i nieskazitelności względem Chrystusa.
    (4) Chętnie bowiem przyjmujecie kogoś, kto przychodzi i głosi wam innego Jezusa niż tego, którego wam głosiliśmy; bierzecie też innego ducha niż tego, którego już wzięliście, i ewangelię inną niż ta, którą już przyjęliście.

Idący, jeśli możesz dowieść (np. cytując), że Koran nie głosi INNEGO Jezusa... nie przekazuje INNEGO ducha... i nie uczy INNEJ ewangelii... - niż Biblia, to ja z miejsca staję po Twojej stronie tam, gdzie obecnie jestem w opozycji do Ciebie...

Znacie mnie ;) więc nie dziwcie się, że poniżej jeszcze coś zacytuję (bardzo proszę moderację o wyrozumiałość, że robię to poza "terytorium mi wydzielonym", ale okoliczności są wyjątkowe: chodzi i super ważny temat: czy chrześcijaństwo z Biblią i islam z Koranem, to jedna droga duchowa z tym samym Bogiem?!)
----------
CZY ZDANIE, ŻE BIBLIA I KORAN UCZĄ O TYM SAMYM BOGU, JEST PRAWDZIWE?
ChatGPT
    Pomimo pewnych podobieństw w naukach religijnych zawartych w Biblii i Koranie, istnieją również znaczne różnice zarówno w treści, jak i interpretacjach tych dwóch świętych ksiąg. Oto kilka kluczowych różnic:

    1. Różnice w teologii:
    - Chociaż obie księgi uznają jednego Boga, różnice w teologii są znaczne. Na przykład chrześcijaństwo wierzy w Trójcę Świętą (Ojciec, Syn i Duch Święty), co jest fundamentalną doktryną, której nie ma w islamie.

    2. Różnice w mesjanizmie:
    - Chrześcijaństwo uznaje Jezusa Chrystusa za Mesjasza i Syna Bożego, który zstąpił na ziemię, aby zbawić ludzkość. Islam uznaje Jezusa (Isa w Koranie) za proroka, ale odrzuca Jego boskość i uważa Mahometa za ostatniego proroka.

    3. Różnice w świętych księgach:
    - Chociaż obie tradycje uznają Abrahama, Mojżesza i inne postacie biblijne, różnice w interpretacji i opisach tych postaci są widoczne w obu księgach.

    4. Różnice w podejściu do zbawienia:
    - Chrześcijaństwo na ogół zakłada zbawienie przez wiarę w Jezusa Chrystusa. Islam natomiast podkreśla posłuszeństwo wobec Boga, spełnienie przykazań, modlitwę i dobre uczynki.

    5. Różnice w etyce i naukach moralnych:
    - W obu księgach zawarte są różne przepisy etyczne, a także nauki moralne, które czasami się różnią w kwestiach takich jak małżeństwo, stosunek do niewiernych, prawo karne, itp.

    W związku z tym, chociaż obie tradycje zaczynają się od wspólnych korzeni abrahamowych, różnice w teologii, prorokach, świętych księgach i praktykach są na tyle istotne, że jednoznaczne stwierdzenie, iż Biblia i Koran uczą o tym samym Bogu, jest zbyt uproszczone i nie oddaje złożoności obu tradycji religijnych.

Słowo mojego komentarza do stwierdzenia: "obie księgi uznają jednego Boga" - tak, jednego w sensie monoteizmu, ale nie tego samego, gdy idzie o to, co potem jest wskazane, jako wymierne różnice! Czyli chrześcijaństwo i islam uczą monoteizmu, ale różnie Bóg jest opisany w obu religiach.
"Allach nie ma syna" - to jedna z prawd islamu; a czego uczy chrześcijaństwo?: tego samego, że Bóg biblijny nie ma Syna? Idący, jeśli tego samego, to masz rację tam, gdzie ja mówię, że jest inaczej...

Jeszcze coś dodam, bo nie byłem pewien, czy dobrze napisałem:
"Allach nie ma syna" - czy to stwierdzenie pochodzi z Koranu?
ChatGPT
    Tak, stwierdzenie "Allach nie ma syna" jest zgodne z nauką islamu i pochodzi z Koranu. Islam nauczający jedności Boga (Allacha) odrzuca koncepcję boskiego synostwa, co jest zasadniczą różnicą w stosunku do chrześcijaństwa. W Koranie jest kilka miejsc, gdzie to podkreśla, np.:

    Surah Al-Ikhlas (112:3-4):
    "Nie zrodził i nie został zrodzony, i nie ma nikogo równego Jemu."

    Surah Maryam (19:35):
    "To nie przystoi Wszechpotężnemu, aby miał syna."

    Te cytaty ilustrują islamskie przekonanie o jedności Boga i odrzucenie idei, że Bóg miałby syna. W islamie uważa się, że Bóg jest Jedyny i niepodzielny, bez partnerów ani potomstwa.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Pn sty 29, 2024 6:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 621
Post Re: Ryba
Jerzy_67 napisał(a):
Idący, jeśli możesz dowieść (np. cytując),

Przede wszystkim nie chcę. Nie widzę w tym sensu.
Jeśli mam na stole monetę 1 zł, to niezależnie czy patrzę na awers czy rewers, to jest to ta sama moneta. Takze wtedy, gdy patrząc widzę wyłącznie jej rant, to pozostają to ta sama moneta.
Usilne przekonywanie mnie, że widząc nominał widzę monetę 1 zł, a patrząc na orła widzę zupełnie coś innego, zupełnie nie przekonuje mnie, że są to dwie różne monety. Oczywiście możesz wierzyć, że ta jedna moneta jednozłotowa jest trzema różnymi monetami: pierwsza jest okrągła i ma nominał, druga jest okrągła, ale zamiast nominału ma orła, a trzecia jest wąska i nie ma na niej obrazków, ani napisów. Po prostu nie rozumiem takiego rozumowania. Nie rozumiem też, dlaczego zależy Ci na tym, aby mnie przekonać, że jest dwóch albo trzech Bogów, jeśli do muzułmańskiego i chrześcijańskiego dorzucimy judaistycznego. Dla mnie JEST JEDEN BÓG. A jak Jeden, to nie dwóch, ani trzech.

Cieszę się, że dyskusja o ilości Bogów została przeniesiona do wątku o Jonaszu. Dzięki temu mamy szansę zrozumieć więcej, a może nawet znaleźć jakieś powiązania Jonasza z opisami Boga Jedynego w różnych religiach monoteistycznych. Prawdę powiedziawszy nie zwracam uwagi na tytuły wątków, tylko odnoszę się do jakichś postów lub myśli. I odpowiadam automatycznie w wątku, w którym znajduje się post, do którego się odnoszę. Wiem, że mogę w ten sposób zaśmiecać, ale inaczej nie potrafię.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


Śr sty 31, 2024 0:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Historia Jonasza
Czyli, Idący, pomimo jasnych dowodów - także ze strony sztucznej inteligencji - upierasz się, że chrześcijanie i muzułmanie w tego samego Boga wierzą i temu samemu Bogu część oddają, tak?
:roll:
Pytam, by się upewnić; a też proszę forumowiczów o zabranie głosu, bo może ja coś źle pojmuję, ale według mojego rozeznania, to obie religie nie są jedną monetą, jak to Idący opisuje...
Szczególnie proszę obecnego na forum księdza o wypowiedź, bo wg mnie to temat szalenie ważny, więc warto mu się przyjrzeć (na co Idący już nie ma chęci, więc z nim nie pogadam).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr sty 31, 2024 6:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Historia Jonasza
Jeśli ktoś występuje otwarcie przeciwko Słowu Bożemu, które znalazło swoje ucieleśnienie w osobie Jezusa Chrystusa, to traktowanie go jako wierzącego w Tego, który Go posłał, jest delikatnie mówiąc dziwne, a dosadniej - przejawia się w tym działanie ducha antychrysta.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr sty 31, 2024 16:11
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Historia Jonasza
Jerzy_67 napisał(a):
Czyli, Idący, pomimo jasnych dowodów - także ze strony sztucznej inteligencji - upierasz się, że chrześcijanie i muzułmanie w tego samego Boga wierzą i temu samemu Bogu część oddają, tak?

A czy Żydzi wierzą w tego samego Boga? Skoro nie wierzą choćby w Trójcę Świętą i różne inne cechy Boga, które uznają chrześcijanie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr sty 31, 2024 16:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1393
Post Re: Historia Jonasza
Jezus odpowiedział tym, którzy w Niego nie chcieli uwierzyć pomimo tego co czynił, kogo tak naprawdę mają za ojca.
Trójca Święta to cecha Boga czy jego istota?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr sty 31, 2024 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2738
Post Re: Ryba
Idący napisał(a):
Cieszę się, że dyskusja o ilości Bogów została przeniesiona do wątku o Jonaszu

Chyba to powinien byc zupelnie inny watek - ilosc Bogow bo nie za bardzo widze relacje z Jonaszem. Ale niech Bramina boli o to glowa.
Chyba sie wszyscy zgadzamy ze Bog jest jeden.
Nie za bardzo widze zatem sens sporow cze Indianie, Muzulmanie, Chrzescijanie, Hindusi itd wierza w tego samego czy innych Bogow. Jestesmy wszyscy dziecmi jednego Boga ktory miliardy razy przekracza nasze wyobrazenia o Nim i ktokolwiek ludzi sie ze wierzy w tego prawdziwego tylko sam siebie oszukuje. Zeby nie odwolywac sie do pychy.
Moze by tak przypomniec sobie Konstytucje Dogmatyczna o Kosciele - Wszyscy bowiem wierni rozproszeni po świecie mają ze sobą łączność w Duchu Świętym i w ten sposób „mieszkaniec Rzymu wie, że Hindusi są członkami tego samego co on organizmu.


Śr sty 31, 2024 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Historia Jonasza
robaczek2 napisał(a):
Chyba sie wszyscy zgadzamy ze Bog jest jeden.
Tu - na forum chrześcijańskim - się zgadzamy, ale inni, np. Hindusi się z nami nie zgodzą!... (pewnie mają swoje fora i tam się może nawet śmieją z monoteizmu?; nie wiem, ale jak my ich bogów nie aprobujemy, tak oni mogą naszego...)

robaczek2 napisał(a):
Nie za bardzo widze zatem sens sporow cze Indianie, Muzulmanie, Chrzescijanie, Hindusi itd wierza w tego samego czy innych Bogow. Jestesmy wszyscy dziecmi jednego Boga
A to ap. Paweł niepotrzebnie na terenie Aten (patrz Dzieje Apost. rozdział 17) rozprawiał o Bogu prawdziwym i jedynym... - mógł "piątkę przybić" z politeistami greckimi... Mógł? Teoretycznie tak, ale nie: on widział sens w tym, by dociekać, która to religia i jacy bogowie - czy może jeden Bóg - to prawda, a co tylko ułuda, wymysł fantazji, czy demoniczne manifestacje...
To nieprawda, że wszyscy są Bożymi dziećmi! Wszyscy ludzie to Boże stworzenia, ale dzieckiem Bożym jest ten, kto się z Boga duchowo narodził - przez wiarę w Jezusa Chrystusa i prowadzenie Ducha Świętego! Tego uczy Biblia - mogę zacytować, gdyby trzeba było...

Wybawiony napisał(a):
Trójca Święta to cecha Boga czy jego istota?
To Bóg: w Jego bycie - jeden, w jedności Trzech Osób. Zatem widzę w tym istotę, a nie tylko cechę (choć te pojęcia mogą się tu nakładać).

Soul33 napisał(a):
A czy Żydzi wierzą w tego samego Boga? Skoro nie wierzą choćby w Trójcę Świętą i różne inne cechy Boga, które uznają chrześcijanie.
O tym, czy Żydzi i chrześcijanie w tego samego Boga wierzą, to mam pewność, że: tak!
Czemu? Ponieważ zarówno Jezus, jak i apostołowie nazywali Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba swoim Bogiem i Ojcem, a wiarę tych patriarchów oraz ich dzieci, np. Paweł nazywał "wiarą ojców", z którą to wiarą on - chrześcijanin - w pełni się utożsamiał.
Brak wiary w Trójcę w judaizmie nie wyklucza Żydów z tego wspólnego nurtu wiary w tego samego Boga, gdyż Bóg się stopniowo objawiał co do swego pełnego bytu. Dopiero objawienie NT daje pełne tu światło; w ST są przebłyski tej prawdy, ale trzeba było jeszcze czasu, by tę prawdę o Trójjedynym Bogu w pełni na wierzch wydobyć; tak to widzę.

A, że tak widzę, to nie mogę tego samego, co o Żydach, napisać o muzułmanach! Aby się nie rozpisywać, odeślę do 2 materiałów:
# katolicka strona firmowana przez: Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej - https://misyjne.pl/misja/czy-muzulmanie-wierza-w-tego-samego-boga-co-chrzescijanie/
Artykuł ma tytuł:
Czy muzułmanie wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie?
Mały cytat:
    "Zatem Allah, który przemówił przez Mahometa, a jego słowa są zawarte w Koranie, nie może być Bogiem chrześcijan. Bóg przecież nie zmienia zdania i nie cofa ani nie koryguje objawienia."


# strona baptystów: https://baptysci.pl/zasoby/slowoprawdy/artykuly/czy-chrzescijanie-i-muzulmanie-wierza-w-tego-samego-boga
Tytuł: Czy chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga?
Podaję to źródło, bo są w nim (podobnie jak wyżej) wypunktowane główne nauki pod kątem tego, czego nauczają chrześcijanie i muzułmanie; oto te punkty - każdy jest krótko omówiony:
1. Objawienie
2. Bóg jest jeden
3. Jezus Chrystus
4. Bóg jako Ojciec
5. Śmierć, ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Jezusa
6. Ofiara za grzechy ludzi
7. Jezus jako Zbawiciel
8. Życie wieczne
9. Postawa wobec wrogów
10. Ostatnia myśl: islam ma wiele odłamów, podobnie jak chrześcijaństwo.


Cytat podsumowujący całość:
    "Założenie, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga, jest błędne. Jedni i drudzy wierzą, że jest jeden Bóg, ale jeśli idzie o Jego charakter i sposób objawienia się ludziom, Jego cele, drogę zbawienia człowieka, to Bóg chrześcijan nie jest tożsamy z bogiem muzułmanów. Bóg Biblii, jeśli byłby też autorem Koranu, musiałby zaprzeczać samemu sobie.
    Czy zatem jest dwóch: Bóg chrześcijan i bóg muzułmanów? Nie, jest tylko jeden Bóg, który objawił się przez Jezusa Chrystusa i przez Słowo Boże. Charakter i przesłanie Allacha nie jest tożsame z charakterem i przesłaniem Boga Biblii."
-----------
Ja wiem, że "modne" bywa mówienie: wszyscy w tego samego BOGA wierzą, a tylko inaczej Go opisują... Dlatego Idący użył przykładu pomarańczy, oraz monety... A bym użył przykładu prezydenta: funkcja ta sama - najwyższa głowa państwa, ale prezydent Polski to nie prezydent USA (i vice versa): obaj mają innych rodziców i choć łączy ich pozycja w strukturze władzy, to dzieli ich tak wiele, że nikt nie powie, że to jedna i ta sama osoba...

Boga chrześcijan i muzułmanów to łączy, że obaj są uważani za Głowę nad nimi, ale co do innych "właściwości", to już nie ta sama osoba...

To "wygodne" tak myśleć, że wszyscy w tego samego BOGA wierzą, bo nie wymaga to pewnego wysiłku, by sprawdzić swoją wiarę - przecież wystarczy, że się wierzy i już... Ale np. wspomniany Paweł w Atenach (i nie tylko tam, i nie tylko on) nie szedł za taką filozofią, więc i np. ja nie idę; jeśli ktoś chce iść - droga wolna, jednak czy ona prowadzi o celu, to tu bym się radził zastanowić!...
Wszak sam o sobie Jezus oświadczył, że jest Drogą, Prawdą i Życiem (J 14,6); powyższe artykuły pokazują, jak całkiem odmiennie do Jezusa się odnosza te obie religie, jakie omawiamy (wystarczy wskazać na kluczowy dla chrześcijan dogmat wiary: śmierć i zmartwychwstanie Jezusa... - tego się nie uznaje w islamie! Itd. itp.).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz lut 01, 2024 10:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2738
Post Re: Historia Jonasza
"u nikogo w Izraelu nie znalazlem tak wielkiej wiary"
Jestem przekonany ze wielu hindusow, muzulmanow, japonczykow, indian i kogo tam jeszcze wierzy o wiele bardziej ode mnie. Co to jest wiara?


Cz lut 01, 2024 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: Historia Jonasza
robaczek2 napisał(a):
"u nikogo w Izraelu nie znalazlem tak wielkiej wiary"
Pięknie! To nadzieja dla tych, co się nie raz pytają: "A co z tymi, co tam czy siam żyją, żyli i o Jezusie nawet nie słyszeli...?!"
Ano, zostawmy ich Bożej ocenie; my nie jesteśmy na ich miejscu! Mamy swój "grajdołek" i w nim się dobrze rozejrzyjmy: i co do "obiektu" wiary, i co do naszej wiary jakości...
A co to jest wiara? - pytasz... Dobre zapytanie - niech się, kto chce, wypowie...
Od siebie napiszę, że wiara i zaufanie idą w parze, więc tu warto znaczenia szukać...

A co myślisz o treści artykułów, jakie podlinkowałem? (jeśli jeszcze nie czytałeś, to nie pisz tego, że nie wiesz, ale zechciej przeczytać i może wyrazić swoją opinię - wszak to kwestia, o jaką pytasz: bo wiary one dotyczą... "obiektu" wiary).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz lut 01, 2024 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2738
Post Re: Historia Jonasza
To wszystko co piszesz to prawda np cytaty że strony Baptystów. Tylko to zdecydowanie za mało.


Cz lut 01, 2024 14:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL