Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Islam 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 27, 2005 15:25
Posty: 201
Post 
No ja rozumiem,tylko chodziło mi o to,żeby nie oburzać się na same aspekty "militarne" w religii,bo te występują i w chrześcijaństwie i dobrze.
To,że islam jest regresem w stosunku do NT i że prawo jest barbarzyńskie - masz rację. Ale i Europa popadająca w drugą skrajność - naiwnego humanitaryzmu nie jest bez winy.


Cz lis 29, 2007 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
Cytuj:
Tysiące Sudańczyków domagało się na ulicach Chartumu surowszego wyroku dla brytyjskiej nauczycielki. 54-letnią Gillian Gibbons skazano za obrazę islamu na 15 dni więzienia. Została ukarana za to, że we wrześniu pozwoliła grupie 7-latków w swojej szkole nazwać pluszowego misia imieniem Mahomet.
Po piątkowych modłach w meczetach na ulice Chartumu wyszły tysiące demonstrantów. Wielu niosło noże i pałki skandując "Hańba! Nie ma tolerancji! Śmierć!" i „Rozstrzelać ją!".

Tymczasem brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych stara się o zwolnienie nauczycielki. W tym celu szef MSZ -tu David Miliband wezwał na rozmowę ambasadora Sudanu. Z kolei anglikański arcybiskup Canterbury, Rowan Williams oświadczył, że nie widzi żadnego uzasadnienia dla wyroku, niewspółmiernego do - jak powiedział - "drobnej kulturowej gafy".


zródło: http://wiadomosci.onet.pl/1650708,28350 ... osceu.html

To najlepiej pokazuje twarz islamu...jakoś trudno mi uwierzyć, że Ci ludzie którzy przyjeżdzają co UE nagle są gorliwymi wyznawacami tolerancji i dialogu. to kłamstwo i maska, u siebie są bezkarni a tutaj udają...doskonale pamietamy fatwę wydana w sudanie nawołującą do wybicia wszystkich chrześcijan...darfur spłynął krwią...
Aż strach się bać, co będzie u nas jak będą wiekszością...chociaż może wtedy ludziom spadną klapki z oczu...ps: we Francji znów zamieszki...


So gru 01, 2007 0:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
co do aspektów militarnych, u nas są to często efekty mentalności epoki, jakie czasy takie metody, w islamie NIE. Islam mówi o uniwersalizmie, to znaczy zabijanie niewiernych nie jest dobre w VII wieku ale i XXI!

Dalej...
dżihad w islamie nie jest odpowiednikiem świętej wojny w chrześcijaństwie (bellum sanctum) lecz jest drogą do świętości (bellum sacrum).

Do jest ta główna różnica.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


So gru 01, 2007 1:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Marcinie, a jak się mają Twoje zapatrywania na islam, do poglądów wyrażanych przez przedstwiecieli Twojego Kościoła: mógłbyś skomentować ostatni list do muzułamanow papieża Ratzingera?


N gru 02, 2007 23:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
Bez lekceważenia i umniejszania różnic między chrześcijanami a muzułmanami możemy i powinniśmy patrzeć na to, co nas łączy, a zatem na wiarę w jednego Boga


muzułmanie wierzą w jednego Boga
my wierzymy w jednego Boga

czy tego samego?

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Pn gru 03, 2007 1:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Sądzisz, iż papież Ratzinger wierzy, iz jest kilku jedynych Bogów? :) To dość ciekawe.....

Ale ja nie o tym. Watykan nie raz deklaruje, że łączy was z islamem wiara w tego samego Boga. Bardziej w kontekscie twoich wypowiedzi o islamie, interesuje mnie "służba wspólnym wartościom moralnym", "współdzielenie doswiadczenia religijnego" itd. W kontekście tego co piszesz o islamie jakie to wspólne "fundamentalne wartości moralne" was łączą? jak współnie chcecie służyć wartościom moralnym? Jakie doświadczenie religijne chcecie współdzielić?


Pn gru 03, 2007 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 07, 2006 16:05
Posty: 132
Post 
tak a`propos jak religia traktuje apostatów w Anglii
http://wiadomosci.onet.pl/1458259,2678,kioskart.html


Śr gru 19, 2007 13:49
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Sądzisz, iż papież Ratzinger wierzy, iz jest kilku jedynych Bogów?


Nie, on wierzy w jednego tego ze ST i NT...Co nie przeszkadza, ze może być kilka monoteistycznych religii, wyznających różnych bogów...Ale oczywiście istnieje tylko jeden...Boga w którego wierzą muzułmanie po prostu nie ma- jednak niektórzy twierdzą iż to Szatan...i tak patrząc na przemowę Nasrallaha, że posiada szczątki izraelskich zołnierzy, które dodatkowo wyliczył nadmieniając co jest w całości a co nie...eeeh...
Cytuj:


N sty 20, 2008 16:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Teresse napisał(a):
Co nie przeszkadza, ze może być kilka monoteistycznych religii, wyznających różnych bogów...


jesli ktos dopuszcza istnienie kilku bogów, to dla niego owszem

Cytuj:
Boga w którego wierzą muzułmanie po prostu nie ma-


To ciekawe... Bo muzułamanie wyznaja Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba; tego Boga, do którego zwaracał się Jezus. To dość smiała teza w ustach (czy na klawiaturze) chrzesciajnki, ze tego Boga w ogóle nie ma.

Sposób w jaki znają i wyznają Boga muzułamnie jest dla nas nie do przyjęcia. Aczkolwiek Wasz rzymskokatolicki Sobór i wasi papieże w wyznawaniu tego samego Boga widzą głęboka więż miedzy Krk a muzułmanami - czego doprawdy nie rozumiem jako ewangelik. Jednak sugerowanie ze tego Boga nie ma, tylko z tego powodu, ze muzułmanie próbuja Go w opaczny sposób wyznawać, jest dla mnie dość dziwaczne.

Cytuj:
jednak niektórzy twierdzą iż to Szatan...i tak patrząc na przemowę Nasrallaha, że posiada szczątki izraelskich zołnierzy, które dodatkowo wyliczył nadmieniając co jest w całości a co nie...eeeh...
Cytuj:


Patrzac na to co robimy i co mówimy jako chrzescijanie.... W chrzescijanskiej Europie w ubiegłym wieku były dwie wojny światowe (których bynajmniej nie toczyli miedzy soba muzułamanie) pełne niemniej krawych słów i czynów niż to co mówi Nasrallah. I co z tego?


N sty 20, 2008 21:40
Zobacz profil
Post 
Eeeh, nie rozumiemy się...Jest jeden Bóg- JHWH- ale ktoś moze wyznawać boga Ulugulu- jako Boga jedynego...Ja mogę przyjąć do wiadomości, że on jest monoteistą, ale bóg w którego wierzy dla mnie nie istnieje...

Mahomet zniekształcił historie biblijne, które mógł usłyszec chociazby od swojego kuzyna Ibn Waraqa, który był chrześcijaninem...poniewaz nie umiał pisać- musiał opierać się na swojej pamięci...Waraqa umarł na samym początku "objawien Mahometa" dlatego juz póxniej nie mógł on polegac na jego wiedzy...
Poniewaz na Półwyspie Arabskim było jednak duzo Żydów, miał dostęp do starego Testamentu- w formie mówionej, dlatego Koran pełen jest zniekształconych opowieści ze ST, natomiast o samym Jezusie informacje są raczej skąpe...

Podczas swojej wizyty w niebie Mahomet spotkał Jezusa, który nie był wcale w najwyzszym kręgu, tylko bodajze trzecim od góry...heh ...

Jesli jednak jakoś dokument kościoła świętego uznaje że to ten sam Bóg, to podporządkowuje się temu ze zgrzytaniem zębów...Dla mnie bóg Allaha,który ma trzy córki i którego symbol to księżyc albo Ar-Rahman, jak wczesniej był nazywany nie istnieje, albo co gorsza jest szatanem...jednak patrz zdanie pierwsze...


Wt sty 22, 2008 12:23

Dołączył(a): Cz gru 29, 2005 11:02
Posty: 79
Post 
Dla nienawidzących Islamu ( i nie tylko) fajna piosenka wykonywana przy człowieka wyznającego Islam:
http://pl.youtube.com/watch?v=ZM9zKyDz4ko


So lut 23, 2008 11:56
Zobacz profil
Post 
Dla wielbicieli Cata Stevensa/Yusufa Islama polecam zaś zapoznanie się z następującymi sprawami

Salman Rushdie affair/sprawa Salmana Rushdiego
poparcie przez Yusufa Islama fatwy wzywającej do morderstwa S. Rushdiego
kłopoty Yusufa Islama z wjazdem do USA z powodu powiązań z terroryzmem...

zresztą kto szuka prawdy, ten ją znajdzie...
reszta będzie powtarzać slogany o "nienawiści"


Wt lut 26, 2008 1:08

Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 12:00
Posty: 4
Post 
to jak już się tak muzycznie zrobiło - polecam innego Yusuf'a, Sami Yusuf mianowicie :) szczególnie klip "mother" ( http://www.youtube.com/watch?v=DjlvGx2Ou6g ). Nie w kwestii wnoszenia czegoś istotnego dla debaty, ale dla pokazania piękna i dobra, które - i tego jak uważam nie należy kwestionować - w Islamie przecież także istnieje.
i jeszcze cała masa filmików na youtube dla dzieci muzułmańskich - np. "pizza in his pocket", albo (moja ulubiona) "my mother nasheed" ( http://www.youtube.com/watch?v=oVv9yBPJQoM )
bo od tekstów ociekających brutalnością, krwią i ogółem mnóstwem potworności, taka się tu ciężka atmosfera zrobiła...
Wyznawcy Islamu są różni. Mnóstwo zależy od tego z którego pochodzą kraju, jaka szkoła Islamu tam dominuje, czy nie są z ruchu neoislamskiego itd. Ale znam wielu takich, którzy swoim postępowaniem mogą dawać wzór - jak usłyszałam ostatnio od pewnego mądrego katolickiego księdza - wręcz "dobrego chrześcijanina".
Religia ta nie niesie zła. I to potwierdza także KK. Jej złe interpretacje i fama fanatyków a także odzywające się sekty wywądzące z Islamu - wszystko daje piękne podwaliny do oburzania się i, jak tu właśnie przeczytałam, nazywania "religią szatana".

Myślę, że historia powinna nas już nauczyć, jak łatwo pod wpływem skutecznej propagandy skreślać jakiś naród, jakieś wyznanie, itd.

W każdym razie, polecam kilka filmików jeszcze, już nie muzycznych ;)
http://www.youtube.com/watch?v=HG9dMKiDzC4 - cz.I.
tyle :)
pokój z Wami/ Assalaamu `alaykum


Śr mar 26, 2008 15:37
Zobacz profil
Post 
oto co znalazłam na forum muzułmanskim...

Obrazek

:shock:


Wt kwi 01, 2008 12:50

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post 
No i gdzie jest to coś co znalazłaś?

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt kwi 01, 2008 13:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL