Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 18, 2017 3:07

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 484 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
 Katolicy - Prawosławni 
Autor Wiadomość

Post Re: Katolicy - Prawosławni
medieval_man

A jak ty byś się zachował, gubiąc się na spływie kajakowym ? Nie starał byś się wrócić do źródła ? Szukając przy tym właściwej i bezpiecznej drogi?

Czy ty krynico mądrości, nie dostrzegłeś ilości napisanych przeze mnie postów ? Ja kompletnie nie wiem, co jest stosowne pisać w tym dziale, a co nie. Ilu prowokatorów i jak często się tutaj pojawia i co pisze. Ja nie wiem. Wy wiecie. Mimo to powinno się nastawać w pore i w nie porę...

OK. Przyjąłem do wiadomości, że tutaj mam nie pisać bo jestem prowokatorem i burzę ład, porządek i takie tam.

Wt paź 10, 2017 22:14
Moderator

Zamiast konkretnych pytań, mamy święte oburzenie :?
Podpowiem Ci: Twój nick sugerujący, że jesteś kuty na cztery nogi plus Twoja postawa/reakcja na nasze wątpliwości mówią za siebie. Przekonaj nas, że jest inaczej.

Wt paź 10, 2017 22:22
Moderator

zagnijmnie napisał(a):
medieval_man

A jak ty byś się zachował, gubiąc się na spływie kajakowym ? Nie starał byś się wrócić do źródła ? Szukając przy tym właściwej i bezpiecznej drogi?

Czy ty krynico mądrości, nie dostrzegłeś ilości napisanych przeze mnie postów ? Ja kompletnie nie wiem, co jest stosowne pisać w tym dziale, a co nie. Ilu prowokatorów i jak często się tutaj pojawia i co pisze. Ja nie wiem. Wy wiecie. Mimo to powinno się nastawać w pore i w nie porę...

OK. Przyjąłem do wiadomości, że tutaj mam nie pisać bo jestem prowokatorem i burzę ład, porządek i takie tam.

Widzimy, że jesteś nowy i możesz pewnych rzeczy nie wiedzieć, dlatego nadal tu jesteś.
Zwracanie uwagi jest zwracaniem uwagi po to, żebyś wiedział i nie robił drugi raz tego samego.

A propos "prowokacji": wyobraź sobie, że przychodzisz do dużej rodziny na imieniny (powód nieważny). W domu tym mieszkają rodzice i młode małżeństwo. Jest więc matka i żona twojego przyjaciela.
Zaczynasz od pytania do przyjaciela (choć to nie "Milionerzy"): ciekawe czyje wypieki będą lepsze - twojej żony czy jej teściowej?

Śr paź 11, 2017 11:44
Zobacz profil WWW

zagnijmnie napisał(a):
Wybaczcie, że zakłócę waszą dyskusję, ale tak mi przyszło do głowy tutaj zapytać. Przyjmijmy, że zaraz zamknę laptopa i zacznę jakoś szukać Boga. Jakie powinienem uczynić "pierwsze kroki" wg. prawosławia, a jakie wg. katolicyzmu ? Wyjdzie na to samo?
Rady będą raczej zbliżone. Prawdopodobnie prawosławni bardziej skupią się na stronie modlitewno-uczynkowej. A katolicy - na poznaniu prawd wiary. Ogólnie jednak rady podobne - proś Chrystusa o poznanie Go, staraj się spełniać przykazania, zbliż się do wspólnoty Kościoła.

Śr paź 11, 2017 13:41
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 484 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33