Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 2:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
 Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Nie, o Tobie, wrzucającym wszystkich muzułmanów do jednego worka.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 18, 2016 9:17
Zobacz profil
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Hominibus napisał(a):
Nie wiem co powiedział jeszcze. To jest tylko na pewno urywek wypowiedzi Świętego Papieża.
Poza tym nie wiadomo co by powiedział odnośnie obecnej sytuacji.

Powiedział jeszcze - Wasz Bóg i nasz Bóg to jeden i ten sam Bóg.
Żaden problem dowiedzieć się co jeszcze mówił
http://religie.wiara.pl/Jana_Pawla_II_d ... _religiami
Nie są terroryści muzułmańscy gorsi od chrześcijan w szeregach armii Hitlera czy oprawcy Stalina.
Zło nie jest przypisane konkretnej religii, czy konkretnej nacji.


So cze 18, 2016 14:50
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Już się tak zaplątałaś ,że nie wiesz co piszesz.
Napisałem o wypędzeniu Izmaela - Biblia a Ty mi o Hitlerze - nie z Biblii.
To takie manipulowanie tym co wygodne.


So cze 18, 2016 18:45
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Hominibus napisał(a):
Już się tak zaplątałaś ,że nie wiesz co piszesz.
Napisałem o wypędzeniu Izmaela - Biblia a Ty mi o Hitlerze - nie z Biblii.
To takie manipulowanie tym co wygodne.

I kto się tu zaplątał :D .....o Ismaelu napisałeś w wątku "Uchodźcy a Kościół", dział "Polska i świat" i tam Ci odpowiedziałam w temacie.
W tym wątku powątpiewasz co Jan Paweł II powiedziałby w obliczu terroryzmu - wiec odpowiedziałam - terroryzm nie jest jedynie przypadłością muzułmanów, podobnie wszelkie okrucieństwo były od wieków stosowane - jako współczesny przykład potwornego okrucieństwa podałam hitlerowskie Niemcy i patologię stalinizmu.


N cze 19, 2016 8:12
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Ty się zaplątałaś i nastąpiło u Ciebie pomieszanie z poplątaniem.
A co do JP2. JPII nazwał Agcę również bratem. Powątpiewam w Twoje apologetyczne posty na temat potomków Ketury i niewolnicy i poddałem je totalnej krytyce i nie obroniłaś się. Mógłbym jeszcze dyskutować argumentów mi nie brakuje. Alus a czemu tak bronisz tych nieobliczalnych i fanatycznych muzułmanów ? Masz może ich w rodzinie?


N cze 19, 2016 9:48
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Obrzydliwe pytanie. Ale niezaskakujące u nieobliczalnego fanatyka islamożercy. Co będzie dalej, pytanie o żydostwo? Hominibus, czep się własnej genealogii, a z cudzej zejdź z łaski swojej.


N cze 19, 2016 10:02
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Hominibus napisał(a):
Ty się zaplątałaś i nastąpiło u Ciebie pomieszanie z poplątaniem.
A co do JP2. JPII nazwał Agcę również bratem. Powątpiewam w Twoje apologetyczne posty na temat potomków Ketury i niewolnicy i poddałem je totalnej krytyce i nie obroniłaś się. Mógłbym jeszcze dyskutować argumentów mi nie brakuje. Alus a czemu tak bronisz tych nieobliczalnych i fanatycznych muzułmanów ? Masz może ich w rodzinie?

Argumentów czy tylko egoistycznych "argumentów", bo gdzieś zgubiłeś w swojej wersji chrześcijaństwa A Ja wam powiadam:MIŁUJCIE WASZYCH NIEPRZYJACIÓŁ I MÓDLCIE SIĘ ZA TYCH, KTÓRZY WAS PRZEŚLADUJĄ......Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż terroryści, twórcy PI tego nie czynią?(Mt 5,43-48)


N cze 19, 2016 11:42

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Co mówili święci KK a o islamie:

http://www.pch24.pl/co-swieci-mowili-o- ... 445,i.html

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


N cze 19, 2016 20:55
Zobacz profil
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
nokia napisał(a):

Czyli nie istotne co mówi święty Jana Paweł II, ponad stoją wypowiedzi świętych w rodzaju "każdy kto nie przyjmie Wiary katolickiej zostanie potępiony jak Mahomet"....a ziemie jest płaska i nie żyje na niej żaden Lud Boży.
A papież Franciszek to fałszywy prorok Antychrysta - jak donosi wielokrotnie strona http://www.pch24.pl


Pn cze 20, 2016 8:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Cytuj:
Temat ten NIE DOTYCZY filarów wiary islamu, ale obyczajowości muzułmańskiej. Chciałabym się podzielić refleksją na temat pewnych aspektów życia muzułmanów, które uważam za dobre, skłaniające do przemyśleń. Wiem, że teraz jest nagonka na islam i ludzi, którzy tę religię wyznają, dlatego chciałabym się skupić na pewnych zagadnieniach, od których większość ludzi mogłaby spuścić oczy ze wstydu, świadoma, że ich nie respektuje. Wiemy, że są dobrzy i źli muzułmanie, dobrzy i źli chrześcijanie, nawet niektórzy buddyści są terrorystami, dlatego ocenianie religii po wyznawcach często może być błędem, i to w obie strony. Ale po kolei


Kot tez moze byc psem rownie dobrze, czy wybielanie Islamu odbywa sie u Cb na zasadzie oczerniania wszystkich innych religjii i ludzi. Lepiej pomyśl co wypisujesz.

Wiesz ze w kulturze Islamskiej mocz wielblada uznawana jest za swietosc, a sam Machomet zachecal do jej spozywania. Wiesz ze Mahomet zenil sie z kilkuletnimi dziewczynkami przed 10 rokiem zycia i byl pedofilem?

To ze napiszesz cos fajnego o Islamie, nie znaczy ze tak bedzie, owszem warto brac dobre przyklady i wprowadzac w zycie, ale sfera wiary to bardziej skomplikowana sfera niz targi ekumeniczne.


Cytuj:
1. Pokój z tobą, siostro, bracie.
Czy spróbowaliście kiedyś powiedzieć do chrześcijanina "pokój z tobą" poza budynkiem kościoła? Ja owszem. Moje słowa wywołały konsternację. Dziwne? Nie sądzę. "Pokój z tobą" mówimy tylko podczas mszy, podając sobie dłoń. A przecież sam Jezus zwrócił się tak do swoich uczniów po Zmartwychwstaniu. :) To krótkie zdanie mogłoby naprawdę wiele zmienić, bo samo w sobie zdradza nastawienie do drugiego człowieka, buduje relację opartą na zgodzie. Muzułmanie zwracają się do siebie w ten sposób, często używają arabskiej formy "salam alejkum", ale zwrot ten brzmi tak samo też w języku perskim. My mówimy "cześć". Nie zastanawialiście się, kogo chcemy czcić? Człowieka, którego spotykamy na swojej drodze?
Muzułmanie są dla siebie siostrami i braćmi w islamie. Podobnie jak nasi zakonnicy i nasze zakonnice. W kościele ksiądz mówi "drodzy bracia i siostry" tylko podczas kazania. :)


Jesli jest to osoba Nowo Narodzona to zdarza sie ze zamiast imienia mowie Siostro/Bracie, zas nie wszystkich uznajacych sie za Chrzescijan tym bardziej nie uznajacych sie nazwe Bratem czy Siostra, a bliznim.

Nie uzywam sformulowania "pokoj z toba" ale zdarza sie ze powiem "z Panem" "Chwala Panu" itd.

Cytuj:
2. Skromność ubioru.
Dobry muzułmanin zakrywa swoje ciało przynajmniej od pasa do kolan. Dobra muzułmanka odkrywa tylko dłonie, twarz i ewentualnie stopy.
Będę szczera: nie razi mnie ta dysproporcja. Uważam, że jest słuszna, że chroni kobiety! Dlaczego kobieta ma się odkrywać? Im bardziej jest zakryta, tym więcej osób spojrzy na jej duszę, a nie ciało. Czy w czasach, gdzie ludzie patrzą zazdrośnie na siebie z powodu wyglądu nie jest to ciekawą i znacznie bardziej sensowną alternatywą?


ubior innych mi nie przeszkadza, niektore nakrycia glowy jak czapka to tez element ubioru, element ubioru ktorym ktos cos przedstawia: kulture czy religje i ta osoba robi to z wlasnej nieprzymuszonej woli bardziej mnie cieszy niz martwi, lubie roznice i uwazam ze roznorodnosc w swiecie sztucznej wymuszonej niby globalizacjii jest w cenie. Co innego jesli jest to przymus, spoleczna blokada itd. wtedy taka osoba nie nosi tego dobrowolnie


Cytuj:
Co ciekawe, w Nowym Testamencie też jest fragment mówiący, że kobieta, kiedy się modli albo prorokuje, powinna zakrywać głowę. A także "cokolwiek robicie, na chwałę Bożą czyńcie"... Strój muzułmanek jest najbardziej skromny. Wystarczy się przyjrzeć, aby zrozumieć. :)


Tak jest taki fragment Pawła
W wiekszosci Zborow Protestanckich kobiety podczas modlitwy nakrywaja glowe.



Cytuj:
4. Alkohol nie mąci umysłu, nie zniewala duszy.
Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego Jezus zamienił wodę w wino w Kanie Galilejskiej na weselu. Nie potrafiłam i nie potrafię tego zrozumieć nawet jako metafory Męki Pańskiej, o którą tu przecież chodzi. Nie rozumiem, dlaczego tamci ludzie bawili się na weselu w Kanie przy alkoholu i Jezus nie miał nic przeciwko temu.
Islam uczy, że alkohol to zło, ponieważ odbiera świadomość. Nawet niewielka ilość alkoholu zmienia postrzeganie, sposób mówienia, samopoczucie. Dlaczego ludzie sięgają po ten napój? Dlaczego nie potrafią spotykać się bez tego? Bardzo mnie to dziwi. Alkohol jest złem, to nie jest narzędzie, które można dobrze lub źle wykorzystać. Hmm... może poza odtrutką na metanol. Jakoś nikt nie wymyślił innej, niestety. Ale w większości zatrucia metanolem biorą się z pomyłek, bo ktoś chciał pić etanol.
Znam ludzi, którzy najpierw idą na mszę urodzinową do kościoła, a potem otwierają butelki i rozkręcają zabawę. Gdzie w tym logika? To zło, to jest nienormalne.
Muzułmanie łączą się w pokoju, bez alkoholu.

Może i my powinniśmy się czegoś od nich uczyć?


Chrzescijan nie kala to co spozywaja jesli chodzi o ducha. Moze to szkodzic zdrowiu, wtedy warto unikac uzywek.

Narkotyki, alkochol moga zmieniac swiadomosc oraz stan ducha. Ale chodzi tu o upijanie sie, spozywanie alkocholu nie moze byc grzechem, chyba ze szkodzimy sobie przez to, upijamy sie, tracimy wladze nad soba czy zyciem.

Osobiscie powiem tak od 20-go roku zycia nie pije alkocholu w duzych ilosciach i bardzo zadko.

Jesli ktos nie pije go wogole, to spoko. Adwentysci maja wieksze obostrzenia i l rozwage zywieniową niz Muzumanie, a sa Chrzescijanami. Problem jesli dodajesz nawyki zywieniowe jako element swietosci czy nowego bozka i nie robisz tego dla siebie.



Jesli chodzi o muzuman to niestety jest to religja zmyslona przez czlowieka, ograniczajaca nawet rozwoj psychiczny czy fizyczny, jest szkodliwa spolecznie i sluzy drenowaniu ciemnoty z pieniedzy. Jest to masowa prostytucja, system spoleczny gdzie kupuje sie zony (naloznice) oraz odprowadza czesc tych pieniedzy wladzy "duchownej" np za mieszkanie w stolicy lepsze nalezy miec odpowiednia ilosc zon formalnych, tymczasowych. Czesto sa to tylko takie papierkowe malzenstwa podczas gdy kobietaw ma partnera ktory formalnie zony nie ma. Te zwiazki z elementem pienieznym kosztuja wiecej.

Jest sporo nienormalnosci w Islamie, sama religja to mieszanka nalecialosci judaizmu, chrzescijanstwa, wierzen ludowych, Allah to bostwo ksiezycowe, bozek.
Nie jest to ani jedyny ani ten sam Bog ktorego maja Chrzescijanie, Biblia wymienia dziesiatki demonow i bozkow o konkretnych imionach.

Zeby rozmawiac Islamie trzeba albo znac temat, albo poza ogladaniem tv i czytaniem informacjii z onetu czy interii miec jakas wiedze, zwiedzic jakis kraj.

Co oczywiscie nie oznacza ze jesli Islam jest be, to zachod jest cudowny. Amerykanie jako rzad, wladza, banki sa kilka razy gorsi, a to ze Putin czy Rosja jest be nie znaczy ze Amerykanie sa lepsi. Na pewno jesli sa, maja w tym interes : )

Islam to zwykly badzief, ta religja nikomu nic nie dala i owszem mozna nim straszyc, ale niektorzy sporo na takim straszeniu moga zyskac. Islam prowadzi do powaznego zubozenia spoleczenstwa, oczywiscie sa jego rozne formy. Najliczniejszy kraj muzumanski to kraj nie arabski (Indonezja) Islam ma wiele barw. Nalezy pamietac ze czesc ludzi w krajach islamskich to Chrzescijanie.

_________________
Ekumenista


Wt cze 21, 2016 1:49
Zobacz profil
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Że też święty polski papież nie poznał sie na tym badziewiu.


Wt cze 21, 2016 6:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Swiety to osoba zyjaca Nowo Narodzona. A nie osoba uznana przez jakies instytucje Watykanskie za najlepszego reprezentanta Watykanu.

Papiez JP2 calowal Koran, Koran uznaje Jezusa za jedynie proroka, czyli zakrywa najwieksza wartosc Ewangelii jaką jest smierc na krzyzu, ofiara i łaska.

Papiez JP2 to typowy polityk, ktory musial utrzymywac dobre relacje. A ze robil to poprzez takie gesty oddajace Koranowi szacunek to nie moj problem.

Jesli chodzi Ci o jakis "przyjazny Islam" to napewno nie jest on zgodny z Koranem czy Mahometem. A ja nie jestem politykiem czy osobą szukajaca idealnych komponentow spolecznych. Mnie tylko interesuje czy cos pochodzi z Nieba, czy jest wyprodukowane przez oszustwo grup ludzi. Czy cos mowi prawde czy jest wynikiem kulturowosci i kłamstwa

A Koran jest wynikiem klamstwa, kompleksow, zachlannosci jego tworcow. Dzis killaset milionow ludzi nie moze spokojnie opuscic tej zwodniczej religjii, a w krajach Afrykanskich muzumanie dokonuja rok w rok kilku ludobojstw, pala dziesiatki kosciolow, gwalca kobiety, dzieci i zwierzyne.

_________________
Ekumenista


Wt cze 21, 2016 11:59
Zobacz profil
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Drodzy Muzułmanie, moi Bracia, chciałabym dodać, że my, chrześcijanie, podobnie jak wy podstawę i wzór miłosierdzia odnajdujemy w samym Bogu, w Bogu, któremu wasza Księga daje bardzo piękne imię AL-RAHMAN, podczas gdy Biblia nazywa Go AL-RAHUN - MIŁOSIERNY
...."najlepszy reprezentant Watykanu, niestety ale nie żyjący Nowo Narodzony".
Ja, katoliczka podzielam jego zdanie, i orzeczenie SW II o Ludzie Bożym, który stanowią także wyznawcy islamu.
Jeśli chodzi o Afrykę, to może należałoby się zastanowić ile dzieci w Nigerii wymordowali chrześcijanie pomawiając je o czary i opętanie szatanem.
Dobrze jest bić się cudze piersi.......


Wt cze 21, 2016 12:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 06, 2015 22:49
Posty: 142
Lokalizacja: Morawica, Świętokrzyskie
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Alus napisał(a):
Drodzy Muzułmanie, moi Bracia,


Nie wiem czy czytasz Biblie, ale wszyscy autorzy Biblii dostepowali tego by stac sie Dziecmi Bożymi. Za zycia dostepujemy tego by stac sie Dziecmi Bożymi, a nie automatycznie rodzimy sie jako Bracia i Siostry w Chrystusie.

Allah to calkiem inny Bog niz ten Chrzescijanski, to jeden z bożkow, ktory sie gdzies tam w Koranie zakorzenil jako ten znamienitszy. Muzumanie nie sa Bracmi i Siostrami Chrzescijan w Chrystusie. Tyle

Alus napisał(a):
...."najlepszy reprezentant Watykanu, niestety ale nie żyjący Nowo Narodzony".


No nie wiem czy JP2 byl Nowo Narodzony :jezor:
Alus napisał(a):
Ja, katoliczka podzielam jego zdanie, i orzeczenie SW II


Ty podzielasz, ale wielu Katolikow nie podziela SV2, coraz wiecej

_________________
Ekumenista


Wt cze 21, 2016 13:14
Zobacz profil
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Holli napisał(a):
Alus napisał(a):
Drodzy Muzułmanie, moi Bracia,


Nie wiem czy czytasz Biblie, ale wszyscy autorzy Biblii dostepowali tego by stac sie Dziecmi Bożymi. Za zycia dostepujemy tego by stac sie Dziecmi Bożymi, a nie automatycznie rodzimy sie jako Bracia i Siostry w Chrystusie.

Allah to calkiem inny Bog niz ten Chrzescijanski, to jeden z bożkow, ktory sie gdzies tam w Koranie zakorzenil jako ten znamienitszy. Muzumanie nie sa Bracmi i Siostrami Chrzescijan w Chrystusie. Tyle

Tyle...wedle Twojej percepcji.
Dzieckiem Bożym jest każdym bo Bóg jest JEDYNYM dawcą życia.....tylko ludzie jak budowniczy wieży Babel uważają, że prawda o Bogu przynależy tylko do nich.

Cytuj:
Ty podzielasz, ale wielu Katolikow nie podziela SV2, coraz wiecej

A konkretnie to ile stanowi to "coraz więcej"?


Wt cze 21, 2016 13:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL