Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Koran nie jest Słowem Bożym
Podczas gdy oddany muzułmanin jest przekonany całym sercem, że doktryny i rytuały muzułmańskie są całkowicie pochodzenia niebiańskiego i stąd nie posiadają ziemskich źródeł, badacze Bliskiego Wschodu wykazali ponad wszelką wątpliwość, że każdy rytuał i wierzenie w islamie ma swój pierwowzór w przed islamskiej kulturze Arabii.

Innymi słowami, Mohamet nie zwiastował niczego nowego. Wszystko czego uczył było znane i wierzono w to w Arabii na długo zanim się on urodził. Nawet sam pomysł "jednego Boga" został pożyczony od Żydów i chrześcijan.

Niepodważalne fakty te obalają roszczenia muzułmanów do tego, że islam przywędrował z nieba. Skoro wszystkie jego rytuały, wierzenia, a nawet sam Koran, mogą być wytłumaczone w oparciu o przed islamskie źródła w kulturze arabskiej, dowodzi to, że religia islamu jest fałszywa.

Nie dziwi zatem, że zachodni uczeni doszli do wniosku, że Allah nie jest Bogiem, Mohomet nie był prorokiem, ani Koran nie jest Słowem Bożym.


Niemiecki badacz Salomon Reinach stwierdził:

Z literackiego punktu widzenia Koran nie może wiele zaoferować. Deklamacje, repetycje, infantylizm, brak logiki i spójności czyha na nieprzygotowanego czytelnika na każdej stronie. To doprawdy poniżające dla ludzkiego intelektu uświadomić sobie, że marna literatura ta stała się przedmiotem nieskończonych komentarzy oraz to, że miliony ludzi marnują czas przyswajając ją sobie.
Koran w wielu sprawach jest sprzeczny z Biblią, nauką i danymi historycznymi, a do tego propaguje rasizm. Więcej tu http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran
Np.:
Koran zawiera wiele błędnych ocen odnośnie praktyki i wiary chrześcijan.

Jedną z ważniejszych jest fałszywa interpretacja chrześcijańskiej doktryny Trójcy św.

Mohamet błędnie nauczał, że chrześcijanie czczą trzech bogów; Ojca, Matkę (Marię) i Syna (Jezusa) (sura 5: 73-75, 116)
Koran popełnia kolejny błąd twierdząc, że chrześcijanie modląc się kłaniają się w stronę Jerozolimy (sura 2:144, 145). Chrześcijanie nie kłaniają się w żadną stronę podczas modlitwy.
Chrześcijanie nie utrzymują, że Allah jest imieniem Mesjasza czy jak to utrzymuje sura 5: 72, Chrystusa. Wierzą oni w jednego Boga w trzech osobach oraz w to, że Jezus był z natury zarówno człowiekiem jak i Bogiem.

:?
Tych głupot w Koranie jest bez liku!


Pn lut 17, 2014 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
proteom napisał(a):

Nie dziwi zatem, że zachodni uczeni doszli do wniosku, że Allah nie jest Bogiem, Mohomet nie był prorokiem, ani Koran nie jest Słowem Bożym.[/b][/u]

:brawo:
Wystarczy że uczeni katoliccy doszli do przeciwnego wniosku.

KKK 841

Relacje Kościoła z muzułmanami. "Zamysł zbawienia obejmuje również tych, którzy uznają Stworzyciela, wśród nich zaś w pierwszym rzędzie muzułmanów; oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama, czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego, który sądzić będzie ludzi w dzień ostateczny" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 16; por. dekret Nostra aetate, 3.
Allah i Jahwe to ten sam Bóg :!:
Tak wiec zamiast powoływać na " badaczy" przeczytaj napierw co mówi Twój Kosciół na ten temat.

Cytuj:

Mohamet błędnie nauczał, że chrześcijanie czczą trzech bogów; Ojca, Matkę (Marię) i Syna (Jezusa) (sura 5: 73-75, 116)

Kolejna manipulacja.

„I oto powiedział Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?"[Koran, 5:116]

W wersecie tym nie ma mowy o trójcy,ale o wzięciu Marii jako bóstwa obok Jezusa,czyli o dodawaniu Bogu Jedynemu współtowarzyszy. Oddawanie czci Marii zostało ustanowione przez Kościół katolicki w 431 r., kiedy otrzymała ona tytuł "Matki Boga " (Sobór Efeski).

Islam odrzuca zarówno wiarę w trójcę [Koran, 4:171; 5:73], jak i oddawanie czci Marii, Jezusowi, czy komukolwiek innemu niż Allahowi (szirk) [Koran, 5:116;9:31]] i nigdzie nie utożsamia obecnych trzech składników Chrześcijańskiej trójcy.


http://wiedzaislamu.blogspot.com/2011/0 ... wieta.html.

Więcej obiektywizmu i mniej demagogii.


Pn lut 17, 2014 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
viewtopic.php?f=1&t=411 - Biblia czy Koran?
viewtopic.php?f=16&t=4807 - Gest Jana Pawła II
viewtopic.php?f=27&t=28480 - Dlaczego koran jest fałszywy?
viewtopic.php?f=6&t=4821 - Co stwierdzono w Koranie o Żydach i Chrześcijanach
viewtopic.php?f=46&t=9988 - Naukowe dowody na autentyczność Koranu
viewtopic.php?f=6&t=34373 - Prorok Mahomet. Człowiek posłany od Boga czy oszust?
viewtopic.php?f=6&t=18264 - Prorok Mahomet- słowa i czyny (Sunna)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn lut 17, 2014 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Hosi
Cytuj:
Więcej obiektywizmu i mniej demagogii.


Na czym polega wg Ciebie moja demagogia? Czy na ty, że ukazuję, iż w wielu miejscach Koran jest sprzeczny z Biblią, a przede wszystkim nie uznaje, że Jezus Chrystus jest jedynym Panem i Zbawicielem, prawdziwym i odwiecznym Bogiem? Koran zaprzecza nauce Biblii o osobie i dziele Jezusa Chrystusa mówiąc w surach 4:157; 5:19,75; 9:30:
Jezus nie był Synem Bożym
Nie umarł On za nasze grzechy

Nie został on ukrzyżowany

Nie był on z natury Boży i ludzki

Nie jest On Zbawicielem

To jest sprzeczne z Nowym Testamentem. Ergo: albo Koran mówi prawdę, albo Nowy Testament?
Dla mnie prawdziwy jest Nowy Testament, bo to Jezus zmartwychwstał, a nie Mahomet, który zgnił w grobie.


Pn lut 17, 2014 12:45
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
"czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego"- Jedynego nie oznacza jednego i tego samego.
Cytuj:
Allah i Jahwe to ten sam Bóg

:badgrin:


Pn lut 17, 2014 13:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Wg islamu Jezus nie zmartwychwstał, bo też w ogóle nie umarł, zaś Torę i Ewangelię uważa się za w zasadzie prawdziwe, aczkolwiek sfałszowane świadectwa o Bogu. W każdym razie można powiedzieć, iż wedle własne przekonania muzułmanie wierzą w tego samego Boga, co Żydzi i "Nazarejczycy", tyle, że tylko oni wyznają religię prawdziwą, zaś pozostali ludzie księgi - sfałszowaną.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn lut 17, 2014 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
proteom napisał(a):


Na czym polega wg Ciebie moja demagogia?

Na tym, że interpretujesz teksty Koranu po swojemu i na tej podstawie stwierdzasz że: tak mówi Koran

Cytuj:

To jest sprzeczne z Nowym Testamentem. Ergo: albo Koran mówi prawdę, albo Nowy Testament?

Dla muzłumanów najbardziej wiarygodne są słowa Jezusa.Uwazają również ze przekłady w obecnej postaci zniekształcają prawdziwy Jego obraz.Twierdzą ponadto,że listy Pawła,Piotra i inne księgi NT stawnowią daleko posunietą intepretację nauk mistrza,co w efekcie końcowym przekłada się na stworzenie w obrebie chrzescijanstwa fałszywych nauk.(np:Trójcy).Ale nawet w obszarze szeroko rozumianego chrzescijanstwa istnieją róznice, mimio iz kazda z denominacji posługuje się NT.Tak wiec sprzecznosci moga byc jedynie w obrebie samej egzegezy tekstu,a nie NT, co jest de facto niezwykle istotne.Tak więc twierdzenia, że coś jest niezgodne z NT może oznaczać (przeważnie tak jest) zwykłe dogamtyzowanie.


sharp7 napisał(a):
"czczą wraz z nami Boga jedynego i miłosiernego"- Jedynego nie oznacza jednego i tego samego.
Cytuj:


Jezeli Katolicy czczą Jahwe,to okreslenie wraz z nami dotyczące Muzłumanów, musi oznaczać tego samego Boga,tym bardziej że kontekst dotyczy wiary Abrahama.


Pn lut 17, 2014 16:36
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
"czczą wraz z nami Boga jedynego"- czyli i my i oni jesteśmy monoteistami
"oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama"- tak, uważają, że tak czynią. Wiesz ile jeszcze rzeczy twierdzą islamiści... .


Pn lut 17, 2014 19:28

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
sharp7 napisał(a):
"czczą wraz z nami Boga jedynego"- czyli i my i oni jesteśmy monoteistami

Monoteisci którzy czczą Boga Jahwe/Allaha.Innego jedynego nie ma :)

Cytuj:
"oni bowiem wyznając, iż zachowują wiarę Abrahama"- tak, uważają, że tak czynią. Wiesz ile jeszcze rzeczy twierdzą islamiści... .


Oni tak uważają i KRK tez tak uważa,stąd ta formuła:czczą wraz z nami
A wiesz ile jeszcze rzeczy twierdzą: Protestanci, Buddysci, Katolicy i Swiadkowie Jehowy?


Wt lut 18, 2014 8:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Hosi napisał(a):

Na tym, że interpretujesz teksty Koranu po swojemu i na tej podstawie stwierdzasz że: tak mówi Koran



Ty też interpretujesz je po swojemu, czyli subiektywnie. Jeśli uważasz, że moje interpretacje są błędne to pokaż które i dlaczego?

Hosi
Cytuj:
Dla muzłumanów najbardziej wiarygodne są słowa Jezusa.Uwazają również ze przekłady w obecnej postaci zniekształcają prawdziwy Jego obraz.Twierdzą ponadto,że listy Pawła,Piotra i inne księgi NT stawnowią daleko posunietą intepretację nauk mistrza,co w efekcie końcowym przekłada się na stworzenie w obrebie chrzescijanstwa fałszywych nauk.(np:Trójcy).Ale nawet w obszarze szeroko rozumianego chrzescijanstwa istnieją róznice, mimio iz kazda z denominacji posługuje się NT.Tak wiec sprzecznosci moga byc jedynie w obrebie samej egzegezy tekstu,a nie NT, co jest de facto niezwykle istotne.


Skąd wiesz, jakie słowa wypowiedział Jezus? Ja wierzę, że wszystko co jest zawarte w Nowym Testamencie to wiarygodny przekaz nauki Jezusa i Apostołów, gdyż Bóg czuwał, aby ten przekaz nie został wypaczony.. Jeśli Jezus, Wcielony Bóg i Zmartwychwstały Pan, oczekuje, żebyśmy przestrzegali Jego nauki, to musiał zadbać o to, aby przekaz zawarty w rękopisach N.T. odzwierciedlał wiernie to nauczanie. Inaczej to nie ma sensu.

Hosi
Cytuj:
Tak więc twierdzenia, że coś jest niezgodne z NT może oznaczać (przeważnie tak jest) zwykłe dogamtyzowanie.


Nie wiem, o jakim dogmatyzowaniu piszesz? Ty odrzucasz wiarę w Bóstwo, o czym już dyskutowaliśmy, co Ci wielokrotnie dowiodłem. viewtopic.php?f=1&t=22335&start=1005
Bóg jest Wszechmocny, jak Jezus, który posiada ten przymiot, tylko Ty nie chcesz tego zaakceptować. Jeśli więc Bóg, który „wie wszystko” (1 Jana 3:20), jest „Wszechwiedzący”, to i Jezus, któremu „dana jest wszelka władza w niebie i na ziemi” (Mt 28:18) jest „Wszechmocnym” (por. o Jezusie, że „wie wszystko” J 21:17).
„Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W nim było życie...” (J 1:3-4);
Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał” (J 1:10; por. Ps 33:6, 1Kor 8:6, Kol 1:16-17, Hbr 11:3).
Przychodzący na ziemię Jezus miał być „Bogiem Mocnym” (Iz 9:5). Czy oznacza to Jego Wszechmoc? Otóż Iz 9:5 mówi też, że „na Jego barkach spoczęła władza”. Jaka „władza”, zapytamy zaraz odruchowo? Właśnie „wszelka władza”, jak mówi Mt 28:18. Widać więc, że „Bóg Mocny”, to Bóg z „wszelką władzą”. Mało tego, ten sam Izajasz nazywa też Jahwe „Bogiem Mocnym”: „oprą się na Jahwe, Świętym Izraela. Reszta powróci. Reszta z Jakuba do Boga Mocnego” (Iz 10:20-21). Widać więc, że Izajasz nadaje Chrystusowi i Jahwe te same tytuły, zrównując ich chwałę i moc.

„Wszystko, co ma Ojciec, jest moje” (J 16:15). Jeśli wszystko, to i wszechmoc. Gdyby Jezus nie był prawdziwym, odwiecznym i wszechmogącym Bogiem, to jak wytłumaczyć, że wszystko w Nim istnieje? Tylko w Bogu wszystko istnieje, bo tylko On jest wszechobecny i nieskończony, i taki jest PAN JEZUS :-)


Wt lut 18, 2014 9:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Allah i Jahwe to nie ten sam Bóg http://pl.gloria.tv/?media=386736


Wt lut 18, 2014 9:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
proteom napisał(a):

Ty też interpretujesz je po swojemu, czyli subiektywnie. Jeśli uważasz, że moje interpretacje są błędne to pokaż które i dlaczego?


Zartujesz?
Ja nie podałem ci swojej wykłądni,tylko muzłumańską ( link ).
Zreszta jest wiecej stron Islamskich, ktore potwierdzają to,co napisłem powyżej.

Cytuj:

Skąd wiesz, jakie słowa wypowiedział Jezus? Ja wierzę, że wszystko co jest zawarte w Nowym Testamencie to wiarygodny przekaz nauki Jezusa i Apostołów, gdyż Bóg czuwał, aby ten przekaz nie został wypaczony.. Jeśli Jezus, Wcielony Bóg i Zmartwychwstały Pan, oczekuje, żebyśmy przestrzegali Jego nauki, to musiał zadbać o to, aby przekaz zawarty w rękopisach N.T. odzwierciedlał wiernie to nauczanie. Inaczej to nie ma sensu.

Ja nie rozstrzygam kwestii:jakie słowa wypowiedział Jezus
Napisałem tylko,jakie jest stanowisko Islamu w tej kwestii.
Ponadto:
Gdyby Pan Jezus zadbał o wiernie o przekaz, to moglibyśmy korzystać z oryginałów.A tak, mamy rózne warianty tekstu i ponad 2000 wyznań chresciajnskich, z których każda jest prawdziwa.Nie ma tym samym obiektywnego kryterium, w oparciu o które moglibysmy jednozncznie stwierdzic, jak jest.Skutekm jest taki, że jestesmy skazani na róznego rodzaju autorytety.

Cytuj:
Nie wiem, o jakim dogmatyzowaniu piszesz? Ty odrzucasz wiarę w Bóstwo, o czym już dyskutowaliśmy, co Ci wielokrotnie dowiodłem.


Stwierdzałeś wielokrotnie że ta i ta nauka jest niezgodna z NT.
Cały czas próbuje ci wytłumaczyć,że niezgodność może byc jedynie w obrebie egzegezy tekstu,tzn:jeden interpretauje tak, drugi inaczej.Czyli to co twierdzi Twój oponent, może byc niezgodne, jedynie z Twoja interpretacją,a nie z NT.Dlatego też Twoje twierdzenia nazwałem dogmatyzowaniem.

Cytuj:
Tylko w Bogu wszystko istnieje, bo tylko On jest wszechobecny i nieskończony, i taki jest PAN JEZUS :-)

To jest wasnie to co nazywam dogmatyzowaniem: taki jest PAN JEZUS :-) [/b]

Pan Jezus jest taki, ale tylko w obrebie Twojej egzegezy tekstu.(tak to sobie rozumiesz).
ergo;Pan Jezus jest rózny,zależnie od przyjętych założeń (np:Bogiem-człowiekiem bądz tylko człowiekiem).


Wt lut 18, 2014 10:11
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Cytuj:
Monoteisci którzy czczą Boga Jahwe/Allaha.Innego jedynego nie ma

Sekcie, która stworzyłaby sobie doktrynke z jednym bogiem też przypiszesz wiare w tego samego Boga?
Cytuj:
i KRK tez tak uważa

Według ciebie. Ale przyznam, że nie jesteś osamotniony.
Cytuj:
stąd ta formuła:czczą wraz z nami

Nadal nie rozumiesz.


Wt lut 18, 2014 10:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Każdy kto czci Boga czci "jedynego Boga" bo jakiego niby
Boga ma czcić skoro nie ma innego?

Nawet jak źle rozumie jego istotę, jego przymioty, nawet jak w warstwie deklaratywnej
odrzuca Boga chrześcijan, to nie ma znaczenia .Oddawanie czci Bogu (czy to przez
indywidualnego człowieka czy w ogóle ludzi z danego kręgu kulturowego) wynika z bardzo
pierwotnej intuicji religijnej i jest wyrazem tęsknoty za Bogiem żywym i prawdziwym.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Wt lut 18, 2014 12:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
sharp7 napisał(a):
Sekcie, która stworzyłaby sobie doktrynke z jednym bogiem też przypiszesz wiare w tego samego Boga?


Kazda sekta która wymysli sobie doktrynkę w ramach tradycji ST i NT wierzy w tego samego Boga co Ty.(jak to rozumieć-patrz ostatnie zdanie z tego postu)

Cytuj:
Według ciebie. Ale przyznam, że nie jesteś osamotniony.


Cytuj:
Nadal nie rozumiesz.

Doprawdy?A czego?

Zapodam jeszcze jeden tekst.

W strategie od konfrontacji do dialogu doskonale wpisuje się to, co powiedział JPII do muzłumanów w Casablance:

Abraham jest dla nas tym samym wzorem wiary w Boga,poddania Jego woli i zawierzenia dobroci.
Wierzymy w tego samego Boga,Boga jedynego,Boga żywego,Boga który stwarza swiaty i prowadzi swoje stworzenia do doskonałosci.
(Chrzescijaństwo i Religie str 328,Islamochristiana 11 (1985),193-200)
Sura 29:46
Nasz Bóg i wasz Bóg jest jeden

Wszystkie trzy tradycje (Żydzi,Muzłumanie,Chrzescijanie) czczą tego samego Boga.Róznica jest jedynie na poziomie doktrynalnym (pojęciowym).Zgadza sie?


Wt lut 18, 2014 14:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL