Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 09, 2024 14:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 PRAWDZIWY OBRAZ PROTESTANTÓW 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
W moim Kościele nauki ani o czyścu ani o odpustach się nie głosi, wiec nie widze powodu, abym "biblijnie" czy pozbiblijnie miał je uzasadniać; ani nie widze powodu bym się miał do nich odnosić. Katolicy zaś uznają Tradycję i nie widze powodu żebyś miał od nich wymagać "biblijnych" dowodów (i to jeszcze w fundamentalistycznej wersji). Równie dobrze można wymagać abyś od Ciebie na podstawie "świętej Tradycji" uzasadniał adwentystyczne dogmaty.

Cytuj:
Na temat dziesięciny w Piśmie możemy wyczytać


No i co w zwiazku z tym? W Biblii możemy wyczytać o wielu rzeczach; z samego faktu ze coś możemy wyczytać albo nie, tak naprawde nic nie wynika. Biblia mówi o Chrystusie a nie o dziesiecinie, usprawiedliwieni bowiem w Nim jestesmy a nie poprzez dziesiecinę czy jej brak.

A w jaki sposób Kościoły utrzymuja swoich duchownych i finansują swa działalność, to sprawa dla członków tych Kościołów. Chyba, że ktoś łamie prawo, wtedy donieś do prokuratury.

Cytuj:
Nauki ludzkiej się trzymacie a przykazań Bożych zaniedbujecie

Trzymamy się Chrystusa, nie przykazań bo w Nim mamy ufność, a nie w zakonie i naszej sprawiedliwości.


Śr mar 19, 2008 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Jeśli tak uważasz ,szanuje twój wybór :-D


Śr mar 19, 2008 19:21
Zobacz profil
Post 
romulus ale ja wiem że o dziesięcinie jest w Piśmie św i tego nie neguje ;) Ale podpisze się pod zdaniem Piotra i co z tego ? Czy dawanie dziesięciny czy innej sumy na kośiół może być kwestią zbawienia? No raczej nie !! Jeśli wierni zgadzają utrzymywać swój kościół/zbór w taki a nie inny sposób to nie widze problemu !!! W Krk jest co łaska i każdy daje ile uważa za stosowne, Jesli TY swój kościół utrzymujesz przez dawanie dziesięciny to w czym problem ? Jesli inni sie na to zgadzają to luuz!! Trzeba pamietać że każdy jest odpowiedziałny za swoj kościół!! Prawda taka że kościół może być przepiekny ale bez wiernych i ludzi wierzących to tylko budowla ( jak mawia moj proboszcz)


Śr mar 19, 2008 19:30

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
lereeek napisał
Cytuj:
Czy dawanie dziesięciny czy innej sumy na kośiół może być kwestią zbawienia? No raczej ni

Owszem zgodzę się z tobą ,jeśli ty dajesz na tace na utrzymanie kościoła parafii,to wszystko jest o/k.Ale jeśli dajesz na mszę za wykupienie zmarłego z czyśćca to,to jest raczej nie związane z Pismem Świętym i nie będę tego osądzał. :-D


Śr mar 19, 2008 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
na ile ja słyszałem, to pieniądze dawane z okazji odprawienia katolickiej mszy są przeznaczane na utrzymanie całkiem żywych duchownych, a nie zmarłych, ale cóż może się mylę....


Śr mar 19, 2008 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 20, 2007 11:25
Posty: 107
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Protestanci, w przeciwieństwie do wielu katolików, w przeważającej części troszczą się o swoją wspólnotę chętnie, wspierając ją materialnie. Choć zatem jest ich niewielu, są w stanie podejmować potężne akcje. Trzeba nam katolikom zacząć ich naśladować.
Jeśli zaś chodzi o biblijne uzasadnienie czyśćca, dyskusja jest bezcelowa, bowiem o ile w Biblii katolickiej znajdują się fragmenty bezpośrednio odnoszące się do prośby za zmarłymi, o tyle w protestanckim kanonie hebrajskim, ustalonym przez Żydów po Zmartwychwstaniu, ksiąg owych brakuje (2 Mch 12,45).
Moja opinia o protestantach: wielu ma zbyt duże skłonności do dyferencjacji, przed którą stanowczo przestrzegał św. Paweł w Drugim Liście do Tymoteusza. Prócz tego, wydaje się, w celu stworzenia autentyczności (silnej u większości), odchodzą może czasem od nowotestamentowych wskazań. Oczywiście, z powodu mnogiej liczby wspólnot nie da się stwierdzić niczego wyraźnie i stanowczo.
Termin "chrześcijanin" zdobył tyle odmiennych od siebie odmian, iż opinia ogólna o nim staje się niemożliwa.

_________________
"O przyjdź do mnie, mój Jezu, złóż najświętszą głowę!
Przyjdź! - na przyjęcie Twoje serce me gotowe!
Jak na miękkim kobiercu
Wypoczniesz w moim sercu
Ono jest Twoje!"


N mar 23, 2008 20:11
Zobacz profil
Post 
Protestów już nie ma. Została resztka. Kościoły zarosłe pajęczyną i pachnące stęchlizną. Niestety widziałem takie "kościoły". Nie ma co ich żałować. Zniknęli, bo nie byli prawdziwym kościołem.
Ktoś kto uznaje homoseksualizm, rozwody, kapłanice to marny jego los.


Pt wrz 05, 2008 8:47

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post 
Piotr1 napisał(a):
na ile ja słyszałem, to pieniądze dawane z okazji odprawienia katolickiej mszy są przeznaczane na utrzymanie całkiem żywych duchownych, a nie zmarłych, ale cóż może się mylę....

A co nie wypada co jakiś czas pyknać paru groszy dla Xiędza?

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


N wrz 14, 2008 23:33
Zobacz profil
Post 
Pierwszym państwem całkowicie protestanckim były Prusy.

I co z tego wyniknęło dla świata sami widzicie.


Pn wrz 15, 2008 20:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
smokeustachy napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
na ile ja słyszałem, to pieniądze dawane z okazji odprawienia katolickiej mszy są przeznaczane na utrzymanie całkiem żywych duchownych, a nie zmarłych, ale cóż może się mylę....

A co nie wypada co jakiś czas pyknać paru groszy dla Xiędza?


Nie tylko wypada, ale i trzeba.
To co napisałem, odnosiło się do wypowiedzi romulusa iż pieniądze płacone z okazji odprawiania mszy idą na wykupywanie zmarłych; nie wypowiadałem się się przecież co do konieczości utryzmywania duchownego przez wiernych.


Wt wrz 16, 2008 12:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 10:58
Posty: 468
Post 
Piotr1 napisał(a):
/..../

Nie tylko wypada, ale i trzeba.
To co napisałem, odnosiło się do wypowiedzi romulusa iż pieniądze płacone z okazji odprawiania mszy idą na wykupywanie zmarłych; nie wypowiadałem się się przecież co do konieczości utryzmywania duchownego przez wiernych.

Zbawienna rola jałmużny może być doceniona w oddzielnej debacie. Na pewno obiekcje mają tu źródło w protestanckim specyficznym sposobie patrzenia na rzeczywistość: "jak masz zupę to po co ci jeszcze talerz? Sama zupa wystarczy!"

_________________
Smok Eustachy
http://smocze.opary.salon24.pl/
http://blog.wiara.pl/SmoczeOpary


Pn wrz 22, 2008 23:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
smokeustachy napisał(a):
Zbawienna rola jałmużny może być doceniona w oddzielnej debacie.

Zbawienną role jałmużny wolimy doceniać w praktyce życia. To takie protestanckie skrzywienie. Debatę zostawiamy katolikom. :)

Cytuj:
Na pewno obiekcje mają tu źródło w protestanckim specyficznym sposobie patrzenia na rzeczywistość: "jak masz zupę to po co ci jeszcze talerz? Sama zupa wystarczy!"


Specyficznie protestancki sposób patrzenia na rzeczywistość mówi: tylko zupa jest pokarmem, nie talerz. Inaczej specyficznie po katolicku można pokaleczyc mozna sobie przełyk przy próbie połknięcia talerza i stracic zupe przy probie jej zmywania. A człowiek zostaje dalej głodny....


N paź 05, 2008 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Witam
Piotr 1 napisał
Cytuj:
To co napisałem, odnosiło się do wypowiedzi romulusa iż pieniądze płacone z okazji odprawiania mszy idą na wykupywanie zmarłych;

Źle mnie zrozumiałeś pisałem że jeśli dajesz pieniądze aby wykupić swoich zmarłych z czyśćca to jest bez sensu bo czyśćca nie ma ,albo wypominki za zmarłych dawane w swięto zmarłych :-D [/quote]

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Śr lis 05, 2008 9:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Nie jestem katolikiem, ale jesli dobrze rozumiem, to pieniądze ofiarowane z okazji rozmaitych posług religijnych, sa składane na utrzymnanie duchownego lub kościoła, nie zaś na "wykupywanie zmarłych". Takze te składane z okazji 'wypominków".


So lis 08, 2008 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post 
Piotr 1 napisał
Cytuj:
Nie jestem katolikiem, ale jesli dobrze rozumiem, to pieniądze ofiarowane z okazji rozmaitych posług religijnych, sa składane na utrzymnanie duchownego lub kościoła, nie zaś na "wykupywanie zmarłych". Takze te składane z okazji 'wypominków".


Zastanów sie nad tym co według ciebie z tymi pieniędzmi robi ksiądz :-D

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


N lis 09, 2008 9:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL