Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kościół i Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
Skoro masz nikle wiadomosci....to dales sie przeciagnac na Islam.
To chyba jasne?

Należy... przezwyciężać... wszelką formę dyskryminacji odnośnie do podstawowych praw osoby ludzkiej, czy to... ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pozycję społeczną, język lub religię, ponieważ sprzeciwia się ona zamysłowi Bożemu

Pytanie kto napisał te dwie sekwencje dostanie 5 ZŁ


N maja 23, 2004 21:42
Zobacz profil
Post 
ronin napisał(a):
Należy... przezwyciężać... wszelką formę dyskryminacji odnośnie do podstawowych praw osoby ludzkiej, czy to... ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pozycję społeczną, język lub religię, ponieważ sprzeciwia się ona zamysłowi Bożemu

Pytanie kto napisał te dwie sekwencje dostanie 5 ZŁ


Napisał Jan Paweł II w Katechiźmie Kościoła Katolickiego.
Numeru kanonu nie chce mi się szukać...
Należne mi 5 zł. daj na Orkiestrę Owsiaka.


N maja 30, 2004 6:05

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
Agni

pudło :)

Wprawdzie te słowa znajdują się w 1935 punkcie KKK jednakże zamieszczone są tam jako cytat z Konstytucji "Gaudium et spes" (29) powstałej w wyniku Soboru Watykańskiego II

ronin - tak więc owe 5 zł - dla zespołu charytatywnego w Twojej parafii ;)


N maja 30, 2004 15:46
Zobacz profil
Post 
saxon napisał(a):
Agni

pudło :)

Wprawdzie te słowa znajdują się w 1935 punkcie KKK jednakże zamieszczone są tam jako cytat z Konstytucji "Gaudium et spes" (29) powstałej w wyniku Soboru Watykańskiego II

ronin - tak więc owe 5 zł - dla zespołu charytatywnego w Twojej parafii ;)


No to mam nauczkę za lenistwo... bo nie chciało mi się sprawdzić, który to punkt. Pamiętałam że jest to w KKK, ale już że to cytat to nie.


N maja 30, 2004 17:37

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
wielkie pudło bo nie oto chodziło choć wasza odpowiedz moze być poprawna

otóz ten tekst napisał w jednym swoim poście nie jaki Belizariusz

Skoro masz nikle wiadomosci....to dales sie przeciagnac na Islam.
To chyba jasne?

drugi napisał w swoim poście nie jaki Belizariusz

Należy... przezwyciężać... wszelką formę dyskryminacji odnośnie do podstawowych praw osoby ludzkiej, czy to... ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pozycję społeczną, język lub religię, ponieważ sprzeciwia się ona zamysłowi Bożemu

zle zadałem pytanie bo myslałem drugi tekst to także jego tekst ale nawet jesli nie to sami widzicie tu pisze o tolerancji a pierwszy jego post jest ironiczny i atakuje mnie i poczęsci moja religie. wnioski- czepiam sie


Pn maja 31, 2004 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
i niestety saxon parafii nie mam bo jestem niewierny - muslim ale chetnie za gafe dam na charytatywny cel


Pn maja 31, 2004 23:13
Zobacz profil
Post 
roninie

Nie zgrywaj sie prosze na "meczennika za wiare".......bo nim nie jestes.

Nie rozumiem co wspolnego ma proste stwierdzenie o braku znajomosci chrzescijanstwa z dyskryminacja, lub tez przesladowaniem?

Zadalem ci poprzednio pytanie:
Co takiego jest w Islamie, czego nie znalazles w chrzescijanstwie?

Niestety, zamiast odpowiedziec, wolisz sie zgrywac i podawac cytaty, sugerujac , ze ja cie dyskryminuje.

Wobec powyzszego.....utrzymuje moje stwierdzenie, ze:

Twoje wiadomosci o chrzescijanstwie sa nikle....dlatego wlasnie porzuciles wiare swoich przodkow, przechodzac na calkowicie obcy nam kulturowo Islam.


Skoro lubisz udawac "meczennika"....to poudawaj sobie dalej.
Nie licz jednak na to, ze pozwole bys tutaj glosil swoje muzulmanskie prawdy, nie dopuszczajac do dyskusji nad nimi.
To nie "Szkola Koraniczna" - to katolickie Forum dyskusyjne


pozdrowka


Wt cze 01, 2004 0:17
Post 
Belizariusz napisał(a):
Twoje wiadomosci o chrzescijanstwie sa nikle....dlatego wlasnie porzuciles wiare swoich przodkow, przechodzac na calkowicie obcy nam kulturowo Islam.


Polacy już kiedyś rzucili "wiarę swoich przodków", który to był rok?
966 ?

A co do islamu, to islam i chrześcijaństwo wywodzą się chyba z jednego pnia, nawet Bóg jest ten sam - więc na pewno islam bliższy jest chrześcijaństwu niż inne wielkie religie.


Wt cze 01, 2004 23:17

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
techtavaniekatholiptica

tak masz racje powiedział bym ze 80-85 % ma wspólne zasady

Belizariusz

Skoro masz nikle wiadomosci....to dales sie przeciagnac na Islam.
To chyba jasne?

dla mnie to typowo pejoratywne stwierdzenie bo nie znasz mnie i nie wiesz jakie mam wiadomosci proste. to było niegrzeczne bracie to wszystko prosty ogólnikowy osad szkoda.

co znalałem prawde ale to było patrzeniem z mojej strony
jednosc Boga Jedynego a nie trzech zrozumiałem ze Jezus (pzn) był wysłannikiem ale nie Bogiem znalazłem jednego najukochanszego stworzyciela nieba i ziemi i wszelkiej rzeczy Boga amen. trzymaj sie bracie pokój ci


Śr cze 02, 2004 0:36
Zobacz profil
Post 
Roninie

No wreszcie zaczales odpowiadac :).
Moje stwierdzenie o "niklej wiedzy" potraktuj jako swoista prowokacje do dysklusji, a nie chec zdyskredytowania cie.

Twierdzisz, ze znalazles:
Cytuj:
jednosc Boga Jedynego a nie trzech


Tutaj sie mylisz......w chrzescijanstwie nie ma "trzech bogow", ale jest Jeden - Trojosobowy.
Na temat Trojcy Swietej, toczy sie juz dyskusja na tym Forum. Polecam zajrzec.
viewtopic.php?t=293&start=45
Chrzescijanstwo nie jest politeistyczne. Wiem, ze jest to trudne do pojecia.....ale co by to byl za Bog, ktorego mozna by pojac umyslem?
Wtedy nie bylby to Bog, a jedynie wytwor ludzkiej wyobrazni.

Takimi tworami ludziej wyobrazni, byly bostwa w ktore wierzyli nasi przodkowie przed Chrztem Polski. (to taka mala dygresja na temat wywodu agni :) ).




Cytuj:
zrozumiałem ze Jezus (pzn) był wysłannikiem ale nie Bogiem znalazłem jednego najukochanszego stworzyciela nieba i ziemi i wszelkiej rzeczy Boga amen.


Skoro byl tylko i wylacznie wyslannikiem.....to jak wytlumaczyc te slowa?
Jn 1:1-5
1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.
2. Ono było na początku u Boga.
3. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
4. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,
5. a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.
(BT)


Jn 1:14
14. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
(BT)


Czy jakikolwiek zwykly wyslannik moglby cos takiego powiedziec o sobie?

pozdrowka


Śr cze 02, 2004 9:13
Post 
Cytuj:
gdybys powiedział mi tu i teraz ze zabijesz mnie jesli nie wyzekne sie mojej wiary powiedziałbym tylko NIE MA BOGA PRÓCZ ALLAHA.

Nie wiem Ronin, kiedy zmieniłeś wyznanie. Ale na pewno zapomniałeś, że chrześcijanie nie zabijają tylko dlatego, że ktoś nie jest chrześcijaninem albo być nim przestał. Bo Ty już dawno nie mógłbyś żyć. Ale niestety - jak donoszą środki masowej komunikacji, w krajach islamskich nadal podrzyna się gardła chrześcijanom, którzy odmawiają przejścia na Islam. Ty zatem nie boisz się chrześcijan, Ty się boisz współwyznawców, bo wiesz, że oni są zobowiązani Ciebie zabić, gdybyś chciał powrócić do chrześcijaństwa.


Śr cze 02, 2004 13:55

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
teofil za duzo tv ale jak masz dowody na to to przeslij proste. Z tym zabiciem to był zart jesli nie zauwazyłes ale dziekuje ze mi nic nie grozi.

Belizariusz

Wiem, ze jest to trudne do pojecia.....ale co by to byl za Bog, ktorego mozna by pojac umyslem?

tak a Bible dał dla siebie i zasady tez tak zeby on je tylko rozumiał bo posłał Jezusa (pzn) dla siebie cóz on nas stworzył wiedział ze bedziemy wszystko brac na rozum ale zrobił tak zebysmy go nie zrozumieli ciekawa teoria ale ile bysmy nie pisali i sie przekonywali ja szanuje was i wasza religie ty uszanuj moja i nie prowokuj niegrzecznie ale rozmawiaj kulturalnie. Ja niestety nie pojałem trójcy swoim małym rozumkiem jesyem zbyt prosty. pa postów o Jezusie (pzn) była masa a prawdy dowiemy sie na sadzie wtedy którys z nas powie a widzisz nie mówiłem.

pokój wszystkim chrzescijana.


Śr cze 02, 2004 20:42
Zobacz profil
Post 
Ronin

To cala Twoja odpowiedz?
Moze bys tak napisal jak rozumiesz cytaty , ktore ci podalem.


Cytuj:
rozmawiaj kulturalnie


No to rozmawiaj........
Podaj mi jakis dowod na to, ze Koran pochodzi od Boga

pozdrowka


Śr cze 02, 2004 21:13

Dołączył(a): Cz gru 18, 2003 23:09
Posty: 199
Post 
Techna,

Allah nie jest Bogiem Biblii - Bogiem Ojcem, ktory wlasnego Syna poswiecil na okup za wielu.


Śr cze 09, 2004 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
Jn 1:14
14. A Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy.
(BT)


Cytat z Jana podam cały

1 Na początku było Słowo,
a Słowo było u Boga1,
i Bogiem było Słowo.
2 Ono było na początku u Boga.
3 Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało,
co się stało2.
4 W Nim było życie,
a życie było światłością ludzi,
5 a światłość w ciemności świeci
i ciemność jej nie ogarnęła.
6 Pojawił się człowiek posłany przez Boga -
Jan mu było na imię.
7 Przyszedł on na świadectwo,
aby zaświadczyć o światłości,
by wszyscy uwierzyli przez niego.
8 Nie był on światłością,
lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości.
9 Była światłość prawdziwa,
która oświeca każdego człowieka,
gdy na świat przychodzi.
10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen łaski i prawdy.
15 Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: «Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». 16 Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. 17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. 18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył.

Odpowiedz mi na pytanie gdzie tu jest mowa ze Jezus (pzn) jest Bogiem ?
Tak moge sie zgodzic Jezus (pzn) był słowem tzn. dostał od Boga dar ducha swietego którym był natchniony czyli wiedział wszystko co Ojciec chciał przekazac ludzom (dokładniej Zydom którzy zeszli z drogi).

18 Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, [o Nim] pouczył.

przypis Dopiero Jezus Chrystus dał doskonałe objawienie o Ojcu

nikt nigdy Boga nie widział ale zachwile widzieliśmy Go czyli tak czy nie chyba ze Bóg Ojciec to nie Bóg Jezus (pzn).

Podaj mi jakis dowod na to, ze Koran pochodzi od Boga

To dziwne pytanie ja moge zapytac o to samo z Nowym Testamentem
ale to by było zbyt proste i poszedłbym na łatwizne.

Dowodów moge szukac w samym Koranie
Koran mówi ze nigdy nie zostanie zmieniony i tak tez sie stało nie był zmieniony od czasów Proroka gdybys czytał sury z czasów Proroka i porownał je z Koranem drukowanym teraz nie znalazłbys róznic.
Jesli tak nie jest pokasz mi dwa rózne Korany i róznic.
W Bibli natomiast są jak bierzesz do reki nowe wydanie napisane jest wydanie np.4 poprawione co to znaczy jakie zmiany zmiany w słowie Bozym?

Ale przykład zebym nie był goło słowny.

Biblia tysiaclecia
Mt 12:42 Królowa z Południa16 powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Biblia Warszawsko-Praska (1997)
Mt 12: 42 Br "Królowa z Południa powstanie na sąd z tym pokoleniem i również je potępi. Bo oto ona przyszła z krańców ziemi, ażeby przysłuchiwać się mądrości Salomona, a tu jest przecież ktoś o wiele większy od Salomona!"

Duza róznica ktoś a coś nie uwazasz. Co do reszty mimo ze zmienione to sens jest ten sam wiecczepiac sie nie bede.


Heb 1:8 Do Syna zaś:
Tron Twój, Boże na wieki wieków,
berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość,
dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój
olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.

Ps 45[44],7n.
7 Tron Twój, o Boże, trwa wiecznie,
berło Twego królestwa - berło sprawiedliwe.
8 Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość,
dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie
olejkiem radości5 hojniej niż równych ci losem;
1
dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój
olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.
2
dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie
olejkiem radości5 hojniej niż równych ci losem;

Dwa te same fragmenty ale róznica jest zasadnicza w 1 mowa jest skierowana do Boga Jezusa (pzn) ze jego Bóg go namascił
w 2 mowa jest w dwóch przypadkach o tym samym Bogu nie ma podziału.
Abstrachuje od tego ze przypis do Heb 1:8 to Ps 45[44],7n. Czyli powinny byc identyczne.
Bardzo wiele jest przykładów takich zmian praktycznie kazda Biblia jest inaczej napisana przyznaje jednak ze sens jest przewaznie podobny.

Na razie tyle.
Teraz ja mam pytanie czy mozesz mi podac fragmenty w których jest mowa o Trójcy swietej (w sensie ze to jeden Bóg) i takie w których Jezus (pzn) mówi ze jest Bogiem.

Pozdrawiam przepraszam ze musiałes tak długo czekac sesja.


Śr cze 16, 2004 20:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL