Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
 Koran nie jest Słowem Bożym 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 14, 2014 13:33
Posty: 13
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Coś w tym jest. Wystarczy porównać jak wielkie były np cywilizacje Egipcjan bądź Persów a czym są teraz ...


So cze 21, 2014 10:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 11:44
Posty: 6
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Pablo_Iowa napisał(a):
Coś w tym jest. Wystarczy porównać jak wielkie były np cywilizacje Egipcjan bądź Persów a czym są teraz ...

O nawet bardzo dużo w tym jest ;-). Islam to niszczycielska i groźna religia.Cała, nie jacyś tam ekstremisci tylko.Nie trzeba tak daleko w przeszłość sięgac wystarczy popatrzeć na wspóczesny Irak. teraz i przed woją w Zatoce, i przed embargiem..
Jeśli w ogóle mozna nazwać to religią. Wszak jedną z głównych cech sekt jest minimum formalności/obrzędów przy wstępowaniu. I odwrotnie w przypadku chęci wystapienia...


Śr gru 10, 2014 1:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Annula napisał(a):
Wszak jedną z głównych cech sekt jest minimum formalności/obrzędów przy wstępowaniu.


Kurka wodna, to co powiedzieć o katolicyzmie? Tam nawet człowieka nie pytają, czy w ogóle chce się zapisać....

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr gru 10, 2014 5:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 31, 2014 11:13
Posty: 9
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Islam W Praktyce
Prywatne Forum Muzułmańskie.
http://www.islam.fora.pl/regulamin-foru ... y,186.html
Regulamin Ogólny Forum:

§ 3. Celem istnienia tego forum nie jest prowadzenie debaty „nad Islamem” lecz jedynie rzetelne o nim informowanie, i udzielanie odpowiedzi na wszelkie związane z Islamem pytania.

§ 4. Forum dopuszcza możliwość dyskusji o Islamie i na temat Islamu, ale nie kwestionowanie jego zasad, założen i nauk.

B) Polityka forum:

§ 1. Przy predstawianiu określonych założen czy nauk Islamu należy podać jaką gałąź i/lub szkołę Islamu dane stanowisko reprezenutje. W przypadku gdy autor/autorka postu nie wie jaką gałąź i/lub szkołę Islamu dane stanowisko reprezentuje należy informacje o tym umieścić w poscie. Zasada ta nie dotyczy zadawanych pytań.

§ 4. Forum nie jest miejscem do informowania o innych niż Islam religiach. Wyjątkiem od tej zasady jest: stosunek Islamu do innych religii, status wyznawców innych religii w Islamie oraz tematy pokrewne.

2) Zakazy i kary:

A) Na forum nie będzie tolerowane:

§ 1. Obrażanie Islamu czy jakiejkolwiek innej religii w jakikolwiek sposób. Osoby które będa to robic będa banowane bez uprzedzenia a posty usuwane.

§ 2. Umyślne umieszczanie linków do stron obrażających Islam. Posty będa od razu usuwane a osoba ktora je umieści za każdy post z takim linkiem otrzyma jedno ostrzeżenie lub bana.

§ 4. Kwestionowanie zasad Islamu, Szariatu, Koranu, i/lub Sunny Proroka . Posty będa od razu usuwane a osoba ktora je umiesci za każdy post o takiej treści otrzyma jedno ostrzeżenie lub dostanie bana.

§ 15. Osoby obrażające Islam na innych forach i/lub stronach internetowych. W przypadku zidentyfikowania takiej osoby będzie ona banowana bez ostrzeżenia i wszystkie jej posty zostanąt usuniętę z forum niezależnie od ich treści.

§ 4. Moderatorom nie wolno się kierować względami osobistymi w stosunku do użytkowników forum.

______________________
Więc na tym forum można tylko i wyłącznie podłączać się do religijnej kroplówki...


Cz sty 01, 2015 13:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Przypływ islamu techniki manipulacyjne
https://www.youtube.com/watch?v=WWRaYu27SRU
Trzeci Dżihad - islam to zło
https://www.youtube.com/watch?v=fOHZi0dQ2BM


Pt sty 02, 2015 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr gru 31, 2014 11:13
Posty: 9
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym

Ciach...
sorry, to forum dyskusyjne a nie blog (medieval_man)


Śr sty 07, 2015 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 13, 2015 0:02
Posty: 4
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Annula napisał(a):
Pablo_Iowa napisał(a):
Coś w tym jest. Wystarczy porównać jak wielkie były np cywilizacje Egipcjan bądź Persów a czym są teraz ...

O nawet bardzo dużo w tym jest ;-). Islam to niszczycielska i groźna religia.Cała, nie jacyś tam ekstremisci tylko.Nie trzeba tak daleko w przeszłość sięgac wystarczy popatrzeć na wspóczesny Irak. teraz i przed woją w Zatoce, i przed embargiem..
Jeśli w ogóle mozna nazwać to religią. Wszak jedną z głównych cech sekt jest minimum formalności/obrzędów przy wstępowaniu. I odwrotnie w przypadku chęci wystapienia...



Proponuje sięgnąć w przeszłość (wymienię tylko kilka przykładów, jak wiadomo islam jest młodszą religią która powstała 600 lat później) :
-312 r. - Bitwa pod mostem mulwijskim. Chrześcijaństwo staje się jedną z religii państwowych pogańskiego Rzymu. Powstanie instytucji Kościoła Katolickiego. Początek prześladowania i mordowania niechrześcijan.
-VI wiek - Chrześcijański filozof Boethius, pisał: "Kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem, czy kobiety mają dusze, a w X wieku Odo z Cluny głosił: "Obejmować kobietę to tak, jak obejmować wór gnoju..." - piękne słowa jakie odzwierciedlenie w koranie można znaleźć :)
-1095 r. - Papież Urban II wezwał rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolimę. Zainicjował w ten sposób pierwszą wyprawę krzyżową.
-1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisał: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych".
-1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy Kościoła zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi, takie jakie były budowane w XX w. przez nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane były przez chrześcijańską inkwizycję.
-1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat i boskiego zbawienia, również ziemię i majątek heretyków oraz ich sprzymierzeńców. Rozpoczęła się Krucjata Albigeńska, której celem było wymordowanie Katarów. Szacuje się, iż Krucjata Albigezjańska pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko Katarów, ale dotknęła większą część populacji południowej Francji.
-1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi.
-XIV wiek - Wybucha epidemia czarnej śmierci. Kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich.
-1450-1750 r. - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy kobiet posądzanych o czary.
-1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską, palono na stosach.
-1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklarację wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa.
-1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwą Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków".
-1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił: "Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić.
-1962 r. Papież Jan XXIII wydaje dokument "Instructio De Modo Procendendi In Causis Sollicitationis" zakazujący ujawniania przypadków pedofilii wśród księży pod groźbą klątwy. Dokument nakazuje skłanianie ofiar do milczenia, także pod groźbą klątwy. Innymi słowy, jeżeli rodzice zgwałconego dziecka chcą ujawnić przestępstwo, wówczas grozi im (oraz dziecku) klątwa i wydalenie z kościoła.

Masz przełom wieków .. kto więcej krwi przelał... tylko nie pisz mi od razu, że to było kiedyś, a teraz inne czasy... religie żyją swoim własnym życiem...


So cze 13, 2015 10:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Rozumiem, że przeanalizowałeś te punkty i sprawdziłeś, czy poprawnie oddają fakty, a nie są jedynie kłamstwami lub manipulacjami? Bo przecież nie wklejałbyś tej listy zarzutów, którą widzieliśmy dziesiątki razy, bez sprawdzenia, prawda?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 13, 2015 11:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Po co miał sprawdzać?
Internet pełen jest trolli, którzy czytają i wklejają bezkrytycznie jak leci, byleby to zgadzało się z ich uprzedzeniami.
Oczywiście, nie ma najmniejszego sensu zadanie takim trollom pytania, czy choćby rzucili okiem kiedykolwiek na te wszystkie bulle, listy czy encykliki, którym się podpierają.
Nie ma też sensu zadanie im pytania o jakiekolwiek wiarygodne źródła ich rewelacji.

Następne "kopiuj-wklej" takich bzdur, w tym czy innym temacie, to będzie z mojej strony ban dożywotni bez ostrzeżenia.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So cze 13, 2015 13:17
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So cze 13, 2015 0:02
Posty: 4
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
To, że coś zostało skopiowane i wklejone nie znaczy, że nie zostało sprawdzone.
trollem nazywasz kogoś kto po 2 latach na UW na teologii miał dość - jednak prawdą jest, że osoba wątpiąca lub patrząca chłodno na dany temat, nie da rady dokończyć tego kierunku, jestem po religioznawstwie skończonym na UW - wiem co wkleiłam.
A jak to pięknie napisałeś BZDUR, przypomina mi się tylko jedno "to co nie jest normą czy prawdą obyczajową ustanowioną przez kościół nie ma prawa istnieć ;)
Pozdrawiam oburzonych...


So cze 13, 2015 14:41
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
SeeMore napisał(a):
To, że coś zostało skopiowane i wklejone nie znaczy, że nie zostało sprawdzone.

Fakt, że to wkleiłeś, świadczy, że jednak nie sprawdziłeś.
Cytuj:
jestem po religioznawstwie skończonym na UW - wiem co wkleiłam.

Nie wierzę. Osoba po religioznawstwie nie wklei bzdury, że Kościół katolicki powstał po bitwie przy mostem mulwijskim. Tym bardziej będzie świadoma faktu, że chrześcijaństwo nie stało się religią państwową na jej skutek. Nie wrzuciła by również tych bzdur na temat Inkwizycji, które tu bezmyślnie wkleiłeś.


So cze 13, 2015 14:47

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
SeeMore napisał(a):
A jak to pięknie napisałeś BZDUR, przypomina mi się tylko jedno "to co nie jest normą czy prawdą obyczajową ustanowioną przez kościół nie ma prawa istnieć ;)


No popatrz. Jestem niewierzący, mało mnie wzruszają normy ustanowione przez Kościół, a również doszedłem do - niespecjalnie odkrywczego - wniosku, że jesteś ewidentnym nieukiem bezkrytycznie łykającym podsunięte Ci przez kogoś bzdury.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 13, 2015 14:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
SeeMore napisał(a):
To, że coś zostało skopiowane i wklejone nie znaczy, że nie zostało sprawdzone.
trollem nazywasz kogoś kto po 2 latach na UW na teologii miał dość - jednak prawdą jest, że osoba wątpiąca lub patrząca chłodno na dany temat, nie da rady dokończyć tego kierunku, jestem po religioznawstwie skończonym na UW - wiem co wkleiłam.
A jak to pięknie napisałeś BZDUR, przypomina mi się tylko jedno "to co nie jest normą czy prawdą obyczajową ustanowioną przez kościół nie ma prawa istnieć ;)
Pozdrawiam oburzonych...

Nie jestem oburzony, jestem zniesmaczony poziomem inteligencji dzisiejszych absolwentów uczelni.
I dodatkowa uwaga: poczytaj, proszę Regulamin, zwłaszcza o Zasadach pisowni słownictwa religijnego.

Mógłbym wykazać, że każdy z bezmyślnie skopiowanych przez Ciebie punktów zawiera poważne błędy merytoryczne, ale po co? Może wystarczy to: kto Ci powiedział, że Inkwizycja powstała w 1204 roku? Jakieś źródła?
Krucjata Albigeńska czy Albigezjańska? Wyjaśnij różnicę, skoro sprawdziłaś!
A jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So cze 13, 2015 16:27
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
Tak na marginesie - na UW nie ma teologii.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 13, 2015 16:32
Zobacz profil
Post Re: Koran nie jest Słowem Bożym
SeeMore napisał(a):
To, że coś zostało skopiowane i wklejone nie znaczy, że nie zostało sprawdzone.
trollem nazywasz kogoś kto po 2 latach na UW na teologii miał dość
Hmm. Przepraszam, ze pytam ale : ile masz lat? Tak w przybliżeniu. 20+, 40+, moze 70+ ?


So cze 13, 2015 18:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL