Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
Cytuj:
Nie dotrą modlitwy pod ten sam adres, bo Bóg chrześcijan i Bóg muzułmanów, to zupełnie inne postacie.

Czyli jednak święty Jan Paweł II był heretykiem - mówił o Jednym Bogu, którego tka chrześcijanie jak i muzułmanie zwą Miłosiernym - a okazuje się, że nad wszechświatem panuje co najmniej dwu Bogów/bogów?
Ciekawe do którego Boga/boga dotarła modlitwa papieża Franciszka w meczecie.....


Pt cze 09, 2017 10:09
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
chwat napisał(a):
Może nie od rzeczy dla wyjaśnienia kwestii 'tego samego Boga', było by wejrzeć w historię tego zagadnienia, czyli w to, kto, gdzie i kiedy posłużył się taką myślą po raz pierwszy i jaki był kontekst jej powstania?

Autor wątku zawęża pytanie do relacji Koran - Biblia i cytuje JP2 z 1985r. Ten kontekst można odebrać (co widać w cytacie) jako ogólne przesłanie o Bogu stwórcy i celu dążenia człowieka. A z kolei takie przesłanie jest chyba dość czytelne i ma na celu kontekst długofalowy jakim jest dialog chrześcijaństwo-islam, czyli szeroko rozumiany ekumenizm.


Głównym narzędziem ekumenizmu jest dialog i wspólna modlitwa.
Czyli co, chrześcijanie mają wspólnie modlić się z muzułmanami do Boga, chociaż my wyznajemy Boga Ojca Wszechmogącego, a muzułmanie wyznają Jego przeciwnika?
Czyli wspólnie jedna modlitwa do Boga i do szatana, który jest w opozycji do Boga?
Czy wolą Bożą jest modlitwa chrześcijan do Jego przeciwnika?
Czyli mamy być letni?


Pt cze 09, 2017 10:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
chwat napisał(a):
A z kolei takie przesłanie jest chyba dość czytelne i ma na celu kontekst długofalowy jakim jest dialog chrześcijaństwo-islam, czyli szeroko rozumiany ekumenizm.


A tu przepraszam, termin "ekumenizm" jest (nad-)używany powszechnie w gazetach (lub czasopismach), na naszym forum nie powinniśmy temu ulegać. O ekumenizmie mówimy w sensie dialogu z innymi konfesjami chrześcijańskimi. Czyli tymi, którzy wierzą w tego samego i takiego samego Trójjedynego Boga. Jeżeli chcemy ekumenizm rozumieć szeroko, to w najszerszym wydaniu możemy jeszcze podciągnąć konfesje i grupy post-chrześcijańskie. Czyli przykładowo tych, które wierzą w Boga i Jezusa, choć odrzucają koncepcję Trójcy. To już "nie całkiem taki sam" Bóg, ale powołują się na naukę Jezusa i na powołanie przez niego Kościoła.

Natomiast ani z żydami ani z muzułmanami nie prowadzi się ekumenizmu, nawet jeżeli uznać wspólny abrahimistyczny pień tych trzech religii. Nie prowadzimy też ekumenizmu z buddystami, choć i takie teksty czytało się w gazetach.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt cze 09, 2017 10:23
Zobacz profil
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
wybrana napisał(a):
chwat napisał(a):
Może nie od rzeczy dla wyjaśnienia kwestii 'tego samego Boga', było by wejrzeć w historię tego zagadnienia, czyli w to, kto, gdzie i kiedy posłużył się taką myślą po raz pierwszy i jaki był kontekst jej powstania?

Autor wątku zawęża pytanie do relacji Koran - Biblia i cytuje JP2 z 1985r. Ten kontekst można odebrać (co widać w cytacie) jako ogólne przesłanie o Bogu stwórcy i celu dążenia człowieka. A z kolei takie przesłanie jest chyba dość czytelne i ma na celu kontekst długofalowy jakim jest dialog chrześcijaństwo-islam, czyli szeroko rozumiany ekumenizm.


Głównym narzędziem ekumenizmu jest dialog i wspólna modlitwa.
Czyli co, chrześcijanie mają wspólnie modlić się z muzułmanami do Boga, chociaż my wyznajemy Boga Ojca Wszechmogącego, a muzułmanie wyznają Jego przeciwnika?
Czyli wspólnie jedna modlitwa do Boga i do szatana, który jest w opozycji do Boga?
Czy wolą Bożą jest modlitwa chrześcijan do Jego przeciwnika?
Czyli mamy być letni?

Czy Ty zupełnie przestajesz myśleć gdy zaczynasz pisać????......ekumenizm dotyczy jedynie wszystkich chrześcijan....doucz sie trochę, bo jak na razie najlepiej wychodzi Ci "kopij-wklej" cudzych tekstów.


Pt cze 09, 2017 10:47
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
Alus napisał(a):
Czy Ty zupełnie przestajesz myśleć gdy zaczynasz pisać????......ekumenizm dotyczy jedynie wszystkich chrześcijan....doucz sie trochę, bo jak na razie najlepiej wychodzi Ci "kopij-wklej" cudzych tekstów.


Proszę o zachowanie kultury osobistej, bo taka powinna być tu zachowana zgodnie z regulaminem, a ty ten regulamin łamiesz w sposób perfidny.

Jeżeli chodzi o ekumenizm wiary, to odprawianie wspólnych mszy z muzułmanami i całowanie koranu, nie ma nic wspólnego z ekumenizmem chrześcijan.


Pt cze 09, 2017 11:14

Dołączył(a): Cz cze 08, 2017 7:50
Posty: 8
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
bert04 napisał(a):
Nie rozumiem, dlaczego autor wątku ogranicza się do dwóch religii abrahamistycznych. Dlatego dam pytanie pomocnicze: czy żydzi i chrześcijanie wierzą w tego samego Boga? Proponuję przy odpowiedzi spróbować wyobrazić sobie, jak judaista odpowiedziałby na nie.

Ograniczam się do tych dwóch religii z powodów przytoczonych w pierwszym poście:
Bóg z Koranu i Bóg z Biblii różnią się:
- imionami i ich genealogią
- symbolami, po których można ich rozpoznać
- opisem "możliwości" i Boskiej Natury


Dlaczego nie biorę pod uwagę w zestawieniu innych religii? Głównie dlatego, że nie mam takich wątpliwości jak w stosunku do Islamu.
Chrześcijaństwo dziedziczy tradycję judaistyczną. Imiona Boga pozostają te same i ich genealogia. Cała tradycja judaistyczna jest uznana za prawdziwą i zgodną z przesłaniem od Boga. Zmiana następuje poprzez Nowe Przymierze, które w pewnym stopniu zmienia część zasad religijnych.
Symbole Boga pozostają te same, a dodatkowo pojawiają się nowe, które jednak odnoszą się tylko i wyłącznie do wyznawców nowej religii, by mogli oni siebie odróżnić od żydów. Wynikają one z nowo kształtowanej tradycji chrześcijańskiej - znak ryby, krzyż.
Boska Natura ze Starego Testamentu w stosunku do tej z Nowego Testamentu nie jest sprzeczna ze sobą. Całość religii chrześcijańskiej polega na "pełniejszym poznaniu Boga" oraz zmianie części zasad religijnych. Nie ma negacji wstecznej.

To żydzi mogą się nie zgadzać z chrześcijańskim obrazem Boga, twierdzić, że chrześcijaństwo to herezja i wypaczenie części poglądów oraz dodanie Towarzyszy Osobie Boga. To samo mogą powiedzieć katolicy o większości protestanckich wyznań. Jednak, to co ich łączy (w dużej większości, nie wszystkich) to:
- uznanie jednej wspólnej tradycji Starego i Nowego Testamentu
- uznanie wiary w tego samego Boga, występują różnice zdań co do Jego Boskiej Natury, ale wynikają one z różnic w interpretacji Biblii
- symbole, którymi się posługują także mają wspólny rdzeń


Więc jeszcze raz powiem tak. Nie pytam się o to jak są postrzegane różnice między żydami, czy chrześcijanami oraz wyznaniami się z nich wywodzącymi, gdyż jest to dla mnie (tak mi się wydaje) w miarę jasne na chwilę obecną. Nie pytam się jakie są zależności w stosunku do powiedzmy Mormonów czy innych wyznań, które też mają własne księgi objawione, a są mniej znane, gdyż są po prostu mniej znane i jest ich wiele. Ograniczenie do jednego najbardziej jaskrawego zestawienia dwóch religii, gdzie powiedzmy równie dobrze mógłby być judaizm i islam jest w celu ułatwienia dyskusji (ale jak widzę nie do końca ;) ).

Ponadto tak jak pisałem na samej górze na podstawie danych archeologicznych i historycznych przesłanek, dla mnie, islam jest po prostu inną religią, gdzie Mahomet inspirował się chrześcijaństwem i judaizmem w takim samym stopniu, jak Szczerbic Wiedźminem Sapkowskiego. Z powodów przytoczonych u samej góry, wyszczególnionych kursywą, zadałem pytanie, czy dla Kościoła Katolickiego Bóg Biblii i Bóg Koranu jest tożsamy.

Jeśli tak, to z chęcią bym poznał argumentację na podstawie której doszło do takiego stwierdzenia. Jeśli nie, to tylko utwierdzi mnie to w moim przekonaniu. Pytam się o to, bo za każdym razem jak rozmawiam z jakimkolwiek muzułmaninem słyszę, że wierzymy w Jednego Boga. Dla nich to jest sprawa oczywista, bo to w Koranie jest napisane, więc koniec tematu, tak jest i już :x .Tymczasem, mnie się to nie zgadza. Zarówno na podstawie materialnych dowodów, jak i duchowych. Dla mnie islam jako religia jest na równi z perunizmem z mojego przykładu. Różniłoby te dwie religie 1300lat i liczba wyznawców, to wszystko. Muzułmanie przytaczają na dowód, słowa Jana Pawła II. Jednak może są umieszczone w głębszym kontekście, tym, przytoczonym przez Chwata. Mnie też się tak wydaje, ale wiecie jak to jest z odczytywaniem tego typu słów. Co czytelnik to inna interpretacja.

Czy teraz są jasne powody dlaczego pytanie zadałem w takiej, a nie innej formie?


Pt cze 09, 2017 11:21
Zobacz profil
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
Jak dla mnie istotny jest przekaz świętego Jana Pawła II - my jesteśmy szczególnie braćmi w Bogu, który nas stworzył i do którego chcemy dotrzeć naszymi własnymi drogami, poprzez wiarę. modlitwę i pracę, poprzez zachowanie Jego prawa i poddanie sie Jego woli.....my chrześcijanie, podobnie jak wy, podstawę i wzór miłosierdzia odnajdujemy w samym Bogu, w Bogu, któremu wasza Księga daje bardzo piękne imię al-Rahman, podczas gdy Biblia nazywa Go al-Rahun - Miłosierny.


Pt cze 09, 2017 11:42
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
wybrana napisał(a):
Alus napisał(a):
Czy Ty zupełnie przestajesz myśleć gdy zaczynasz pisać????......ekumenizm dotyczy jedynie wszystkich chrześcijan....doucz sie trochę, bo jak na razie najlepiej wychodzi Ci "kopij-wklej" cudzych tekstów.


Proszę o zachowanie kultury osobistej, bo taka powinna być tu zachowana zgodnie z regulaminem, a ty ten regulamin łamiesz w sposób perfidny.

Jeżeli chodzi o ekumenizm wiary, to odprawianie wspólnych mszy z muzułmanami i całowanie koranu, nie ma nic wspólnego z ekumenizmem chrześcijan.

Nadal powtórzę - doucz się - nigdy i nigdzie nie były odprawiane wspólne Msze św z udziałem muzułmanów.
Ewangelia za to uczy - miłujcie nieprzyjaciół - chyba, że podobnie jak zerwałaś łączność z papieżem, zerwałaś łączność z całą Ewangelią, wysupłując dla siebie wygodne wersy.


Pt cze 09, 2017 11:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
Oj widzę, że muszę sięgnąć po grubszy kaliber, gdyż delikatne uwagi nie pomagają.

Shooter napisał(a):
Chrześcijaństwo dziedziczy tradycję judaistyczną. Imiona Boga pozostają te same i ich genealogia.


Greckie "Theos", z którego wywodzi się łacińskie "Deo" jest językowo pochodną imienia... Zeusa. Osoba przypisująca dużą wagę do kwestii imiennictwa mogłaby na tej podstawie wyciągnąć daleko idące wnioski.

Na szczęście chrześcijanie nie idą tym tropem. Podobnie nie robią w drugą stronę, dlatego w tłumaczeniach Biblii na arabski używają imienia "Allah"

Cytuj:
Cała tradycja judaistyczna jest uznana za prawdziwą i zgodną z przesłaniem od Boga.


„I tak ze względu na waszą tradycję znieśliście przykazanie Boże” (Mt 15:6).

„Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji. I mówił do nich: Umiecie dobrze uchylać przykazanie Boże, aby swoją tradycję zachować” (Mk 7:7-9).

Więc nie, nie cała.

Cytuj:
Zmiana następuje poprzez Nowe Przymierze, które w pewnym stopniu zmienia część zasad religijnych.


No tak, w pewnym stopniu...

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=392

Cytuj:
Symbole Boga pozostają te same


Możesz mi wymienić "Symbole Boga" judaizmu?

Shooter napisał(a):
To żydzi mogą się nie zgadzać z chrześcijańskim obrazem Boga, twierdzić, że chrześcijaństwo to herezja i wypaczenie części poglądów oraz dodanie Towarzyszy Osobie Boga.


To chrześcijanie mogą nie zgadzać się z islamskim obrazem Boga, twierdzić, że islam to herezja i wypaczenie części poglądów oraz dodanie kolejnego Proroka do ostatniego z proroków, Jezusa.

Shooter napisał(a):
Jednak, to co ich łączy (w dużej większości, nie wszystkich) to:
- uznanie jednej wspólnej tradycji Starego i Nowego Testamentu


Z kontekstu nie jestem pewien, masz na myśli katolików i protestantów? Czy chrześcijan i żydów?

Shooter napisał(a):
Więc jeszcze raz powiem tak. Nie pytam się o to jak są postrzegane różnice między żydami, czy chrześcijanami


Nie pytasz się, bo z punktu widzenia chrześcijaństwa (religii późniejszej) wiara chrześcijańska jest pełniejszym i prawdziwszym poznaniem wiary żydowskiej. Zydzi na ten temat mogą mieć odmienne zdanie.

Ale, żeby było śmiesznie, z punktu widzenia islamu wiara muzułmańska jest prawdziwszym i pełniejszym poznaniem wiary żydów i chrześcijan. Koran zawiera wyraźnie takie odwołania, że dopiero Mahometowi zostało udostępnione pełne poznanie tego, co chrześcijanie (i żydzi) źle zrozumieli lub opacznie przekazali. Oczywiście chrześcijanie (i żydzi) mogą mieć odmienne zdanie na ten temat.

Shooter napisał(a):
Ograniczenie do jednego najbardziej jaskrawego zestawienia dwóch religii, gdzie powiedzmy równie dobrze mógłby być judaizm i islam jest w celu ułatwienia dyskusji (ale jak widzę nie do końca ).


Ograniczenie dyskusji ułatwia tylko udowodnienie z góry ustalonych tez. Poznajemy naturę problemu przez porównanie. Chrześcijaństwo w swojej historii stykało się z niezliczoną ilością religii. Jako pierwsze z judaizmem, z którego się wywodzi, jako drugie z herezjami wewnątrz pierwotnej wspólnoty, ale jako trzecie - z religiami poza wspólnym pniem Abrahama. Przypadkowo przy poszukiwaniach w innym temacie odnalazłem to opracowanie:

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB ... ganie.html
Shooter napisał(a):
Jeśli tak, to z chęcią bym poznał argumentację na podstawie której doszło do takiego stwierdzenia.


Z powyższego opracowania:

Zupełnie wyjątkowe pod tym względem jest jedno miejsce u III-wiecznego afrykańskiego pisarza Minucjusza Feliksa z III w., który w swoim pisanym po łacinie dialogu Oktawiusz, tak pisze o poganach: „Słyszę głos ludu, kiedy ku niebu ręce wyciągagając właśnie słowo 'Bóg' ma na ustach; i 'Bóg jest wielki', 'Bóg jest prawdziwy' i 'jeśli Bóg pozwoli'. Czy to jest naturalna mowa ludu, czy modlitwa wyznającego wiarę chrześcijanina? Ci zaś, którzy twierdzą, że Jowisz jest panem, mylą się wprawdzie co do imienia (falluntur in nomine), ale zgadzają się z nami co do [boskiej] mocy (de una potestate consentiunt)” (18).

Pewnie znajdzie się więcej, głównie traktujących o tym, że każda religia może zawierać cząstką Prawdy. Misjonarze chrześcijańscy uczyli indian, że wierząc w jednego Manitou w rzeczywistości już dostąpili poznania cząstki prawdy, że Jest Jeden Bóg. A św. Paweł chwaląc pogan, którzy postępują według Prawa nie znając Przykazań nauczał, że Bóg swoje prawa napisał w sercach ludzkich. A całkiem niedawno słyszałem, że prawosławni duchowni odnajdują paralele między Logos a Taoizmem.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt cze 09, 2017 12:01
Zobacz profil
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
Alus napisał(a):
Jak dla mnie istotny jest przekaz świętego Jana Pawła II - my jesteśmy szczególnie braćmi w Bogu, który nas stworzył i do którego chcemy dotrzeć naszymi własnymi drogami, poprzez wiarę. modlitwę i pracę, poprzez zachowanie Jego prawa i poddanie sie Jego woli.....my chrześcijanie, podobnie jak wy, podstawę i wzór miłosierdzia odnajdujemy w samym Bogu, w Bogu, któremu wasza Księga daje bardzo piękne imię al-Rahman, podczas gdy Biblia nazywa Go al-Rahun - Miłosierny.


Doucz się, to, że mamy miłować nieprzyjaciół, nie znaczy, że mamy się bratać z niewiernymi i modlić się do wymyślonego przez nich Boga.
Tak jak Jan Paweł powiedział, mamy dotrzeć do Boga poprzez zachowanie Jego prawa.
Czy ty znasz prawo i wolę Bożą?


Pt cze 09, 2017 12:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
"Bratać z niewiernymi" – typowy bełkot (...), taki sam u muzułmanów jak i u chrześcijan. No ale czego się (...) spodziewać – tego że potrafi(...)m myśleć w kategoriach innych niż skrajnych? Litości...

To właśnie przez (...) Europa jest pogrążona w antagonizmach a jej ulice cyklicznie spływają krwią...

P.S. wiem że ad personam i to po bandzie (z pokorą przyjmuję ost.) ale uważam że to jedyna adekwatna odpowiedź na tak troglodyckie wypowiedzi.

skoro wiesz to czemu nie możesz się powstrzymać?


Pt cze 09, 2017 13:03
Zobacz profil
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
Bóg chrzczony przez chrześcijan i Bóg chrzczony przez Judaistów i islamistów nie jest tym samym Bogiem.
Ci, co nie znają Boga, nie wiedzą kim jest Bóg, nie mogą oddawać mu czci.
Jezus nauczał:
Cytuj:
„Jeśli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach waszych” (J 8, 24).
„Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” (J 5, 23).
„Kto nie jest ze mną, przeciwko mnie jest” (Mt 12, 30).
„Ponieważ nie dano pod niebem ludziom żadnego innego imienia, w którym mogliby być zbawieni” (Dz 4, 12).
„Kto nie ma Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca” (1 J 2, 23).
„Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6).
„Ja jestem bramą” (J 10, 7).
„Ja jestem dobrym pasterzem” (J 10, 14).
„Ja jestem światłością świata” (J 8, 12).
„Ten, kto wierzy w Syna, nie umrze, ale ma życie wieczne” (J 3, 16).


Chrześcijanie albo przyjmują te nauki, albo je odrzucają i nie są już chrześcijanami i wyznawcami Boga.


Pt cze 09, 2017 13:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
bert04 napisał(a):
chwat napisał(a):
A z kolei takie przesłanie jest chyba dość czytelne i ma na celu kontekst długofalowy jakim jest dialog chrześcijaństwo-islam, czyli szeroko rozumiany ekumenizm.


A tu przepraszam, termin "ekumenizm" jest (nad-)używany powszechnie w gazetach (lub czasopismach), na naszym forum nie powinniśmy temu ulegać. O ekumenizmie mówimy w sensie dialogu z innymi konfesjami chrześcijańskimi. Czyli tymi, którzy wierzą w tego samego i takiego samego Trójjedynego Boga. Jeżeli chcemy ekumenizm rozumieć szeroko, to w najszerszym wydaniu możemy jeszcze podciągnąć konfesje i grupy post-chrześcijańskie. Czyli przykładowo tych, które wierzą w Boga i Jezusa, choć odrzucają koncepcję Trójcy. To już "nie całkiem taki sam" Bóg, ale powołują się na naukę Jezusa i na powołanie przez niego Kościoła.

Natomiast ani z żydami ani z muzułmanami nie prowadzi się ekumenizmu, nawet jeżeli uznać wspólny abrahimistyczny pień tych trzech religii. Nie prowadzimy też ekumenizmu z buddystami, choć i takie teksty czytało się w gazetach.
Słusznie, trochę mnie poniosło, ekumenizmem to nie było, raczej jakąś próbą początków ewangelizacji przy poszukiwaniu wspólnego mianownika w rozmowie.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt cze 09, 2017 13:51
Zobacz profil
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
Shooter napisał(a):
- uznanie jednej wspólnej tradycji Starego i Nowego Testamentu
Muzułmanie też uznają tę tradycję.
Cytuj:
- uznanie wiary w tego samego Boga,
Czyli będziesz powtarzał to samo sformułowanie, które nic nie znaczy (a przynajmniej należy założyć, że nic nie znaczy, dopóki nie dowiedziesz, że znaczy)
Cytuj:
występują różnice zdań co do Jego Boskiej Natury, ale wynikają one z różnic w interpretacji Biblii
No proszę - muzułmanie też wykazują różne rozumienie natury Boga i też inaczej interpretują Biblię.
Cytuj:
- symbole, którymi się posługują także mają wspólny rdzeń[/b]
A konkretnie jakie?


Pt cze 09, 2017 13:58
Post Re: Bóg opisany w Koranie, Bóg opisany w Biblii a Kościół
wybrana napisał(a):
Bóg chrzczony przez chrześcijan i Bóg chrzczony przez Judaistów i islamistów nie jest tym samym Bogiem.
Ci, co nie znają Boga, nie wiedzą kim jest Bóg, nie mogą oddawać mu czci.
Jezus nauczał:
Cytuj:
„Jeśli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach waszych” (J 8, 24).
„Kto nie oddaje czci Synowi, nie oddaje czci Ojcu, który Go posłał” (J 5, 23).
„Kto nie jest ze mną, przeciwko mnie jest” (Mt 12, 30).
„Ponieważ nie dano pod niebem ludziom żadnego innego imienia, w którym mogliby być zbawieni” (Dz 4, 12).
„Kto nie ma Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna, ma i Ojca” (1 J 2, 23).
„Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6).
„Ja jestem bramą” (J 10, 7).
„Ja jestem dobrym pasterzem” (J 10, 14).
„Ja jestem światłością świata” (J 8, 12).
„Ten, kto wierzy w Syna, nie umrze, ale ma życie wieczne” (J 3, 16).


Chrześcijanie albo przyjmują te nauki, albo je odrzucają i nie są już chrześcijanami i wyznawcami Boga.

Bóg chrzczony jest zdecydowanie różny....
Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni...... (J 10,16) - choć nie przynależą do chrześcijan to i tak jedyna ich bramą jest Jezus Bóg - wybrana, takie trudne do zrozumienia? :o :o


Pt cze 09, 2017 14:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL