Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Islam sankcjonuje pedofilię! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Islam sankcjonuje pedofilię!
Przeczytałem tutaj http://www.euroislam.pl/index.php/2012/ ... -w-iranie/ i jestem w :o
Cytuj:
Trzy miesiące temu Arabia Saudyjska ogłosiła, że dziewczynki w wieku dziesięciu lat mają przyzwolenie na zawieranie małżeństw. Iran postanowił pójść za ciosem i przesunął granicę jeszcze niżej. Według danych zebranych przez Mohabat News, w ciągu ostatnich kilku tygodni ponad 75 dziewczynek poniżej 10 roku życia zostało zmuszonych do poślubienia znacznie starszych od siebie mężczyzn. Natomiast w blisko 4000 przypadków zarówno panna młoda jak i pan młody w dniu ślubu nie mieli więcej niż 14 lat.

Jak można zmuszać dzieci do małżeństwa? Dobrze, że u nas islam jest marginalną religią, i może warto w przyszłości go zakazać w Polsce, póki się nie zreformuje?
Polecam stronę http://www.euroislam.pl/, gdzie można znaleźć szereg informacji np. prześladowania jakich doświadczają chrześcijanie od muzułmanów. Kiedyś myślałem, że islam, to religia pokoju, ale im bardziej ją poznaję, to widzę jej toksyczność.


Cz mar 20, 2014 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
W Iranie minimum to 13 lat, jeśli zdarzają się "małżeństwa" młodszych dziewczynek, to jest to nielegalne. Zaś Arabię Saudyjską trudno uważać za typowy przykład czegokolwiek. A co to wszystko ma wspólnego z religią? Ogólnie jest tak, że im bardziej zaawansowane cywilizacyjnie państwo, tym bardziej przedłuża się oficjalny okres dzieciństwa. Chciałbym przypomnieć, jak ktoś może spał w szkole, że nasza pani król Jadwiga miała lat 12, gdy wychodziła za mąż. Nie ma powodów przypuszczać, że wśród pospólstwa zwyczaje były radykalnie inne. Czy od tego czasu w Polsce zmieniła się dominująca religia? Czy po prostu poziom cywilizacji? Dlaczego muzułmanin w Polsce ma odpowiadać za to, że gdzieś w Arabii rządzi dynastia zboczonych świrów, a w Persji klerykalna junta? Jak w ogóle człowiek uważający się za normalnego, w Europie w XXI wieku, może mówić o ZAKAZANIU religii?!


Pt mar 21, 2014 7:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
proteom napisał(a):
Jak można zmuszać dzieci do małżeństwa? Dobrze, że u nas islam jest marginalną religią, i może warto w przyszłości go zakazać w Polsce, póki się nie zreformuje?
Polecam stronę http://www.euroislam.pl/, gdzie można znaleźć szereg informacji np. prześladowania jakich doświadczają chrześcijanie od muzułmanów. Kiedyś myślałem, że islam, to religia pokoju, ale im bardziej ją poznaję, to widzę jej toksyczność.


Temat był wałkowany do bólu.
Nie ma zadnego dowodu formalno-prawnego na to,że małżeństwa z małymi dziewczynkami to pedofilia.No chyba że chcesz przenieśc definicję pedofilii z naszego systemu prawnego.(choc nawet wtedy byłoby to i tak chybione).Ale jak zapewne wiesz,tego typu strategia jest zwyczajnie niemerytoryczna.Ponadto zwiazki małzeńskie w Islamie sa obwarowane róznego rodzaju przepisami formalnymi,tak więc już chociaby z tego powodu wypisywanie absurdów,typu:Jak można zmuszać dzieci do małżeństwa jest zwyczajnie smieszne.Istotne jest również to, że zjawisko w skali całego Islamu ma charakter marginalny.Znacząca liczba krajów Islamskich ma przepisy w tym zakresie bardzo zbliżone do naszego systemu prawnego.
A strona euroislam jest zwyczajnie islamofobiczna, tak więc obiektywnych informacji na temat Islamu tam nie uswiadczysz.
Natomiast zainetresowanych rzeczowymi argumentami na temat tej religii, proponuje stronę opracowaną przez naukowców:
http://www.wiez.com.pl/islam/


Pt mar 21, 2014 8:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
Związki z dziećmi, oczywiście to nic nowego w historii. Czym innym jest zawierać je dla sojuszu, czy doraźnego interesu rodziny, czego wyraźnym symbolicznym aktem jest ślub dzieci, czy też dziecka i dorosłego, a czym innym pedofilia. Jakkolwiek dla nas to dziwne, to 12 letnie dziecko jest poddane rodzicom, tak samo u nas jak i tam. I to samo 12 letnie dziecko wydawane jest za kogoś. Że istnieje w takim związki pedofilia to trzeba dowieść niezależnie. Rozumiem że Islam jest dla nas często kontrowersyjny, ale czym innym jest rzetelne informowanie, a czym innym propaganda przeciw. Nie mam potrzeby bronić Islamu, po prostu nie biorę pod uwagę zarzutów, co do których mam poważne wątpliwości. Najgorszych zbrodniarzy tak samo sądzi się za te zbrodnie jakie zostały udowodnione, a nie każde bo jak zbrodniarz to wszystko można mu przypisać.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt mar 21, 2014 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
ogon__ napisał(a):
Jak w ogóle człowiek uważający się za normalnego, w Europie w XXI wieku, może mówić o ZAKAZANIU religii?!


Chodzi mi nie tyle o religię, ale o wyznawców tej religii. Jeśli wyznawcy tej religii będą propagować w Polsce treści niezgodne z prawem, to należy podjąć określone kroki prawne względem nich. Szanuję ludzie, ale nie widzę powodu, aby szanować każdą religię, w tym islam. Jeśli muzułmanie w Polsce zechcą propagować np. prawo szariatu, jak to robią wyznawcy tej religii w innych krajach, http://wyborcza.pl/1,75477,15076607,Lib ... wstwa.html to trzeba będzie się temu stanowczo przeciwstawić.


Pt mar 21, 2014 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
Hosi
Cytuj:
Nie ma zadnego dowodu formalno-prawnego na to,że małżeństwa z małymi dziewczynkami to pedofilia.


Bo to nie jest kwestia formalno-prawna, tylko etyczna. Moje zasady etyczne sprzeciwiają się instrumentalnemu traktowaniu kobiet, a zwłaszcza dzieci, i zmuszaniu ich do małżęństwa.

Hosi
Cytuj:
A strona euroislam jest zwyczajnie islamofobiczna, tak więc obiektywnych informacji na temat Islamu tam nie uswiadczysz.


Rozumiem, że dla Ciebie każda krytyka islamu jest islamofobią. Czy dla Ciebie moralne jest prawo szariatu? http://pl.wikipedia.org/wiki/Szariat
Szokujące jest to, że wyznawcy islamu próbują je wprowadzić w Europie. http://natemat.pl/82995,islamski-terror-w-europie
W Hiszpanii podobnie, jak w Wielkiej Brytanii powstały enklawy, w których nieoficjalnie obowiązuje szariat. Powstały w nich oddzielne sądy, a nawet policja religijna, która pilnuje, by zarówno wierzący, jak i niewierzący przestrzegali zasad. Zapadają nawet wyroki śmierci dla osób, które złamały prawo.


Pt mar 21, 2014 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
proteom napisał(a):

Bo to nie jest kwestia formalno-prawna, tylko etyczna. Moje zasady etyczne sprzeciwiają się instrumentalnemu traktowaniu kobiet, a zwłaszcza dzieci, i zmuszaniu ich do małżęństwa.

Tak?
To prosze podac definicje pedofilii funkcjonującą niezalenie od sytemu formalno-prawnego.
Poza tym:
Twoje zasady etyczne nie są niezależne od instrumentalnej wykładni Isalmu.Detreminantem jest w tym wypadku nieukrywany negatywizm z Twojej strony, który raczyłeś wyłożyć, oraz manipulacje których dokonałeś w poprzednim wątku na temat Islamu.

Cytuj:

Rozumiem, że dla Ciebie każda krytyka islamu jest islamofobią.

Nie rozumiesz
Nie kazda,tylko ta która podaje same negatywne informacje.Do tego nie potrzeba wielkiego rozeznania,tym bardziej ze analizowałem tę stronę wielokrotnie.Jezeli ktoś poczytuje tylko takie teksty,to jego percepcja chcąc nie chcąc, jest niezwykle okrojona tzn:nieobiektywna.

Cytuj:
Czy dla Ciebie moralne jest prawo szariatu?

Osobiscie mam stosunek zdysocjowany (zimna merytoryczna ocena) do szariatu.

Cytuj:

Szokujące jest to, że wyznawcy islamu próbują je wprowadzić w Europie. http://natemat.pl/82995,islamski-terror-w-europie
W Hiszpanii podobnie, jak w Wielkiej Brytanii powstały enklawy, w których nieoficjalnie obowiązuje szariat. Powstały w nich oddzielne sądy, a nawet policja religijna, która pilnuje, by zarówno wierzący, jak i niewierzący przestrzegali zasad. Zapadają nawet wyroki śmierci dla osób, które złamały prawo.

A czy obywatele brytyjscy nie bedacy wyznawcami Islamu podlegaja temu prawu?


Pt mar 21, 2014 23:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
Hosi napisał(a):
To prosze podac definicje pedofilii funkcjonującą niezalenie od sytemu formalno-prawnego.


To może raczej Ty podaj prawną definicję pedofilii? Nie ma czegoś takiego. To nie jest pojęcie prawne, tylko naukowe, seksuologiczne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 22, 2014 5:19
Zobacz profil
Post Re: Islam sankcjonuje pedofilię!
Islam "sankcjonuje" czy konkretne kraje wprowadzają ustawodawstwo, które ma niestety wysokie ryzyko nadużyć, a więc należy przyjąć czarny scenariusz?

Jestem daleka od popierania czy chwalenia nowych propozycji Irackich, choćby dlatego, że w pakiecie idzie niemożność zgłoszenia gwałtu w małżeństwie (żeby nie było tak różowo przypomnę, że polskie prawodawstwo wcale nie tak strasznie dawno uwzględniło tę kategorię), a więc w zasadzie jego legalizację oraz zaostrzenie praw rozwodowych itd. Z tym, że to info mam raczej ze stron feministycznych, a nie euroislam.

Całkiem niedawno państwo Watykan pozbyło się ze swoich praw tego starego babola, w sumie bardziej przejętego przez przypadek niż ustanowionego, ale zawsze, aktualizacja objęła tzw. wiek przyzwolenia i w końcu pozbyto się tej słynnej dwunastki na rzecz osiemnastki. Przyszłoby Ci do głowy twierdzić, że katolicyzm sankcjonuje pedofilię (trzy lata w tę czy w tę...) , zwłaszcza, że zapisy bezpośrednio dotyczyły stosunków seksualnych, a nie zawarcia umowy cywilno-prawnej, które nie musiały z tymi stosunkami iść w parze?
A przecież taki zapis - nawet jeśli niemal martwy na terenie Watykanu - mógł być swobodnie wykorzystywany do obrony osób, które otrzymawszy obywatelstwo watykańskie miały jakiś kontakt seksualny z osobą (niezależnie od płci, z tego co wiem prawodawstwo Watykanu nie uwzględnia penalizacji kontaktów seksualnych tej samej płci, ale nie jestem pewna) już 12 letnią. I teraz kontakt seksualny dorosłego mężczyzny z 12latką np. w Polsce będzie to klasyfikacja jako przestępstwo seksualne /czyn pedofilny (bo 12 lat to za mało na świadomą zgodę)/, ale jeśli ten człowiek nie zostanie wydany Polsce i jako obywatel Watykanu podlega ichniejszemu prawu, to przy odpowiednim rozdaniu kart jest całkowicie niewinny.

Powyższy przykład tyczy się prawodawstwa sprzed kilku lat - zaznaczam, żeby nie było.

Jednak czy ty jako - jak kojarzę katolik - w jakikolwiek sposób prawodawstwo Watykanu, gdzie osoba na najwyższym stanowisku jest jednocześnie głową KK było związane z Twoim wyznaniem, albo Twoimi zapatrywaniami na wykładnię prawa?

Słusznie wyżej zauważono, że małżeństwo /zwł. aranżowane w młodym wieku/ nie tyle równa się seks, a w naszym rozumieniu potocznym pedofilii mamy na myśli przede wszystkim czyny o charakterze seksualnym wobec osób poniżej określonego wieku. W przywoływanym Irackim prawie mieszanką wybuchową jest bardziej połączenie obniżonego wieku możliwego małżeństwa z likwidacją pojęcia gwałtu w małżeństwie z jednoczesnym brakiem dokładnych wykładni w zakresie ochrony dzieci, w takim kształcie jak rozumiemy ją np. w Polsce. To z kolei tworzy białą plamę w której przed niechcianymi kontaktami seksualnymi dziewczynki są chronione pod warunkiem, że rodzice ich ni wypchną do wczesnego zamążpójścia - w zasadzie mowa o najbiedniejszych, bo w innym wypadku albo dzieci nie zostaną wydane za mąż tak wcześnie, albo nawet jeśli to jako wczesne i tak aranżowane małżeństwo bedzie podlegało nieco innym zasadom. Zadaniem prawodawstwa jest jednak dostosowanie do życia i przystawanie, by eliminować próby wyciskania go do cna i dlatego te próby obiły się szerokim echem, to że są krzywdzące to jedno, ale to, że w kupie dają taką ekstremalną mieszankę to drugie.

Inna sprawa, że kraje w których wiek przyzwolenia oscyluje granicach 12/13 lat w zasadzie powinniśmy piętnować po forach z równym zapałem co śledzenie tych kwestii w krajach o dużym wpływie islamskim. Dla równowagi. Choć tak naprawdę ta granica nic nie warunkuje w rzeczywistości (nie równa się średniej wieku inicjacji seksualnej), a raczej jest narzędziem, za pomocą którego można pociągnąć do odpowiedzialności osobę dorosłą.


Pn mar 24, 2014 4:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL