Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Katolicy - Żydzi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lut 08, 2005 16:18
Posty: 13
Post 
Chyba ty się naćpałeś. Jak raz się spotkałem z taką wypowiedzią: "Nie nawidzę Polaków, bo w Polsce zginęło wielu Żydów". Więc ja ci powiem: Nienawidzę Żydów, którzy nienawidzą Polaków. Zrozumiałeś? Nie mówię, że każdy Żyd taki jest, ale zwróć uwagę, że Żydzi skarżą się na to, że cały świat ich nienawidzi, że tylu ich zginęło w czasie II Wojny Światowej, a jakoś mało który przyznaje się, że podczas tej wojny ktoś mu pomógł, a chyba żaden Żyd nie przejmuje się tym, że przez tą pomoc Żydom zginęło wielu Polaków. A Miłujący prawde pewnie niedługo nakłoni nas, abyśmy zaostali Świadkami Jehowy, czyż nie? Nie "nawróćcie" się przypadkiem :)


Śr lut 09, 2005 15:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Duratar napisał(a):
Nienawidzę Żydów, którzy nienawidzą Polaków. Zrozumiałeś? Nie mówię, że każdy Żyd taki jest, ale zwróć uwagę, że Żydzi skarżą się na to, że cały świat ich nienawidzi, że tylu ich zginęło w czasie II Wojny Światowej,

Po pierwsze -- wątpię byś miał okazję gadać z Sabrami -- oni do niedawna znali Polskę jako jeden wielki cmentarz -- bo tak stało w podręczniku do przedmiotu Szoa /ano w Izraelu jest taki przedmiot w liceum/. Ci co byli w Polsce i pokazywało im się TYLKO cmentarze dziwili się że można żyć w TAKIM kraju.
Po drugie -- tą nienawiścią szermuje kilku ludzi od tzw Holocaust industry ale i w Izraelu i USA uznaje się ich za odszczepieńców.
Tak jak Polacy traktowali szmalcowników.
Po trzecie -- są ludzie którzy czują do Polski żal - za 1968 głównie. I wolno im bo ich ojczyzna wywaliła ich za pochodzenie.


Duratar napisał(a):
a jakoś mało który przyznaje się, że podczas tej wojny ktoś mu pomógł, a chyba żaden Żyd nie przejmuje się tym, że przez tą pomoc Żydom zginęło wielu Polaków.

MAŁO?
Chłopie w Yad Vashem najwięcej drzewek mają Polacy. A Yad Vashem jest żywym pomnikiem wdzięczności.
Chaim Weizman zawsze podkreślał swoją wdzięczność Polakom za pomoc w przeżyciu.
Polański film kręci by pokazać jak to było.
Roma Ligocka pisze książki.
Czego ty chcesz jeszcze?
Listu personalnie do ciebie skierowanego z podziękowaniem?

Natomiast ty stosujesz prymitywne uogólnienia.
Jeden -- byc może Żyd ale wątpię -- coś powie a ty od razu odpowiedzialność na wszystkich.


Śr lut 09, 2005 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:12
Posty: 20
Post 
Tak uogólnienienia zawsze są niebezpieczne . Warto by się zastanowić kto to jest Żyd?
A kto jest osobą pochodzenie żydowskiego tylko?
Dla mnie Żyd to ktoś , kto uważa Torę za najwyższy autorytet.
A jeśli nawet ktoś ma pochodzenie żydowskie, a jest wyznawcą jakiejś "złej religii", która zakłada nienawiść do innych to dla mnie ktoś taki jest jak nie-Żyd.
Nie ma powodu zatem oskarżać Żydów za postępowanie nie-Żydów.

Wyjazdy młodzieży izraelskiej, wspomniane wcześniej mają za cel podniesienie uczuć patriotycznych przed służbą wojskową nie jest ich celem uczenie nienawiści do kogokolwiek.

Urazy związane z 1968 są do rządu PRL, a nie do Polaków, a to nie to samo.


So lut 12, 2005 17:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Nie zabieraj się za definiowanie kto jest a kto nie jest Żydem Refael bo sami Żydzi mają z tym problem -- toć to główny problem dyskusji wśród Żydów.
Zostaw to Bejs Dinom


Pn lut 14, 2005 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 16, 2005 17:12
Posty: 20
Post 
Z tym że problem definicji tożsamości żydowskiej istnieje obecnie w spośób wydaje się bardziej wyrazisty niż kiedykolwiek w historii nie znaczy wcale , że na potrzeby dyskusji na forum katolickim nie byłaby przydatna jakaś definicja.

W jaki sposób wyobrażasz sobie dyskusje o Żydach jeśli nie wiadomo kto to jest Żyd.
Nie bardzo też rozumiem dlaczego szacowne gremium Bet Dinu miałoby mieć jakąkolwiek moc orzekającą w stasunku do osób wyznania katolickiego z pochodzeniem żydowskim, a wiele takich osób się przecież za Żydów uważa , nizależnie od stanowiska Bet Din`u.

Poza tym są różne Bet Diny i ich stanowiska są często ze sobą sprzeczne nawet w tak istotnej kwesti jak tożsamość, a więc, którego twoim zdaniem Bet Dinu pogląd mielibyśmy tu przyjąć?

Zauważyłem na tym forum pewne zainterwesowanie tematyką żydowską np. Talmudem itd. więc pomyślałem że warto by było rozpocząć merytoryczną dyskusje od zdefiniowania jej przedmiotu -czyli kto to jest Żyd.

W jednej z wypowiedzi padło sformułowanie że aby wypowiadać się na temat Talmudu trzeba go znać , a ja się pytam kto może powiedzieć że zna Talmud , albo szerzej judaizm?
A czy ja mogę powiedzieć , żę znam judaizm, który staram się studiować od 23 lat-wydaje mi się że nie, a czy jakiś mędrzec może powiedzieć żę go zna też chyba nie. Wobec tego wszyscy musieliby milczeć , a chyba nie o to chodzi.


Pn lut 14, 2005 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Cytuj:
a czy jakiś mędrzec może powiedzieć żę go zna też chyba nie

No paru gaonów w historii było.
Kilku rabinów zna Talmud -- zawsze można napisać maila z pytaniem do lokalnego rabina i po kłopocie.
Są dostępni rabini w Izraelu i w USA -- więc akurat w takiej kwestii dość łatwo dostac odpowiedź autorytetu.
Można daf jomi zacząć i za kilka lat -- kto wie...

Cytuj:
osób wyznania katolickiego z pochodzeniem żydowskim, a wiele takich osób się przecież za Żydów uważa

Bycie Żydem to nie tylko krew i pochodzenie, ale też udział w społeczności, zwyczje, wiara - masa rzeczy.
Katolik nijak Żydem być nie może.
Jak dla katolika sziduch to jakaś abstrakcja to o czym mowa?
Równie dobrze moga się uważać z tolkienowskie elfy albo rycerzy Jedi -- a ja się zapytam kto ich policzy do minjanu?


Wt lut 15, 2005 13:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 03, 2003 13:46
Posty: 35
Post 
Katarzyno Bienkowska, Ojciec Święty jest w nienajlepszej formie, obecnymi czasy, to schorowany człowiek, ja osobiście nie chciałbym mu zawracać głowy swoimi wynurzeniami, przez szacunek jakim Go darze
Talmudu nie znam „doskonale” bo nie jestem Bogiem a tylko to gwarantuje doskonałość. „mein kampf” to interesująca książką, gorąco polecam, ona tez dokonuje podziału na ludzi i podgatunek człowieka, zupełnie jak Talmud

Piszesz :” A i mam pytanie do ciebie jako fachowca - kimże jestem skoro jestem Żydówką i katoliczką zarazem? Skąd wiesz czego uczę moje dzieci? Skąd wiesz co myślę ja, moi bliscy, znajomi, przyjaciele - Żydzi o Polakach? Czy wiesz, że też jesteśmy Polakami (tylko niektórzy wyznania mojżeszowego)?”

Dla mnie przede wszystkim jesteś człowiekiem, szkoda ze ludzie teraz często o tym zapominają i na sile próbują określić nasza przeogromna złożoność ludzka jednym słowem, co jest oczywiście niemożliwe. Może masz rajcie ze uogólniłem, oczywiście ze nie wszyscy żydzi indoktrynują swoje dzieci anty polsko, ale jednak mam prawo tak napisać jeżeli w nauczaniu początkowym dzieciom przekazuje się zakłamane fakty historyczne, jeżeli manipuluje się wiedza na własny użytek dla osiągnięcia własnych korzyści materialnych czy politycznych.
Tak na sam koniec w którym miejscu poczułaś się „osobiście dotknięta” moimi uogólnieniami ? jeżeli naprawdę w jakikolwiek sposób Cię uraziłem, nie to było moim zamiarem i jeżeli mi to udowodnisz na pewno będę potrafił przyznać ci racie i powiedzieć symboliczne przepraszam, pozdrawiam



Ronin Ja widzę to tak: Jezus chcąc nie chcąc żył w społeczności żydowskiej, musiał wiec akceptować panujące obyczaje, to naturalne.
Co do narodu wybranego, to na zdrowy tok myślenia nie widzę w tym sensu, nierówność powoduje zazdrość zazdrość powoduje grzech, dlaczego Bóg nas, nie żydów miał by wystawiać na o wiele większą próbę ? gdzie tu Boska sprawiedliwość ??



Duster ja nie mogę tego zaakceptować, bo nie mieści się to w moim światopoglądzie
Powtarzam nie twierdze ze wszyscy żydzi są źli ! zwracam tylko uwagę jak są ukierunkowani przez swoja religie, to wszystko
Co do obozów to żydzi o wiele częściej kolaborowali z wrogiem, poczytaj może o Katyniu, bo zabolały mnie twoje słowa. Ilu Polaków narażało własne życie aby ich ocalić a w zamian niejednokrotnie miało odpłacone zdrada ?




Rafael dzięki, chyba jako pierwszy nie zaatakowałeś tylko spróbowałeś wyjaśnić, ale hola hola bo się zagalopujemy semicki sposób myślenia nacechowany „dosadnym wyrażeniem się i przesada” jak go określasz miał przełożenie na takież same czyny, brutalność teoretyczne miała jawne odzwierciedlenie w rzeczywistości : ofiary, kamienowanie itd.




Teofil ja chętnie bym Ci wyjaśnił ta kwestia ale w jakiś innych okolicznościach bo za publikacje przeczące holokaustowi grożą niebanalne wyroki. Mnie ominęły niestety wycieczki w te miejsca kaźni ze względów na moje poglądy, to szokujące że już w szkole podstawowej odbierali mi możliwość poznania

_________________
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels


So mar 26, 2005 8:27
Zobacz profil ICQ

Dołączył(a): N sie 03, 2003 13:46
Posty: 35
Post 
Durator owszem masz racje żydzi wykorzystują holokaust na swoje własne potrzeby, utworzyli pewien obraz, jak dla mnie nieco iluzoryczny, nie chce umniejszać tego ze żydzi byli napiętnowani i ze ginęli w nieomal całej europie, jak wiele innych nacji, w wyniku wojny, bo to naturalne. Gdy jest się pokrzywdzonym przez wszystkich dookoła, chcąc nie chcąc to musi wywoływać współczucie, a gdy to współczucie poprzemy odpowiednim zastrzykiem pieniędzy.....
Wiesz to nie tylko to mnie boli, że przez żydów ginęli Polacy, dobrzy Polacy, Patryjoci, poczytaj o „judeopolnii”, to powinno Cię zainteresować

_________________
"Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą" - Joseph Goebbels


So mar 26, 2005 8:41
Zobacz profil ICQ
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cytuj:
Co do obozów to żydzi o wiele częściej kolaborowali z wrogiem


Masz statystyki? Jeśli nie - to to jest oszczerstwo i to szczególnie dotkliwe.
Poproszę o dowód albo odwołanie tego zdania...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So mar 26, 2005 11:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Cytuj:
kiedys jakis żyd powiedzial
Cytat:
jakbym mogl to bym chodnik wylozyl glowami polakow i niemcow
mysle ze kometarz nie jest potrzebny
A ja slyszalem katolikow krzyczacych "Żydzi do gazu", "Żydzi do pieca". Lub "Żydzi to zwierzęta". Mysle ze komentarz nie jest potrzebny. Do twojej wypowiedzi rowniez, Jest wrecz zbedny.
Cytuj:
Co do obozów to żydzi o wiele częściej kolaborowali z wrogiem

Dowod, albo sa to zwyczajne klamstwa.
Cytuj:
Durator owszem masz racje żydzi wykorzystują holokaust na swoje własne potrzeby, utworzyli pewien obraz, jak dla mnie nieco iluzoryczny, nie chce umniejszać tego ze żydzi byli napiętnowani i ze ginęli w nieomal całej europie, jak wiele innych nacji, w wyniku wojny, bo to naturalne. Gdy jest się pokrzywdzonym przez wszystkich dookoła, chcąc nie chcąc to musi wywoływać współczucie, a gdy to współczucie poprzemy odpowiednim zastrzykiem pieniędzy.....

I te liczby sami wymyslili? Ciekawe czemu prawie wszyscy w nie wierza. I ciekawe czemu swiadkowie tamtych wydarzen je potwierdzaja. Tu tez daj dowody, ze to co napisales jest prawda. Jak na razie sa to pomowienia.
Cytuj:
Ronin Ja widzę to tak: Jezus chcąc nie chcąc żył w społeczności żydowskiej, musiał wiec akceptować panujące obyczaje, to naturalne.
Buahaha. Kto mu kazal tam mieszkac? Ze chcac, nie chcac?
Cytuj:
Co do narodu wybranego, to na zdrowy tok myślenia nie widzę w tym sensu, nierówność powoduje zazdrość zazdrość powoduje grzech, dlaczego Bóg nas, nie żydów miał by wystawiać na o wiele większą próbę ? gdzie tu Boska sprawiedliwość Pytajnik

Wlasnie dlatego, ze jest Boska, nigdy jej nie zrozumiesz. Coz, kiedy Żydzi uciekali z Egiptu i zawierali przymierze z Bogiem, slowianie lazili po drzewach. Nie wiem, czemu Bog wybral Żydow na narod wybrany, ale wierze, ze tak jest.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


So mar 26, 2005 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Roszwor napisał(a):
Nie wiem, czemu Bog wybral Żydow na narod wybrany, ale wierze, ze tak jest.


"Módlmy się za żydów, którzy kiedyś byli narodem wybranym"

Z Liturgii Wielkopiątkowej NOM 1969.

"I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni" (Dz 4, 12).
Żydzi byli narodem wybranym tylko do czasu Ukrzyżowania, które oznaczało odmowę uznania Chrystusa za Mesjasza. Wszystkie pojęcia, którymi określano Żydów starotestamentowych, stosują się dziś wyłącznie do chrześcijan. św. Piotr mówi do swoich owieczek: "Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, narodem świętym, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym" (1 P 2, 9). A święty Paweł zapytuje w liście do Rzymian: "Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony. Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary" (Rz 11, 19-20). I rozwiewa wszelkie wątpliwości w liście do Filipian: "My bowiem jesteśmy prawdziwym ludem obrzezanym" (Flp 3, 2-3).

Żydzi są takim samym narodem jak wiele innych. Eksponowanie ich nieszczęśliwej przeszłości, wywyższanie jej w swoistej licytacji nieszczęść ponad nieszczęścia innych narodów, bez możliwości jakiejkolwiek rzeczowej krytyki tej nacji, jest łagodnie mówiąc - wysoce niesprawiedliwe.

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


Pn mar 28, 2005 21:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Drogi Ultramontaninie!

Usprawiedliwiania swego zachowania przesladowaniami z historii u zydow bierze sie troche z tego samego co u innych ludzi. Jest to w miare normalny proces. Mysle ze wszyscy w jakims stopniu ulegamy tej pokusie. Ile osob dzis tlumaczy swe zachowania jakims urazem z dziecinstwa.
Po czesci jest to sluszne jedno wynika z drugiego, ale oczywiscie mamy tez rozum i wolna wole by tego nie robic, ale czesto sa zbyt slabe by reagowac.

U zydow takie podejscie bierze sie tez z bycia ludem wybranym. Kiedy wielu zydow stracilo wiare w Boga trzeba bylo znalesc cos w czym moga byc wybrani i znaleziono (nie trzeba bylo szukac daleko) przesladowania przeciw nim, szczegolnie te z ostatniej wojny.
Oczywiscie wiem ze nie tylko zydzi cierpieli w Oswiecimiu, jednak nie siedzialo tam sie z powodu bycia polakiem. Jednak cos trzeba bylo zrobic, lub byc kims wazniejszym. Tylko zydzi i jakis czas cyganie za samo pochodzenie narodowe tam byli posylani. Cyganow jednak dotknelo to w duzo mniejszej mierze niz zydow.

Historycznie jest wiec prawda ze najwiecej cierpieli w czasie tej wojny jako narod. Zadziwiajace jest tez to ze czaly czas po Chrystusie gdzies cierpieli caly czas, za wlasnie to ze byli zydami.

Na pewno byli dalecy od bycia osamotnieni w cierpieni, czesto sie mowi o rzezi ormian przez turkow i troche przez rosjan.
My polacy razem z krzyzakami zniszczylismy narod jadzwingow.

I wlasnie to nieustajace ich przesladowanie, ktore ciagna sie od poczatkow ich historii jako panstwa, na dlugo przed Chrystusem, tez ukazuje ze jest to caly czas narod wybrany przez Boga.
Bog karci tych, ktorych kocha, jak synow karci ich.

Proponuje zajrzyj do cytowanego przez Ciebie listu do Rzymian.

3,1-3 Na czym polega wyzszosc Zyda? I jaki jest pozytek z obrzezania? Wielki pod kazdym wzgledem. Najpierw ten, ze zostaly im powierzone slowa Boze. Bo i coz, jesli niektorzy stali sie niewierni, czyz ich niewiernosc mialaby zniweczyc wiernosc Boga?.

9,1-5 Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, potwierdza mi to moje sumienie w Duchu Świętym, że w sercu swoim odczuwam wielki smutek i nieprzerwany ból. Wolałbym bowiem sam być pod klątwą* [odłączony] od Chrystusa dla [zbawienia] braci moich, którzy według ciała są moimi rodakami. Są to Izraelici, do których należą przybrane synostwo i chwała, przymierza i nadanie Prawa, pełnienie służby Bożej i obietnice. Do nich należą praojcowie, z nich również jest Chrystus według ciała, który jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.

11,1-2a Pytam więc: Czyż Bóg odrzucił lud swój? Żadną miarą! I ja przecież jestem Izraelitą*, potomkiem Abrahama, z pokolenia Beniamina. 2 Nie odrzucił Bóg swego ludu, który wybrał przed wiekami.
11,11-12 Pytam jednak: Czy aż tak się potknęli, że całkiem upadli? Żadną miarą! Ale przez ich przestępstwo zbawienie przypadło w udziale poganom, by ich pobudzić do współzawodnictwa. Jeżeli zaś ich upadek przyniósł bogactwo światu, a ich pomniejszenie - wzbogacenie poganom, to o ileż więcej przyniesie ich zebranie się w całości!

11,25-32 Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy - byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania - że zatwardziałość dotknęła tylko część Izraela aż do czasu, gdy wejdzie [do Kościoła] pełnia pogan. I tak cały Izrael będzie zbawiony, jak to jest napisane: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel, odwróci nieprawości od Jakuba. I to będzie moje z nimi przymierze, gdy zgładzę ich grzechy*.
Co prawdą - gdy chodzi o Ewangelię - są oni nieprzyjaciółmi [Boga] ze względu na wasze dobro; gdy jednak chodzi o wybranie, są oni - ze względu na przodków - przedmiotem miłości. Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami <w czasie obecnym>* mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał* wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

Jesli oni zostali oddaleni od zrodla to tylko na krotko bysmy my poganie mogli przyjac Zbawiciela.

Ciekawe jest dlaczego Pan Bog tak doswiadcza ten narod, ale to juz temat na inny watek, przynajmniej na kiedy indziej.[/b]


Wt mar 29, 2005 1:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Ultramontanin - a przeczytałeś ten sam werset nieco dalej, i następne?

Rz 11:19-23
19. Powiesz może: Gałęzie odcięto, abym ja mógł być wszczepiony
20. Słusznie. Odcięto je na skutek ich niewiary, ty zaś trzymasz się dzięki wierze. Przeto się nie pysznij, ale trwaj w bojaźni.
21. Jeżeli bowiem nie oszczędził Bóg gałęzi naturalnych, może też nie oszczędzić i ciebie.
22. Przyjrzyj się więc dobroci i surowości Bożej. Surowość [okazuje się] wobec tych, co upadli, a dobroć Boża wobec ciebie, jeśli tylko wytrwasz w [kręgu] tej dobroci; w przeciwnym razie i ty będziesz wycięty.
23. A i oni, jeżeli nie będą trwać w niewierze, zostaną wszczepieni. Bo Bóg ma moc wszczepić ich ponownie.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt mar 29, 2005 6:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 07, 2005 20:57
Posty: 338
Post 
Czyli żydzi są nadal narodem wybranym! Drodzy moderniści - już nawet Kościół Watykański II nie nadąża za waszymi poglądami. Modli się on w swoim zacofaniu i ciemnocie za były naród wybrany w Wielki Piątek, trwając w niewiedzy. Miejmy nadzieję, że nie potrwa to długo i wykreśli On także i tą fałszywą modlitwę. Jak dobrze, że wy chociaż wiecie wszystko co i jak. Zaprawdę jesteście solą... ale w oku. :(

----------------------

„Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami” (Ga 3,28 )

_________________
http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/


Wt mar 29, 2005 10:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 14, 2005 20:43
Posty: 682
Post 
Przepraszam Cie bardzo, ale czemu ma sie nie modlic? O ile pamietam slowa modlitwy sa mnie wiecej takie, by pozostali oni wierni Przymierzu. A wiesz jak brzmiala ta modlitwa w 1931? "Modlmy sie tez, i za wiarolomnych Zydow; niech Pan i Bog nasz zedrze zaslone z serc ich, aby z nami poznali Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Wszechmogacy, wieczny Boze, ktory w milosierdziu swojem nikomu, nawet wiarolomnym Zydom przebaczenia nie odmawiasz(...). Po lacinie brzmialo slowo 'peridia'.
Taka byla modlitwa chrzescijanska, dopuszczona przez nasz Kosciol.

_________________
Kto przeczy, że istnieją idee, ten jest poganinem, bo przeczy, że istnieje Syn


Wt mar 29, 2005 16:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL