Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów 
Autor Wiadomość
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
U nas na głównej ulicy stoją cyganki i zaczepiają ,,proszę pana powróżę" Jeden post przyłącz się do nich. Będziesz wróżył - proszę pana pan jest rozsądny. Proszę pana pan nie jest rozsądny.
A swoją drogą jedyny sukces jaki niektórzy mogą mieć to zawistna krytyka.


So cze 25, 2016 9:05
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Ty. Jeden post. Przywileje szlacheckie dla PO się skończyły. Jest demokracja . Wszyscy są równi. Pełnego korytka brak. No cóż. Moja babcia mawiała ,,czas płaci - czas traci". A Biblijnie były lata tłuste dla niektórych a teraz nadeszły lata chude. A kto wie czy jeszcze chudsze nie nadejdą?


So cze 25, 2016 9:17
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Hominibus napisał(a):
Ty. Jeden post. Przywileje szlacheckie dla PO się skończyły. Jest demokracja . Wszyscy są równi. Pełnego korytka brak. No cóż. Moja babcia mawiała ,,czas płaci - czas traci". A Biblijnie były lata tłuste dla niektórych a teraz nadeszły lata chude. A kto wie czy jeszcze chudsze nie nadejdą?


Ja również mam taką nadzieję. Dobro zawsze zwycięża.


Pn cze 27, 2016 17:24
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
wybrana napisał(a):
Hominibus napisał(a):
Ty. Jeden post. Przywileje szlacheckie dla PO się skończyły. Jest demokracja . Wszyscy są równi. Pełnego korytka brak. No cóż. Moja babcia mawiała ,,czas płaci - czas traci". A Biblijnie były lata tłuste dla niektórych a teraz nadeszły lata chude. A kto wie czy jeszcze chudsze nie nadejdą?


Ja również mam taką nadzieję. Dobro zawsze zwycięża.

To "dobro" ma na imię Brexit i zwiastuje chude lata wszystkim, niezależnie od przynależności partyjnej :(


Pn cze 27, 2016 17:54
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
A chciałabyś? Ewangelicznie był Łazarz i bogacz.
A Syrach napisał : ,,Okoliczności się zmieniają i wszystko prędko biegnie przed Panem".
Niektórzy na wozie już byli.


Pn cze 27, 2016 17:56
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
wybrana napisał(a):

Ja również mam taką nadzieję. Dobro zawsze zwycięża.

I tu się z Tobą droga koleżanko wybrana zgadzam w 100% . Amen czyli niech się stanie. :-D


Pn cze 27, 2016 17:57
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Hominibus napisał(a):
wybrana napisał(a):

Ja również mam taką nadzieję. Dobro zawsze zwycięża.

I tu się z Tobą droga koleżanko wybrana zgadzam w 100% . Amen czyli niech się stanie. :-D

Jednak muzułmanie czegoś nauczyli :)
A wreszcie hipokrytko, gdy Jezus był u Szymona to do Szymona Jezus powiedział "słusznie osądziłaś".
Jesteś płytka jak woda w basenie przy samym brzegu

a teraz droga koleżanka....


Pn cze 27, 2016 18:59

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Widzisz Aluś, są ludzie, którzy nie dzielą użytkowników na wrogów (których każdy wpis automatycznie uważają za zły) i przyjaciół (których każdy wpis popierają).
Skutkiem jest oczywiście to, ze mogą różnie (nawet skrajnie różnie) oceniać różne wpisy tej samej osoby.
I tak jest dobrze i uczciwie.

Ty właśnie znalazłaś rzekomą niekonsekwencję w postawie Hominibusa za to, że odniósł się do treści konkretnego wpisu, a nie "przywalił" konkretnej wybranej tylko dlatego, że wcześniej się z nią - w czymś zupełnie innym - nie zgodził.
Może powinnaś się tego od Niego uczyć? :roll:

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn cze 27, 2016 19:10
Zobacz profil WWW
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Alus napisał(a):
Hominibus napisał(a):
wybrana napisał(a):

Ja również mam taką nadzieję. Dobro zawsze zwycięża.

I tu się z Tobą droga koleżanko wybrana zgadzam w 100% . Amen czyli niech się stanie. :-D

Jednak muzułmanie czegoś nauczyli :)
A wreszcie hipokrytko, gdy Jezus był u Szymona to do Szymona Jezus powiedział "słusznie osądziłaś".
Jesteś płytka jak woda w basenie przy samym brzegu

a teraz droga koleżanka....

No. Jestem pełen podziwu Alus dla Ciebie. Zadałaś sobie trochę trudu w odgrzebywaniu starych postów.
To ,że nie zgadzałem się z wybrana w tamtym wątku nie znaczy ,że nie mam się zgadzać z Nią w ogóle.
Jeśli będą punkty zbieżne zgodzę się i z Tobą droga koleżanko forumowa.


Pn cze 27, 2016 19:44
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Dodatkowo trzeba zauważyć ,że wybrana stała się asertywna.


Pn cze 27, 2016 19:46
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Cytuj:
No. Jestem pełen podziwu Alus dla Ciebie. Zadałaś sobie trochę trudu w odgrzebywaniu starych postów.
To ,że nie zgadzałem się z wybrana w tamtym wątku nie znaczy ,że nie mam się zgadzać z Nią w ogóle.
Jeśli będą punkty zbieżne zgodzę się i z Tobą droga koleżanko forumowa.

Trudno byłoby znaleźć wspólnego wroga...


Wt cze 28, 2016 6:52
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Wg mnie od muzułmanów możemy się uczyć ilości odwolań do Boga w języku.

"Alhamdulillah" "Masha Allah", "Insha Allah" "ilahi"

Co ciekawe...: " Teraz wy, którzy mówicie: «Dziś albo jutro udamy się do tego oto miasta i spędzimy tam rok, będziemy uprawiać handel i osiągniemy zyski», 14 wy, którzy nie wiecie nawet, co jutro będzie11. Bo czymże jest życie wasze? Parą jesteście, co się ukazuje na krótko, a potem znika. 15 Zamiast tego powinniście mówić: «Jeżeli Pan zechce, i będziemy żyli, zrobimy to lub owo».

Powinniśmy mowić "Insha Allah"... :p


Śr kwi 12, 2017 18:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 23, 2017 18:21
Posty: 34
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Niczego, po co się uczyć od kogo czegoś, jeśli ten ktoś wyznaję bożka, a nie Boga Świętego Żywego, jeśli ich nauki są błędne to i zachowanie jest puste na pokaz a nie z serca.


N lip 30, 2017 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
A ja myślę, że powinniśmy się uczuć tego, że nie mamy oporów by powiedzieć, że najlepsze co może przydarzyć się człowiekowi lub grupie ludzi (np. krajowi) to wiara, którą wyznajemy.
I że jest ona lepsza od innych, bo jest prawdziwa.
I że zło (np. praktykowanie homoseksualizmu) to zło, a nie "orientacja' i "to dyskusyjne".

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


N lip 30, 2017 13:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Czego powinniśmy się uczyć od muzułmanów
Marek_Piotrowski napisał(a):
I że zło (np. praktykowanie homoseksualizmu) to zło, a nie "orientacja' i "to dyskusyjne".


I najlepiej żeby to wszak "zło" było penalizowane w świetle prawa państwowego, tak jak w owych światłych krajach utworzonych przez muzułmanów od których to Marek chce się uczyć, prawda? :)


N lip 30, 2017 13:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL