Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Kościół i Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 28, 2004 19:56
Posty: 5
Post 
żenada ani nie obraziłem Maryji którą muzułmanie uznają za prawą kobietę maykę Jezusa ani Jezusa nie obraziłem co najwyżej wasze chore o nim wyobrażenie nie mające żadnych podstaw nawet w Bibli mimo to że została zmieniona a co do Chrześcijaństwa to czy Jezus Maria apostołowie byli Chrześcijanami ? modlili sie do Jezusa ? obchodzili jako święty dzien niedziele czy szabat , modlili się przed wizerunkami Jezusa lub Mojżesza ? obnosili w pochodach szczątki zmarłych całójąc je ?
obchodzili dalej święta żydowskie czy boże narodzenie . w odpowiedziach waszych nie spotkałem się z zadnymi argumentami nawet Biblijnymi co by o waszej wieże powiedział Jezus w którego tak mocno wierzycie pochwaliłby wasze bałwochwalcze praktyki czenie go czego za życia zabraniał ?


pozdrowka[/quote]


Pn lut 02, 2004 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Ibrahim a po co powstała wierza Babel?


Pn lut 02, 2004 16:29
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
ani Jezusa nie obraziłem co najwyżej wasze chore o nim wyobrażenie nie mające żadnych podstaw nawet w Bibli mimo to że została zmieniona


Jakies dowody prosze....bo jak na razie to "chore wyobrazenie" masz tylko i wylacznie TY.
Slogany do mnie nie trafiaja.....jak rowniez nie trafiaja do mnie wymysly domoroslych pseudoteologow.

Wiecej Twojego postu nie bede cytowal....bo jak na razie to jest on tylko i wylacznie bezsensownym "szczekaniem" nie majacym zadnego poparcia w praktyce.

Wiem , ze ty jako muzulmanin (tak przynajmniej domniewywam), jestes zmuszony przez swoja wiare do prowadzenia djihadu..........ale wiesz co?
Ty nie jestes"wojownikiem " o wiare...ty stajesz sie smieszny i mozesz byc co najwyzej "giermkiem" :)

pozdrowka :)

P.S.
Tak nawiasem mowiac....to skoro juz znalazles sie na tym forum to co powiesz na stworzenie nowego topicu?..........bo ten temat nie ma sluzyc dyskusji pomiedzy chrzescijaninami i muzulmanami....
Jezeli dalej jestes zaintersowany rozmowa to po nastepnym Twoim poscie (mam nadzieje ze wyrazisz zgode), po prostu utworze nowy temat i przeniose cala dyskusje do niego ...OK?
...tylko blagam, przestan z tymi sloganami....bo temat padnie ;)


Pn lut 02, 2004 17:17

Dołączył(a): Śr sty 28, 2004 19:56
Posty: 5
Post 
tak nawiasem mówiąc o teologi ciekawi mnie czy do Mojżesza Aarona Dawida Salomona też powiesz domorośli teologowie ? Jakie oni pokończyli uczelnie ? znam wielu teologów i pseudo uczonych którzy kłaniają się przed drewnem i kamieniem za taką mondrość i tytuły toważystwa wzajemnej adoracji dziękuje. a wolę mondrośc Boga który powiedział w kś Jerem głópi jest każdsy człowiek i na wstyd się naraża z powodu bałwana .... tak więc sam Bóg o waszyche praktyki i teologów tak okreslił ( a nawiasem czy papież tego nie aprobóje ) czy jego też nie dotyczy ten werset?


Wt lut 03, 2004 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 28, 2004 19:56
Posty: 5
Post 
a co do dowodów to jeśli to co powiedział Bóg w Bibli nie mówiąc o Koranie do ciebie nie przemawia zato papieżowi wierzysz na słowo to nie mam dla ciebie dowodów .


Wt lut 03, 2004 22:51
Zobacz profil
Post 
Witam

No i dalej sypiesz sloganami, dalej nie podajesz zadnych konkretow!!
Kogo masz na mysli piszac o "balwanach"???

Zaczniesz wreszcie mowic cos konkretnego, czy bedziesz dalej obrzucal chrzescijan inwektywami??

Tylko prosze nie cytuj nam tutaj Koranu. Chrzescijanom wystarcza to co jest w Biblii


pozdrowka

P.S.
..aha...jeszcze jedno.
Co takiego sprzecznego z Biblia mowi papiez???


Śr lut 04, 2004 0:48

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
moi panowie bracia.
ibrachim po co tyle nerwów pamietaj co mówił Prorok nerwy prowadzac do agresji to dzieło szatana wtedy albo powinnismy usiasc lub sie połozyc bo to ogranicza nasze ciało i nerwy ja proponuje pokore.
pamietaj piszac w ten sposób nigdy nie przekazesz nowiny pochodzacj od Muhammada (pzn). pamietaj o szacunku do innych religii przeciez my tez nie chcemy by obrarzano Allaha i Muhammada (pzn) ani innych Wysłanników czy Proroków.

Belizariusz
prosisz o argument a ibrahim mimo ze w formie wybuchu to jednak dał wiele pytan
czy z czasów yeszua (pzn) modlili sie do Jezusa (pzn)?

obchodzili jako święty dzien niedziele czy szabat ?

modlili się przed wizerunkami Jezusa (pzn) lub Mojżesza (pzn)?

obnosili w pochodach szczątki zmarłych całując je ? (tego nie rozumiem)

obchodzili dalej święta żydowskie czy boże narodzenie? . w odpowiedziach waszych nie spotkałem się z zadnymi argumentami nawet Biblijnymi co by o waszej wieże powiedział Jezus?

w którego tak mocno wierzycie?

ibrahim nie zapominaj ze my tez w niego wierzymy ja np mocno
co nie zmienia dla mnie faktu ze czesc oddaje Jednemu Bogu.

panowie budujmy nie niszczmy. jest wiele zagrozen wazniejszych a my bijemy sie miedzy soba niewiara w Boga (mozna zrozumiec) ale i walka przeciwko niemu obojetnie w jakiej postaci musimy bronic naszych religi bo moze dogmaty mamy inne o tym sie dyskutuje ale zasady takie same i przykazania a bedzie tak ze nienawidzacy Boga beda chcieli nas zniszczyc.

pokój wszystkim


Wt maja 18, 2004 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
i o co chodzi z ta wieza babel


Wt maja 18, 2004 15:05
Zobacz profil
Post 
Witam

Roninie

Już wiem dlaczego odszedles od chrzescijanstwa i przyjales Islam.
Po prostu nigdy nie poznales nauk wyplywajacych z Biblii, dlatego dales się tak latwo przeciagnac.

Teraz zas, podajesz liste pytan i chcesz by w sposób skrotowy wyjasnic ci nauke KK. To nie takie proste kolego, ale ........powoli i konsekwentnie na wszystko można odpowiedziec.

Zacznijmy wiec od tej niedzieli. Tylko jedno pomocnicze pytanko mam......o który okres ci chodzi? Gdy Jezus jeszcze chodzil po swiecie, czy pozniejszy?
Na razie przyjme okres pozniejszy:

Niedziela już od czasow Apostolskich, jest nazywana „Dniem Panskim”, można to wyczytac z:
Ap 1:10
10. Doznałem zachwycenia w dzień Pański i posłyszałem za sobą potężny głos jak gdyby trąby
(BT)
Dlaczego „dzien Panski” ? Dlatego, ze przypomina nam fakt zmartwychwstania Chrystusa. Swietujemy w ten dzien zwyciestwo nad grzechem i smiercia. To najwazniejszy dzien dla chrzescijan:
Jest to również dzien który zapowiada „dzien ostatni”, a wiec ten na który czekaja wszyscy chrzescijanie z nadzieja i ufnoscia. Gdy Jezus przyjdzie w chwale.
Dz 1:11
11. I rzekli: Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba.
(BT)
W Chrystusie wszystko stalo się nowe, nic już nie jest takie samo:
2 Kor 5:17
17. Jeżeli więc ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe.
(BT)
...a tutaj masz jasny dowod na to, ze juz w czasach Apostolskich obchodzono Niedziele:
Dz 20:7
7. W pierwszym dniu po szabacie, kiedy zebraliśmy się na łamanie chleba, Paweł, który nazajutrz zamierzał odjechać, przemawiał do nich i przedłużył mowę aż do północy.
(BT)


Mysle, ze to wystarczy, abys zrozumial dlaczego to wlasnie Niedziela jest najwazniejszym dniem dla wszystkich chrzescijan.


Pytanie drugie:
Znow się zastanawiam o który okres ci chodzi?
Przyjmijmy jednak, ze chodzi ci o okres po Wniebowstapieniu Jezusa.
Kol 1:15
15. On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
(BT)
„ON”...to Chrystus
Czesc oddawana wizerunkowi Chrystusa przechodzi na Niego i samego Boga. Bog stal się widzialny, dla wspolczesnych Jezusowi ludzi. Skoro przybral wizerunek czlowieka, to czcimy go w tym wizerunku.
Co na to Bog?
Sam Bog nakazal zbudowac Arke Przymierza, przozdobic ja zlotem, oraz....cherubami (czyli wizerunkami) Wj 25, 3-31.
W innym miejscu mowi: „czcic będziecie mój swiety przybytek” Kpl 26,2
Przypomnij sobie także, jak to Bog nakazal zrobic „miedzianego weza”
Lb 21:8
8. Wtedy rzekł Pan do Mojżesza: Sporządź węża i umieść go na wysokim palu; wtedy każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu.
(BT)
W tamtym okresie Bog był Niewidzialny. Natomiast Jezus - Bog Wcielony stal się widzialnym i jak sam powiedzial: „Kto Mnie zobaczyl, zobaczyl i Ojca” J 14,9.

Co w takim razie gorszy cie w czczeniu Boga poprzez Jego wizerunek?

Nastepne pytanie:
Wydaje mi się, ze chodzi ci o relikwie.
Co wiec na temat relikwii można powiedziec?
Relikwie świętych to szczątki ich ciał lub przedmioty, które z Chrystusem lub świętymi miały styczność za ich życia.
Sobor Trydencki orzekl, ze: Ciala swietych były zyjacymi czlonkami Chrystusa i przybytkami Docha Swietego. Z tego powodu należy im odpowiedni szaczunek.
Biblia niegdzie nie zabrania oddawania czci relikwiom baaaa.....co wiecej, można znalezc wiele przykladow swiadczacych o poszanowaniu pewnych przedmiotow. Wystarczy wspomniec sobie co znajdowalo się w Arce Przymierza:
Hbr 9:4
4. Posiadało ono złoty ołtarz kadzenia i Arkę Przymierza, pokrytą zewsząd złotem. Znajdowało się w niej naczynie złote z manną, laska Aarona, która zakwitła, i tablice Przymierza.
(BT)
Mojzesz gdy wyprowadzal Izraelitow z niewoli egipskiej, zabral ze soba kosci Jozefa. Wj 13,19
Ciekawe jest również opowiadanie o „kosciach Elizeusza” majacych moc wskrzeszania:
2 Krl 13:21
21. Zdarzyło się, że grzebiący człowieka ujrzeli jeden oddział [nieprzyjacielski]. Wrzucili więc tego człowieka do grobu Elizeusza i oddalili się. Człowiek ten dotknął kości Elizeusza, ożył i stanął na nogi.
(BT)
Rownie ciekawe rzeczy można przeczytac w NT.
W Dziejach Apostolskich, kladziono chorych na noszach tak by chociaz cien przechodzacego Piotra padl na nich Dz 5,15
Dalej jest cos jeszcze ciekawszego:
Dz 19:11-12
11. Bóg czynił też niezwykłe cuda przez ręce Pawła,
12. tak że nawet chusty i przepaski z jego ciała kładziono na chorych, a choroby ustępowały z nich i wychodziły złe duchy.
(BT)

Nic wiec nie zabrania nam noszenia relikwii i oddawania im naleznej czci., gdyz sa one „obrazem” chwaly Boga.

Boze Narodzenie.
Tutaj sprawa ma się tak jak z Niedziela. Skoro jestesmy nowymi ludzmi, to dlaczego mamy stosowac stare zwyczaje?
Watpliwe jest by data 25 grudnia była prawdziwa data Narodzenia Jezusa (wedlug niektórych jest to 1 pazdziernik). Nie jest to jednak dla nas istotne w którym dniu się to stalo. Wazniejszy jest sam fakt Wcielenia się Boga. Pierwszymi, którzy zalozyli hold Narodzonemu, byli pasterze, nastepnie Medrcy ze Wschodu.
W czasach Jezusa (i wczesniej) obchodzono „Uroczystosc Poswiecenia Swiatyni” . Sam Jezus bral udzial w tych swietach. J 10,22.
Zobaczmy co Jezus powiedzial o sobie?
Mt 12:6
6. Oto powiadam wam: Tu jest coś większego niż świątynia.
(BT)
Jeżeli wiec Chrystus jest wiekszy od swiatyni........to dlaczego nie mielibysmy swietowac Jego narodzin?


Jak już pisalem na poczatku......to tylko pigulka. Niemozliwoscia jest wylozenie calej nauki KK na forum. Skoro straciles swoja wiare, to poprzez Forum jej nie odzyskasz, ale może chociaz jakies male ziarno zwatpienia damy rade zasiac w Tobie.


Pozdrowka: J


Śr maja 19, 2004 11:40

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
po pierwsze kolego to nie ja te pytania ci zadałem tylko upomniałem sie za ibrahima do mojej wiary juz pisałem byłem dobrym chrzescijaninem przed przejsciem znałem moze nie wszytskie ale dobrze nauki koscioła ale jesli wtedy patrzyłbym przez nauki koscioła przechodzenie nie trwało by 7 miesiecy a 3 dni. co do mojej wiary nie mam watpliwosci ze postapiłem dobrze gdybys powiedział mi tu i teraz ze zabijesz mnie jesli nie wyzekne sie mojej wiary powiedziałbym tylko NIE MA BOGA PRÓCZ ALLAHA.
i przestan sadzic ludzi nie znajac ich nie sadz bo sam bedziesz sadzony tak mawiał Jezus poznaj a potem mów. pokój ci


Cz maja 20, 2004 14:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ronin - nie przesadzaj, nikt Cię nie zamierza zabijać, spokojnie ;)
Nikt Cię nie zamierza nawet obrazić ;)

A co do jednego Beli ma rację - nie oceniając Twojego bycia chrześcijaninem, bo tego zwyczajnie nie wiem i nie mnie oceniać - z tego co piszesz wynika, że Prawd Wiary, które głosi Kościół Katolicki nie rozumiałeś i chyba nadal nie rozumiesz.
Bycia chrześcijaninem nie mierzy sie wiedzą, ale jednak warto wiedzieć w co się wierzy - właśnie dlatego...

Pozdrawiam ;)

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz maja 20, 2004 15:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
oj i ty tez dlaczego napewno wszystkich zasad nie znałem ty je znasz wszystkie?
siostro to ze przeszedłem na islam to znaczy ze ich nie znałem i ze miałem słabą wiare a moze dojrzałem cos innego przeciez wiesz.
pisałem ci dlaczego tak duzo pytan o chrzescijanstwo teraz nie dlatego ze go nie znałem ale dlatego ze próbuje zobaczyc oczyma chrzescjanina na wiare i Jezusa (pzn) a to dlatego ze ktos mi bliski jest chrzescijaninem ja nie mam problemu z wiara choc szukam Boga kazdego dnia ale ty chyba tez chcesz byc go coraz blizej? chce sobie tylko uzmysłowic jak wazne to jest dla niej ot co?
co do obrazania nie umiem pokój wam Ludzie Ksiegi


Cz maja 20, 2004 15:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A jest ich aż tyle, by pisać - wszystkie?
Chrześcijaństwo na szczęscie nie jest religią regułek...

I czy gdzieś napisałam słowo oceniające w jakikolwiek sposób Twoją wiarę? Wtedy lub teraz?

Nikt Cię tu nie atakuje - nie musisz się bronić, jesteś tu (mam nadzieję) - podobnie jak my - po to żeby rozmawiać.

Pozdrawiam

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Cz maja 20, 2004 15:50
Zobacz profil
Post 
Witam

Roninie

Skoro powtorzyles pytania ibrahima to wywnioskowalem, ze nie znasz na nie odpowiedzi. Skoro nie znasz.....to masz nikle wiadomosci dotyczace chrzescijanstwa. Skoro masz nikle wiadomosci....to dales sie przeciagnac na Islam.
To chyba jasne? :D

Powiedz no nam roninie, co takiego znalazles w Islamie, czego nie ma w chrzescijanstwie?


pozdrowka

P.S.
Roninie....ja Cie nie osadzilem....ja tylko ocenilem Twoje wiadomosci


Cz maja 20, 2004 19:44

Dołączył(a): Cz kwi 29, 2004 17:42
Posty: 56
Post 
nie rozumiałeś i chyba nadal nie rozumiesz
sisostro tutaj rozumiałem zapewnia cie czy nie rozumiem tak teraz nie rozumiem dlatego z toba rozmaiam

wspólczuje cie Belizariusz modle sie za ciebie synu kiedys to ci przejdzie zobaczysz


Cz maja 20, 2004 23:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL