Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Zielonoświątkowcy a baptysci 
Autor Wiadomość
Post 
sub piszesz ze jak katolicy mają racje to reszta do piekła albo na odwrót !! ale co mowi ?Jezus ? Kto we mnie wierzy ma życie wieczne !! jak postepujesz zgodnie z Dekalogiem i wierzysz w Niego to mysle ze zarówno protestant jak i katolik zbawią sie !! kwestia spowiedzi Pan Jezus powiedział do swoich uczniów że mają odpuszczać grzechy , komu odpuszczą beda im odpuszczone a komu zostawią beda zostawione ...ale nie ważne ja przed każdą spwoiedzią klekam przed krzyżem i wyznaje swoje grzechy przed Bogiem prosząc i przebaczenie.


Śr paź 31, 2007 13:37

Dołączył(a): So sty 12, 2008 12:46
Posty: 15
Post 
Wiecie co mnie najbardziej smuci? To ze ludzie tak naprawdę nic nie wiedzą o innych religiach, tylko to co usłyszą od innych albo gdzieś przeczytają. Znam ludzi z różnych kościołów i znam ich życie. Niech lepiej każdy zajmie się sobą a potem poucza innych jaka religia jest zła a która dobra... Ja osobiście uważam ze najważniejsze jest nasze serce i to kim tak naprawdę jest dla nas Bóg. pozdrawiam.

_________________
"Rozkoszuj się Panem, a da ci, czego życzy sobie serce twoje, powierz Panu drogę swoją, zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni..." Psalm 37:4-5


So sty 12, 2008 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
Kamyk napisał(a):
Cytuj:
Może trochę wiecej szacunku dla innych wyznań chrześcijanskich KATOLIKU.

Też sie zastanów zanim coś napiszesz. One w żadnym miejscu nie obraził ani baptystów, ani zielonoświątkowców, ani żadnego innego wyznania.
Nazwał rzecz po imieniu. Heretycy, schizmatycy, bracia odłączeni - jak zwał tak zwał, ale istota pozostaje ta sama

Wiesz, heretyku, masz rację... To wszystko jedno, jak się określi odstępców. Mam nadzieję, że wolno mi was, katolików, nazywać heretykami...

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


So sty 12, 2008 15:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 12, 2008 12:46
Posty: 15
Post 
Ale czemu w tych wszystkich wypowiedziach jest tyle nienawiści i obrazy?
Mimo wszystko i tak nikt nie jest wstanie zmienić tego ze Bóg kocha kazdego z nas, pomimo naszych grzeczów....

Mam takie pytanie, jestem bardzo ciekawa waszych odpowiedzi.
Co sądzicie o czyśćcu?????

_________________
"Rozkoszuj się Panem, a da ci, czego życzy sobie serce twoje, powierz Panu drogę swoją, zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni..." Psalm 37:4-5


So sty 12, 2008 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
O co ci chodzi z tą "nienawiścią:" i "obraża". Gdzie? W tych pierwszych postach? Bo jeśli chodzi o mnie, to po prostu sprawdzam, czy skoro to jest określenie "na miejscu" i "poprawne", jak stwierdził tu moderator, to czy w zwiazku z tym można je swobodnie stosować także w drugą stronę nie narażajac się na zarzuty, że obrażam katolików.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


So sty 12, 2008 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 12, 2008 12:46
Posty: 15
Post 
Niektore wypowiedzi jak czytalam własnie takie byly... takie nazucanie swoich racji. A powinniśmy podchodzic z miłością do innych tak jak robił to Jezus. Wszyscy jesteśmy jego ukochanymi dziecmi i nie wazne do jakiego kościoła chodzimy, wazne jest nasze serce i to kim jest dla nas Jezus. Jestem przekonana ze Bóg nie popiera tych sporow religijnych ktore mają miejsce. Bóg kocha kazdego i nie mozemy potepiac innych. Że ktos jest katolikiem czy kims innym to nie oznacza ze jest odrzucony od Boga. Chociasz ja sama nie jestem katoiczką i wiem, ze juz nigdy nią nie bede to tak samo nigdy nie bede potępiala innych katolików, chociaz roznie to u nich bywa...

_________________
"Rozkoszuj się Panem, a da ci, czego życzy sobie serce twoje, powierz Panu drogę swoją, zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni..." Psalm 37:4-5


Pn sty 14, 2008 18:19
Zobacz profil
Post 
generalnie ja tez uważam że miłość jest najważniejsza i nie sądze że Bóg rolziczy mnie z tego czy byłem w ten czy w ten dzien na mszy św itd ale raczej z tego co mam w sercu ...jestem za dialogiem z protestantami ale razi mnie nienawiśc do katolików ;/ do prawosawia nie do grekoktalików nie tylko do rzymskich katolików


Pn sty 14, 2008 20:17

Dołączył(a): So sty 12, 2008 12:46
Posty: 15
Post 
Mam nadzieje ze nie odebrale wlasne w ten sposób mojej wypowiedzi, nie o to mi chodziło.

_________________
"Rozkoszuj się Panem, a da ci, czego życzy sobie serce twoje, powierz Panu drogę swoją, zaufaj mu, a On wszystko dobrze uczyni..." Psalm 37:4-5


Wt lut 12, 2008 14:12
Zobacz profil
Post 
Nieee nie odebrałem w ten sposób ;) chodziło mi ogólnie ...juz w jakimś poście pisałem że nic nie mam to innych wspólnot o ile jest wzajemne zrozumienie ...


Wt lut 12, 2008 17:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL