Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 13, 2017 14:18
Posty: 13
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
troszkę na ten temat napisałem w wątku "reinkarnacja-doktryna szatana" na stronach 9-10 i nadal w toku.
można przeczytać... a internet przyjmie wszystko więc traktowanie yt jako źródła rzetelnej informacji jest mówiąc delikatnie naiwne :)
jeśli ktoś przeczyta ww wątek to zapraszam do rozmowy. tutaj lub tam...


Śr lut 15, 2017 22:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
Wrogie nastawienie Kościoła Katolickiego jest nie tylko to buddyzmu ale też do hinduizmu, szamanizmu, homoseksualizmu, komunizmu, faszyzmu czy kościoła latającego potwora spagetti (czy jakoś tak). Wrogie oznacza, że KRK uznaje je za błędne nauki i ich nie popiera. Z szacunkiem oczywiście dla człowieka.


Cz lut 16, 2017 9:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
Myślę, że mylisz tu wrogość z negacją.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz lut 16, 2017 9:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
Ok, JedenPost - niech będzie negacja. Rzeczywiście "negacja" chyba dokładniej określa stosunek KRK do innych religii, sekt czy systemów filozoficznych.


Cz lut 16, 2017 9:17
Zobacz profil
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
Jak odnaleźć w demokracji równość między ludźmi 'w prawdzie' i 'w falszu'? W nauce społecznej Kościoła wypracowano podaczas SWII zasadę godności. Znajdziemy ją w Deklaracji o wolności religijnej. Napisano tam, że wprawdzie wartość prawdy nie równa się wartości błędu, ale godność osoby ludzkiej jest wszędzie taka sama. Okoliczność, że jakaś osoba znajduje się w błędzie nie zmniejsza w niczym jej godności. Prawa człowieka, które przysługują każdemu, przysługują mu z racji jego godności a nie z racji uznawania czy nieuznawania takiej lub innej 'prawdy'.

Jako wrogość przywołałabym raczej ideologię totalitarną, która zwalcza wszelkie odmiany subiektywizmu i sceptycyzmu, które podcinają zaufanie, jakie człowiek pokłada w rozumie. Głosząc pochwałę rozumu, totalitaryzm zastrzega jednak, że najwyższym dziełem rozumu jest właśnie ideologia totalitaryzmu. Ideologia totalitarna wiebi rozum. Klasyczne błędne koło, powiada Tischner. Po obrzeżach tego koła obraca się 'zniewolnony umysł'. Rozum bowiem pewności szuka w jedynie słusznej ideologii totalitarnej.


Cz lut 16, 2017 13:14

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
Myślę, że stosunek Kościoła do buddyzmu jest i tak wielkoduszny:
http://kosciol.wiara.pl/doc/1995169.Bud ... hrzescijan
http://www.ekumenizm.pl/religia/inne/bu ... e-religie/
http://pl.blastingnews.com/swiat/2015/0 ... 20497.html
http://www.fronda.pl/a/buddysci-znowu-p ... 35968.html
http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesl ... lance.html

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Cz lut 16, 2017 16:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sty 16, 2017 20:57
Posty: 462
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
Liza, to samo, tylko krócej napisałem kilka razy. Szanując godność człowieka należy uświadamiać mu, że żyje w błędzie. Jest jeden Bóg, który za dobre wynagradza, a za złe karze. Bóg jest miłością. Nie ma innych bogów prócz Boga w Trójcy Przenajświętszej Jedynego. Nauka buddystów jest fałszywa, muzułmanów też. Jednak jeżeli z uporem chcą w niej trwać, to należy ich wolę uszanować. Oczywiście, jeżeli muzułmanin daje jałmużnę, albo to samo robi buddysta to jest to dobre. Ale te i inne praktyki, które są dobre nie czynią z tych religii niczego prawidłowego.


Cz lut 16, 2017 19:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 10, 2008 18:38
Posty: 44
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
Znam trochę więcej buddyzm i wiem że poglądy o nim wśród katolików są całkowicie błędne. Często wysuwa się argument że buddyzm jest nielogiczny. Nieprawda. Drugi argument mówi o tym że buddysta dwóm panom służy Diabłu i Bogu. Nieprawda. Ewentualnie samemu Diabłu.Też nieprawda.
Buddyzm nie jest nie-logiczny ale nad-logiczny. Buddysta patrzy na logikę z wyższego poziomu. Używa jej o ile oponent się na nią godzi a potem na jej gruncie wykazuje że jego poglądy są fałszywe. Ma to prowadzić ucznia do wyższej prawdy.


Wt wrz 04, 2018 5:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Wrogie nastawienie do Buddyzmy wśród Katolicyzmu
medieval_man napisał(a):
W skrócie: buddyści prześladują chrześcijan.
Wszyscy? :o

_________________
Pokój wam.


N mar 01, 2020 20:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL