Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Synowie Abrahama 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post Synowie Abrahama
Mówi się, że tym co łączy chrześcijan z muzułmanami i żydami jest wspólne dziedzictwo Abrahama.

Tymczasem Jezus mówił w Ewangelii św. Jana do żydów

[Wtedy powiedział Jezus do Żydów...]
W odpowiedzi rzekli do Niego: «Ojcem naszym jest Abraham». Rzekł do nich Jezus: «Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego» Rzekli do Niego: «Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga». (J, 9, 39-41)

Dalej jest mowa, że ojcem ich nie jest Abraham lecz diabeł.

Rzekł do nich Jezus: «Gdyby Bóg był waszym Ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście».(J, 9, 42-47)

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


Pt cze 10, 2005 20:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
J 8: 31-45
Cytuj:
Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.
Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie?
Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni.
Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca.
W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama.
Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.


Ultramontanin:
Może cytuj razem z poprzedzającym fragmentem i nie manipuluj tekstem Biblii?
1. To są słowa Jezusa do Żydów, którzy mu uwierzyli. To są słowa Jezusa do każdego z nas, który grzeszy. Wszyscy którzy uwierzyli są dziećmi Abrahama, nie tylko Żydzi.

2. Jezus nie neguje tego, że Żydzi są potomstwem Abrahama przez Izaaka , syna Obietnicy, i jest to wyraźnie tu napisane. Jednak zaznacza, że ważne jest nie dziecięctwo biologiczne, ale duchowe - pełnienie czynów Abrahama.

3. O ile wiem, Arabowie uważają się za synów Izmaela - syna Abrahama i dziedzictwo Abrahama jest im drogie.

4. Tak samo jak my nie pełnimy czynów Abrahama. Idź, oddaj to, co ci najdroższe Bogu - przyjmij z pokorą i uwielbieniem i zaufaniem Bogu śmierć najbliższych, utratę domu, pracy, dobrego imienia, środków do życia, odejście przyjaciół, nie wiem co jeszcze. Taka była wiara Abrahama. Izaak był wszystkim - i zarazem darem Boga, tym, przez którego miała się spełnić obietnica. Zaufaj Bogu w najgorszym opuszczeniu. Ja nie potrafię.

W niczym nie jestem lepsza od tamtych Żydów. Ani od jakiegokolwiek innego człowieka na ziemi.

I pozwól sobie przypomnieć jeszcze list do Rzymian
Rz 10:11-15
Cytuj:
Wszak mówi Pismo: żaden, kto wierzy w Niego, nie będzie zawstydzony. Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają. Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony. Jakże więc mieli wzywać Tego, w którego nie uwierzyli? Jakże mieli uwierzyć w Tego, którego nie słyszeli? Jakże mieli usłyszeć, gdy im nikt nie głosił? Jakże mogliby im głosić, jeśliby nie zostali posłani? Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!


I dalej:
Rz 11:11.15-27
Cytuj:
Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa. [...]

Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia? Jeżeli bowiem zaczyn jest święty, to i ciasto; jeżeli korzeń jest święty, to i gałęzie.

Jeżeli zaś niektóre zostały odcięte, a na ich miejsce zostałeś wszczepiony ty, który byłeś dziczką oliwną, i razem [z innymi gałęziami] z tym samym korzeniem złączony na równi z nimi czerpałeś soki oliwne, to nie wynoś się ponad te gałęzie. A jeżeli się wynosisz, [pamiętaj, że] nie ty podtrzymujesz korzeń, ale korzeń ciebie.

Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony. Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni. Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie.

Przyjrzyj się więc dobroci i surowości Bożej. Surowość [okazuje się] wobec tych, co upadli, a dobroć Boża wobec ciebie, jeśli tylko wytrwasz w [kręgu] tej dobroci; w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty.

A i oni, jeżeli nie będą trwać w niewierze, zostaną wszczepieni. Bo Bóg ma moc wszczepić ich ponownie. Albowiem jeżeli ty zostałeś odcięty od naturalnej dla ciebie dziczki oliwnej i przeciw naturze wszczepiony zostałeś w oliwkę szlachetną, o ileż łatwiej mogą być wszczepieni w swoją własną oliwkę ci, którzy do niej należą z natury.

Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan. I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba. I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy.


I chyba tyle.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N cze 12, 2005 8:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
No a jaki wniosek?

jo_tka napisał(a):
Jednak zaznacza, że ważne jest nie dziecięctwo biologiczne, ale duchowe - pełnienie czynów Abrahama.


Zatem, czy zasadne jest mówienie, że dzisiejsi Żydzi albo muzułmanie są synami Abrahama, skoro duchowo są od niego dalecy, skoro chcieli wówczas zabić i dzisiaj zabiliby Chrystusa? Wszak dziedzictwo biologiczne nie jest ważne, tylko dziedzictwo duchowe.

jo_tka napisał(a):
W niczym nie jestem lepsza od tamtych Żydów. Ani od jakiegokolwiek innego człowieka na ziemi.


Czyli nie jest istotne, czy wierzy się w Chrystusa? Liczy się tylko pełnienie czynów Abrahama według starego zakonu?

Czy Jezus mówi, że potomstwem Abrahama przestaje być każdy kto tylko popełnia grzech, czy mówi raczej, że potomstwem Abrahama przestaje być każdy kto nie przyjmuje Jego nauki? Jest to zasadnicza różnica. Czyn Abrahama, o którym mówi Chrystus, to bycie posłusznym prawdzie usłyszanej od Boga, a nie samo grzeszenie. Żydzi, nie uznając Chrystusa, stali się tej prawdzie nieposłuszni, czyli nie wypełnili czynu Abrahama. Czynu posłuszeństwa Bożemu głosowi! Zatykając swoje uszy na głos Boga, zerwali oni swoje duchowe dziedzictwo z Abrahamem i nie można zwać ich jego synami. Nie oznacza to jednak, aby jak syn marnotrawny - wyznając swój błąd i wiarę w Chrysusa - odzyskali swoje dziedzictwo na nowo.

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


N cze 12, 2005 9:34
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ultramontanin - dzieckiem Abrahama jest się przez wiarę.

Czynem Abrahama było zaufanie Bogu do końca. Masz TAKĄ WIARĘ?
Taką jak opisałam wyżej?

Jeśli nie - tylko dzięki Łasce jesteś wybrany.
I nie ma w tym - ani mojej, ani Twojej zasługi.
I nie ma powodu do wynoszenia się nad innych.

Pytasz, czy każdy kto popełnia grzech? A czym jest grzech, jeśli nie ZABIJANIEM CHRYSTUSA? Jeśli nie wbijaniem gwoździ w Jego ręce i przybijaniem Go do krzyża?

I jak możesz mówić, że przyjmujesz naukę Chrystusa, jeśli przeciw niej występujesz KAŻDYM GRZECHEM? Jakie to ma być przyjęcie - słowne? Teoretyczne? A co w praktyce, to już mało istotne?

Przyjąłem Twoją naukę, Chryste, wprawdzie ciągle Cię zabijam, ale przecież przyjąłem.

Pamiętasz?
Mt 7:21-23
Cytuj:
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.
Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!


A kto wejdzie do Królestwa?
Mt 25:34-40
Cytuj:
Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie.

Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.


I jeszcze z Listu Jakuba...
Jk 2:10-11.14.17-23
Cytuj:
Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie. Ten bowiem, który powiedział: Nie cudzołóż, powiedział także: Nie zabijaj. Jeżeli więc nie popełniasz cudzołóstwa, jednak dopuszczasz się zabójstwa, jesteś przestępcą wobec Prawa. [...]
Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy /sama/ wiara zdoła go zbawić? [...]
Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.
Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała.
I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga.


Zwróć zwłaszcza uwagę na pierwsze zdanie...............

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N cze 12, 2005 9:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
ja tylko chciałam zaproponowac innym, zainteresowanym tym tematem, przeczytanie listu do Rzymian...
tam Paweł napisał:
"Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie do Kościołą pełnia pogan. I tak cały Izrael będzie zbawiony [...] Co prawda - gdy chodzi o Ewangelię - sa oni nieprzyjaciółmi Boga ze względu na wasze dobro; gdy jednak idzie o o wybranie, są oni - ze względu na praojców - przedmiotem miłości. Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami w czasie obecnym mogli dostąpić miłosierdzia." [Rz 11, 28-31]
i koniecznie czytajcie dalej :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


N cze 12, 2005 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Cytuj:
dzieckiem Abrahama jest się przez wiarę.


Przez wiarę w kogo?

Jakie znaczenie w tych Twoich dywagacjach ma chrzest i wiara w Chrystusa?

Wiem, że wiara bez uczynków jest martwa, ale uczynki, gdy odrzuca się wiarę - zupełnie nic nie znaczą.

Więc żydzi, mimo iż nie wierzą w Chrystusa, czynią wolę Boga. W każdym razie chrześcijanie nie są w niczym od nich "lepsi", mimo iż w Niego wierzą, bo im też tak jak i żydom zdarza się zgrzeszyć. "Zabijanie" Jezusa grzechem przez chrześcijanina, jest tym samym co Jego totalne odrzucenie i znieważanie przez żydów. W gruncie rzeczy chrzest i wiara nie mają tu żadnego znaczenia.
Wychodzi stąd, że żydzi i chrześcijanie są wspólnymi dziedzicami Abrahama, różnią się zaś tylko tym, że wyznają jedynie dwie odmienne drogi do tego samego Boga. Muzułmanie zaś wyznają jeszcze inną - trzecią drogę. Żadna z tych dróg nie jest lepsza od innej, dlatego nie ma powodu do wynoszenia się nad innych. Tak jak nie ma powodu do wynoszenia Objawienia nad stare przymierze czy koran.

Wybacz, ale ja tak to zrozumiałem. Nie przypisuję Ci tych słów i nie mówę, że ty tak dosłownie twierdzisz, ale z tego co przeczytałem, JA tak to zrozumiałem.

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


N cze 12, 2005 12:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Zacznijmy od tego:

Cytuj:
W każdym razie chrześcijanie nie są w niczym od nich "lepsi", mimo iż w Niego wierzą, bo im też tak jak i żydom zdarza się zgrzeszyć.


Chrześcijanie NIE SĄ w niczym lepsi. Mimo iż wierzą w Chrystusa. Bo wiara jest daną im ŁASKĄ, nie zasługą. Z własnych zasług nikt się nie usprawiedliwi. A komu więcej dano, od tego więcej będą wymagać.

Więc jeśli mówisz że wierzysz - a grzeszysz - to bardziej jesteś winny niż ten, który nie wie - nie wierzy - a popełnia to samo. Parafrazując Jana Pawła II - wiara jest nam dana - i zadana jednocześnie. Otrzymujemy wiele - więcej nie można - otrzymujemy Ciało Chrystusa - i co dalej? Co z tym darem robimy? Czy mniej Go znieważamy - przyjmując i grzesząc mimo to, niż Ci, którzy Go nie przyjęli?

I jaka jest nasza wiara wtedy, gdy "świat się wali na głowę"?
Cytuj:
Nie lękajcie się - jam zwyciężył świat.

Nigdy się nie lękasz? Ufasz Bogu? Tak jak Abraham? Taka jest WIARA Abrahama. Nawet wierzyć nie potrafimy - tak naprawdę i do końca.

Chrzest i wiara mają znaczenie. Są darem. Podobnie jak pozostałe Sakramenty. Są darem - po to byśmy wytrwali.

Tak pomyślałam - co by z nami było, gdyby nie łaska wiary? Gdyby nie Duch Święty? Gdyby nie Sakramenty? Może właśnie DLATEGO Bóg nas wybrał - bo bylibyśmy zbyt słabi, by Go szukać? I właśnie w naszej słabości - tak jak w słabości Narodu Wybranego, tak jak w słabości Apostołów - chciał się objawić, by nikt nie sądził, że czegoś wymaga, poza - wolą trwania przy Nim. By nikt nie sądził, że jest "za słaby na Boga i zbawienie". A resztę On sam uczyni w nas.

Nie ma różnych dróg do tego samego Boga. Chrystus powiedział:
Cytuj:
Ja jestem Drogą i Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie.

Ale to, że ja jestem na tej drodze, jest tylko mi DANE. Nie wątpię, że Bóg chce doprowadzić do siebie wszystkich. Ale nie ma obowiązku robić tego w sposób dla mnie widoczny.

Pamiętasz "Nic plus grzech"? Chyba św. Faustyna. Nikim innym nie jesteśmy - bez Boga. A jednocześnie - Jego umiłowanymi dziećmi.

Bóg jest Bogiem wszystkich ludzi. I kocha wszystkich, bez wyjątków. Tak samo - bo maksymalnie, miłość się nie dzieli na "porcje". Nie ma lepszych i gorszych, bardziej i mniej kochanych, bardziej i mniej "zasłużonych". Bo jedyną "zasługą" którą możesz mieć, jest wola trwania przy Nim. Oddanie Jemu swojej woli. Oddawanie każdego dnia coraz bardziej - z ufnością, że zawsze dobrze prowadzi.

Niczego więcej nie możesz. Nawet wiara - która zbawia - jest Łaską. Możesz ją tylko przyjąć lub odrzucić. Świadomie. Bo tylko Bóg wie, kto ją przyjmuje. I ile widzi.

J 9: 39-41
Cytuj:
Jezus rzekł: Przyszedłem na ten świat, aby przeprowadzić sąd, aby ci , którzy nie widzą, przejrzeli, a ci, którzy widzą stali się niewidomymi. Usłyszeli to niektórzy faryzeusze, którzy z Nim byli i rzekli do Niego: Czyż i my jesteśmy niewidomi? Jezus powiedział do nich: Gdybyście byli niewidomi, nie mielibyście grzechu, ale ponieważ mówicie: "Widzimy", grzech wasz trwa nadal.


Nie mnie o tym sądzić.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N cze 12, 2005 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Chialem dodac ze Abraham mial wiecej dzieci niz tylko Izaaka i Izmaela. Rdz 25,1-4 Abraham poślubił jeszcze drugą kobietę, imieniem Ketura. Ona to urodziła mu Zimrana, Jokszana, Medana, Midiana, Jiszbaka i Szuacha.
Jokszan był ojcem Saby i Dedana; synami zaś Dedana byli: Aszszurim, Letuszim i Leummim.
Synowie Midiana: Efa, Efer, Henoch, Abida i Eldaa. - Ci wszyscy byli potomkami Ketury.

Jak widac nie jest wazne same pochodzenie biologiczne. O tych osobach nie wspomina sie juz wiecej w Pismie Swietym. Mozna wiec stac sie potomkiem Abrahama "chwilowo" ci ludzie nie naleza do ludu wybranego.
Tak samo my chociaz przez chrzest zostalismy wszczepieni w wiare Abrahama, mozemy to utracic.

Sw Pawel mowi ze jestesmy synami kobiety wolnej nie niewolnicy, wiec wazne byla by tez Matka. Ale to szersze dywagacje. List do hebraczykow jasno mowi ze przez wiare Abraham zyskal to i to.

Tak na marginesie muzumanie uwazaja sie za synow Izmaela, ale jednoczesnie mowia ze Izmael byl upragnionym synem obietnicy i ze Hagar byla prawdziwa zona. Koran pisze tez o ofierze Izmaela, wiec cos tutaj nie gra.


So cze 25, 2005 18:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
wiking napisał(a):
Tak na marginesie muzumanie uwazaja sie za synow Izmaela, ale jednoczesnie mowia ze Izmael byl upragnionym synem obietnicy i ze Hagar byla prawdziwa zona. Koran pisze tez o ofierze Izmaela, wiec cos tutaj nie gra.

Wszystko gra -- w końcu jakoś trzeba było umocować korzenie nowo tworzonej wiary -- zwłaszcza jak się uczyło judazimu ale konwersji już nie wykonało.
Wypada wówczas uznać że to Iszmael to TEN wybrany choć Tora stanowi inaczej.


Pn cze 27, 2005 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 23:09
Posty: 12
Post 
Oozi zauwaz, ze muslim uwazaja, ze Tora i Ewangelia sa sfalszowane przez nas.Wiec to co pisze Tore nie jest dla nich istotne.


Śr sie 03, 2005 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Tak Spaczen ale mamy starsze egzamplarze Ewangelii i Starego Testamentu (nie tylko Tory, tez Pisma i Prorokow) niz Koran, samo to pokazuje kto od kogo "sciagal".


Pt sie 05, 2005 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 23:09
Posty: 12
Post 
To nie jest sciaganie.Dla muslim jest to ciaglosc Objawienia Bozego.Spytej żydów o nasze ksiegi wtornokanoniczne, spytaj o Ewangelie, tez powiedza, ze my sciagamy i przeinaczamy.Ale nie chodzi tu o sciaganie niczego.Sam jestem chrzescijaninem i nie uznaje Quranu.


Pt sie 05, 2005 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Tylko my mamy czesc dalsza Pisma, muzumanie natomiast zupelnie zmienili to co zastali. Chrzescianie dostrzegli wypelnienie Pism w osobie Jezusa Chrystusa, natomiast Koran zupelnie przeinaczyl wiekszosc wydarzen.


So sie 06, 2005 0:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL