Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Zielonoświątkowcy a baptysci 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 02, 2006 8:03
Posty: 2
Post Zielonoświątkowcy a baptysci
czym sie rozna te dwa wyznania, nie wiedzialam gdzie zamiescic ten topik wiec dalam tu nie zebym obrazala te wyznania chce wiedziec czym sie roznią w wyznawaniu wiary


Wt paź 03, 2006 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
róznie kłądzione akcenty, baptysci jak sama nazwa na chrzest dorosłych a zielonoswiatkowcy na przezycie glosolarii i chrztu w Duchu swietym no i np: baptysci nie uwazaja Maryje za Bogurodzice a zielonoświatkowcy uznają :) Ale oba wyznania są heretyckie. No i zielonoświatkowcem mozna byc bedac katolikiem :) wszycy charyzmatycy sa wliczani

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Wt paź 03, 2006 19:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Może trochę wiecej szacunku dla innych wyznań chrześcijanskich KATOLIKU.
Dzisiaj przywodcy Kosciola dwa razy sie zastanowią zanim nazwa kogos heretykiem. A tobie przychodzi to nader łatwo.
ps. jestem katolikiem, jakby co


Wt paź 03, 2006 20:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Może trochę wiecej szacunku dla innych wyznań chrześcijanskich KATOLIKU.

Też sie zastanów zanim coś napiszesz. One w żadnym miejscu nie obraził ani baptystów, ani zielonoświątkowców, ani żadnego innego wyznania.
Nazwał rzecz po imieniu. Heretycy, schizmatycy, bracia odłączeni - jak zwał tak zwał, ale istota pozostaje ta sama


Wt paź 03, 2006 21:40
Zobacz profil
Post 
Owszem, wystarczy spojrzeć na pl.wikipedia.org :

Kod:
"Herezja może być "obiektywna" (materialna), przez co rozumie się niezawiniony błąd w wierze, albo "formalna" - gdy polega na świadomym wyborze, czyli jest zawiniona. Grzechem jest tylko herezja formalna. Z kolei łączność z Kościołem powszechnym heretyk (herezjarcha) traci dopiero w momencie, gdy odmawia poddania się rozstrzygnięciu Kościoła w danej kwestii."
.

Popieram ekumenizm, szanuję protestantów (herezjarchów, heretyków), i schizmatyków . Ale mamy prawo nazywać pewne rzeczy po imieniu!


Wt paź 03, 2006 21:53
Post 
Uzupełnie wypowiedź marcina:

Wspomniana glosolalia, to dar Ducha Św. [1] polegający na mówieniu obcymi językami.


[1] - Jeśli nie ma dobrego kierownika duchowego (zwłaszcza kapłana) glosolalia, itp. mogą pochodzić też od szatana, stąd wszystkie ODS-y uznaję za niebezpieczne. :]

A informacje na temat obu wyznań zapewne są w wikipedii :)


Wt paź 03, 2006 21:59

Dołączył(a): Pn paź 02, 2006 8:03
Posty: 2
Post 
dziekuje wszystkim za odpowiedz, i zachecam do dalszej dyskusji.


Wt paź 03, 2006 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
gimlas... rozbawiłes mnie. Herezja jest herezją, mam ci pokolei je wyliczać? Czemu odbierasz mi prawo obiektywnego stwierdzenia, a to że w imie relatywizmu nie uzywa sie adekwatnych słów. Takie czasy.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr paź 04, 2006 17:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr sty 18, 2006 20:18
Posty: 175
Post 
Najgorsze jest to, że najbardziej się biją Ci na dole wiesz?

Chodzi mi o to, że wszystkich księży, których spotkałem [nie jestem katolikem od 2 lat] nie powiedzieli, że jestem heretykiem tylko potrafili dyskutować. Wyobraź sobie KATOLIKU, że przez takie wcinki psujesz każdą dyskusję i prowadzisz do takiego postrzegania katolików a nie innego.

Tak masz prawo do nazywania kogoś heretykiem, tylko zastanów się jak Cię odbierają inni ludzie :) Zastanów się, czy to buduje relację. Chyba,że Ci na tym nie zależy no to już nie mam nic do tego. :)


Cz paź 05, 2006 13:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 10:47
Posty: 228
Post 
WhiteAngel - daj sobie luz :)

Jak ja zobaczyłem tą dyskusję to stwierdziłem, że celowo nie będę odpowiadał, żeby nie dawać owemu towarzystwu okazji do porzucania sobie we mnie błotem.

Nie dawaj się sprowokować bo z tego że będziesz próbował wyjaśnić komuś tutaj, że postępuje nieładnie raczej niewiele wyniknie....

PS Nawiasem mówiąc - szkoda że moderacja pozwala na wyzywanie innych chrześcijan od heretyków :(


Cz paź 05, 2006 13:52
Zobacz profil
Post 
I tym sposobem kolejny raz okazuje się, że oficjalne zacytowanie dokumentów Kościoła, tzn. stwierdzenie, że protestanci popełniają herezję to "rzucanie błotem", i "wyzywanie od heretyków". Bardzo cenię sobie np. wspólnotę z Taize, a pamiętajmy, że przecież są tam też protestanci. I nic do nich osobiście nie mam. Ale są członkami wyznania heretyckiego - tego nie możesz zaprzeczyć. Co nie zmienia faktu, że nie zwracam się do nich per "ty heretyku", albo "odszczepieńcze jeden". A forumowi protestanci traktują nasze wypowiedzi, jakbym właśnie tak się do nich zwracał. Warto zauważyć, że nikt nie został tu "zwyzywany od heretyków". Wot - taka wasza wdzięczność.


Cz paź 05, 2006 16:27

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
. Wyobraź sobie KATOLIKU, że przez takie wcinki psujesz każdą dyskusję i prowadzisz do takiego postrzegania katolików a nie innego.


to sobie wyobraz że mnie to nie interesuje co o mnie myslisz. Dla mnie herezja to herezja ortodoksja to ortodoksja. Protestantyzm jest herezją i nie ja to wymyśliłem. Wiec wrzuc na luz....

Tylko na prawdzie mozna budowac wspólne relacje. Gdy podwaliną staje się fałsz nic to nie da, jezeli Pan nie zbuduje domu na prozno drudzą się ci któzy proboja go nieść. Mogłbym powiedziec ze dopuki sie nie nawrócicie nie mamy o czym dyskutować.

To forum jest KATOLICKIE, jesli jako kaotlik napisze coś niezgodnego z wiara katolicką i bede tego dronic jako katolickie i tym samym dawać fałszywe świadectwo o katolicyzmie prosze o zabanowanie mnie, jezeli piszę zgodnie z katolicyzmem, i nazywam herezją herezję czemu moderator miałby mi zwracac uwagę no i na co.... herezje nazwac herezją, schizme schizma a prawowierność prawowiernością.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Cz paź 05, 2006 20:58
Zobacz profil WWW
Post 
Moderator czyta... i prosi o wykazanie, co jest ową herezją. :)


Cz paź 05, 2006 21:04
Post 
Spadlem ze stolka... :?

Wymienie (mowa o baptystach, i protestantach w ogole) :

:arrow: "Wieczerza Pańska - Obrzęd ustanowiony przez Jezusa Chrystusa na pamiątkę Jego męki i śmierci. Podczas Wieczerzy ochrzczeni wierni spożywają chleb i wino, będące symbolami Ciała i Krwi Pańskiej" (najpowazniejsze)

:arrow: Uznanie bezwartosciowosci chrztu niemowlat (baptysci)

:arrow: Odrzucenie dogmatu o nieomylnosci Papieza

:arrow: Odrzucenie kultu swietych

:arrow: chyba wystarczy, reszte mozna wyszukac w roznych dokumentach


Cz paź 05, 2006 21:37

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Panie szalony ja mam podejrzenie graniczące z pewnością że Pan(i) baranem jak i wielu tu pisżacych termin herezja zastapił "szeroką ortodoksją" ks? Hryniewicza

Baptyści wyznają takie herezje jak:
- nie uznają za ważny chrzest niemowląt
- nie uznają realnej obecności Chrytstusa w katolickiej ale i prawosłąwnej Eucharystii
- deprecjacja 5 sakramentów
- wyrugowanie aspektu ofiary ze Mszy,
- nieuznawanie terminu Theotokos
- nieuznawanie świętych obcowania


etc etc

O ile mogę przymknąć oko i nie nazywac prawosławia herezją mimo że są tam owe to protestantyzm powstał na herezji!

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Cz paź 05, 2006 22:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL