Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Voodoo 
Autor Wiadomość
Post Re: Voodoo
Być może dla kogoś po prostu uzależnienie duchowości od etniczności jest w swej istocie debilne i prymitywne.


Pn mar 19, 2018 9:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Voodoo
zefciu napisał(a):
Być może dla kogoś po prostu uzależnienie duchowości od etniczności jest w swej istocie debilne i prymitywne.


Wiesz, są ludzie którzy uważają szereg rzeczy łączących się z etnicznością za debilne i prymitywne - patriotyzm, język, pojęcie narodu, tradycje i inne rzeczy.


Pn mar 19, 2018 10:32
Zobacz profil
Post Re: Voodoo
slavicbruja napisał(a):
Sprostuję - faktycznie, wizerunek Marii (a konkretniej nasza Czarna Madonna z Częstochowy)


Ale żadna wasza

Cytuj:
Temat założyłem, ponieważ wielu chrześcijan zarzucało mi pakt z szatanem czy inne rzeczy mijające się z prawdą. Pojmuję, że Biblia czy zasady boskie zakazują praktykowania magii tudzież rytuałów, które mają zmusić coś/naturalnie zmienić jakiś bieg wydarzeń (mowa tu o klątwach, czarach miłosnych czy na szczęście)


Jak można praktykować coś(magia) co nie istnieje?


Pn mar 19, 2018 10:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Voodoo
Quinque napisał(a):
Jak można praktykować coś(magia) co nie istnieje?


Magia jako praktyki istnieje, tak jak istnieją różne kulty - praktyki religijne. Czy istnieją obiekty tych praktyk, czyli naddprzyrodzone moce i byty, to już odrębna sprawa.


Pn mar 19, 2018 11:00
Zobacz profil
Post Re: Voodoo
Za to zdanie dostaniesz drugiego Warna. I po co ci to?


Pn mar 19, 2018 11:21
Post Re: Voodoo
Dobrotliwy napisał(a):
Wiesz, są ludzie którzy uważają szereg rzeczy łączących się z etnicznością za debilne i prymitywne - patriotyzm, język, pojęcie narodu, tradycje i inne rzeczy.
Mamy tutaj istotną różnicę. Patriotyzm, język, tradycje są wobec narodu wtórne. Natomiast, o ile istnieje Bóg, to jest On pierwotny wobec narodów


Pn mar 19, 2018 11:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Voodoo
Quinque napisał(a):
Za to zdanie dostaniesz drugiego Warna. I po co ci to?


Niby za co?

zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Wiesz, są ludzie którzy uważają szereg rzeczy łączących się z etnicznością za debilne i prymitywne - patriotyzm, język, pojęcie narodu, tradycje i inne rzeczy.
Mamy tutaj istotną różnicę. Patriotyzm, język, tradycje są wobec narodu wtórne. Natomiast, o ile istnieje Bóg, to jest On pierwotny wobec narodów


Co nie przeszkadza wielu ludziom uważać je, za jak to ująłeś "debilne i prymitywne".


Pn mar 19, 2018 11:29
Zobacz profil
Post Re: Voodoo
Dobrotliwy napisał(a):
Co nie przeszkadza wielu ludziom uważać je, za jak to ująłeś "debilne i prymitywne".
Ale co to ma do dyskusji? Mój argument odnosił się wyłącznie do podporządkowywania spraw duchowych sprawom etnicznym, a nie do stosunku do spraw etnicznych jako takiego. Zatem bijesz chochoła.


Pn mar 19, 2018 11:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Voodoo
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Co nie przeszkadza wielu ludziom uważać je, za jak to ująłeś "debilne i prymitywne".
Ale co to ma do dyskusji? Mój argument odnosił się wyłącznie do podporządkowywania spraw duchowych sprawom etnicznym, a nie do stosunku do spraw etnicznych jako takiego. Zatem bijesz chochoła.


Niby gdzie? Nie biję nikogo ani niczego. Ty każdy mój post odbierasz jako atak na własny światopogląd? Czy co?


Pn mar 19, 2018 11:34
Zobacz profil
Post Re: Voodoo
Dobrotliwy napisał(a):
Niby gdzie? Nie biję nikogo ani niczego. Ty każdy mój post odbierasz jako atak na własny światopogląd? Czy co?
Człowieku! Czy Ty w ogóle czytasz to co się do Ciebie pisze? Ja Ci zarzucam, iż atakujesz chochoła! Tzn. iż Twój argument nijak się nie ma do wyrażonych przeze mnie poglądów. A Ty mi odpowiadasz, że jak rzekomo przyjmuję to jako „atak na własny światopogląd”. Masz jakieś problemy z językiem polskim? Z podstawami logiki? No co się z Tobą dzieje?


Pn mar 19, 2018 11:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Voodoo
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
Niby gdzie? Nie biję nikogo ani niczego. Ty każdy mój post odbierasz jako atak na własny światopogląd? Czy co?
Człowieku! Czy Ty w ogóle czytasz to co się do Ciebie pisze? Ja Ci zarzucam, iż atakujesz chochoła! Tzn. iż Twój argument nijak się nie ma do wyrażonych przeze mnie poglądów. A Ty mi odpowiadasz, że jak rzekomo przyjmuję to jako „atak na własny światopogląd”. Masz jakieś problemy z językiem polskim? Z podstawami logiki? No co się z Tobą dzieje?

A czy ja gdzieś piszę, że ma sio on jakoś do twoich poglądów? Przestań widzieć ataki, tam gdzie ich nie ma, bo to zakrawa o paranoję.


Pn mar 19, 2018 11:42
Zobacz profil
Post Re: Voodoo
Dobrotliwy napisał(a):
A czy ja gdzieś piszę, że ma sio on jakoś do twoich poglądów?
Aha! Czyli piszesz argumenty od rzeczy, bez związku z argumentami interlokutorów i jesteś z tego faktu dumny.

Mam już dość. Nie wiem, czy trolujesz, czy naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale wypisuję się z dyskusji z Tobą.


Pn mar 19, 2018 12:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz mar 15, 2018 22:40
Posty: 57
Post Re: Voodoo
zefciu napisał(a):
Dobrotliwy napisał(a):
A czy ja gdzieś piszę, że ma sio on jakoś do twoich poglądów?
Aha! Czyli piszesz argumenty od rzeczy, bez związku z argumentami interlokutorów i jesteś z tego faktu dumny.


Skąd takie wnioski?

zefciu napisał(a):
Mam już dość. Nie wiem, czy trolujesz, czy naprawdę nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, ale wypisuję się z dyskusji z Tobą.


Umm... mam otworzyć szampana?


Pn mar 19, 2018 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 18, 2018 7:16
Posty: 5
Post Re: Voodoo
Quinque napisał(a):
slavicbruja napisał(a):
Sprostuję - faktycznie, wizerunek Marii (a konkretniej nasza Czarna Madonna z Częstochowy)


Ale żadna wasza

Cytuj:
Temat założyłem, ponieważ wielu chrześcijan zarzucało mi pakt z szatanem czy inne rzeczy mijające się z prawdą. Pojmuję, że Biblia czy zasady boskie zakazują praktykowania magii tudzież rytuałów, które mają zmusić coś/naturalnie zmienić jakiś bieg wydarzeń (mowa tu o klątwach, czarach miłosnych czy na szczęście)


Jak można praktykować coś(magia) co nie istnieje?



Przez „nasza” miałem na myśli „polska”. Nasza jest jedynie Ezili Dantor. Magia w Voodoo polega na komunikacji z duchami, wiem na czym to polega i wiem jakie są tego wfekty. Gdyby byty nie istniały, rytuały by się nie sprawdzały. Każdemu łatwo powiedzieć, że coś nie istnieje. Skoro jesteś na forum o wierze to raczej powinieneś coś o tym wiedzieć. A dyskusji wyżej raczej nie rozumiem; nie trzeba być z Afryki by praktykować Voodoo, ani nie trzeba być z Kuby by praktykować Santerie. Ty wybierasz swoją życiową, duchową drogę, a nie to z jakiej kultury jesteś czy skąd pochodzisz. Wracając jeszcze do zdania „magia nie istnieje” - jesteś chrześcijaninem, chrześcijanstwo zakazuje magii. Czemu wiec zakazywac czegos, co nie istnieje?


Pn mar 19, 2018 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Voodoo
slavicbruja napisał(a):
Wracając jeszcze do zdania „magia nie istnieje” - jesteś chrześcijaninem, chrześcijaństwo zakazuje magii. Czemu wiec zakazywać czegoś, co nie istnieje?
Zakazuje też oddawanie czci jakimś bożkom, a wiadomo, że "nie ma żadnego bóstwa prócz Boga" (zapożyczone). Po prostu magia jest zwodnicza, tak jak kontaktowanie się z demonami, duchami itd itp., czy wiara w czarne koty, drabiny, rozsypana sól, czerwone (niebieskie?) wstążeczki i inne zabobony.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn mar 19, 2018 14:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL