Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
No nie traktują jak Koran - ponieważ nie są to słowa Boga "słowo w słowo". Przez to to co w Koranie będzie "mocniejsze" od reszty.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Wt cze 03, 2014 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 26, 2014 12:18
Posty: 24
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ, ale się pogrążasz. Idąc twoim tokiem rozumowania Koran to słowo Allaha "słowo w słowo". Zostało już wcześniej wykazane, że Koran nie jest Słowem Bożym. Zatem chroń nas Boże przed Allahem i jego słowem, wypowiedzianym ustami takiej kreatury jak Muhammad.


Cz cze 05, 2014 8:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ napisał(a):
No nie traktują jak Koran - ponieważ nie są to słowa Boga "słowo w słowo". Przez to to co w Koranie będzie "mocniejsze" od reszty.


I dlatego też Koran jest znacznie wrażliwszy na krytykę, niż Biblia.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 06, 2014 9:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Peter-Celt napisał(a):
ARHIZ, ale się pogrążasz. Idąc twoim tokiem rozumowania Koran to słowo Allaha "słowo w słowo". Zostało już wcześniej wykazane, że Koran nie jest Słowem Bożym. Zatem chroń nas Boże przed Allahem i jego słowem, wypowiedzianym ustami takiej kreatury jak Muhammad.

Tymczasem znów powtórzę, to to jest przede wszystkim kwestia wiary i uznawania - równie dobrze można "wykazać", że Biblia nie jest słowem Bożym a kapłani Narodu Wybranego lubowali się w substancjach odurzających.

Johnny99 napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
No nie traktują jak Koran - ponieważ nie są to słowa Boga "słowo w słowo". Przez to to co w Koranie będzie "mocniejsze" od reszty.


I dlatego też Koran jest znacznie wrażliwszy na krytykę, niż Biblia.

No coś za coś ;)

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt cze 06, 2014 9:52
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ napisał(a):
Tymczasem znów powtórzę, to to jest przede wszystkim kwestia wiary i uznawania - równie dobrze można "wykazać", że Biblia nie jest słowem Bożym a kapłani Narodu Wybranego lubowali się w substancjach odurzających.

Ależ, ARHIZ...
Problem jest w tym, że muzułmanie ponoć twierdzą, iż Koran jest literalnym zapisem słów Boga, a chrześcijanie co do Biblii uważają, że jej tekst jest tylko "natchniony", co znaczy, że pisał ten tekst zwykły człowiek sam dobierając sobie słowa, przykłady, opisy, a Bóg tylko czuwał, by w ten sposób napisany tekst nie zawierał błędów co do Boga (na przyklad, by nie prześlizgnął się tekst typu: "Bóg nie jest Stwórcą...").

Jesli głosi sie o jakimś tekście, że jego jedynym autorem jest Bóg, to jakikolwiek błąd w tym tekście, czy nieścisłość, czy bzdura muszą być przypisane Bogu. A nie chciałbym mieć za Boga kogoś, kto pisze bzdury.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pt cze 06, 2014 11:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
A dlaczegóż Koran miałby być słowem Bożym? Dlaczego w takim razie prorokiem nie miałby być polski Jezus: https://www.youtube.com/watch?v=l9HW7fmLKZE :)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt cze 06, 2014 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
medieval_man napisał(a):
Ależ, ARHIZ...
Problem jest w tym, że muzułmanie ponoć twierdzą, iż Koran jest literalnym zapisem słów Boga, a chrześcijanie co do Biblii uważają, że jej tekst jest tylko "natchniony", co znaczy, że pisał ten tekst zwykły człowiek sam dobierając sobie słowa, przykłady, opisy, a Bóg tylko czuwał, by w ten sposób napisany tekst nie zawierał błędów co do Boga (na przyklad, by nie prześlizgnął się tekst typu: "Bóg nie jest Stwórcą...").

Jesli głosi sie o jakimś tekście, że jego jedynym autorem jest Bóg, to jakikolwiek błąd w tym tekście, czy nieścisłość, czy bzdura muszą być przypisane Bogu. A nie chciałbym mieć za Boga kogoś, kto pisze bzdury.

No ale czy ja mówię, że nie jest? Znów kwestia wiary - część wierzy, że są to słowa Boga, część nie.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt cze 06, 2014 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
We wszystko można wierzyć, w księgę Mormona też, Albo w czerwoną książęczkę jako słowa boga na ziemi

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt cze 06, 2014 23:15
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ napisał(a):
medieval_man napisał(a):
Ależ, ARHIZ...
Problem jest w tym, że muzułmanie ponoć twierdzą, iż Koran jest literalnym zapisem słów Boga, a chrześcijanie co do Biblii uważają, że jej tekst jest tylko "natchniony", co znaczy, że pisał ten tekst zwykły człowiek sam dobierając sobie słowa, przykłady, opisy, a Bóg tylko czuwał, by w ten sposób napisany tekst nie zawierał błędów co do Boga (na przyklad, by nie prześlizgnął się tekst typu: "Bóg nie jest Stwórcą...").

Jesli głosi sie o jakimś tekście, że jego jedynym autorem jest Bóg, to jakikolwiek błąd w tym tekście, czy nieścisłość, czy bzdura muszą być przypisane Bogu. A nie chciałbym mieć za Boga kogoś, kto pisze bzdury.

No ale czy ja mówię, że nie jest? Znów kwestia wiary - część wierzy, że są to słowa Boga, część nie.

Podejrzewam (mogę się mylić - nie jestem ekspertem), że w islamie to nie kwestia wiary, ale podstawowej zasady. Muzułmanin przyjmuje jako dogmat, że Koran to literalny zapis słów Allacha.
Ze wszystkimi tego konsekwencjami.


Chrześcijanstwo ma lepiej - przyjmuje, że tekst Biblii jest tekstem ludzkim ze wszystkimi ludzkimi naleciałościami (epoka, zwyczaje, język, itd) tak więc wszelkie nieprecyzyjności mona zrzucic na czynnik ludzki.
W Koranie tak się nie da. Jesli znajdziesz w nim błąd rzeczowy - to znaczy, że Bóg się pomylił. A to już nie halo.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So cze 07, 2014 15:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Andy, Mormon raczej w swoją księgę wierzy ;)

Mediaval - hmm, no ale w chrześcijaństwie też są różne dziwne dogmaty. No teraz kwestia, czy wyznawca to uznaje, czy nie - no bo jeżeli muzułmanin przyjmuje już ten dogmat, to znaczy, że uznaje go za prawdę. Czyli wierzy - bo dowodów przecież nie ma. A zresztą, kto powiedział, że słowa Boga muszą być dosłowne?

A tak swoją drogą, obiły się komuś o uszy jakieś porządne statystyki z odsetkiem niewierzących praktykujących w Islamie? Ponoć to spora grupa.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


So cze 07, 2014 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ napisał(a):
Andy, Mormon raczej w swoją księgę wierzy ;)

To co że wierzy, podobnie jak wierzono w Czerwoną Książeczkę. Nie ma z tego powodu sensu zastanawiać się czy są prawdziwe, podobnie jak Koran.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So cze 07, 2014 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 14, 2014 13:33
Posty: 13
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ ciekawy temat poruszyłeś ale nie wiem czy takie statystyki w ogóle istnieją a nawet jeśli to raczej nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Z prostego powodu - praktykujący ateiści jak i ukryci wyznawcy innych religii często nie przyznają się do tego, że porzucili islam z obawy o swoje bezpieczeństwo. Przykładowo samej Arabii Saudyjskiej szacunkowo jest co najmniej 70,000 chrześcijan - rodowitych saudyjczyków, ateiści pewnie też są. Czytałem niedawno wywiad z arabem - katolikiem i facet wprost mówił, że tacy ludzie na co dzień udają muzułmanów bo nie mają innego wyjścia. Podobnie jest np w Iranie gdzie według nieoficjalnych informacji wielu młodych ludzi (zwłaszcza tych wykształconych) buntuje się i porzuca islam. W Turcji jest ponoć największy odsetek ateistów (im bliżej Europy tym więcej) z wszystkich krajów muzułmańskich ale prawo każdego kto nie zadeklaruje religii zalicza do muzułmanów. Tak więc podejrzewam, że skala tego zjawiska jest o wiele większa niż nam, a zwłaszcza samym muzułmanom, może się wydawać.


N cze 08, 2014 11:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
sukcesach chrystianizacji muzułmanów – co roku w Afryce 6.000.000 i w Azji 2.000.000 muzułmanów porzuca islam i zostaje chrześcijanami, miliony innych Afrykańczyków udają muzułmanów i są chrześcijanami. Dynamiczny rozwój chrześcijaństwa pokazuje fakt że 60 lat temu muzułmanie byli większością w Afryce, dziś stanowią tylko 33% mieszkańców Afryki. W 1900 roku na czarnym kontynencie było tylko 1.000.000 chrześcijan, dziś jest ich 330.000.000. Podobnie dynamicznie wzrasta liczba chrześcijan i spada muzułmanów w Azji. Pocieszające jest też to, że konwersje na islam są krótkotrwałe – 75% konwertytów w ciągu 3 lat porzuca islam, dodatkowo drugie i trzecie pokolenie muzułmanów w Europie się laicyzuje i ich tożsamość religijna jest tylko nominalna. Polonia Christiana - nr 36 styczeń - luty 2014


N cze 08, 2014 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
ARHIZ napisał(a):
A zresztą, kto powiedział, że słowa Boga muszą być dosłowne?


Oczywiście, istnieje islam postępowy, który dokonuje teologicznej interpretacji Koranu. Nie chodzi o to, że jest to niemożliwe, tylko o to, że w islamie jest to trudniejsze, ze względu właśnie na to pierwotne założenie. Zresztą, w judaizmie też powstawały poglądy tego rodzaju, np. że cała Tora została napisana przez Boga jeszcze przed stworzeniem świata.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 09, 2014 7:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Najlepiej poczytać kilku apostatów islamu. ich opinie sa identyczne niemal, co do samej wiary. Dziwne skoro się nie znają, pochodzą z różnych środowisk, a mają takie same zdanie o swojej byłej religii.
Ibn Shaq - polecam jego biografię Muhammada, gdzie pięknie opisuje jak Muhammad wił się przez 13 lat i nikt oprócz ok 50 osób nie przystąpiło do jego kółka różańcowego. 13 lat nie był w stanie przekonać ludzi o swoim Bogu i powołaniu. Tymczasem jak otrzymał władzę w Medynie nagle jego Bóg rósł w siłe... :)
Religia swoją drogą, ale sama kultura islamska, rozwój intelektualny, prze,mysł w państwach islamskich itd. świadczy o ich ogólnym rozwoju. Aczkolwiek ja uważam, że to religii ich tak "spuściła" na dno! :lol:


So cze 21, 2014 8:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL