Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 23:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Skąd się wziął zakaz picia alkoholu w Islamie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post Skąd się wziął zakaz picia alkoholu w Islamie?
Wiem, że to katolickie forum ale moze ktoś mi odpowie na to pytanie.
A tak wogóle to zastanawia mnie czemu w chrześcijaństwie alkohol jest dozwolony skoro stwarza to okazję do grzech a niby powinno sie takich okazji unikać. (oczywiście wiem ze Jezus zamienił wode w wino)


Cz lip 14, 2005 16:51
Zobacz profil
Post 
Wszystko jest dla ludzi (alkohol także) ale we wszystkim trzeba zachować rozsądek...


Cz lip 14, 2005 17:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
A maryśka też? "Wszystko jest dla ludzi" to slogan


Cz lip 14, 2005 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post Re: Skąd się wziął zakaz picia alkoholu w Islamie?
R6 napisał(a):
A tak wogóle to zastanawia mnie czemu w chrześcijaństwie alkohol jest dozwolony skoro stwarza to okazję do grzech a niby powinno sie takich okazji unikać. (oczywiście wiem ze Jezus zamienił wode w wino)


Nie z tego powodu a z tradycji żydowskiej -- szabasowy kidusz robi się nad winem, wino używa się hurtowo w Purim, cztery rodzaje wina pije się w Pesach.
No to i zostało w chrześcijaństwie.


Pt lip 15, 2005 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 7:39
Posty: 2702
Lokalizacja: Paragwaj
Post 
Ale chyba Islam nie zabrania wszystkich alkoholi... Z tego co kojarze, to dozwolony jest chyba miód, ale nie jestem muzułmanem to nie jestem pewien.

_________________
Shame on the night
for places I've been and what I've seen
for giving me the strangest dreams
But you never let me know just what they mean
so oh oh so shame on the night alright
And shame on you


Pt lip 15, 2005 13:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post Re: Skąd się wziął zakaz picia alkoholu w Islamie?
R6 napisał(a):
Wiem, że to katolickie forum ale moze ktoś mi odpowie na to pytanie.
A tak wogóle to zastanawia mnie czemu w chrześcijaństwie alkohol jest dozwolony skoro stwarza to okazję do grzech a niby powinno sie takich okazji unikać. (oczywiście wiem ze Jezus zamienił wode w wino)


O ile mi wiadomo, Pismo Swiete potepia alkoholizm a nie umiarkowana konsumpcje.Co do islamu i zakazu spozywania alkoholu...nie wiem czy to jest prawda.O ile jest... to domyslam sie, ze takowy zakaz zostal wprowadzony przez jakiegos mulle czy imama, ktory tego trunku i tak naduzywa. :D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Pt lip 15, 2005 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 21:02
Posty: 5
Post Re: Skąd się wziął zakaz picia alkoholu w Islamie?
Tess napisał(a):
Co do islamu i zakazu spozywania alkoholu...nie wiem czy to jest prawda.O ile jest... to domyslam sie, ze takowy zakaz zostal wprowadzony przez jakiegos mulle czy imama, ktory tego trunku i tak naduzywa. :D


Tak? Idac dalej ta logika nie pozostaje nic wiecej, jak uznac. ze zakaz seksu z malymi chlopcami zostal pewnie ustanowiony przez jakiegos amerykanskiego kaplana, ktory dopuszcza sie tego plugawego czynu, prawda?

O islamie i alkoholu mozna przeczytac tutaj:
http://www.islam-in-poland.org/index.ph ... stopniowo/

Dobrze jest zapoznac sie z omawianym tematem, nim zacznie sie pluc jadem religijnej nietolerancji. :]


Pt lip 15, 2005 23:07
Zobacz profil
Post 
Zapytalem sie muslima obok... male sprostowanie:
Cytuj:
Ale chyba Islam nie zabrania wszystkich alkoholi... Z tego co kojarze, to dozwolony jest chyba miód, ale nie jestem muzułmanem to nie jestem pewien.


Zabrania wszystkich.

A dlaczego - bo prorok stwierdzil, ze alkohol okalecza dusze. I zabronil jego spozywania. A islam charakteryzuje sie tym, ze ze slowami koranu sie nie dyskutuje i nie pyta sie "dlaczego".

Crosis


Pn lip 18, 2005 1:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Nie rozumiem, czy to dowcip ?


Pn lip 18, 2005 16:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Podoba mi sie ten zakaz picia ale nie podoba mi sie to ze nie mozna pytac dlaczego. choc chyba mozna skoro zapytałem ;) Raczej nie zostane muzułmaninem. Z dwojga zlego wole katolicyzm , choć bede szukac dalej i moze znajde cos lepszego. Pozdrawiam


Pn lip 18, 2005 17:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 26, 2005 23:58
Posty: 3079
Post 
Co znaczy umiarkowana konsumpcja i czy moralne jest wspomaganie browarów czy ktore swoja reklame adresuja glownie do młodych i maja gdzies problemy zwiazane z alkoholem. wspomaganie = kupowanie


Pn lip 18, 2005 17:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 07, 2005 6:45
Posty: 41
Post 
A slyszalem że "pod dachem Allach nie widzi" ;)


Wt lip 26, 2005 11:54
Zobacz profil
Post 
Cytat:
Saad napisał(a):
Gdyby Allach myslal, ze alkohol jest dobry, pozwolil by nam go pic. Ale widac nie jest, wiec go nie pijemy. A ze Allah wie wszystko i widzi wszystko, nie staramy sie go oszukiwac


Wolne tlumaczenie z niemieckiego.

Generalnie o browarach sie nie wypowiem, to nie ejst kwestia reklam. To kwestia spoleczenstwa i wychowania mlodych ludzi. Jak sie ich dobrze wychowa, to beda rozumieli, ze reklama nie jest dla nich..

Crosis


Wt lip 26, 2005 14:37

Dołączył(a): Pn lip 25, 2005 23:09
Posty: 12
Post 
W Koranie pisze o zakazie spozywania wina.Zakaz ten jednak obejmuje caly alkohol.I nie wymyslil tego zaden imam.\
R6- jest dozwolony chociazby dlatego, ze Jezus pil wino.Pytasz o marihuane- sama z siebie jako toslina nie jest zla.Nie jest nieczysta, jednak wprowadza w stan otumanienia, to co powoduje z czlowiekiem jest zle.A dlaczego jest narkotykiem spytaj specjalistow.


Śr sie 03, 2005 17:31
Zobacz profil
Post 
Spaczen - marihuana jako roslina nic nie robi, nie wprowadza w stan otumianienia. To THC, zwiazek chemiczny, ktory w odpowiednim stezeniu zawiera zreszta tylko jedna z plci rosliny, dziala tak jak dziala.
Idac dalej - popularna trawka, ktora wychodujesz sam w domu, doprowadzi Cie do otumanienia jesli spalisz jej naprawde sporo. Taka trawka jest na przyklad w Kanadzie przepisywana chorym na astme.

Natomiast to, co dzisiaj sprzedaje sie na ulicy, to marihuana, ale nie taka po prostu zerwana. To skun, to chemia. Wiecie, co jest na przyklad popularne? Posypywanie kwiatostanow amfetamina lub kokaina. Tzw "chemik" powstaje najczesciej poprzez podlewanie rosliny rozpuszczanymi lekami pschotropowymi.

Podczas testow nad dzialaniem marihuany, zdrowy czlowiek moze spalic calego blanta (takiego papierosa) czystej "zieleniny" nie bedac wprowadzony w stan otumanienia. Ale idzna ulice, kup gram "chemika" i go spal. Wtedy zobaczysz :P

Crosis


Śr sie 03, 2005 21:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL